رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی در مورد خرید سیستم - سوالات کلی

Recommended Posts

داداش منم قبل خرید سیستم گیج بودم. الان میبینم تو گیجتر از منی :8_laughing: ببین بهت خلاصه میکنم:

رندر در کنار گیم: رایزن 

فقط گیم: اینتل

حالا شما فقط برا گیم میخوای. پس صبر کن 8700K بخر! اصلا هم به سمت 7700K نرو.

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان ، البته بحث دعوا نیست ، بحث اختلاف سلیقه است ، این همه تو لیون و شهر سخت افزار مطلب در مورد سی پی یو خوندم ، الان میبینم که نمیتونم بین رایزن و اینتل یکی رو انتخاب کنم ، بیشتر مطالب برداشت و نتیجه گیری شخصیه ، من بازم تشکر میکنم ، کمتر از ده روز دیگه ناقصی  پولم حاضر میشه ، حال ۸۷۰۰ اومد که چ بهتر ، نیومد ۷۷۴۰ میگیرم ، جدیدا هم که اعلام کردند رو مین بورد ۲۷۰ هم میشه ۸۷۰۰ بست ، گرافیک که حتما عالی میگیرم ، رم هم ۲۴ ، کیسم خودم میرم تهران میبینم ، هم سفره هم فاله هم تماشا ، فقط لطفا تو خرید مانیتور هم کمک بفرمایید ، فکر کنم برای 4k مانیتورها گرون باشن ، باید برای 2k بپرسم ، در حد ۲۶۰۰ زیاده

عزیزان در کل بنده خیلی حرفه ای نیستم ، نهایت روزی یک تا دو ساعت ، فوقش تا اخر سال ۳ بازی نصب و تموم کردم ، مابقی کارهای من با سیستم روزمره است ، حتما لازمه مین بالای یک تومان بگیرم ؟؟؟؟؟

من کلا با مانیتور میتونم ده و نهایت دوازده تومان خرج کنم ، ولی شاید شما مشاوره دادید و گفتید نهایت مثلا ۹ تومان کافیه ، من از روزی تو ذوقی خوردم که بازی doom2016  رو سیستمم صحنه اهسته شد

ممنون که وقت میذارید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

ممنون دوستان ، البته بحث دعوا نیست ، بحث اختلاف سلیقه است ، این همه تو لیون و شهر سخت افزار مطلب در مورد سی پی یو خوندم ، الان میبینم که نمیتونم بین رایزن و اینتل یکی رو انتخاب کنم ، بیشتر مطالب برداشت و نتیجه گیری شخصیه ، من بازم تشکر میکنم ، کمتر از ده روز دیگه ناقصی  پولم حاضر میشه ، حال ۸۷۰۰ اومد که چ بهتر ، نیومد ۷۷۴۰ میگیرم ، جدیدا هم که اعلام کردند رو مین بورد ۲۷۰ هم میشه ۸۷۰۰ بست ، گرافیک که حتما عالی میگیرم ، رم هم ۲۴ ، کیسم خودم میرم تهران میبینم ، هم سفره هم فاله هم تماشا ، فقط لطفا تو خرید مانیتور هم کمک بفرمایید ، فکر کنم برای 4k مانیتورها گرون باشن ، باید برای 2k بپرسم ، در حد ۲۶۰۰ زیاده

عزیزان در کل بنده خیلی حرفه ای نیستم ، نهایت روزی یک تا دو ساعت ، فوقش تا اخر سال ۳ بازی نصب و تموم کردم ، مابقی کارهای من با سیستم روزمره است ، حتما لازمه مین بالای یک تومان بگیرم ؟؟؟؟؟

من کلا با مانیتور میتونم ده و نهایت دوازده تومان خرج کنم ، ولی شاید شما مشاوره دادید و گفتید نهایت مثلا ۹ تومان کافیه ، من از روزی تو ذوقی خوردم که بازی doom2016  رو سیستمم صحنه اهسته شد

ممنون که وقت میذارید

داداش کلا سمت اکستریم نرو:Dاون 270 هم میشه روش سری 8 گذاشت ولی اینتل نمیزاره و به 370 محدود کرده.

منمکه گفتم مین یه تومنی لازم نیس براتون حتما دقت نکردید:D

میگم شمام که انقدر گیم کم میزنین کارتون بایه 1060 و یه 7600 راه میفته ها:D

لینک به دیدگاه

دوستان دیگه گفتند یک تومان بیشتر هزینه نکن برای مین

گرافیک هم دیگه بابا حیفه ۱۰۸۰ نگیری

ببخشید سری استریم یعنی سری پایینتر از ۸ ؟؟؟

البته دیروز خوندم که میگه اینتل میتونه با یک اپدیت رو سری ۲۷۰ بذاره که سری هشتش قشنگ کار کنه

مانیتور رو نفرمودید ، چند تا خوب پیشنهاد بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

دوستان دیگه گفتند یک تومان بیشتر هزینه نکن برای مین

گرافیک هم دیگه بابا حیفه ۱۰۸۰ نگیری

ببخشید سری استریم یعنی سری پایینتر از ۸ ؟؟؟

البته دیروز خوندم که میگه اینتل میتونه با یک اپدیت رو سری ۲۷۰ بذاره که سری هشتش قشنگ کار کنه

مانیتور رو نفرمودید ، چند تا خوب پیشنهاد بفرمایید

داداش سری اکستریم اتفاقا جز محصولات های اندو بالاترین  اینتل هستش . تنها چیزی که باعث میشه 8700k متمایز بشه اونم فقط در بازی چند فریم بیشتره چرا . چون فرکانس یکی از هسته هاش توربو بوست ۳ روی ۴.۷ گیگاهرتزه .. فرکانس بالاتر فعلا تاثیر مستقیم روی بازی داره و حاصلش فریم بیشتره ..اما 7740 چهار هسته ای که داره روی ۴.۵ گیگاهرتزه . که میشه با یکم علم اورکلاک که الان بخاطر نرم افزار های بایوس مادربورد خیلی آسون هم هست  فقط کافیه همین جا تاپیک بزنی تا یادت بدن تا ۵.۱ گیگاهرتز اورکلاکش کنی . در مورد z270 هم بگم اینتل هیچ موقع اینکارو نمیکنه که شما بتونی رو z270 از 8700k استفاده کنی . این سیاست کثیف اینتله . هم خودش میخوره هم شرکت های بورد سازی .

مانیتور هم بهترین انتخاب زیر سه میلیون  با قیمت دو میلیون ششصد و پنجاه هزار تومن . همین مدل بنکیو ۲۷۳۵xl هستش که لینکش رو گذاشتم بازم الان میزارم 

https://....ir/computer-accessories/monitor/monitor-benq-zowie-quad-hd-2k-xl2735-gaming

لینک به دیدگاه

ممنون ارش خان

شما سیستم رو بستی داداش ؟ منم کمتر از 10 روز دیگه میبندم ، در مورد مانیتور مشکل دارم ، این قیمت احساس میکنم زیاده ، ولی در صورتی که گرافیک خوب بگیرم و مدل های پایین سامسونگ و الجی هیچ تاثیری از گرافیک روش احساس نشه مجبورم خوب بگیرم

کیش و پاور و فن خریدش اسونه

در ضمن میشه بفرمایید فرق SSD هایی که قیافه مستطیلی مثل هارد دارند با اونایی که شکل رم هستند چیه ؟ O.o نمیدونم واقعا

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Peyman Derakhshani گفته است :

ممنون ارش خان

شما سیستم رو بستی داداش ؟ منم کمتر از 10 روز دیگه میبندم ، در مورد مانیتور مشکل دارم ، این قیمت احساس میکنم زیاده ، ولی در صورتی که گرافیک خوب بگیرم و مدل های پایین سامسونگ و الجی هیچ تاثیری از گرافیک روش احساس نشه مجبورم خوب بگیرم

کیش و پاور و فن خریدش اسونه

در ضمن میشه بفرمایید فرق SSD هایی که قیافه مستطیلی مثل هارد دارند با اونایی که شکل رم هستند چیه ؟ O.o نمیدونم واقعا

درود بر تو

آره داداش ما بستیم دیروز کامل پرداخت کردم سیزده میلیون و دویست هزار تومن .. 

در مورد مانیتور وقتی 1080TI میگیری باید مانیتور خوب ورداری وگرنه اگر بخوای فول اچدی بگیری که 1070کفایت میکنه .. کسی که بنز میخره لباس خوب هم باید بپوشه 

در مورد SSD دو مدل هست معمولی  و M2 که مدل های که شبیه رم هستن  جدیدتر فناوری بهتر و سرعت به مراتب بالاتری هم دارن شما حتما M2 اللخصوص مارک سامسونگ وردار .. 

http://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/s.s.d/اس-اس-دی-سامسونگ-samsung-960-evo-500gb-17.html

من اینو گرفتم چون قیمت دلاریش دقیقا همون قیمت ریالیه  940هزار تومنه 

البت مدل 256گیگش بود که قیمتش 550بودش اما الان موجود نیست باشه هم شده 700تومن . که دیگه خیلی گرون شده 

در مورد خرید داداش من هرچی صبر کردم گرون شد که ارزون نشد مخصوصا همین رم و SSD وگرافیک وحشتناک کشیدن بالا 

رم رو خریدم 940 در صورتی که تا همین یکماه کمتر پیش 700تومن بود ... اینم بدون رم مخصوصا و SSD بازم دارن میرن بالاتر خبر موثق دارم  اینم لینک خبر .. همین امروز 

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/memory/14774-dram-output-2018-continued-high-pricing

حالا دیگه خود دانی 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :
در 2 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

داداش سری اکستریم که هر نسلی داره من منظورم اکستریم نسل 7 بود

منم منظورم این نبود که اونارو بگیر ولی گفتم شما با این وضیعت با اونام کارتون راه میفته.

اون ssd ها شبیه رمن ssd m.2 هستن که سرعتشون از ssd معمولیم حیلی بالاتره.

چون به یک اسلات pci x4 وصل میشن و خب سرعت این درگاه از ساتا خیلی بیشتره.

داداش من میگم سیستم نگیر الان بزار ارزونشه نگی نگفتی.

تستای سری اکستریم بخاطر بهینه نبودنم برات گذاشتم پردازنده 2.4 با دو هسته بیشتر از 8700 با 1.5 شکست خورده نگیر که ضرر میکنی شدید.

هم چی به فرکانس نیس وگرنه fx8350 تا 7 گیگاهرتز اور میشه ولی خودش هیچی نیس 8 هسته ایم هس.

خرید سری اکستریم اشتباهه اشتباه.

اگر مانیتور 4k میخواین اینو پیدا کردم.

http://meghdadit.com/product/5836/lg-31mu97-widescreen-4k-ips-monitor/مانیتور-31-اینچ-عریض-ال-جی-مدل-31-ام-یو-97/

http://meghdadit.com/product/51293/benq-bl2711u-uhd-designer-27inch-ips-led-monitor/مانیتور-27-اینچ-بنکیو-مدل-بی-ال-2711-یو/

فول اچدی

http://meghdadit.com/product/51162/samsung-c27fg70-27inch-curved-freesync-quantum-dot-gaming-monitor/مانیتور-27-اینچ-گیمینگ-سامسونگ-مدل-سی-27-اف-جی-70/

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

ممنون که وقت میذارید

7740X نگیر! شما صبر کن! بعدا پشیمان میشی. اگه اصرار داری زودتر بگیری همون 7800X بگیر یا رایزن 1700

رم 16 کافیه! 24 هزینه اضافه میکنی! خودتم میگی حرفه ای نیستم. مانیتورم 2K بردار. گرافیک بودجه داری 1080TI یا نداری 1080 کافیه.

SSD هم 250gb EVO 960

لینک به دیدگاه

بنظرم اگه 2k هم برنداری میتونی به تلویزیون 4k برداری که از HDR هم پشتیبانی میکنن! قیمتشم در حد یه مانیتور 2K میمونه.

لینک به دیدگاه

بیا داداش اینم تاپیک من همین الان عکس سیستمم که برام فرستادن عکسشو از تهران گذاشتم خودت ببین 

9_9:D

لینک به دیدگاه

ممنون صبر میکنم ، اصلا صبر نمیکنم ، باشه صبر میکنم ، بابا  گیج شدم ، اخرش نفهیدم ۷۷۰۰  خوبه کافیه افتضاحه بدردنخوره ، چیه o.O

یه مانیتور قیمت مناسب نداریم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

خب داداش ، مبارکه ، پس این سیستم تو بود تو کانال لیون

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Arash_1367 گفته است :

صبر؟؟!! داداش من که نتونستم :D

434316372_204346.jpg

منم همشو گرفتم فقط مونده گرافیک :| :/

ویرایش شده توسط mohammadtabrizi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

ممنون صبر میکنم ، اصلا صبر نمیکنم ، باشه صبر میکنم ، بابا  گیج شدم ، اخرش نفهیدم ۷۷۰۰  خوبه کافیه افتضاحه بدردنخوره ، چیه o.O

یه مانیتور قیمت مناسب نداریم ؟؟؟

8700k بگیر دادا.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Peyman Derakhshani گفته است :

خب داداش ، مبارکه ، پس این سیستم تو بود تو کانال لیون

سلامتی باشی داداشم :x

در هم اکنون، mohammadtabrizi گفته است :

منم همشو گرفتم فقط مونده گرافیک :| :/

به سلامتی جمعش کنی بری بازی ها رو بترکونی ...:27_sunglasses:

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرتون سیستم ذغالیه منو چقدر برمیدارن الان ؟‌:D

I5 2500

Z77-G43

ASUS 690 GTX

Kingston 8G Hyper x

GREEN 650

CASE Green X3

لینک به دیدگاه

سلام  و تشکر دوباره ، یکی از دوستان این سی پی یو رو داره میگه ۲۲۵۰ میفروشم ، این خوبه یا ۷۸۲۰x ؟؟؟

https://lioncomputer.ir/سی-پی-یو-اینتل--xeon

رو چه مینبوردی سوار میشه ؟

لینک به دیدگاه

این

Xeon E5-2683 v.4

https://lioncomputer.ir/سی-پی-یو-اینتل--xeon

ویرایش شده توسط Peyman Derakhshani
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

داداش این سیپیو خیلی قویه 16 هسته ایه 40 مگ کش.

رویه برد 2011 سوار میشه چیپست x99

لینک به دیدگاه

من که بین ۷۸۲۰ و ۸۷۰۰ موند بودم ، به نظرتون این رو بگیرم با مینبورد مربوطه ؟؟؟ در ضمن من استفاده انچنانی از سیستم ندارم ، فقط گیم و روزمرگی  ، این پردازنده شاید از سرم زیاد باشه ولی قیمتش مناسبه

در ضمن این پردازنده تو سایتا موجود نیست ، قدیمیه ؟ تولیدش تموم شده ؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

من که بین ۷۸۲۰ و ۸۷۰۰ موند بودم ، به نظرتون این رو بگیرم با مینبورد مربوطه ؟؟؟ در ضمن من استفاده انچنانی از سیستم ندارم ، فقط گیم و روزمرگی  ، این پردازنده شاید از سرم زیاد باشه ولی قیمتش مناسبه

دوست عزیز
این پردازنده و امثالش (7820، Xeon و ...)
برای گیم اصلا مناسب نیستن
چون نیاز به اورکلاک زیاد دارن که در نتیجه اش شما مجبوری برای کنترل دما و ... هزینه های الکی و اضافی بکنی

برای انتخاب سیستم
به این لیست یه سر بزن سیستم 11 میلیون تومانی از باندل i7-8700 صحبت کردم با برد عالی کربن (MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC غوغا میکند)

انتخاب قطعات برای سیستم گیم با بودجه های مختلف

ویرایش شده توسط RλPTOR76
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

درود دوست گرامی  فقط گیم وکارهای عادی فقط به یه پردازنده با کلاک بالاتر دارد نه تعداد هسته بالاتر  اولا i7-8700 به تولید تعداد بالا نرسید پس قیمت اش فضایی به جایی حرام کردن پولتان برای cpu-i7-7820x ومادربرد x299 پردازنده i7-7700kومین مناسب بگیرید  وتفاوت بدهید برای کارت گرافیک بالاتر تا نتیجه بهتری می گیرید.

59d824e50887e_ARMAIIIAPEX.png.6ccedaec24fb216d05a9904aa0de5539.png

59f1d714f3615_2017-10-2616_06_44-http___forum.lioncomputer.ir_uploads_monthly_2017_10_59d824e50887e_ARMAIIIAPEX.p.thumb.png.d9839d506a29d966573b3cefa2bf4b61.png111.thumb.png.58fdedf59c12d36406435c365cb2694f.png

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...