رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی در مورد خرید سیستم - سوالات کلی

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

ممنون از راهنمایی عزیزان

فرومدید این نسل ۸۷۰۰ تو بازار ایران اومده ؟ کدوم مدل مین بورد ساپورتش میکنه ؟

حالا که شما فرمودید رزولوشن ، در مورد مانیتور سوالاتی داشتم ، من الان ۲۳ اینچ دارم ، میخام ۲۷ بخرم ، چون از نزدیک ندیدم برام مشکله

مانیتور بزرگ مثل ۲۷ برای بازی مناسبه یا نه ؟

مانیتورهای جدید منحنی برای بازی میشه استفاده‌کرد ؟ برای رزولوشن بالا کدوم  مدل ها تو اولویت باشه ؟ قیمت ها تو چ رنجیه ؟‌ باید چ مشخصاتی داشته باشه ؟؟؟

ممنونم

سلام داداش. الان قیمت 8700 مناسب نیس بهتره همونطور که گفتم دو سه ماه منتظر باشی.

مین بوردم گفتم چیپست z370

سایز مانیتور ربطی به رزولوشن نداره هنگام خرید بپرسید بهتون میگن.

مدل مانیتورو بدید بهتر راهنمایی کنم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

سلام داداش. الان قیمت 8700 مناسب نیس بهتره همونطور که گفتم دو سه ماه منتظر باشی.

مین بوردم گفتم چیپست z370

سایز مانیتور ربطی به رزولوشن نداره هنگام خرید بپرسید بهتون میگن.

مدل مانیتورو بدید بهتر راهنمایی کنم.

داداش شما منظورتون اینه که 7700 ورداره با z370  ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش شما منظورتون اینه که 7700 ورداره با z370  ؟؟؟؟

داداش اگه دقت کنی گفتم 8700 قیمتش مناسب نیس دوسه ماه دیگه  مناسب میشه بگیر.

لینک به دیدگاه

داداش اگه دقت کنی گفتم 8700 قیمتش مناسب نیس دوسه ماه دیگه  مناسب میشه بگیر.

عذرخواهی میکنم ..اشتباه متوجه شدم

اما در مورد حرف جنابتون به نظر بنده 8700K حالا حالا ها منطقی نمیشه چرا که در خود آمریکا هم الان کمبود موجودی هست و قیمتش تا 390 دلار بالا رفته ... من الان خودم حدود 8ماهه امروز فردا میکنم دیگه طاقتم به آخر رسیده .... هی تا میاد قیمت درست بشه یه چیز دیگه سیستم گرون میشه یا یدونه جدیدتر میاد .. خودتم سردرگم می مونی چه کنی 

به نظرم نباس زیاد سخت گرفت باسه 5تا 10فریم بیشتر  در لحظه باید زندگی کرد یه نگاه به این میندازی نظر بدی 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=83-102-190 &cm_sp=ABS-_-1013-1016-_-83-102-190 -_-NA

لینک به دیدگاه

سلام از فروشگاه لیون پرسیدم گفتند به زودی موجود میشه ،  تو سایت همسایه ۱۶۵۰ زده ، خوبه اگر این قیمت باشه ، ولی نسل جدید پردازنده های amd خیلی عالین ، و البته قیمت فعلی بسیار بالا ، کمی هم ولتاژ بالا

در مورد مانیتور هم همین سوالات رو دارم

یک مانیتور سامسونگ ۲۷ اینچ گیمینگ زده حدود ۱۸۰۰ ، یک مدل مدل ایسوس میزنه ۴۵۰۰ ، ایا به رزولوشن بستگی داره ؟ با این مدل ها و قیمت های مثلا سامسونگ ، بازی های  2k و 4k  ساپورت میشه O.o؟؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

سلام از فروشگاه لیون پرسیدم گفتند به زودی موجود میشه ،  تو سایت همسایه ۱۶۵۰ زده ، خوبه اگر این قیمت باشه ، ولی نسل جدید پردازنده های amd خیلی عالین ، و البته قیمت فعلی بسیار بالا ، کمی هم ولتاژ بالا

در مورد مانیتور هم همین سوالات رو دارم

یک مانیتور سامسونگ ۲۷ اینچ گیمینگ زده حدود ۱۸۰۰ ، یک مدل مدل ایسوس میزنه ۴۵۰۰ ، ایا به رزولوشن بستگی داره ؟ با این مدل ها و قیمت های مثلا سامسونگ ، بازی های  2k و 4k  ساپورت میشه O.o؟؟

قیمت 8700 بازم جای پایین اومدن داره

منظور و از ساپورت متوجه نشدم؟

ولی در هر صورت بازی 2k و باید تو مانیتور 2k و 4k و توی مانیتور 4k بازی کرد تا توان پردازشی هدر نره اون مانیتور سامسونگ فکر میکنم fhd باشه

لینک به دیدگاه

والا گفتم شاید یک مانیتور به قول شما fhd باشه و مثلا بنده تنظیمات یک بازی رو بذارم رو 2k ، اصلا چیزی نشون میده ؟

منظور از ماینتور 2k   و  4k چیه ؟ همون مقدار رزولوشنشه ؟

میشه یک قیمت مناسب 4k زیر دو تومان معرفی کنید ؟

ویرایش شده توسط Peyman Derakhshani
لینک به دیدگاه

لطفا این سوال هم پاسخ بدید

چه مین بوردی الان موجوده تو سایت برای 8700 k  ؟؟؟ سوکت lga1151 ؟

مین بورد های z370 که نیومده هنوز

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

والا گفتم شاید یک مانیتور به قول شما fhd باشه و مثلا بنده تنظیمات یک بازی رو بذارم رو 2k ، اصلا چیزی نشون میده ؟

منظور از ماینتور 2k   و  4k چیه ؟ همون مقدار رزولوشنشه ؟

میشه یک قیمت مناسب 4k زیر دو تومان معرفی کنید ؟

روی fhd میتونید بازی و روی کیفیت بالاتر اجرا کنید ولی تاثیر زیادی روی کیفیت نداره

بله رزلوشنه

4k مناسب فکر نمیکنم زیر دو تومان پیدا بشه

در 23 دقیقه قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

لطفا این سوال هم پاسخ بدید

چه مین بوردی الان موجوده تو سایت برای 8700 k  ؟؟؟ سوکت lga1151 ؟

مین بورد های z370 که نیومده هنوز

سری جدید فقط با چیپ های سری 300 کار میکنن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Arash_1367 گفته است :

خواهش میکنم داداش.

الان تو ایران همونطور که گفتم 1650 موجوده و فکر میکنم چن وقت دیگم قیمتش درسشه و بره رو 1.4 اینا چون الان اینتل محدود تولید کرده گفته برای 2018 میدیم بقیرو یدفعه.

منم راستش میخواستم یه سیستم 12 هسته ای بگیرم ولی با این اوضاع همون 775 خودمو یکم ارتقاع دادم یه 980 هم گذاشتم روش همه بازیارو اخرین تنظیمات میاره xD:D^_^:ph34r:

دیدم کیس خوبی هست ولی باید اینو بدونید که سری اسکتریم 7  تو گیم ئاقعا افتظاح بوده تو همه چیز و اگر یه سیستم خوب میخواین بهتره برای اکستریم 8 صبر کنین و عین من ی سیستم بگیرین کارتون راه بیفته تا بعدا.

در 3 ساعت قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

داداش همه بازیا هم رزولوشن 1024 هم اچدی هم فول اچدی  هم 2k و همه رزولوشنا اجرا میشن.

اون 1.8 احتمالا فول اچدی بوده و اون 4.8 یه 4k بوده.

گفتم مدلو بدید بگم به چه صورت هست.

لینک به دیدگاه

دوستان فرمودید با سری 300 کار میکنه

مگه x370 برای سی پی یو amd نیستش ؟

خب با این حساب مین بوردی نداریم که تو ایران اومده باشه و 8700k رو قبول کنه ، نمیدونم درست میگم یا نه

در مورد مانیتور هم مثلا این دو مدل

http://lioncomputer.ir/catalog/product/view/id/9987/s/مانیتور-گیمینگ-سامسونگ-c27fg70-27inch-42/category/9/

http://lioncomputer.ir/catalog/product/view/id/10011/s/مانیتور-بنکیو-zowie-xl2730-73/category/9/

در ضمن نفرمودید که مانیتور منحنی برای گیم ارزش داره یا نه ؟

ممنونم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

داداش چون amd متاسفانی و خیلی بد اومد از اینتل اسکی رف در هم میشه ولی منظور z370 و در اینده z399 هست.

مانیتور منحنیو معمولی خیلی فرقی نداره بهتره بیشتر روی مشخصات مهم تمرکز داشته باشید.

سامسونگه فول اچدی هست و benq 2k هست.

اگر بودجتون رو مشخص کنید یک مانیتورم بهتون معرفی میکنیم چون این دوتا اصلا مناسب نیستند.

لینک به دیدگاه

.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

داداش چون amd متاسفانی و خیلی بد اومد از اینتل اسکی رف در هم میشه ولی منظور z370 و در اینده z399 هست.

مانیتور منحنیو معمولی خیلی فرقی نداره بهتره بیشتر روی مشخصات مهم تمرکز داشته باشید.

سامسونگه فول اچدی هست و benq 2k هست.

اگر بودجتون رو مشخص کنید یک مانیتورم بهتون معرفی میکنیم چون این دوتا اصلا مناسب نیستند.

ممنون GRANDAM  عزیز

ولی هنوز متوجه نشدم O.o ، الان اگه 8700 تو سایت موجود بشه کدوم مین بورد رو باید بردارم که لیون داشته باشه ؟

برای مانیتور هم همین جوری سوال پرسیدم ، به نظرم اومد در حدود 1500 تا 2000 براش کنار بذارم

فعلا که منتظرم لیون این cpu رو موجود کنه

لینک به دیدگاه

گفتم که مادربردی که چیپست Z370 داشته باشه. مانیتورم صبح براتون میفرستم.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

خواهش میکنم داداش.

الان تو ایران همونطور که گفتم 1650 موجوده و فکر میکنم چن وقت دیگم قیمتش درسشه و بره رو 1.4 اینا چون الان اینتل محدود تولید کرده گفته برای 2018 میدیم بقیرو یدفعه.

منم راستش میخواستم یه سیستم 12 هسته ای بگیرم ولی با این اوضاع همون 775 خودمو یکم ارتقاع دادم یه 980 هم گذاشتم روش همه بازیارو اخرین تنظیمات میاره xD:D^_^:ph34r:

دیدم کیس خوبی هست ولی باید اینو بدونید که سری اسکتریم 7  تو گیم ئاقعا افتظاح بوده تو همه چیز و اگر یه سیستم خوب میخواین بهتره برای اکستریم 8 صبر کنین و عین من ی سیستم بگیرین کارتون راه بیفته تا بعدا.

داداش همه بازیا هم رزولوشن 1024 هم اچدی هم فول اچدی  هم 2k و همه رزولوشنا اجرا میشن.

اون 1.8 احتمالا فول اچدی بوده و اون 4.8 یه 4k بوده.

گفتم مدلو بدید بگم به چه صورت هست.

داداش بابت لطف تشکر اما میشه بگی کجا موجوده همین الان من خرید میزنم . فردا صبح اول صبح اگر سراغ داری لب تر کن 8700k باسه من در حال حاضر با قیمت ۱۶۵۰ رویاییه ؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

اقای ارش این مدل سی پی یو من به لیون و یک جای دیگه پیام دادم ، گفتند اوایل ابان با همون رنج قیمت موجود میشه ، فقط مشکل اینه که مین بوردی که روش سوار بشه رو من نمیبینم ، z370  نداریم فعلا

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش بابت لطف تشکر اما میشه بگی کجا موجوده همین الان من خرید میزنم . فردا صبح اول صبح اگر سراغ داری لب تر کن 8700k باسه من در حال حاضر با قیمت ۱۶۵۰ رویاییه ؟؟؟ 

سلام داداش فعلا ناموجود کرده
https://....ir/cpu-intel-core-i7-8700k

مادربرد z370 هم موجوده.

http://lioncomputer.ir/catalogsearch/result/?q=z370

ویرایش شده توسط GRANDAM
لینک به دیدگاه

سلام داداش فعلا ناموجود کرده
https://....ir/cpu-intel-core-i7-8700k

مادربرد z370 هم موجوده.

http://lioncomputer.ir/catalogsearch/result/?q=z370

داداش خوبم این ... کلا کارش همینه الکی قیمت میده ولی نداره حدود 2ماه قبل از موجود شدن 7820 و7900 و7740 هم این قیمت فیک زده بود دوماه بعدش موجودش کرد تازه با قیمت بالا ...در مورد مادربورد .. بله مادربورد هست  .. ولی حکایت مثل  اینه که یه دکمه ببری خیاطی بگی براش کت بدوز ...نظر شخصی بنده اینه انتظار باسه 8700K بیهودس تا 3تا 4 ماه دیگه خبری ازش نیست باشه هم 1900 تا دوتومن باس حساب کنی ...همین 7700K برج 1 و 2رسیده بود 1700تا 1800 الانم که میبینی اومد دیگه از بورس افتاد و بادکرده رو دستشون بخاطر رایزن ها .. شما الان به خود لیونم زنگ بزنی بهت پیشنهاد رایزن میده ... انتظار فقط و فقط از لذت ها دورت میکنه .. مثل من که از برج 12پارسال تا حالا امروز فردا کردم هی قطعه جدید میاد تا میاد منطقی بشه قیمتش .. جدیدترش میاد و  اتش پیدا میکنی براش که صبر کنی  ... و این پروسه ادامه داره .... داداشی های گلم دارید بخرید لذت ببرید.. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Peyman Derakhshani گفته است :

اقای ارش این مدل سی پی یو من به لیون و یک جای دیگه پیام دادم ، گفتند اوایل ابان با همون رنج قیمت موجود میشه ، فقط مشکل اینه که مین بوردی که روش سوار بشه رو من نمیبینم ، z370  نداریم فعلا

داداش لیون فقط میگه قرار بود 2ماه پیش 1080TI مدل زوتک اکستریم رو موجود کنه هیچ خبریم نشد .. دست خودشون نیست که بازرگان و دلال تا قبلی رو هول نده جدید رو نمیکنه ... لیونم یه چیزی از کسی میشنوه به شما میگه مادربورد x370 gaming 5  میخواستم بگیرم هرچی زنگ زدم گفتن نمیدونیم حتی به خود آواژنگ زنگ زدم ... اون موقع اتش 1700X داشتم ببندم خودم رو خلاص کنم انقد طول کشید که از سرم پرید ... الانم که اومد قیمت فضایی 1050 یعنی حدود 300 هزار تومن از قیمت دلاریش بیشتر ... داداش زیاد کم زیاد نکنه بخر هرچی خوبه حالشو ببر به فکر4 سال دیگه هم نباش ... تو میتونی 4سال دیگه باشی ... کی از آینده خبر داره ... مثل اون آقای که میگفت 1080TI نخرید صبر کنید سری ولتا بیاد .. داداش هی صبر صبر خو آدم گا ... میشه هی بشینه شبو روز فقط به اخبار نگاه کنه چی شد چی اومد قیمتش فلان شد یا الان والا...

لینک به دیدگاه

لینک فروش 8700K آمازون 

https://www.amazon.com/dp/B07598VZR8/ref=twister_B076C5MJRD?_encoding=UTF8&psc=1

اینم لینک نیوواگ 8700K

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117827&cm_re=i7_8700k-_-19-117-827-_-Product

حالا خودتون نگاه کنید کی بود معرفی شد و اعلام فروش کردن ... داداشی ها حتی اگر آدم داشته باشی خود آمریکا هم نمیتونی بخری  آمازون حتی قیمت نزده .. نیواگم زده 390دلار ... و از روز اول که گذاشت تو سایت زده بود خارج از دسترس و بورس ..

حالا خود دانی نقد امروز یا نسیه فردا ... 

اگر جیبت پره 7820X هشت هسته ای عالیه قیمت دلاریش و ریالیش فرق 100هزارتومنه تولیون 600 دلار با دلار 4000هزار میشه دو میلیون و چهارصد هزار تومن  .. لیون موجود داره زده دو میلیون و پانصد هزار تومن ...

قابلیت توربو بوست 3 هم داره که تا 4.5 گیگاهرتز خودکار اورکلاک میشه ... خیلی خیلی هم از 8700K سرتره .. مادربوردم  اینو وردار 

http://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-ایسوس-tuf-x299-mark-1-31.html

برو شاخ کل بازی ها رو بشکون ...

لینک به دیدگاه

این  سیستم پیشنهادی من .. البت اگه دستو دلت به هزینه بره که بخوای بهترین رو بخری  ... مرگ کل بازیهاست  ... 7820X خیلی خیلی از 8700K سرتره ... تازه جز زده  high end هم هست .. دستت باسه ارتقا رم تا 128گیگ و SLI هم و ارتقا کلی بیشتر بازه ...

Screenshot (32).png

Screenshot (33).png

Screenshot (34).png

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش منم گفتم که اینتل گفته اصلا تا 2018 انبوه تولید نمیکنیم و تا قیمتشم جا بیفته باید تا بعد عید وایسی.

همونطور که خودتم لینک دادی چون اینتل فعلا تولید کم کرده همش فروش رفته و گفته تا 2018 تولید انبوه نمیکنیم.

7820x انتخاب خوبی نیس اصلا همه سیپیو های اکستریم واقعا اشغالن از 6700k تو گیم شکست میخوره؟؟؟!!!؟

لینک به دیدگاه

داداش منم گفتم که اینتل گفته اصلا تا 2018 انبوه تولید نمیکنیم و تا قیمتشم جا بیفته باید تا بعد عید وایسی.

همونطور که خودتم لینک دادی چون اینتل فعلا تولید کم کرده همش فروش رفته و گفته تا 2018 تولید انبوه نمیکنیم.

7820x انتخاب خوبی نیس اصلا همه سیپیو های اکستریم واقعا اشغالن از 6700k تو گیم شکست میخوره؟؟؟!!!؟

در رزولوشن فول اچدی بله اما   2K و 4K در حد هم هستن ... و اینم بگم بازیها دارن میرن رو هسته های بیشتر و 7820 آینده نگرانه تره و اینکه قدرتش در روزمره و کارهای غیر گیمینگ ..به راحتی 7700K و 8700K رو قورت میده ...

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

در رزولوشن فول اچدی بله اما   2K و 4K در حد هم هستن ... و اینم بگم بازیها دارن میرن رو هسته های بیشتر و 7820 آینده نگرانه تره و اینکه قدرتش در روزمره و کارهای غیر گیمینگ ..به راحتی 7700K و 8700K رو قورت میده ...

تو رندر اینام اکستریماش .... اصلا خوب نیستن اینا زئون بگیری بهتره اینا خراب کردن بدجور.

همشون مقابل رایزن شکس وردن غیر i9 7900-i97920

7700k که هیچی

چون اینتل اومد سریع جواب رایزنو بده بع معنای واقعی ر.د! به همین سادگی. اومده بود همون 1151 رو کرده بود 2066 بعد اصلا کلا خیلی بد عمل کرد ولی اینبار قشنگ مادربرد عوض کرد که دیگه عین سری اکستریم نشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...