رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی در مورد خرید سیستم - سوالات کلی

Recommended Posts

سلام و ممنون از هر دو تون ، منم به نظرم به حرف اقا ارش گوش کنم و دیگه این شاخ اون شاخ نکنم ، والا ، میخام این پاییز لذت ببرم ، بهار دیگه به دردم نمیخوره و بازم میرم تو فاز پاییز سال بعد ، عمر ادم هم که دست خداست :D

راستش من خودم الان corei7 دارم اونم870 ، خیلی قدیمیه ولی تو بازی doom2016 فقط یک گیگ رم گرافیک کم اوردم وگرنه خوب اجرا میشد

میتونم نظرتون رو درباره amd بپرسم اونم 1700x ؟؟؟ فکر کنم اونم خوب باشه دیگه ، حتما نباید که اینتل باشه ، سه نسل cpu خریدم ، دو سری amd بود

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peyman Derakhshani گفته است :

سلام و ممنون از هر دو تون ، منم به نظرم به حرف اقا ارش گوش کنم و دیگه این شاخ اون شاخ نکنم ، والا ، میخام این پاییز لذت ببرم ، بهار دیگه به دردم نمیخوره و بازم میرم تو فاز پاییز سال بعد ، عمر ادم هم که دست خداست :D

راستش من خودم الان corei7 دارم اونم870 ، خیلی قدیمیه ولی تو بازی doom2016 فقط یک گیگ رم گرافیک کم اوردم وگرنه خوب اجرا میشد

میتونم نظرتون رو درباره amd بپرسم اونم 1700x ؟؟؟ فکر کنم اونم خوب باشه دیگه ، حتما نباید که اینتل باشه ، سه نسل cpu خریدم ، دو سری amd بود

بهترین سیپیو رایزناز نظر قیمت به کارایی 170 معمولی هست ولی 1700x هم مناسبه.

بهتره 1920x بگیرید یا یه 2011 دوال سیپیو زئون.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Peyman Derakhshani گفته است :

داداش تنها فرق 1700 و 1700X اینکه متریال 1700X دستچین شده هستش و یکم اورکلاکش بهتره  اما با این قیمت نسبت به قیمت دلاریش صرفه نداره خود 1700رو هم میشه  اورکلاک کرد ... بعد عزیز دل تلفن رو بردار زنگ بزن خودت به لیون بگو میخوام سیستم گیمینگ جمع کنم 1700 چطوره خودشون بهت میگن چطوره تازه خودشم فن خوبی تو باکسش هست ... 

من خودم سی پی یو فنوم 2 دارم 4هسته فرکانس 2.6  کارت گرافیک 6870رادون 2گیگ تا الانم داشتم GTA V بازی میکردم جاهای کند میشه اما اینم نیست که اذیت بشم ... باسه من وشما   ارتقای سیستم به سی پی یو های الان و 1080TI یه رویاست چون من پشت سیستم دوستم تجربه کردم ..فقط یک کلمه بگم خارق العادس .. بشینی پشت سیستمی که مانیتورش  2K  نرخ بازسازیش 144HZ باشه فول تنظیمات GTA V بازی کنی یا کال آف بزنی . اینطور بهت بگم فقط کافیه یکبار دستت برسه به چنین سیستمی ????!!!!منو تو که از اچ دی و فول اچدی میخواییم بریم 2K و 4K تغییر رو حس میکنیم ...داداش آرزو دارم خودم و خودت زودتر دستمون به چنین سیستم های برسه ...:22_stuck_out_tongue_winking_eye::21_kissing_closed_eyes:9_9 

خدا وکیلی مردیم از بس رنج کشیدیم تا درآمدمون به حدی برسه که بتونیم از پس اندازش یه سیستم شاخ بخریم :/

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

من از زیر اچدی میخوام برم 2k:D

پس داداشی تو که اگر به سیستم خفن برسی که کولاک میکنی ...حتی پیشنهاد میکنم بری یه سری بزنی مجتمع ایران یا بازار رضا تو ولی عصر تهران  .. آدم میبینه روانی میشه دست خودت نی دیگه فقط میگی کجا کارت بکشم ببرم ..

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

پس داداشی تو که اگر به سیستم خفن برسی که کولاک میکنی ...حتی پیشنهاد میکنم بری یه سری بزنی مجتمع ایران یا بازار رضا تو ولی عصر تهران  .. آدم میبینه روانی میشه دست خودت نی دیگه فقط میگی کجا کارت بکشم ببرم ..

اونجا که زیاد رفتم. فعلا تا سال دیگه چیزی نمیخرم .

لینک به دیدگاه

بازم ممنون

دوستان مانیتور چی پیشنهاد میکنید ؟ نهایت تو رنج دو دو نیم ، سر برج دیگه سیستم رو سفارش میدم

کیس هم که دیگه هیچی ، هیچ کیس خوبی از نزدیک ندیدم ، چند تا قشنگ و قیمت مناسب معرفی بفرمایید ، گرین یا کولرمستر

ارش خان اگر خریدی از الان مبارکه

لینک به دیدگاه

من زمانی که دانشجو بودم همش  تو بازار رضا ایران و پایتخت بودم ، الان ۱۲ ساله اونجاها رو ندیدم o.O

لینک به دیدگاه

خدمت داداش خوبم  .. اگر میخوای  هزینه که میکنی زیر یازده تومن بمونه باسه کیس اینو یه نگاهی بنداز قدرت 7740X در بازی اختلافی نداره با 7700K و با 8700K اختلافش جزي هستش 

حالا چرا 7740 چونکه بخاطر مادربورد X299 ارتقا پذیری خوبی داری و دستت خیلی بازه بخوای سی پی یو هسته بیشتر بگیری  و یا رم ارتقا بدی ...در این عکس میتونی باقی سی پی یو های قابل ساپورت مادربورد X299رو ببینی

تا سی پی یو 18 هسته ای جا داره :1_grinning: 

16091517747l.jpg

Screenshot (35).png

لینک به دیدگاه

بازم ممنون

دوستان مانیتور چی پیشنهاد میکنید ؟ نهایت تو رنج دو دو نیم ، سر برج دیگه سیستم رو سفارش میدم

کیس هم که دیگه هیچی ، هیچ کیس خوبی از نزدیک ندیدم ، چند تا قشنگ و قیمت مناسب معرفی بفرمایید ، گرین یا کولرمستر

ارش خان اگر خریدی از الان مبارکه

چاکریم این حضرت خدای کیس با بالاترین امکانات فقط560 هزار تومن 

http://lioncomputer.ir/کیس-گرین-z8-panzer-max-71.html

لینک به دیدگاه

سر سلطان به سلامت باد اینم مقام معظم مانیتور با رزولوشن 2K و نرخ بازسازی 144هرتز  با قیمت 2800

اون سیستم که خدمتت عرض کردم الان عکس گذاشتم میشه ده میلیون و ششصد هزار تومن با این مانیتور میشه سیزده میلیون و چهارصد هزار تومن ...:45_persevere:B|

اینم لینک مانیتور 

http://lioncomputer.ir/catalog/product/view/id/9731/s/مانیتور-بنکیو-zowie-xl2735-27/category/9/

لینک به دیدگاه

خوبه و عالی ، یکی دو تومان بالاتر زد ، چرا گرافیک ایسوس با msi  در حدود سیصد هزار اختلاف داره ؟ یک مشخصات دارند

حتما کولر حرفه ای بگیرم ؟؟

لینک به دیدگاه

خوبه و عالی ، یکی دو تومان بالاتر زد ، چرا گرافیک ایسوس با msi  در حدود سیصد هزار اختلاف داره ؟ یک مشخصات دارند

حتما کولر حرفه ای بگیرم ؟؟

در مورد 1080TI ببین داداش پول اضافه نده من دیگه پوستم از دیدن پنج مارک کنده شده بهترینش  زوتک اکستریم هست و ام اس آی لایتینگ .. که فرقش  با همین مدل گیمینگ ایکس فقط و فقط دو فریم هستش .. تازه میتونی اورکلاک کنی   حدود 300 تا 350پول بیشتر باسه 2فریم ارزش نداره همین گیمینگ ایکس رو بفر حاشو ببر تا ولتا اومد عشق کردی و این 1080TI کم آورد عوض کن ....9_9

کولر رو همین ورداز 280بهتره قانون کولر آبی اینه هرچی فن بزرگتر خنکی بیشتر فردا روزم خواستی تا 5گیگا هرتز اور کنی راه بهت میده ... کولر خوب حرارت کمتر ...

لینک به دیدگاه

داداش من میگم هی اکستریم نگیر شما هی پافشاری میکنی:D

اینم بنچمارکاش 7820 کجاس؟:D

قدرت کلیم همش 8 تا دونه با 7820x فاصله داره که ایشن فقط گیم میزنن دیگه باخودتون:D

دلیل گرونی ایسوسم اینه الکی گرون میده نخرشما.

دوستمونم که اور نمیکنه نفهیدم براچی واتر 500 ی با کیس 600 ی پیشنهاد کردین؟:D

2dAXvZxKG23dBt7dFCJsMZ-650-80.thumb.png.63e45c396cf1cb1d44a70d04c80174ad.png.c7b2cbe5ad302c6823ec1ec4cb493e00.png  ATFouYaxBChqM5WYv4jWP8-650-80.png.4e6ff17ef6e702fb153f06df104e314b.thumb.png.58d55856eb24a22bbb5af4438ae177f9.png

لینک به دیدگاه

داداش من میگم هی اکستریم نگیر شما هی پافشاری میکنی:D

اینم بنچمارکاش 7820 کجاس؟:D

قدرت کلیم همش 8 تا دونه با 7820x فاصله داره که ایشن فقط گیم میزنن دیگه باخودتون:D

دلیل گرونی ایسوسم اینه الکی گرون میده نخرشما.

دوستمونم که اور نمیکنه نفهیدم براچی واتر 500 ی با کیس 600 ی پیشنهاد کردین؟:D

2dAXvZxKG23dBt7dFCJsMZ-650-80.thumb.png.63e45c396cf1cb1d44a70d04c80174ad.png.c7b2cbe5ad302c6823ec1ec4cb493e00.png  ATFouYaxBChqM5WYv4jWP8-650-80.png.4e6ff17ef6e702fb153f06df104e314b.thumb.png.58d55856eb24a22bbb5af4438ae177f9.png

داداشی گلم اگر دوتا از مطلب های من بالا رو بخونی من گفتم  7740X هم گزینه خوبیه قیمت مناسبتری هم داره از لحاظ فریم هم خیلی نزدیک به 8700K هستش 

در مورد کیس ایشون خودشون گفتن کیس خوب .. منم فکر نمیکنم مدل زیاد گرونی معرفی کرده باشم خودتون برید در موردش بخونید این کیس با اینهمه قابلیت خدایش مفته 

در مورد کولر داداش خوبم نظر شخصیم اینه که کولر خوب ضامن سلامت سی  پی یو هستش .. و ایشون چرا اور نکنه راحت میتونه تا 5.1گیگا هرتز اورکلاک کنه ..

در مورد پنج مارک های 7740X < 8700K 

https://www.youtube.com/watch?v=J3MUaKMzV_I

این رو ببینید 

https://www.youtube.com/watch?v=pLX239KwZyc

این دوتای بالا بین 8700 و7740

این  پایینی بین 7700K و 7740X 

هستش  که نشون میده 7740X کمی بهتر از 7700K هستش و 7700K تا 5GHZ اور شده و7740X تا 5.1GHZ اورکلاک شده 

https://www.youtube.com/watch?v=jtp7G_jA93A

بله نظر شما درسته 7820X برای ایشون زیاد از حد هستش مگر اینکه بخواد با سیستم کار گرافیکی و ورک استیشن انجام بده 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Arash_1367 گفته است :

نه من گفتم 7820X از 8700 ضعیفتره نگفتم قویتر:D

8700 با قیمت به این خوبی !

قیمتشم که اندازه7740 هس با دو هسته بیشتر و کلی قدرت بیشتر کلا سری اکستریم داغونن.

7700 هم بعد اومدن 8700 معادلش(8350K( با قیمت بین ششصد تا هشتصد میاد که یعنی مفت !

کیسم Z4همه اون قابلیتای Z8 رو داره فقط Z8 مادربرد XL-ATX ساپورت میکنه که بدرد ایشون نمیخوره:D

لینک به دیدگاه

نه من گفتم 7820X از 8700 ضعیفتره نگفتم قویتر:D

8700 با قیمت به این خوبی !

قیمتشم که اندازه7740 هس با دو هسته بیشتر و کلی قدرت بیشتر کلا سری اکستریم داغونن.

7700 هم بعد اومدن 8700 معادلش(8350K( با قیمت بین ششصد تا هشتصد میاد که یعنی مفت !

کیسم Z4همه اون قابلیتای Z8 رو داره فقط Z8 مادربرد XL-ATX ساپورت میکنه که بدرد ایشون نمیخوره:D

دوست عزیز من که خریدم رفت  عکسشم میزارم بعدا این عکس سبد خرید بنده   ... اما شاید این جمعه بیایید شاید .. 8700K کجایی تو خط تولید گیر کردی :1_grinning:

8700با قیمت 7740 اونم در ایران .. :35_thinking:دوست عزیز اگر خوب بازار رو مثل من از برج 11پارسال رصد کرده بودین این حرف رو نمیزدین .. 8700 داداش زیر یکو و هفتصد دستت رو نمیگیره .. تازه نوبرانه هم هست مادربوردشم قیمتش بالاتر میدن ....B|

Screenshot (46).png

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

دوست عزیز من که خریدم رفت  عکسشم میزارم بعدا این عکس سبد خرید بنده   ... اما شاید این جمعه بیایید شاید .. 8700K کجایی تو خط تولید گیر کردی :1_grinning:

8700با قیمت 7740 اونم در ایران .. :35_thinking:دوست عزیز اگر خوب بازار رو مثل من از برج 11پارسال رصد کرده بودین این حرف رو نمیزدین .. 8700 داداش زیر یکو و هفتصد دستت رو نمیگیره .. تازه نوبرانه هم هست مادربوردشم قیمتش بالاتر میدن ....B|

مبارک باشه داداش انشالله فناش برات بچرخه:D

گفتم که تا بهار قیمت مناسب نیس یجا الان موجود دارع ولی میده 1.8 که همون اولم بیاد فکرنکنم از 1.5-1.6 بالاتر باشه دیگ.

چون قیمت دلاریش که با 7700 همش 3 دلاره و قیمتش زود حا میفته چون سییپیو ها همیشه قیمتاشون نزدیک به بازار روز بوده غیر از کمیاب ها و ممکنه یک ماه دوماه اول گرون باشه.

لینک به دیدگاه

مبارک باشه داداش انشالله فناش برات بچرخه:D

گفتم که تا بهار قیمت مناسب نیس یجا الان موجود دارع ولی میده 1.8 که همون اولم بیاد فکرنکنم از 1.5-1.6 بالاتر باشه دیگ.

چون قیمت دلاریش که با 7700 همش 3 دلاره و قیمتش زود حا میفته چون سییپیو ها همیشه قیمتاشون نزدیک به بازار روز بوده غیر از کمیاب ها و ممکنه یک ماه دوماه اول گرون باشه.

سه دلار  فقط اختلاف  اینجا 390دلاره قیمت نیوواگ میشه دلار4000 تومن  یک میلیون و پانصد و شصت هزار تومن .. قیمت مرجع .. بعد بیاد ایران بدن یکو ششصد ..داداش این قیمت فقط در رویاست 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117827&cm_re=I7_8700K-_-19-117-827-_-Product

آمازون نداره اصلا .. https://www.amazon.com/dp/B07598VZR8/ref=twister_B076C5MJRD?_encoding=UTF8&psc=1

الان اگر یکو هشتصد هم  باشه مفته 

اینم لینک 7700K 
https://www.amazon.com/Intel-Desktop-Processor-i7-7700K-BX80677I77700K/dp/B01MXSI216/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1508338313&sr=1-3&keywords=i7+7700k

فرق 3 دلار ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

داداش چند بار بگم الان چون محدود شده این قیمته؟:D

لینک به دیدگاه

داداش چند بار بگم الان چون محدود شده این قیمته؟:D

جیگرم قیمت اعلامی خود اینتلم 360دلاره

7700دقیقا 320دلاره  حدود 40دلار فرق دارن نه 3دلار :27_sunglasses:

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

جیگرم قیمت اعلامی خود اینتلم 360دلاره

7700دقیقا 320دلاره  حدود 40دلار فرق دارن نه 3دلار :27_sunglasses:

https://www.sakhtafzarmag.com/پردازنده-مرکزی/19197/اولین-قیمت-گذاری-پردازنده-های-intel-coffee-lake

http://tnews.ir/news/4e4e94787574.htmlhttp://tnews.ir/news/4e4e94787574.html

350هس که در 4 ضرب کنیم میشه 1.5

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Arash_1367 گفته است :

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

چقدر دعوا سر cpu ... !

حالا خوبه تاثیر cpu تو گیم اندازه نصف گرافیک هم نیست ... !

توصیه اول و آخر برای گیم: 7700k یا 8700k در آینده

برای مصرف گیم و نرم افزار: خانواده رایزن ها، اکستریم ها و تریدریپرها

برای ورک استیشن ها: زئون e5

بنده به شخصه هیچ دلیلی برای خرید اکستریم نمیبینم! شما میخواید اون همه هسته و ترید رو مثل ببر تو قفس گیم زندانی کنید؟ |:

بهترین خرید ممکن برای گیم 8700k هستو کولر هم یه واتر 240 خوب چون اوورکلاکر نیستید

منتهی برای 8700k باید تا اواسط ابان صبر کنید. اگه عجله دارید بزنید تو گوش 7700k که تنور داغه. شما الان یه ماهه دارید مشاوره میگیرید و گیر پردازنده هستید ...

بگیرید بره! خلاص ... !

گرافیک کم نزارید 1080ti

رم هم 3 عدد ماژول 8 گیگ توصیه میکنم که بشه 24

پاور هم حداقل 750 یا 800

کیس هم یه خوشگلشو وردارید و پرامکانات

مجددا موفق باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali_8114 گفته است :

چقدر دعوا سر cpu ... !

حالا خوبه تاثیر cpu تو گیم اندازه نصف گرافیک هم نیست ... !

توصیه اول و آخر برای گیم: 7700k یا 8700k در آینده

برای مصرف گیم و نرم افزار: خانواده رایزن ها، اکستریم ها و تریدریپرها

برای ورک استیشن ها: زئون e5

بنده به شخصه هیچ دلیلی برای خرید اکستریم نمیبینم! شما میخواید اون همه هسته و ترید رو مثل ببر تو قفس گیم زندانی کنید؟ |:

بهترین خرید ممکن برای گیم 8700k هستو کولر هم یه واتر 240 خوب چون اوورکلاکر نیستید

منتهی برای 8700k باید تا اواسط ابان صبر کنید. اگه عجله دارید بزنید تو گوش 7700k که تنور داغه. شما الان یه ماهه دارید مشاوره میگیرید و گیر پردازنده هستید ...

بگیرید بره! خلاص ... !

گرافیک کم نزارید 1080ti

رم هم 3 عدد ماژول 8 گیگ توصیه میکنم که بشه 24

پاور هم حداقل 750 یا 800

کیس هم یه خوشگلشو وردارید و پرامکانات

مجددا موفق باشید

عمو سلام 

نزنیمون:64_zipper_mouth::60_sweat:

باشه هرچی تو بگی:20_kissing_smiling_eyes:

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Arash_1367 گفته است :

عمو سلام 

نزنیمون:64_zipper_mouth::60_sweat:

باشه هرچی تو بگی:20_kissing_smiling_eyes:

شرمنده یه کم زیاد جو گرفتتم -__-

میگن آدمو برق بگیره جو نگیره ... دقیقا منظورشون منه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...