رفتن به مطلب

نحوه چک کردن میزان باطری موجود در کنترلر Xone اتصال داده شده به PC

rezagtx
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان گرامی

جایی من دیدم دوستان در باره اتصال  کنترلرها سئوالاتی پرسیده بودند نحوه اتصال وایرلس و  ..... یک نکته کوچک است فکر میکنم کم تر اشاره شده ، شما روی کنسول در داشبردهای این دستگاه ها  در اینترفیس شون  نشان دهنده میزان عمر باطری کنترلر رو دارید که به شما میگیه چقدر باطری دارید ایا پره ایا  نصفه ایا در حال خالی شدنه و ... در پی سی این قابلیت باید  با کمی  ویرایش و دستکاری فعال بشه. پس  یک سری نکات اینجا   ارائه میدهم اگر علاقه مند باشید و از این کنترلر ها xone استفاده می کنید به کار شما خواهد آمد.

اول یک نکته کوچک:

من هر دو دسته ایکس باکس وان رون رو دارم عادی و نسخه s-- عادی یا قدیمی تر رو شما رو باید با دانگل وصل کنید. اون دانگل قیمتش بالاست - من 130 هزار تومان قدیم خریدم برای کنترلر نسل یک ایکس باکس وان -با همون دانگل میشه ایکس باکس وان اس رو هم وصل کرد منتهی ایکس باکس وان s کنترلر قادره با بلوتوث هم وصل بشه - خیلی راحت  یک    دانگل ارزون بلوتوث بگیرید و راهنمای ساده اتصال زیر ور دنبال کنید :

http://support.xbox.com/en-US/xbox-on-windows/accessories/connect-xbox-one-controller-to-pc

در تصویر زیر من کنترلر مشکلی  کنترلر لانچ ایکس باکس وان است  و باید با دانگل  که کنارشه وصل بشه -با کابل میکرو usb هم که  هر دو راحت نصب میشن، کنترلر قرمز هم S است که خیلی بهتره - دقت بالایی داره و گریپ بهتری داره و در کل بهترین کنترلر برای پی سی همین S  است چون   از چند طریق متصل میشه هم کابل هم دانگل مخصوص هم بلوتوث و هم وایرلس هم با سیم .نصبش هم بسیار راحته درواقع اصلا نصب نداره همه چیز این کنترلر دانگل و کابل و ... راحت در چند ثانیه  توسط ویندوز 10 شناسایی و راه اندازی میشه و احتیاج به هیچ درایور و نرم افزار 3rd party نیست.

یک نکته ای درباره  دانگل خود مایکروسافت- من چون قدیم این رو تهیه کردم سالهاپیش زمانی که ایکس باکس اس اصلا عرضه نشده بود  و از اون موقع همین کنترلر اس رو هم با همین دانگل وصل میکنم چون دانگل  وایرلس مایکروسافت خیلی قوی تر از   دانگل بلوتوثه  و قادره  چندین کنترلر و هدفون وایرلس خود مایکروسافت رو متصل کنه-  فکر میکنم تا هشت کنترلر به این وصل میشه- من  دوتا نهایت وصل کردم البته  و  نکته باطری هم اینه باطری در پک ها دو عدد duracell است،  پیشنهاد من باطری های آلکالین است بعد از این دوراسل ها، سونی داره آبی و سبز هستند الکالین کارایی بالا گرون هم نیست  من میزارم دوهفته بیشتر کار میده کلی هم بازی میکنم- وقتی هم نزدیک به  پی سی هستم پای مانیتور اگر بخوام با کنترلر  بازی کنم چون معمولا با موس و کیبوردبرای مانیتور و  تی وی با کنترلر،  از کابل میکور یو اس بی همراه گوش های اندرویدی استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارم راحت بازی میکنم وفقط موقعیکه با کابل اتصال میدید باطریها رو خارج کنید.

IMG_20171014_165441.jpg

خوب برای نمایش میزان باطری چند تا راه دارید :

اول اپ زیر رو از استور دانلود کنید، رایگانه و برای کانفیگ کردن  کنترلر های الیت به کار میره ولی کنترلرهای عادی  وایرلس و با کابل ایکس باکس رو شناسایی میکنه،

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/xbox-accessories/9nblggh30xj3

بعد از نصب اپ یکبار سیستم رو ریسیت کنید و بعد  کنترلر رو اتصال بدید و  اپ رو باز کنید، قبلش به اینترنت وصل باشید،  به محص باز شدن یا حالا کمی Load برنامه به شما میگه که باید فریمور کنترلر اپدیت بشه دقت کنید این بخش خیلی حساسه   مواظب باشید اینجا مثل اپدیت بایوس  است هر کار اشتباهی ممکنه باعث از کار افتادن کنترلر بشه-- اگر کنترلر ایکس وان S خیلی تازه خریدید ممکنه فریمو ر آن به روز باشه ولی اگر کمی قدیمی تر است حتما  باید اپدیت کنید .کنترلر های نسل قدیم ایکس وان در اینجا اون مشکی من تصویر بالا هم میتونن بروز رساین بشن منتهی بروز رسانی آنها از طریق کابل انجام میشه خود برنامه به شما پیغام میده که با کابل اتصال بدید و بعد از اینکه از شما خواست آپدیت کنید اگر وایر لس کانکت بودید خودش آپدیت فریمور رو انجام میده برای S- اگر هم کنترلر قدیمی تر بود با کابل راحت کانکت کنید  و بزارید کارش رو انجام بده- با کابل میکروUSB خوب  کانکت کنید  با کابل های سفید فیک ایفون در بازار کار نکنید.

دقت کنید چه وایر لس بودید برای ایکس وان S کنترلر یا با کابل برای کنترلر قدیمی !! دقت کنید موقع آپدیت فریمور دست به کنترلر نزنید! تکونش ندید !کابلی یا دانگل وایر لس رو نکشید! اینترنت رو قطع نکنید !! یک تا دو قیقه آپدیت فریم ور   طول میکشه اگر رعایت نکات بالا رو نکنید ممکنه  روز بدی باشه برای شما!

اپدیت که تمام شد دیگه برنامه Xbox Accessories راحت کنتر لر شما رو شناسایی میکنه فریم ور رو میگه  و مدل رو با تصویر نشان میده و  از همه جالب تر عمر باطری رو برای نسخه های وایرلس  به شما نشان میده منتهی باید از باطری های مناسب ؟(نه باطری های ناشناخته وفیک الکالین  یا این پاناسونیک ها !!) استفاده کنید من از باطری زیر استفاده میکنم و براحتی بهم نشان میده چقدر عمر باطری مانده است:

تصاویر زیر از داشبورد اپ  بالا برای کنترلر های خودم گرفته شده یکی با کابل وصله نسخه قدیمی که البته اونم وایرلس با دانگل  اتصال  داده میشه و یکی هم مربوط به کنترلر S است : عمر باطری مشخصه:

Untitled.thumb.jpg.d49b219591c195012cc9516185492d72.jpg

کنترلر عادی با کابل

1.thumb.jpg.8b948d205eaf7fb8ec959d7fa8ca916b.jpg

باطری مناسب

AM3E4X_zm.thumb.jpg.7f8bbfee25584caeb300d0deeccd70a9.jpg

یکی راه دیگه استفاده از حالت big picture mod استیم که بسیار جذابه و داشبرد استیم برای TV و تصاویر بزرگه:

کنترلرتون با ید تنظیم باشه - اول  استیم رو باز کنید از گوشه بالا  برید به حالت Big picture mod Capture.JPG.d3b99ea5b1d9bc370b7efcbc3242e3d4.JPG

بعد  از صفحه اصلی  یک آیکون چرخ دنده یا ستینگ  استیم برید : تنظمیات کنترلر

11111.thumb.jpg.f7dc23cb4cad730c7858d583940bd6df.jpg

تیک مربوط به xbox  configuration support  رو بزنید و  از لیست بخش کنترلر در حالی که کنترلرتون متصله  ایکس باکس کنترلر رو انتخاب کنید با این کار نه تنها مثل تصویر  بعدی  باطری رو گوشه تصویر اصلی  استیم بیگ پیکچر دارید بلکه کل   محیط بیگ پیکچر هم با کنترلر ایکس  وان سازگار میشه و میشه روی تی وی از  دور  بازی های استیم رو براحتی بازی کنید.

111121213.thumb.png.15a3c2eb31de2a9343ac90936ec4e316.png

حالا دیگه نمایشگر باطری رو د راستیم بیچ پیکچرز داریم.

stram.thumb.jpg.32808c861bd75d3f87fca841f2b7a1a5.jpg

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...