رفتن به مطلب

RX Vega 56 یا GTX 1070

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز اولا بدونید کجا دنیا دارید زندگی میکنید به قیمت عادلانه کدوم کالا در کشور ما هست که این باشه؟ (تو زمینه دیجیتالی که دیگه بدتر!)

مگر امیدتون به گارانتی گرین باشه که قیمت هاش تقریبا خوبه مثلا وگا 64 رو دارن وارد میکنن 2900 و کارت 600 دلار هست

اگه قیمت 1070 و وگا 64 یکی بشه در عمل مطمئنا وگا 64 ارزش خریدش بالاتر هست و از لحاظ قدرت و پرفورمنس در مقابل 1070 خوب عمل کرده

اما از طرفی نسل جدید انویدیا به زودی در کمتر از 1 سال دیگه معرفی و یا شاید ریلیز بشه پس برای کسی که عجله نداره بهتره صبر کنه

ویرایش شده توسط MSF_SE7EN
لینک به دیدگاه

در در 1396/07/23, 11:36:24، rezagtx گفته است :

نه دوست من د رجریان نیستید مایننیگ بالا نبرد قیمت سری وگا رو - من مستقیما با اورکلاکرز در UK و خود شخص تاینی تام لوگان از OC3d یکی از بهترین ریویور های یوتوبه در ارتباط هستم  قشنگ گفت جریان چی بود AMD یک قیمت مصنوعی رو به عنوان قرار داد  فروش اومد بست با اورکلاکرز که چی شما کارت های 56 رو با قیمت 399 دلار و کارت 64 رو با 499 دلار عرضه کن ولی این قرار داد فقط برای 450 عدد کارت بود چونAMD نمیتونست بیشتر از این تعداد رو سوپلای کنه با این قیمت -ضرر سنگین داره این کارتها گرون تر از این چیز ها در میان بخاطر حافظه HBM و کاست تولید .وووو برای همین است که انویدیا نرفته سمت این HBM  , و رقراره در نسل بعدی استفاده کنه چون انویدیا رسما گفت HBM قیمت هاش مناسب نیست- خوب AMD در واقع یکم گول زد تمام ریویور های یوتوب رو بهشون گفت قیمت MSRPاینه تا کارتها امدن در اورکلاکرز فروش رفتن با اون قیمت مصنوعی که AMD روی هر کارت 100 دلار زده  بود و از قبل به ریتیلر داده بود که چی شما این قیمت بده  منتهی اینقدر کم بود تعداد که تا قرار داد فروش مصنوعی به  پایان رسید  و دیگه AMD کارت رو به قیمت قرار دادی نداشت 56 شد 499 دلار و 64 شد 599 دلار و ضمنا این ها  رفرنس ها بود و باندل ها عرضه شده بود که ماینرها نخرن- تمام کارتهای  نان رفرنس  که بعد از این ها میامد  وضع رو بدتر میکرد چون حداقل 30 تا 50 دلار گرون تر هستند - ایسوس استریکس و اروس گیگا و ... خوب اونها وضع رو بدتر میکرد طوری که 64 میرفت در رنج قیمتی 1080ti حدود 600خورده ای دلار  قرار می گرفت و.....

خلاصه تمام ریویور ها از Jaytwocent , و لاینس و تاینی تام و اورکلاکرز و .... همه از این نارحت شدند و َAMD  رو مقصر دونستند چون اولا بهشون گفته بود MSRP اینه و این اطلالعاتی بود که داده بوده به پابلیک- بعد معلوم شد که یک ریبیت موقتی داشته برای عرضه تعداد خیلی محدود که به بگه ببنید ما قیمت رو حفظ کردیم تا ریبیت  تمام شد که در حد خیلی کم بوده و اصلا نمی تونسته سوپلای دیمند رو ازپسش بر بیاد قیمت ها سربه  فلک زده چون بازار دست ریتیلر است اگر به  تعدادمناسب و  با MSRP ثابت کارت ندید دست ریتیلر اونا  شروع میکنن به افزایش قیمت مصنوعی-

کل بحث این بوده که قیمتی که AMD داد به ریویو رها   فالس بوده و اونا برپایه اون قیمت ها حسابی  تعریف کردن بعد هر شخصی که خواست بخره دیده 100 دلار یا 150دلار!!!!  کارتها گرون تر ه! این شد که لانچ وگا ناجور شد - این وسط یک عده سعی کردن بندازن گردن ماینر ها - کسانی که از پشت پرده و .... خبر نداشتنو به قول دیدی:

خبرنگار از دیدی در فیلم ارثیه فامیلی پرسید آقای دیدی پشت پرده چه خبره ؟؟ دیدی گفت من نمیدونم من که پرده رو نزدم کنار!!!

چرا در جریان هستم .

خیلی قبل از این ماجرایی که اشاره کردید شایعه شد که قیمت وگا در آسیا و اروپا بیشتر از مقدار قبلی هستش .

بعدا هم گغته شد شاید قیمت کارت بالاتر از مقدار اولیه باشه .

اما بنده اشاره کردم که اگر قیمت کارت وگا 56 در ایران بر مبنای قیمت اولیه باشه ارزش خرید داره اگر بر مبنای قیمت فروشگاه ها و ... باشه ، نه .

در نظر بگیرید بنا به دلایلی قیمت کارت وگا 56 بشه 500 هزار تومن اون وقت ارزش خرید این کارت چند برابر 1070 هستش . یا اگر قیمتش بشه 10 میلیون تومن ارزش خریدش به شدت پایین میاد . ما در ایران زندگی می کنیم که نرخ قیمت گذاری اصلا مشخص نیست پس برای جنسی که هنوز وارد بازار نشده فقط یک جمله میشه به کار برد :

اگر قیمتش در فلان مقدار باشه ارزش خرید داره .

پست اول من هم همین بود :

در در 1396/07/22, 21:21:48، big VULTURE گفته است :

اگر قیمت وگا 56 در حد 1070 باشه ( ایران رو عرض می کنم ) میشه از مصرف بیشترش چشم پوشی کرد و رفت سراغش .

..................

در در 1396/07/23, 12:48:20، rezagtx گفته است :

عزیزم اون دما ی انویدیا با gpu  بوست 3 به اینجا رسیده-  واحد های پردازشی پاسکال خیلی بهینه هستند  و یک ترمال ترشهولد دارند یک دامنه حرارتی که GPU بوست میاد بسته به هدروم دمایی که مانده به  TJMAX  و شرایط محیطی کارت اون پردازنده رو بوست میکنه   و فرکانس رو میبره بالا  تا برسه به دمای تعیین شده- شما اگر پاور تارگت رو در کارت انویدیا  تغییری بدی  یا Temp target رو مثلا بیای نهایت دما رو بزاری روی 70 دیگه Gpu بوست تا 70 درجه فقط میره-  شما بزار روی 90 درجه اون gpu بوسته که فرکانس رو افزایش میده با یک اورکلاک دینامیک تا بخوره به 90 بعد با بازی با فن  و  پاور  و کولینگ ، دما  وفرکانس رو سعی میکنه حفظ کنه-

دما دراین واحد بشدت کنترل شده است ،افتر مارکت های  پاسکال با فرکانس های خیلی بالا با دمایی عجیب کار میکنن-اون 84 درجه معروف انویدیا، پایان دامنه حرارتی پیش فرض انویدیا است برای GPU بوست 3 که شما میتونید از طریق  افتر برنر یا evga پرسیژن یا  ...اقدام به کنترل اسان دمای هدف کنید.دمای کارتهای پاسکال خیلی کنترل شده است.

صحبت دوستمون در مورد دمای مناسب وگا بود . نه دمای بالای 1070 و ....

اما در مورد GPU بوست .

وقتی فریم کارت رو با استفاده از این فناوری اعلام می کنند باید دما رو هم بر اساس همین فناوری اعلام کنند .

مگه میشه گفت شما فریم رو با جی پی یو بوست 3 حساب کن اما دما رو با غیر فعال کردنش ؟؟؟؟

گذشته از اون گیمیری که 1070 و ... رو روی سیستمش بسته دما رو چقدر می بینه ؟؟؟

توی این تست :

با سویچ کردن به پروفایل Power Save  موفق شدند مصرف رو بیشتر از 100 وات کم کنن . اما مقداری از فریم ها هم قربانی میشن .

میشه گفت مصرف کارت رو با توجه به حالت Power Save حساب کنید اما برای فریم سراغ حالت بالانس بریم ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله من هم دقت کردم که داره درباره وگا صحبت میکنه  من هم  برای ایشون توضیح دادم که اطلاع از نحو ه عمومی دمای کارتهای انویدیا داشته باشه بهرحال ممکنه یک کاربری تازه وارد  باشه فکر کنه که مثلا کارت پاسکال انویدیا نخره دیگه چون داغه!   بنده برا این توضیح دادم که  نمیشه  همینجور گفت  دمای یک چیزی بالاست یا پایین . بهرحال نمیشه منکر  بهنیه بودن  کارتهای انویدیا و مصرف پایین و دمای پایین شون بود.  اون 84 درجه رفرنس انویدیا رو  شاید من وشما بدونیم چی هست ممکنه خیلی ها ندونند و گمراه بشند.  من نگفتم غیر فعال بشه چیزی- من نحوه عملکرد GPU بوست رو توضیح دادم  . باید برای کاربر ی که  شاید متوجه نباشه توضیح داد  نوشتار ایشون رو میخونه میگه من این کارت رو نمیخرم چون ... 1070 که دمای خیلی مناسبی داره .کارتهای نان رفرنس و حتی رفرنسش عالی عملی میکنن فرکانسهای خیلی سنگین  میزنن با دمای  خنده دار.

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/23, 13:35:18، rezagtx گفته است :

بله من هم دقت کردم که داره درباره وگا صحبت میکنه  من هم  برای ایشون توضیح دادم که اطلاع از نحو ه عمومی دمای کارتهای انویدیا داشته باشه بهرحال ممکنه یک کاربری تازه وارد  باشه فکر کنه که مثلا کارت پاسکال انویدیا نخره دیگه چون داغه!   بنده برا این توضیح دادم که  نمیشه  همینجور گفت  دمای یک چیزی بالاست یا پایین . بهرحال نمیشه منکر  بهنیه بودن  کارتهای انویدیا و مصرف پایین و دمای پایین شون بود.  اون 84 درجه رفرنس انویدیا رو  شاید من وشما بدونیم چی هست ممکنه خیلی ها ندونند و گمراه بشند.  من نگفتم غیر فعال بشه چیزی- من نحوه عملکرد GPU بوست رو توضیح دادم  . باید برای کاربر ی که  شاید متوجه نباشه توضیح داد  نوشتار ایشون رو میخونه میگه من این کارت رو نمیخرم چون ... 1070 که دمای خیلی مناسبی داره .کارتهای نان رفرنس و حتی رفرنسش عالی عملی میکنن فرکانسهای خیلی سنگین  میزنن با دمای  خنده دار.

اون وقت میشه مثل ماجرای 290 و 290X که در رفرنس میرفتن تا 95 درجه توی غیر رفرنس تا زیر 65 درجه هم کارت داشتیم .

در بسیاری از مواقع کارتهای رفرنس اصلا جالب نیستن . اما در بنچمارک ها و ... بیشتر از این کارتها استفاده میشه که گاها برای کاربرهای آماتور مشکل ایجاد می کنه . در کل با صحبتتون کاملا موفقم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله صد در صد من همیشه میگم کارت گرافیک فقط  با کولینگ افتر مارکت -  رفرنس  هر چی میخواد  باشه- چرا باید صدای زیاد رو تحمل کنیم یا دمای زیاد رو - کولر ویپر چمبر همیشه صدای زیادی تولید میکنه دمای زیادتری  تولید میکنه و نمیتونه  کولینگ رو در حالت پسیو داشته باشه  چون فن نمیتونه توقف کنه  انقدر دالان خنک کنندگی داف میهش که خود فن  رو آسیب میزنه- مهم نیست چی باشه و نان رفرنس چیز دیگه است و همون پول رو ادم میده لااقل   کارت خنک تر و کم صدا تر بخره -     کارتهای نان رفرنس انقدر رادیاتن های بزرگ میزارن روشن اصلا  با یک  هوای کیس  هم  چون سطح کولینگشون خیلی زیاده کلی فضای انتقال حرارت است  قشنگ کاروشون رو انجام میدند.

لینک به دیدگاه

حذف شود

ویرایش شده توسط BehrouzSedigh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دوستان
بالاخره موجود شد محصول
3 میلیون هزارتومن کم :8_laughing::8_laughing:
واقعاً قیمت رقابتی هست، در مقابل رقیب سال پیشش 1070 

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/23, 20:05:31، mInI_ClockEr گفته است :

بله دوستان
بالاخره موجود شد محصول

:D

با این قیمت فقط به درد ماینر جماعت می خوره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 32 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

بله دوستان
بالاخره موجود شد محصول

من دیدم در لایون- نه این قیمت ها  گفتم در پستهای قبلی دوستان قبول نمیکردند . من از   روز لانچ میدونستم وگا  قیمتهاش درست نخواهد شد .

3 میلیون تومان برای رقیب 1070 !!!  و وارد وادی 1080ti شدیم! گفتم  خدمت دوستان ...... باید AMD الان بیاد به بازار و کارت 345 دلاری بده بیرون . بعید میدونم حالا حالا این اتفاق بی افته. متاسفانه  AMD  لانچ تاکتیک  اش خیلی بد بود.

در مورد اون 64 هم  وقتی کارت 56 قیمتش 400 تا 450 دلار است هیچ وقت دیگه منتظر 64  550 دلاری نباشید   فقط بالای 600 دلار! هر چقدر من گریه کنم  و فریاد بکشم و //// فایده نداره این چیزی است که اتفاق افتاد.

نکته مهم اینه : این کارت رفرنسه  حالا هرچی میخواند بنامند بلک ادیشن و  فرانتیر ادیشن و .... مهم نیست این کارت رفرنس است شما حساب کنید اون 50 دلاری که میاد روی MSRP کارت نان-رفرنس! بعضی از پارتنر های  AMD  شاید بتونن کارتی بدن که قیمتش از MSRP رفرنس کمتر باشه ولی  بقیه : ایسوس و گیابایت و msi و ... اینا همه گرون تر خواهند بود  و این کارت رو د رموقعیت قیمتی بسیار بدی قرار میدهند.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من خودم الان با این قیمتی که دیدم
گفتم اخه چرا خودتو سبک کردی تاپیک مقایسه زدی
این آخه مقایسه میخواد :/:/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

من خودم الان با این قیمتی که دیدم
گفتم اخه چرا خودتو سبک کردی تاپیک مقایسه زدی
این آخه مقایسه میخواد :/:/

شما مقایسه زدید ؟ قدیم ؟ خوب شما هم یکی از کسانی هستید که متاسفانه  اطلاعات غلط گرفت. اصلا مقصر نیستنید شما قصد  اطلاع رسانی داشتید .AMD اینجوری اسم خودش رو بد در میبره-د کل ریویور های یوتوب  در این باره ویدئو دادن بیرون.  قیمت این کارتها  گفتم پایین تر از MSRP واقعی اعلام شد  و AMD میدونست که این کارت بیاد دست ریتلیر ها و ای تیلر ها  تمامه و قیمت ها رو 100 تا 150دلار میبرن بالاتر  . اگر قبلش میگفت که قیمت ابتدایی که یک ریبیت  است الان لحن من چیزی دیگه بود ولی اینجور از دید عموم مخفی کردن   خوب بد میشه-  من AMD رو خیلی مهم میدونم برای بازار ولی  این روش ها شیدی تاکتیک است و جالب نیست.

به قول یک ریویور 

just keep your 1070 and bang an overclock on!!!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...