رفتن به مطلب

مشکل جدی با رزولوشن مانیتور

Amir4678
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. دوستان من یه مانیتور سامسونک 23 اینچ دارم با رزولوشن 1920x1080 روی 60 هرتز.

الان چند هفته ای هست که یه رزولوشن جدید بالاتر از رزولوشن اصلی اومده به مقدار 2047x1080 روز 57 هرتز.

مشکل اصلیم اینجاست که توی بعضی از بازی ها این واسم مشکل ایجاد کرده middle earth shadow of war و mafia3. حالا نمیذونم شاید بازم به مشکل بر بخورم. مشکل اینجاست که تو بازی رزولوشن اصلی رو نشون نمیده و حالات native یعنی رزولوشن اصلی مانیتور 2047x1080 رو نشون میده توی middle erath قابل تغییر نیست و افت فریم شدید دارم . چون با تلویزیون خونه که حالت 1920x1080 روی 60 هرتز مقایسه کردم دیدم فریمم تو تلویزیون مشکلی نداره. قبلا هم به تلویزیون وصل کرده بودم . مانیتورم کاملا برابره باهاش.

توی mafia3 هم فریمم خیلی پایینه و صفحه نسبتا تاره.

میدونم مشکل از گرافیکم و کابل hdmi نیست. مشکل از مانیتوره. سوالم اینجاست که چزور میتونم رزولوشن native رو به اصلیش تغییر بدم؟ تو عکس پایین متوجه میشین منظورمو. ممنون

New Bitmap Image.jpg

ویرایش شده توسط ar_prv
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

dsr انویدیا رو فعال نکردید در بخش تنظمیات کنترل پانل؟این ممکنه کاستوم رزولوشن باشه. فقط یک نمایشگر به کارت گرافیک متصله؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

dsr انویدیا رو فعال نکردید در بخش تنظمیات کنترل پانل؟این ممکنه کاستوم رزولوشن باشه. فقط یک نمایشگر به کارت گرافیک متصله؟

Dsr نمیدونم کجاست اگه روشن یا خاموش باشه قبلا هم همین بود چون تغییری ندادم. یدونه مانیتور وصله. ویندوزمم عوض کردم. 8.1 و 10 رو امتحان کردم.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

اخه اونجا تو عکس کنترل پنل انویدیا رو ببینین. حالت native رو اون رزولوشن انتخاب کرده. کاستوم نیست.

لینک به دیدگاه

من چیزی که به ذهنم رسید این بود که تنظیمات نرم افزاری مانیتور که به گرافیک میفهمونه از چه رزولوشن هایی پشتیبانی میکنه بهم خورده. نمیدونم چکار کنم! ماینتورم 5 ساله دارم.

لینک به دیدگاه

درایور فعلی رو با DDU در حالت سیف مود پاک کنید بعد آخرین نسخه رو از اینجا نصب کنید :

احتمالا مشکل حل میشه .

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

درایور فعلی رو با DDU در حالت سیف مود پاک کنید بعد آخرین نسخه رو از اینجا نصب کنید :

همین کارم کردم متاسفانه نشد. اصلا مشکل از سمت نرم افزاری خود ویندوز نیست. وقتی ویندوز جدید نصب کردم قبل از نصب هرچیزی رزلوشن رو تست کردم دیدم  هنوزم هس مشکل. از طریق safe mode with networking هم راه شمارو رفتم نشد

لینک به دیدگاه

مشکل از کابل تصویرتون هست. مانیتورتون رو نشناخته که بخواد رزیولیشنش رو هم بشناسه

تو تصویر نوشته non-pnp monitor

با کابل استاندارد درست میشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، HamidGameCenter گفته است :

مشکل از کابل تصویرتون هست. مانیتورتون رو نشناخته که بخواد رزیولیشنش رو هم بشناسه

با کابل استاندارد درست میشه

راس میگین اینو ولی مشکل از کابل نیست چون همین الان گفتین امتحان کردم کابل رو به تلویزیون زدم که رزولوسنش درسته. دیدم که panasonic-tv اومد. یعنی شناختتش. یعنی اینجوری مشکل از خود مانیتور میشه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ar_prv گفته است :

راس میگین اینو ولی مشکل از کابل نیست چون همین الان گفتین امتحان کردم کابل رو به تلویزیون زدم که رزولوسنش درسته. دیدم که panasonic-tv اومد. یعنی شناختتش. یعنی اینجوری مشکل از خود مانیتور میشه؟

فکر نکنم از مانیتور باشه

قبلا همین مشکل رو داشتم با تعویض کابل(خرید کابل خوب) مشکلم برطرف شد.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، HamidGameCenter گفته است :

فکر نکنم از مانیتور باشه

قبلا همین مشکل رو داشتم با تعویض کابل(خرید کابل خوب) مشکلم برطرف شد.

الان درایور مانیتور رو پیدا کردم نصب کردم تغییر ایجاد نشد تو رزولوشن. فقط اسم مانیتور اومد بجای non pnp. کابل هم دو تا دارم امتحانشون کردم تغییری نکرد.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، HamidGameCenter گفته است :

ایوووول دادا نمیدونم چی شد ولی درست شده. اون رزولوشنش هست سرجاش ولی توی بازی الان تغییر کرده رزلوشن اصلیو 1920x1080 میشناسه. شما اون non pnp رو گفتی من فکرم رفت به درایورش. الان اوکی شد دمت گرم...:21_kissing_closed_eyes:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...