رفتن به مطلب

Laptop or Pc

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان لیونی هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که به من و دوستانی شبیه من که تردید دارند بین pc و laptop پیشنهاداتی بشود تا بلکه انتخاب بین این دو دسته واضح تر بشه و دوستان از سردرگمی دربیان

اما قبل از شروع خواستم بگم لطفا:

از دادن نظرات متعصبانه و غیر علمی خودداری کنید و حداقل امکان دوستانی که تجربه شخصی در زمینه لبتاپ یا پی سی دارن نکات منفی و مثبت شون  رو که فکر میکنند مفید واقع میشود بگن

ضمنا همه ی ما میدونیم که pc ی چیز دیگس چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ کولینگ اما این جا کارایی و بازدهی  و ارزش خرید در مقابل هزینه و کاربری هست 

ویرایش شده توسط mokh1999
لینک به دیدگاه

شبیه به این تاپیک چیزی پیدا نکردم  اما من ی 8 تومنی نقد دارم که در تاپیک قبلی که ایجاد کردم هم ذکر شده اما گفتم من که دانشجو هستم برام خرید لبتاپ قوی که هرازگاهی گیم بزنم اونم تو fullhd خیلی بهتره از pc ای هست که شاید به اون همه قدرت هم  نیازی نباشه 

مثلا لبتاپای msi یا asus سری گیمینگشون رو تعریف زیاد شنیدم 

لینک به دیدگاه

دوستان به این مدل توجه کنند چقدر قابلیت داره زیر 8 تومن هست نهایت ی موس خوبم بخوای بگیری که 200 تومن باشه بازم تقریبی 8 تومن درمیاد ک عالیه فقط 1070 هس :61_sob::61_sob::61_sob:

https://lioncomputer.ir/لپ-تاپ،-تبلت-و-موبایل/لپ-تاپ/لپ-تاپ-ام-اس-ای-ge73vr-7rf.html

لینک به دیدگاه

عزیز شما اگه لپتاپ رو برای دانشگاه نیاز دارید انتخابتون مشخص هست. لپتاپ قدرتمند بخرید تابتونید بازی هم بکنید... فوقش بعد چند وقت اگر نکشید رزولوشن رو بالا پایین میکنید و میتونید گیم اجرا کنید.. خوبیش اینه که هرجا برید گیمتون همراهتونه

اگر هم لپتاپ ضروری نیست برای دانشگاه اصلن و ابدا لپتاپ نخرید.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، hosseinskandari گفته است :

عزیز شما اگه لپتاپ رو برای دانشگاه نیاز دارید انتخابتون مشخص هست. لپتاپ قدرتمند بخرید تابتونید بازی هم بکنید... فوقش بعد چند وقت اگر نکشید رزولوشن رو بالا پایین میکنید و میتونید گیم اجرا کنید.. خوبیش اینه که هرجا برید گیمتون همراهتونه

خوب شما چی پیشنهاد میدین تو رنج 8 تومن لیون فک نکنم دسته ی لبتاپ هاش قوی باشه هرچند اونایی هم که داره از دیجی کالا ارزونتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هیچ وقت اگر میخواید در خونه بنشینید بازی کنید پول جای لپ تاب گیمنیگ ندید -  ضعیف تر  پر سر صدا تر-  داغ تر  و عمر کمتر-

اگر مجبورید  یعنی دائم در  حال جابجایی هستید مثلا قراره چند سال دانشجو باشید جایی و  گیمر هم هستید  شاید اونموقع بله-

بهترین لپتاپ های  گیمنیگ هم بخاطر هزینه ای که بابت کولینگ اونها میشه  باز قیمتشون اورپرایس شده و در مقایسه با همون سیستم  دسکتاپ  از لحاظ ترمال و اکوستیک ضعیفتر عمل میکنند.   اگر در خانه بازی می کنید  هیچ چیزی جای   دسکتاپ  رو نمی گیره-

لینک به دیدگاه

سلام

این پول اضافه زیادی که بابت لب تاب گیمینگ می دید صرفا به خاطر کارت گرافیک بهتر هست و در ازاش چیز خاص دیگه ای نمی گیرید. نه پردازنده قوی تر نه صفحه نمایش بهتر و نه چیز خاص دیگه ای

الان  شما با 5.5 میلیون می تونید لب تاب  با گرافیک gtx 1060 بگیرید با حافظه 6 گیگ که هیچ بازی نمی تونه حافظشو پر  کنه و قدرت بسیار خوب که همه ی بازی هارو بدون افت فریم اجرا می کنه

اصلا شما با 1080 روی لب تاب 4k هم بازی کنید چه کیفی میده وقتی 15 اینچه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ممنون از نظرات و پیشنهاداتتون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من فقط یه نکته بگم.

کسی که نیاز داره دستگاه رو اینطرف و اونطرف بکشه با وزن 3 کیلویی لپتاپ گیمینگ بعد از یه مدت خسته میشه!فکر کنید با شارژر، کیف و متعلقات تا 3.5 و نزدیک به 4 کیلو میشه!

من به خودم باشه یه دستگاه همه فن حریف میخرم مثل این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-197346/لپ-تاپ-14-اينچي-ايسوس-مدل-V401UQ-A#!/tab-techspecs/

که وزنش 1.65 گرم هست ولی از لحاظ مشخصات و برای اجرای نرم افزار های دانشجویی چیزی کم نداره!

کنارش حتما PC رو  برای گیمینگ تهیه می کنم.

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

من فقط یه نکته بگم.

کسی که نیاز داره دستگاه رو اینطرف و اونطرف بکشه با وزن 3 کیلویی لپتاپ گیمینگ بعد از یه مدت خسته میشه!فکر کنید با شارژر، کیف و متعلقات تا 3.5 و نزدیک به 4 کیلو میشه!

من به خودم باشه یه دستگاه همه فن حریف میخرم مثل این:

https://www.digikala.com/Product/DKP-197346/لپ-تاپ-14-اينچي-ايسوس-مدل-V401UQ-A#!/tab-techspecs/

که وزنش 1.65 گرم هست ولی از لحاظ مشخصات و برای اجرای نرم افزار های دانشجویی چیزی کم نداره!

کنارش حتما PC رو  برای گیمینگ تهیه می کنم.

بله دوست عزیز بهترین پیشنهادهمینه خودم هم به این نتیجه رسیدم که لبتاپی مالتی مدیا و سبک انتخاب کنم که قیمتش هم پایین باشه و کاربری گیمینگ نداشته باشه رنج 2 تومن هم کافیه

و pc رو هم برای کاربری گیمینگ 

لینک به دیدگاه

با توجه به تفاوت اساسی در کاربری PC و LapTop به نظر این مقایسه همیشه مقایسه اشتباهی بوده ، شما نیازتون رو بررسی بفرمایید و اگر واقعا گیمینگ در حالت جابجایی براتون مهم بود دنبال لپ تاپ گیمینک برید در غیر این صورت بهترین پیشنهاد رو دوستمون دادن ، خرید یک لپ تاپ سبک به همراه یک PC جهت گیم و احتمالا کارهای سنگین .

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، mokh1999 گفته است :

سلام دوستان لیونی هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که به من و دوستانی شبیه من که تردید دارند بین pc و laptop پیشنهاداتی بشود تا بلکه انتخاب بین این دو دسته واضح تر بشه و دوستان از سردرگمی دربیان

اما قبل از شروع خواستم بگم لطفا:

از دادن نظرات متعصبانه و غیر علمی خودداری کنید و حداقل امکان دوستانی که تجربه شخصی در زمینه لبتاپ یا پی سی دارن نکات منفی و مثبت شون  رو که فکر میکنند مفید واقع میشود بگن

ضمنا همه ی ما میدونیم که pc ی چیز دیگس چه از لحاظ قدرت و چه از لحاظ کولینگ اما این جا کارایی و بازدهی  و ارزش خرید در مقابل هزینه و کاربری هست 

نکته ای که هست اینکه شما دانشگاهتون در چه حدی دوره؟ آیا مثلا می رید دانشگاه تا 1-2 ماه بر نمی گردید خونه و خوابگاه می مونید؟ در غیر این صورت کلا لپتاپ به هیچ دردتون نمی خوره. اگر هر روز یا نصف هفته رو خونه اید و نصف دیگش رو دانشگاه لپتاپ اصلا کارایی نداره. من خودم دانشجو هستم و دانشگاهم یه شهر دیگس ولی نصف هفته خونم، نصف هفته دانشگاه. هر پروژه ای، ارائه مطلبی داشته باشم توی خونه با کامپیوتر انجام می دم میریزم روی فلش(یا توی اکانت تلگرامم آپلود می کنم که حتی فلشم نبرم)و کارامو انجام می دم. کارایی مثل فیلم و سرگمی همه رو هم با گوشی انجام می دم(Note 3). من توی این 4 سال که دانشجو بودم حداقل 10 مورد دزدیده شدن وسیله از توی خوابگاه دیدم که 5 موردش لپتاپ بوده (با اینکه اتاقای ماقفل، کمد قفل دار و خوابگاه "نگهبانی" داره) پس کلا پیشنهاد من اینکه اگه قراره برید خوابگاه تا جایی که می تونید سبک سفر کنید مگر اینکه قراره طولانی مدت از خونه دور باشید. ولی اگر کلا خوابگاه نمی مونید یا در حد 2-3 روز در هفته هستش کلا پول لپتاپ ندید چون آخرش دسترسی به کامپیوترتون راحته این وسط فقط 1-2 کیلو بار اضافه دارید دنبال خودتون می کشید از این ساختمون به اون یکی.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، hosseinskandari گفته است :

عزیز شما اگه لپتاپ رو برای دانشگاه نیاز دارید انتخابتون مشخص هست.

این کلامو باید زرکوب کنن

در 14 ساعت قبل، mokh1999 گفته است :

دوستان به این مدل توجه کنند چقدر قابلیت داره زیر 8 تومن هست نهایت ی موس خوبم بخوای بگیری که 200 تومن باشه بازم تقریبی 8 تومن درمیاد ک عالیه فقط 1070 هس :61_sob::61_sob::61_sob:

https://lioncomputer.ir/لپ-تاپ،-تبلت-و-موبایل/لپ-تاپ/لپ-تاپ-ام-اس-ای-ge73vr-7rf.html

این انتخاب خیلی خوبیه !
و دقیقا قیمتشم درسته
تو رنج 8 تومن، کارت گرافیک 1070 عرفه
چیز خارج از حالت عادی نیست !
این لپتاپ عالیه و یکی از بهترین انتخاباست، تو صفحه مختص این لپتاپ در سایت MSI که بری، با قابلیتای فوق العاده این لپتاپ شگفت زده میشی!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HK888 گفته است :

نکته ای که هست اینکه شما دانشگاهتون در چه حدی دوره؟ آیا مثلا می رید دانشگاه تا 1-2 ماه بر نمی گردید خونه و خوابگاه می مونید؟ در غیر این صورت کلا لپتاپ به هیچ دردتون نمی خوره. اگر هر روز یا نصف هفته رو خونه اید و نصف دیگش رو دانشگاه لپتاپ اصلا کارایی نداره. من خودم دانشجو هستم و دانشگاهم یه شهر دیگس ولی نصف هفته خونم، نصف هفته دانشگاه. هر پروژه ای، ارائه مطلبی داشته باشم توی خونه با کامپیوتر انجام می دم میریزم روی فلش(یا توی اکانت تلگرامم آپلود می کنم که حتی فلشم نبرم)و کارامو انجام می دم. کارایی مثل فیلم و سرگمی همه رو هم با گوشی انجام می دم(Note 3). من توی این 4 سال که دانشجو بودم حداقل 10 مورد دزدیده شدن وسیله از توی خوابگاه دیدم که 5 موردش لپتاپ بوده (با اینکه اتاقای ماقفل، کمد قفل دار و خوابگاه "نگهبانی" داره) پس کلا پیشنهاد من اینکه اگه قراره برید خوابگاه تا جایی که می تونید سبک سفر کنید مگر اینکه قراره طولانی مدت از خونه دور باشید. ولی اگر کلا خوابگاه نمی مونید یا در حد 2-3 روز در هفته هستش کلا پول لپتاپ ندید چون آخرش دسترسی به کامپیوترتون راحته این وسط فقط 1-2 کیلو بار اضافه دارید دنبال خودتون می کشید از این ساختمون به اون یکی.

مچکر از گفتن تجربیاتتون ولی دانشجویی اگر مشکل مالی نداشته باشه به نظرم لبتاپ های سبک و ساده ایی که با 1 تومن نیز امکان خریدش هست رو باید حداقل داشته باشه البته فرمایش شما مبنی بر دزدیدن نیز کامل قبول هست و برای خودم نیز پیش آمده از سهل انگاری و عدم توجه که هارد نازنینم با همه ی اطلاعاتش غیب شد!!!!!

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، RλPTOR76 گفته است :

این کلامو باید زرکوب کنن

این انتخاب خیلی خوبیه !
و دقیقا قیمتشم درسته
تو رنج 8 تومن، کارت گرافیک 1070 عرفه
چیز خارج از حالت عادی نیست !
این لپتاپ عالیه و یکی از بهترین انتخاباست، تو صفحه مختص این لپتاپ در سایت MSI که بری، با قابلیتای فوق العاده این لپتاپ شگفت زده میشی!

بله خیلی عالیه و ارزش خرید بالایی داره ولی  طبق گفته ی دوستان و خودتون نظرم مشخص شد که لبتاپ کاربری مالتی مدیا و ساده ای انتخاب کنم که کامل جوابگوی نیازهای دانشجویی و روزمره هم هس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...