رفتن به مطلب

سوال در مورد حالتهای پارتیشن هارد دیسک

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . من امروز میخواستم با استفاده از Disk Management ویندوز 7 از یکی از درایو ها کم کنم و به یکی دیگه اضافه کنم . البته موقع نصب ویندوز از درایو C کم کرده بودم و به صورت Unllocated گذاشته بودم . وقتی خواستم با درایو D از داخل ویندوز ترکیبش کنم باید فرمتش میکردم . موقع فرمت کردن نخواستم اسم بهش بدم . یک پیغام داد که شما دارید پارتیشن داینامیک میسازید و نمیتونید روی این پارتیشن ویندوز نصب کنید . من هم که دیدم مشکلی با این موضوع ندارم و اجرا کردم . وقتی کار تموم شد دیدم تمام پارتیشنهام ز حالت Primary به حالت داینامیک رفتن . البته مشکلی برام ایجاد نشده . فقط میخوام بدونم این حالت داینامیک چیه و چی کار میکنه . در آینده به مشکل بر میخورم یا نه ؟ ممنون میشم از کمکتون 8-}

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پارتیشن های Primary پارتیشنی هست که اطلاعات MBR روش ذخیره میشه و به همین دلیل هم شما روی این پارتیشن میتونی ویندوز نصب کنی و ماکزیمم 3-4 تا پارتیشن Primary میتونی داشته باشی و 1 پارتیشن Extended که اونرو میتونی به تا 60 پارتیشن logical تقسیم کنی .

از نظر تفاوت بجز اینکه سیستم عامل رو فقط روی Primary میتونی نصب کنی محدودیت تعداد پارتیشن ها هست که نوشتم و دیگر هیچ 8-}

لینک به دیدگاه

ممنون . پارتیشن داینامیک چیه ؟ اگر اطلاعاتی در مورد اون داری ممنون میشم توضیح بدی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تنها وقتی که RAID 5 میخوای داشته باشی از Dynamic استفاده کن یکسری امکانات مربوط به RAID رو میتونی نرم افزاری داشته باشی که تو حالت بیسیک نداری.

لیست اختلاف ها رو میتونی تو سایت MSDN جستجو کنی که همونطور که گفتن هر 5 موردش مربوط به RAID میشه.

بیشتر اختلاف ها رو هم زمانی میتونی ازشون استفاده کنی که ویندوز سرور نصب کرده باشی و Windows XP هم از این حالت پشتیبانی نمیکنه لینوکس هم روی Dynamic نصب نمیشه

لینک به دیدگاه

ممنون از کمکت . پس مشکلی برای ویندوز 7 پیش نمیاره . اگر بخوام به حالت بیسیک برگردم باید حتما پارتیشن ها رو فرمت کنم یا راه داره ؟ اصلا لازمه برگردم یا بذارم کارشو بکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو حالت Basic سیستم از Partition Table برای مدیریت پارتیشن ها استفاده میکنه ولی تو حالت Dynamic از LDM database برای مدیریت پارتیشن ها استفاده میکنه که کلا متفاوت هستن.

برای تبدیل بیسیک به داینامیک مشکل نداری و از قسمت دیسک منیجمنت ویندوز میتونی اینکار رو انجام بدی.

برعکس این حالت کلا داستان فرق میکنه که حتی فرمت کردن هم کار ساز نیست و باید کل ولوم ها رو پام کنی تا به قول معروف unallocated بشه و بعد از طریق همون دیسک منیجمنت میتونی به حالت بیسیک کانورت کنی.

البته یه ابزاری هست مخصوص اینکار به اسم Dynamic Disk Converter که بدون از دست دادن اطلاعات این کار رو انجام میده.

در مورد اینکه بر گردی یا بگذاری کار انجام بشه اگر از امکان RAID یا Mirror یا Spanned volume استفاده نمیکنی کاربردی برات که نداره هیچ باعث دردسر هم میشه خصوصا مشکلات فضا و data lose

ویرایش شده توسط Unforgiven
لینک به دیدگاه

باز هم ممنون . این نرم افزار به صورت رایگان هست یا باید جور دیگه گیرش آورد ؟ اینطور که شما گفتی با توجه به اینکه من به هیچ کدوم از امکاناتی که نام بردی احتیاج ندارم ، باید برگردونم به بیسیک . وگرنه ممکنه فضا یا اطلاعات روی هارد رو از دست بدم 8-}?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رایگان نیست و باید جور دیگه یعنی از اینجا گیرش بیاری :D با حجم حدودا 8 مگ :

لینک شما

نرم افزار بدون از دست دادن اطلاعات عملیات تبدیل رو انجام میده ولی من توصیه میکنم یه بک آپ از اطلاعات مهم بکیری

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

ممنون . گرفتن بک آپ از هاردی که نزدیک به 500 گیگ اطلاعات روشه خیلی سخته 8-}? اول باید یک هارد اکسترنال گیر بیارم ;) راستی اون لینکی که گذاشتی فیل شده . باید دور بزنمش . ممنون =D>

لینک به دیدگاه

فایل رو دانلود کردم . بیشتر از 1 برنامه توش هست . به جز DDC 2 تا نرم افزار دیگه هم هست . یکیش Minnetonka Audio LTRT WavFileAnalyzer و یکی دیگه Davis.Business.Systems.BS1.General.Ledg . اینها هم جزو نرم افزار اصلی هستن یا به کار نمیان ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه فقط فولدر :

Aomei.Technology.Dynamic.Disk.Converter.Server.Edition.v3.2.RETAIL-Lz0

مفید هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...