رفتن به مطلب

لطفا تفاوت مادر برد های ایسوس رو بگید

Recommended Posts

p5k pl

p5k se

cpu

quadcore q6600

لطفا یک پاور مناسب معرفی کنید

درود

دوست خوبم تفاوت اصلیشون در اینه که p5k pl چیپ G31 هستش و p5k se چیپش p35 هستش . این تفاوت کلیشونه .

از نظر کیفیت مادربورد p5k بهتر از هر دوی اینهاست .

در مورد CPU Q6600 باید بگم که انتخاب خوبیه توی قیمتی که الان داره . و قیمشت حدودا 210000 تومانه . در حال حاضر

در مورد پاور باید مشخص کنید که سایر قطعاتتون چی هستش . تا مقدار مصرف سیستمتون مشخص بشه . و بر طبق اون باید پاور مناسب انتخاب کرد .

لینک به دیدگاه

جناب حسینی عزیز ضمن تشکر از صحبت های نکو شما

چند تا سوال:

asus p5k تنها فرقش با این دو مدل چیه ببخشید اینو میگم بلانصبت شما و شرکت شما توی شهر شیراز که من هستم اینها سواد درستی ندارند که برای مشتری توضیح بدند

من 600 تومن پول دارم میخواستم یک سیستم بدون مانتیور بخرم چون خودم مانتیور دارم 2 عدد درایو دی وی دی هم دارم

حالا شما بگید من اگر بخوام توی این آشفته بازار سخت افزار و کسری بیسوادی فروشندگان شیراز یک کیس بخرم با کمک معنوی شما چی باید بخرم

در ضمن من چون تکنسین برق قدرت هستم حساسیت زیادی برای انتخاب یک پاور خوب دارم

پاوری خوب است که فن اون برای نسبت توان خروجی درست طراحی شده باشه و گرمای تولید شده توسط مدار منبع تغدیه خودشو بخوبی دفع کنه همچنین هیچ وقت تغذیه کننده خودشه با نوسان ولتاژ دچار مشکل نکنه

بنظر شما با این سیستمی که من میخوام بخرم چه پاور مناسبتره

اولش بگم من اصلا اهل بازی با سیستم نیستم

این از این

بعدش چیز هایی که میخوام

1-یک مادر برد خوب ایسوس

2- q6600

3- کارت تصویر

لینک به دیدگاه

با سلام واحترام

دوست من اول از اينكه اين حرفها رو در مورد شيرازي ها زديد من كمي ناراحت شدم قبول دارم توي

شيراز كساني هستند كه از كامپيوتر هيچي نميدوند وكاركاميوتري انجام مي دهند اما شما نبايد

عابرو كسي با شهري رو ببريد .

در مورد مادر بورد خوب مادر بورد asus p5k همان طور كه سعيد جان گفتند بهترين هست چون از نظر علم وفناوري نسبت به آنها بالا تر هست همچنين در هماهنگي قطعات باهم ،

زمان پاسخدهي وكارايي بهتر است چون بعد از پاور بايد يك مادر بورد است كه باعث كارايي و يا عدم كارايي يك سيستم ميشود و همانطوركه مي دانيم يكي از وظايف اصلي مادر بورد هماهنگ كردن قطعات براي پاسخدهي است و به طبع هر چه مادر بورد پيشرفته تر وبا كيفيت تر باشد مطمئناً كارايي و هماهنگي قطعات بالاتر خواهد بود.

در مورد پاور به نظر من يك پاور 640 وات green يا Ocz خوب است.

و در مورد كارت گرافيك 8500 يا 8600gt خوب است

دوست عزیز میگن شیراز ها یه مشکلی دارند میگید نه

عزیزم متن صحبت های من رو نخوندی من گفتم با 600 تومن پول شما داری میگی گرافیک 8600

که قیمتش به درد من نمیخوره

اصلا مشخص کنید این 8600 یا 7300 چی است

در ثانی زمانیکه اینها توی شیراز مثلا p5k می فروشند مشخص نمیکنند از کدوم مدل است

بیخودی هم روی سر در مغازه یا شرکتشون اسم یک نمایندگی در تهران رو میزنند

در مورد پاور هم باید بگم من قصد اورکلاک کردن ندارم

این 2 مدلی که شما گفتی هیچ کدوم به پای acbel نمیرسند

لینک به دیدگاه

جناب حسینی عزیز ضمن تشکر از صحبت های نکو شما

چند تا سوال:

asus p5k تنها فرقش با این دو مدل چیه ببخشید اینو میگم بلانصبت شما و شرکت شما توی شهر شیراز که من هستم اینها سواد درستی ندارند که برای مشتری توضیح بدند

من 600 تومن پول دارم میخواستم یک سیستم بدون مانتیور بخرم چون خودم مانتیور دارم 2 عدد درایو دی وی دی هم دارم

حالا شما بگید من اگر بخوام توی این آشفته بازار سخت افزار و کسری بیسوادی فروشندگان شیراز یک کیس بخرم با کمک معنوی شما چی باید بخرم

در ضمن من چون تکنسین برق قدرت هستم حساسیت زیادی برای انتخاب یک پاور خوب دارم

پاوری خوب است که فن اون برای نسبت توان خروجی درست طراحی شده باشه و گرمای تولید شده توسط مدار منبع تغدیه خودشو بخوبی دفع کنه همچنین هیچ وقت تغذیه کننده خودشه با نوسان ولتاژ دچار مشکل نکنه

بنظر شما با این سیستمی که من میخوام بخرم چه پاور مناسبتره

اولش بگم من اصلا اهل بازی با سیستم نیستم

این از این

بعدش چیز هایی که میخوام

1-یک مادر برد خوب ایسوس

2- q6600

3- کارت تصویر

با سلام

دوست خوبم اول اینکه در مورد نداشتن اطلاعات فروشنده متاسفانه توی تهران بددتر از شهرستانه . چون اینجا افرادی که بدونن چی دارن به مشتری میدن کمه مثل همه جای ایران و ما هم نمیگیم میدونیم در همین فروم مدیر سخت افزار ما mr pc که واقعا اطلاعات خوبی درمورد سخت افزار دارن شیرازی هستند و حتی ناظر سخت افزار مون هم شیرازی هستند . شما باید خوشحال باشید که این همه شیرازی باسواد اینجا داریم .

در کل در مورد سیستمتون کل این 600000 تومان رو بابت این 3 قطعه-یک مادر برد خوب ایسوس-2- q66003- کارت تصویر . میخواید بپردازید . ؟یا اینکه میخواید یک سیستم کامل خریداری کنید . ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز میگن شیراز ها یه مشکلی دارند میگید نه

عزیزم متن صحبت های من رو نخوندی من گفتم با 600 تومن پول شما داری میگی گرافیک 8600

که قیمتش به درد من نمیخوره

اصلا مشخص کنید این 8600 یا 7300 چی است

در ثانی زمانیکه اینها توی شیراز مثلا p5k می فروشند مشخص نمیکنند از کدوم مدل است

بیخودی هم روی سر در مغازه یا شرکتشون اسم یک نمایندگی در تهران رو میزنند

در مورد پاور هم باید بگم من قصد اورکلاک کردن ندارم

این 2 مدلی که شما گفتی هیچ کدوم به پای acbel نمیرسند

با سلام

دوست عزیزم . آقا ارمان ما سعی کردن که به اندازه خودشون اون چیزی رو که میدونستن به شما انتقال بدن و این مسئله نظر شخصی شون بود . و در کل یک انجمن گفتگو هر کسی میتونه در مورد سوالی و یا بحثی که میشه میتونه نظر بده . و شما از بین نظر ها تصمیم نهایی رو خودتون میگیرید .

در مورد بی اطلاع بودن فروشنده ها در کشورمون متاسفانه بیداد میکنه ولی با تکنولوزی و معجزه قرن به نام اینترنت دیگه همه چیز دست شماست و یک فروشنده نمیتونه شما رو فریب بده .

در مورد OCZ و GREEn باید بگم که برندهای خوبی هستند و همینطوری نمیشه گفت که ACbel از این دو تا بهتره . البته منظورم این نیستش که بگم ACbel بده .

اگر شما مشخص کنید که کل 600000 تومان رو بابت این سه قطعه میخواید بپردازید دوستان میشتونن بهتر کمکتون کنن .

لینک به دیدگاه

خیر من اهمیتی به کارت گرافیک نمیدم

درود

خوب دوست عزیزم برای این سه قطعه من پیشنهادم اینه شما دو حالت دارید :

1 - کارهای گرافیکی :

CPU Q6600

M.B MSI P35 Platinum البته انتخابهای زیادی برای مادربورد هستش .

VGA هم میتونید 8800GT بخرید که هم قیمت مناسبی داره و هم با پولتون همخونی داره .

کل این اقلام براتون حدودا 700 تومان در میاد که اگر خواستید دقیقا 600 تومان در بیاد میتونید کارت گرافیک پایینتری رو بردارید مثلا 9600GT که حدودا 50 تومان کمتر میشه .

در مورد پاور هم حدودا 680W نیاز دارید حالا مهمه نیست که چه مارکی بخرید فقط باید نیاز سیستمتون رو براورده کنه .

در کل باقی مسئله بستگی به نظر شما داره و باید شما یه چیزهایی رو مشخص کنید تا بهتر بشه نظر داد.

و بازم میشه خیلی پیشنهاد ها داد.

لینک به دیدگاه

من این چیز ها رو میخوام

ram ddr2

main: asus p5k

quadcore q6600

h..d.d samsung 320 sata 3 16mb buffer

case

power

اینها چند میشه

لینک به دیدگاه

من این چیز ها رو میخوام

ram ddr2

main: asus p5k

quadcore q6600

h..d.d samsung 320 sata 3 16mb buffer

case

power

اینها چند میشه

درود

ram ddr2 = 2Gb bus 1066 80000 toman

main: asus p5k = 128000 toman

quadcore q6600 = 210000

h..d.d samsung 320 sata 3 16mb buffe r = 66000

case = یه مقدارش سلیقه ایه و یه مقدارش باید به کیفیت کار نگاه کنید . حدودا 55000 تومان

power = 680 W حدودا چینی چیزی 110000 تومان .

کارت گرافیکم که هر چقدر بودجه دارید یا هر چقدر کار میخواید ازش بکشید بستگی داره .

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز قطعات خوبی انتخاب نمودید و مبارکتون باشه.البته به نظر بنده هارد رو اگر از برند وسترن دیجیتال انتخاب بفرمایید بهتر خواهد بود. پاور گرین مدل GP680B انتخاب خوبی میتونه باشه و انصافا آینده سیما در زمینه تولید پاور پیشرفتهای خوبی رو داشته که مدیون بالاتر بردن کیفیت قطعات کاربردی در تولیداتشان میباشد. و گارانتی خوبی رو هم ارایه میکنند.مادربردهای مبتنی بر چیپست P35 الان نسبتا قیمت مناسبی دارند و تفاوت آنچنانی در کارایی نسبت به X38 های موجود باقیمت نسبتا بالا ندارند.

در مورد عرایض شما پیرامون بی اطلاع بودن فروشنده ها در شیراز باید بگویم متاسفانه حرف شما صحت دارد اما این موضوع فراگیر است و همونطور که جناب حسینی فرمودند در تهران هم که پایتخت میباشد نیز وجود دارد.اما در مورد سخن شما درباره مشکل شیرازی ها که شاید منظورتون بی توجه بودن یا تنبلی شان هست باید بگویم با توجه بودن یا بی توجه بودن ویا حتی تنبلی صفاتی هستند که عمومیت ندارد و هر کسی با هر اصلیتی میتواند شامل این موضوع باشد و نسبت دادن این موضوع به کل شیرازی ها صحیح نیست.

.البته این موضوع رو هم ذکر کنم که متاسفانه در شیراز دیگر شیرازی خیلی کم وجود دارد و اقوام دیگر و روستاها و شهرستانهای اطراف شیراز در شهر ما سکونت دارند و بعضا رفتارهایی رو بروز میدهند که ممکنه به شیرازیها نسبت دهند و متاسفانه چاره ای هم نداریم:(

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به امید روزی که همه اینترنت رو بشناسن و همه از خریدشون اطلاعات کافی داشته باشن .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنظرتون برای همچین سیستم اگر نخوام اورکلاک کنم لازمه پاور 110 تومنی بخرم در صوتیکه داخلش بدلیل اینکه گارانتی نداره نمیتونم ببینم

دوست عزیز این قیمت 2 گیگ رم رو شما از کدوم برند ذکر کردید الان سوپرتلنت 50 تومن است باس 800 و 2 گیگ

این تخصص من است که در کارخانه جات زیمنس توی کار ساخت ترانس و تجهیزات مخابراتی و مادر برد های مخصوص مخابرات بودم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنظرتون برای همچین سیستم اگر نخوام اورکلاک کنم لازمه پاور 110 تومنی بخرم در صوتیکه داخلش بدلیل اینکه گارانتی نداره نمیتونم ببینم

دوست عزیز این قیمت 2 گیگ رم رو شما از کدوم برند ذکر کردید الان سوپرتلنت 50 تومن است باس 800 و 2 گیگ

این تخصص من است که در کارخانه جات زیمنس توی کار ساخت ترانس و تجهیزات مخابراتی و مادر برد های مخصوص مخابرات بودم

درود

شما برای اینکه یه سیستم خوب و کاملی داشته باشید باید یک پاور خوب و قوی هم داشته باشید و در غیر این صورت سیتمتون قدر ت کافی رو نخواهد داشت .

در مورد رم من باس 1066 رو قیمت دادم با مارک G-skill و رم باس 800 دو تا 1گیگ حق با شماست و قیمتش 50000 تومانه . انتخاب با شماست .

لینک به دیدگاه

یه سوال من دارم تا یک سال دیگه که رم های ddr3 همگیر میشن من میتونم روی مادر p5k هم از ورژن 2 این رم و هم از رم با ورژن 3 ddr استفاده کنم یعنی همزمان

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم p5kc این خصوصیت رو داره و 4 سوکت برای ddr2 و 2 تا واسه ddr3 داره ولی معمولا این مین ها پیشنهاد نمیشه .دلیلشو بچه های بخش سخت افزار بهتر میدونن و کمکتون میکنن

لینک به دیدگاه

نمیشه به طور همزمان از هر دو رم استفاده کرد و اینکه خود اینتل این مادربرد ها رو پیشنهاد نمیکنه

لینک به دیدگاه

با سلام I-man عزیز :

منظورتون از این که این مین ها پیشنهاد نمیشه منظورتون چیه مثلا همین مین P5kc

با تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام از ماست

والا من قصد خرید p5kc رو داشتم ولی منصرفم کردن با چند نفر که در کار سخت افزار بودن مشورت کردم هیچکدوم تعییدش نکردن از جمله ی اونها جناب حسینی بودن که تشریف میارن از نظر فنی هم توضیح میدن

لینک به دیدگاه

منم نگفتم غیز از این هست منظورم مین های دورگه هستند که از ddr 2,3 باهم پشتیبانی میکنه

لینک به دیدگاه

با سلام I-man عزیز :

منظورتون از این که این مین ها پیشنهاد نمیشه منظورتون چیه مثلا همین مین P5kc

با تشکر.

با سلام

رضا جان در کل در طول ساخت و اومدن ماردبوردهای DUAL ساپورت با قبلا بهشون میگفتن کمبو که دو مدل رم ساپورت میکردن مادربوردهای خوبی ساخته نمیشد و ساپورت رمها رو این نو مادربودها میشه گفت بیشتر حالت کار راه اندازی داره . و رمهای DDR3 هنوز اونقدر پیشرفت نکرده ولی اگر پیشرفت بیشتری داشته باشه دیگه این نوع مادربوردها نمی تونن اونها رو ساپورت کنن .

لینک به دیدگاه

لطفا مشخصات و مزایای p5b رو هم بگید

چون اینطوری 30 تومن پول اضافه بابت p5k میدم

لینک به دیدگاه

چند تا سوال دیگر

چرا به تنهایی نمیشه روی مادر برد p5k 8 گیگ رم نصب کرد؟

چرا روی مادر برد p5b میشه 8 گیگ رم ddr2 نصب کرد؟

اینجاست که میگم فروشنده ها در شیراز چیزی نمی دونند

طرف مرکز پخش عمده قطعات در شیراز است داره میگه روی مادربرد p5b نمیشه پردازنده 4 هسته ای نصب کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...