رفتن به مطلب

Coil Whine جای نگرانی دارد؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

کویل واین در همه لوازم برقی میتونه بوجود بیاد وقتی که کامپوننت ها تحت فشار کار میکنن و جریان الکتریسته  داره از  کامپوننت های بخش power-regulating  گذر میکنه  مثل ترنسفومرها یا اینداکتر ها، در سطح این کامپوننت ها وایبریشن ایجاد میشه که به شکل صدای ویززززززز میشونیم. کارتهای گرافیک قوی مثل همین کارت شما تازه  با رادیات بزرگ بخشی از این صدا رو  خفه میکنن وگرنه اگر  رادیات همین  کارت مثلا بشه بلاک واتر کولینگ صدا خیلی بیشتر شنیده میشه-

inductor.thumb.png.f4423d83651a865d302fb4f213dc34db.png

این یک اینداکتور الکترومغناطیسی قدیمی در یک رادیو است وقتی جریان از این میگذره کویل ها  میلرزند و میخورند به حلقه- صدای  وزووزو تولید میشه-

هیچ وقت نگران کویل واین نباشید هیچ مشکلی نداره - بله ممکنه بلند باشه و  اذیت کنه اگر ازیک  حدی بیتشرباشه کمپانی های سازنده گرافیک یا پاور یک پالسی تعویض داند ولی شرکت های گارانتی کننده داخل  انجامش نمیدن پس باید باهاش ساخت- ولی این صدا کاملا کاملا طببیعی است. میتونید فریمتون رو قفل کنید  نگذارید فریم همینطور  ول بشه تا 200 تا 300 یا بالاتر این کویل واین رو بیشتر میکنه  . کیس هایی که سوند دمپنینگ دارن مثل فرکتول این صدا رو خیلی کاهش میدن.

ممنون آقا رضا. اطلاعات شما و دوستان جامع و مفید بود. اما بنده به اینگونه مسائل عادت ندارم و حساسم. تجربه شد که کالا رو حتما قبل از خرید تست کنم و یا از فروشنده مهلت تست بگیرم. اما همچنان منتظر جواب صریح از دوستان هستم که بگن این صدای جیغ مانند در اثر استفاده نادرست (ماین، اورکلاک، پاور ضعیف و یا ...) هست یا خیر؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/08/16, 13:49:29، farshad sh گفته است :

نویز خازن طبیعی نیست 

علی الحساب  vsyncفعال کنی نصف میشه

پیشنهادمیکنم ازتنظیمات دیفالت بیشتر کارنکن 

والا من هیچ وقت دست خودم کارت به این روز نیوفتاده

هیچ کس هم راستشو نمیگه .که اورکرده کارت به این روز افتاده . واسه همین اطلاعات ثابت شده ای نیست

همین نویزو تو خازن پاورهای ترکیده قدیمی شنیدم . 

حالا دوستان میگن مشکلی نبست  ولی از دیفالت بیشتر نرو تنظیمات کلاک وغیره.دنبال دردسرنباش

من برعکس رودخونه شنا میکنم 

گرافیکهای من حال میکنن 

من همیشه چندتا پروفایل درست میکنم واسه کارباکرافیک از کلاک 90تاپایینتر تا کلاک دیفالت 

کارعادی پایینترین پرفایل بازی پروفایل سوم 

برعکس بقیه که اورمیکنن .بشدت از اور کردن بدم میاد .سلامت وعمرقطعه مهمتره برام

نویز خازن نیست. نویز سیم پیچ های درون چوک هست و با اون سوتی که شما میگی از پاور شنیدی فرق می کنه.

من یه خط در میون کارتهایی که داشتم کویل واین داشتن و مشکل خاصی هم نیست.

اگر به گفته های بنده شک دارین در صورت تسلط به زبان انگلیسی مطلب زیر رو مطالعه کنین:
https://www.howtogeek.com/297166/what-is-coil-whine-and-can-i-get-rid-of-it-on-my-pc/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

ممنون آقا رضا. اطلاعات شما و دوستان جامع و مفید بود. اما بنده به اینگونه مسائل عادت ندارم و حساسم. تجربه شد که کالا رو حتما قبل از خرید تست کنم و یا از فروشنده مهلت تست بگیرم. اما همچنان منتظر جواب صریح از دوستان هستم که بگن این صدای جیغ مانند در اثر استفاده نادرست (ماین، اورکلاک، پاور ضعیف و یا ...) هست یا خیر؟

به هیچ وجه!

من کارتهایی داشتم که از آکبندی دست خودم بوده و کویل واین زیادی هم داشته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Mohamadreza Sarvi گفته است :

سلام

بیشتر کارتهایی که گرفتم و کویل واین دار بودن آکبند بودن ،در 99 درصد موارد کارتی که کویل واین داره اصولا از همون اول داشته کویل واین رو ، حالا بعضیاشون مثلا تو مدل های پردازشی خاصی صدا میدادن و بعضیاشونم همیشه 

تنها مشکل کویل واین اینه که باعث ناراحتی اعصاب میشه :D بر اثر استفاده نا مناسب پیش نمیاد و اصولا درمان واقعی هم نداره و باعث خرابی یا مشکل دار شدن کارت گرافیک هم نمیشه

کویل واین رو توی ایران شنیدم بعضی وقتا گارانتی  و کارت رو عوض کرده! که اونم دلیلش عدم داشتن اطلاعات کافی بوده یا شاید هم فکر کردن صدای چیز دیگه ای هست!(از برخی شرکت های گارانتی بعید بود با توجه به اینکه همیشه دنبال آوردن بهانه و جز گارانتی حساب نکردن هستن:D) مگرنه در دنیا و سیستم RMA شرکت های سخت افزاری ، کویل واین اصلا مشکل یا خرابی ای به حساب نمیاد که بخوان تعویض کنن مگه اینکه استثنایی پیش بیاد و صدای تولیدی خیلی بیش از میزانی باشه که برای اون محصول به عنوان حداکثر نویز ذکر شده! که اکثر اوقات یا حتی همیشه!  کویل واین چیزی کمتر از میزان اون نویزی هست که بهش اشاره میشه در توضیحات و ویژگی های محصول

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کویل واین در همه وسایل برقی هست! ربطی به اورکلاک نداره  و ماین و .... صدای گذر جریان الکتریسته از کامپوننت  هسات هر چی بیشتر  بشه شدت جریان صدا بیشتر میشه:

یک  مثال برای شما  دوست عزیز استارتر - برو در یک بازی  کمی قدیمی    بعد  vsync رو  ببند که فریم آزاد بشه تا مثلا 200 یا 300 یا حتی بیشتر- من در منوی بوردرلندز  فکر میکنم 500 فریم میگرفت! خوب بعد ببین صدای کویل واین چقدر بیشتر میشه . چون کارت گرافیک  داره فریم خیلی بالایی تولید میکنه . حالا قفلش کن روی 30  مثلا  با انویدیا اینسپکتور یا با همون وی سینک روی 60 که حالا مثلا  رفرش  نمایشگرت است ببین صدا چقدر کم تر میشه! هرچی  کارت گرافیک  جریان بیشتری  رو از مدارات خودش عبور بده load بیشتری بشه   صدا بیشتر میشه  برای همینه کویل واین بیشتر موقع LOAD شنیده میشه! چون  کارت گرافیک داره نهایت توان مصرفیش رو از پاور میگیره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/08/16, 10:41:58، mInI_ClockEr گفته است :

دوستان بالاتر اشاره کردن
اکثر کارت های گیگا این مشکل رو دارن  coil whine
الان من خودمم هم 1060 دارم به همین صورته قبلا  اسوس داشتم موردی نداشت
البته اگر شدید نیست زیاد مهم نیست و جدی نگیرید

با سلام
باز با دقت بررسی کردم صدا از گرافیک نبود و بنده خدا جیکش در نمیاد
صدا دقیقاً از پاور میادش  و کاملاً مشخصه ولی باز هم آزار دهنده نیست
جالب اینجاست که پاور رو تازه گرفتم (580ES  Green)
========================
یا خود خداوندگار ،  الان لیون رو نیگاه کردم i5 8400 موجود کرده با قیمت 1150
آخه چه وضعشه :41_pensive::41_pensive:

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

از همه دوستانی که لطف کردن برای پاسخ دادن به سوال بنده وقت گذاشتن بی نهایت ممنونم.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

تجربه خودم از کویل واین

2 تا گرافیک دارم که روی سیستم خودم هر دو کویل واین دارن اما وقتی یکی از گرافیک ها رو بروی سیستم دیگه ای گذاشتم اصلا کویل واین نداشت

و این مشخصه به خاطر پاور بود

پاور بنده ضعیف شده و نمیتونه برق مناسب گرافیک رو تامین کنه و پاور اون یکی سیستم کاملا سالم و نو بود

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

اقا یه سوال دیروز کیس من به بقل افتاد زمین یعنی روی زمین به پهلو افتاد کارت گرافیکم اسیب دید الان تصویر ندارم وصدا سوت میده کویلی واینش ,به نظرتون میتونه کویل واینش خراب شده باشه باعث لود نکردن گرافیک باشه ،اخه کارت گرافیکم rx580 سافایر هستش شلول نیست که به این راحتی خراب بشه اونم داخل خود کیس که رو مادربرد سواره ،الانم وقتی روشنش میکنم سوت میکشه اما تصویر نداره

ویرایش شده توسط martinmar
کم بودن توضیحات
لینک به دیدگاه

۵۵ دقیقه قبل، martinmar گفته است:

اقا یه سوال دیروز کیس من به بقل افتاد زمین یعنی روی زمین به پهلو افتاد کارت گرافیکم اسیب دید الان تصویر ندارم وصدا سوت میده کویلی واینش ,به نظرتون میتونه کویل واینش خراب شده باشه باعث لود نکردن گرافیک باشه ،اخه کارت گرافیکم rx580 سافایر هستش شلول نیست که به این راحتی خراب بشه اونم داخل خود کیس که رو مادربرد سواره ،الانم وقتی روشنش میکنم سوت میکشه اما تصویر نداره

سلام دوست عزیز. حرف عجیبی زدی... کویل واین ربطی به خرابی گرافیک نداره ... قطعات باید تست بشن شاید مادربرد ضربه دیده شاید گرافیک و ... باید تست بشه کامل سیستم. اول باید تمام قطعات مخصوصا گرافیک و مادربرد را از نظر اسیب ظاهری چک کنید.

لینک به دیدگاه

۱۰ ساعت قبل، pedi۹۰۰۴ گفته است:

سلام دوست عزیز. حرف عجیبی زدی... کویل واین ربطی به خرابی گرافیک نداره ... قطعات باید تست بشن شاید مادربرد ضربه دیده شاید گرافیک و ... باید تست بشه کامل سیستم. اول باید تمام قطعات مخصوصا گرافیک و مادربرد را از نظر اسیب ظاهری چک کنید.

همه چیز درسته با گرافیک دیگه تست زدم فردا قرار ببرم خدمات پس از فروش ایسوس 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...