رفتن به مطلب

یادگیری برنامه نویسی

amirhoseinkqz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام شرمنده قبلا هم از همین بچه های انجمن خواسته بودم کمکم کنن ولی باز به نتیجه خاصی نرسیدم ، دوباره بعد از چند ماه پست میزارم لطفا کمکم کنید
میخوام شروع کنم برنامه نویسی یاد بگیرم ولی اینکه چه زبانی باید یاد بگیرم ، از کدوم زبان شروع کنم ، چطوری شروع کنم اگر ممکنه بهم کمک کنید
میخوام اپلیکیشن بسازم مثلا یه طرح فرضی مطرح میکنم شاید بتونید کمک کنید
یه اپلیکیشن برای یک شرکت که مثلا مدرسین دروس مختلف ثبت نام میکنن بعد دانش اموزا تو هر نقطه ای از نقشه درخواست مدرس میکنن مدرسین با قیمت هاشون و مناطق تحت پوششون اعلام حضور میکنن و دانش اموزا انتخاب میکنن (یه طرح کاملا فرضی مثل مثلا اسنپ )
این نرم افزار برای ساخت نیازمند چه زبان هایی است ؟
من برای اینکه بتونم ایده هام رو خودم قسمت عمده اش رو بسازم چه زبان ای رو باید مسلط بشم که بهتر باشه ؟
ایا جاوا کافیه ؟
با سی ++ شروع کنم ؟

لینک به دیدگاه

همین اول کار بگم که منم مثله شما تازه کارم و شاید اطلاعاتم دقیق و درست نباشه!

اینکه چه زبانی رو برای شروع انتخاب کنید بیشتر بستگی داره که با چه سیستم عاملی میخواین کار کنید. و مهمتر از اون اطلاعات اولیه از برنامه نویسی داشته باشید.

اندروید زبان برنامه نویسی خاص خودش رو داره که البته بسیار شبیه جاوا هست و یه مقدارهم XML باید بلد باشین که به نظر من هردوش سادست و زود میشه یاد گرفت

ios هم زبان خاص خودش رو داره objectivec و جدیدا هم swift که اینا رو سر رشته ایی ندارم و اصلا مک ندارم که بخوام باهش برنامه بنویسم:4_joy:

با #c هم میشه اپلکیشن برای اندروید و iOS نوشت ولی اینو در نظر بگیرید که آموزش ها و منابع کمتری در این مورد هست و باید خودتون حرفه ایی باشید و مشکلاتتون رو حل کنید و کلا  این روش رو توصیه نمیکنم

به احتمال زیاد مجبور میشید برای کار با دیتابیس هم کمی SQL کار کنید که اون رو هم مقدماتش رو میشه راحت یاد گرفت

++C بیشتر برای برنامه های دسکتاپ استفاده میشه اونم وقتی که کارایی برنامه خیلی مهمه مثله برنامه های محاسباتی و بازی و ....

در کل توصیه من به شما اینه که اندروید استدیو رو نصب کنید و شروع کنید مستیقما برای اندروید برنانه نویسی کنید....و وقتی مسلط شدید مفاهیم شی گرایی و الگوهای طراحی و الگریتم های مهم رو یاد گرفتین در مراحل بعدی میتونید خیلی سریع زبان های دیگه رو هم یاد بگیرید

ویرایش شده توسط lucky luke
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، lucky luke گفته است :

اینکه چه زبانی رو برای شروع انتخاب کنید بیشتر بستگی داره که با چه سیستم عاملی میخواین کار کنید. و مهمتر از اون اطلاعات اولیه از برنامه نویسی داشته باشید.

اندروید زبان برنامه نویسی خاص خودش رو داره که البته بسیار شبیه جاوا هست و یه مقدارهم XML باید بلد باشین که به نظر من هردوش سادست و زود میشه یاد گرفت

ios هم زبان خاص خودش رو داره objectivec و جدیدا هم swift که اینا رو سر رشته ایی ندارم و اصلا مک ندارم که بخوام باهش برنامه بنویسم:4_joy:

با #c هم میشه اپلکیشن برای اندروید و iOS نوشت ولی اینو در نظر بگیرید که آموزش ها و منابع کمتری در این مورد هست و باید خودتون حرفه ایی باشید و مشکلاتتون رو حل کنید و کلا  این روش رو توصیه نمیکنم

به احتمال زیاد مجبور میشید برای کار با دیتابیس هم کمی SQL کار کنید که اون رو هم مقدماتش رو میشه راحت یاد گرفت

++C بیشتر برای برنامه های دسکتاپ استفاده میشه اونم وقتی که کارایی برنامه خیلی مهمه مثله برنامه های محاسباتی و بازی و ....

در کل توصیه من به شما اینه که اندروید استدیو رو نصب کنید و شروع کنید مستیقما برای اندروید برنانه نویسی کنید....و وقتی مسلط شدید مفاهیم شی گرایی و الگوهای طراحی و الگریتم های مهم رو یاد گرفتین در مراحل بعدی میتونید خیلی سریع زبان های دیگه رو هم یاد بگیرید

پس به نظر شما با اندروید شروع کنم ؟
ولی جاهای دیگه دیدم و شنیدم که توصیه شده اول با زبان های ساده مثل سی و جاوا یا سی++ شروع بشه بعد به اندروید بریم..
شما چطوری شروع کردین خودتون ؟ اموزشگاه ؟ یا...
یه سایتی هست اموزش تصویری میفروشه به اسم هیلتون ایا با این اموزش ها میشه راحت با کمی وقت گذاشتن یاد گرفت ؟

یا بطور مثال این سایت

https://clicksite.org/tutorial/آموزش_تصویری_برنامه_نویسی_جاوا_|_مقدماتی_تا_پیشرفته/44
سایت یا کتاب دیگه ای مدنظرتون هست که توصیه کنید ؟
درخصوص اون اپلیکیشن فرضی که بالا گفتم چطور نظری میتونید بدین مثلا تقریبا چه زبان هایی لازم هست ؟

ویرایش شده توسط amirhoseinkqz
افزودن لینک
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، amirhoseinkqz گفته است :

پس به نظر شما با اندروید شروع کنم ؟
ولی جاهای دیگه دیدم و شنیدم که توصیه شده اول با زبان های ساده مثل سی و جاوا یا سی++ شروع بشه بعد به اندروید بریم..
شما چطوری شروع کردین خودتون ؟ اموزشگاه ؟ یا...
یه سایتی هست اموزش تصویری میفروشه به اسم هیلتون ایا با این اموزش ها میشه راحت با کمی وقت گذاشتن یاد گرفت ؟
سایت یا کتاب دیگه ای مدنظرتون هست که توصیه کنید ؟
درخصوص اون اپلیکیشن فرضی که بالا گفتم چطور نظری میتونید بدین مثلا تقریبا چه زبان هایی لازم هست ؟

سلام زبان جاوا و c++ به هیچ وجه(ساده)نیست و باید علاقه و پشتکار داشته باشید برای یاد گرفتنش

اون اپلیکیشنی که گفتید من الان چیز هایی که نیاز دارید رو میگم

اول باید زبان جاوا رو در سطح خوب بلد باشید و به بیشتر اون مسلط باشید و اگه در جایی گیر کردید با جستجو و پرسیدن مشکلتونو حل کنید

و زبان php رو هم بلد باشید برای کارهای ارتباطی و آنلاین اپلیکیشنتون

بسیار مهمه که به sql سرور هم مسلط بشید برای دیتابیس اپلیکیشنتون

و باید کار با محیط نرم افزار android studio رو هم یاد بگیرید و برای پیاده سازی محیط گرافیکی اپلیکیشنتون xml بدنه برنامتون رو تشکیل میده رو هم یاد بگیرید

و چند کار جزعی دیگه که اگه این راه رو برید خودتون دستتون میاد

همه ی این ها رو اگه پشتکار و علاقه ی خوبی داشته باشید میتونید ظرف دو سال یاد بگیرید و اگه میخواین غیر از این کنید مطمعن باشید دلسرد می شید و کنارش میزارید

این لینک آموزش بسیار کاملی از جاوا هست و بسیار آموزش خوبیه. بخش های از اون رایگانه که میتونید ببینید

https://clicksite.org/tutorial/آموزش_تصویری_برنامه_نویسی_جاوا_|_مقدماتی_تا_پیشرفته/44

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، alireza_r15 گفته است :

سلام زبان جاوا و c++ به هیچ وجه(ساده)نیست و باید علاقه و پشتکار داشته باشید برای یاد گرفتنش

اول باید زبان جاوا رو در سطح خوب بلد باشید و به بیشتر اون مسلط باشید و اگه در جایی گیر کردید با جستجو و پرسیدن مشکلتونو حل کنید

و باید کار با محیط نرم افزار android studio رو هم یاد بگیرید و برای پیاده سازی محیط گرافیکی اپلیکیشنتون xml بدنه برنامتون رو تشکیل میده رو هم یاد بگیرید

همه ی این ها رو اگه پشتکار و علاقه ی خوبی داشته باشید میتونید ظرف دو سال یاد بگیرید و اگه میخواین غیر از این کنید مطمعن باشید دلسرد می شید و کنارش میزارید

این لینک آموزش بسیار کاملی از جاوا هست و بسیار آموزش خوبیه. بخش های از اون رایگانه که میتونید ببینید

پس یعنی برای نوشتن یه اپلیکیشن سطح خوب اندروید باید حداقل به جاوا php sql xml مسلط بود درسته ؟ ایا نیاز به فراگیری مشتقات یا زبان های دیگه هم در اینده هست ؟
منظور از دوسال چی هست یعنی روزی 8 ساعت وقت گذاشتن یا روزی 2-3 ساعت ؟
درخصوص اون مجموعه که فرمودید خوبه ، ایا مجموعه بهتری هم سراغ دارین برای شروع یا خرید همین رو پیشنهاد میکنید ؟
این مجموعه اندروید چطور ؟
https://clicksite.org/tutorial/آموزش_صفر_تا_صد_برنامه_نویسی_اندروید(اکلیپس_واندروید_استدیو)/29
http://heilton.com/WebForms/WebView/ShowPakegePage.aspx?Key=33&اندروید Android اندروید

http://heilton.com/WebForms/WebView/ShowPakegePage.aspx?Key=4052&آموزش برنامه نویسی اندروید اندروید

بین این 3تا کدوم به نظرتون جامع تر هستش...

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amirhoseinkqz گفته است :

پس یعنی برای نوشتن یه اپلیکیشن سطح خوب اندروید باید حداقل به جاوا php sql xml مسلط بود درسته ؟

بله

ایا نیاز به فراگیری مشتقات یا زبان های دیگه هم در اینده هست ؟

خیر هیچ نیازی نیست

در 8 دقیقه قبل، amirhoseinkqz گفته است :

منظور از دوسال چی هست یعنی روزی 8 ساعت وقت گذاشتن یا روزی 2-3 ساعت ؟

شما باید روزی 6 تا 10 ساعت وقت بذارید

ایا مجموعه بهتری هم سراغ دارین برای شروع یا خرید همین رو پیشنهاد میکنید ؟

اینی که گفتم بهترین آموزش جاوایی هست که سراغ دارم

این سه تا آموزشی که گفتید اولی بهترین و کامل ترین هست که شما میتونید بعد از یادگیری جاوا برید سراغش

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، alireza_r15 گفته است :

بله

خیر هیچ نیازی نیست

شما باید روزی 6 تا 10 ساعت وقت بذارید

اینی که گفتم بهترین آموزش جاوایی هست که سراغ دارم

این سه تا آموزشی که گفتید اولی بهترین و کامل ترین هست که شما میتونید بعد از یادگیری جاوا برید سراغش

ممنونم واقعا یه دنیا سپاس
ممکنه اگر بعد ها به مشکل خوردم ازتون کمک بگیرم ؟

در 6 ساعت قبل، lucky luke گفته است :

از شما هم ممنونم واقعا

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amirhoseinkqz گفته است :

ممنونم واقعا یه دنیا سپاس
ممکنه اگر بعد ها به مشکل خوردم ازتون کمک بگیرم ؟

از شما هم ممنونم واقعا

خواهش می کنم، من خودم تازه کارم و دارم یاد می گیرم

لینک به دیدگاه

سلام

صحبتی نمیکنم و فقط یک سری لینک ها رو بهتون میدم خودتون برین مطالعه کنین به نتیجه میرسین.

اول اینکه مهم نیست چه زبان برنامه نویسی یاد می گیرید مهم اینه برنامه نویسی یاد بگیری. برای دونستن برنامه نویسی اصلا چی هست. ایا به علاقه احتیاج داره یا نه و ... . من این مطلب کامل رو پیشنهاد میکنم بخونید https://sokanacademy.com/courses/coding

اگر همین الان حوصلتون نشد اینو بخونین پس بیخیال برنامه نویسی بشین. اگر حوصلتون شد و خوندید و به این نتیجه رسیدید می تونید بیاید سراغ برنامه نویسی،  ادامه میدیم.

خب سایت های خیلی خیلی زیادی به زبان فارسی هستن که آموزش برنامه نویسی میدن نمونش همین سایت که معرفی کردم(پادکست هاش محشرن حتما استفاده کنید).

ولی در بین سایت های زبان فارسی برای اینکه برنامه نویس بشید من فقط میگم سراغ یک جا برین اونم سایت uncox.com هست.با تهیه یکی از اموزش های LAMP (برای برنامه نویسی وبسایت هست با php) یا آموزش اندروید این سایت (که جاوا و اندروید استودیو رو یاد میدن) مطما شما با یک تیر دو نشون هم می زنید هم برنامه نویسی یاد می گیرید و هم یکی از این دو زبان بسیار پر کاربرد که خواهان زیادی داره.(داخل انجمن اندرویدش هم اینقدر بحث یادگیری اموزش برنامه نویسی شده کافی هست یک سرچ کنین)

پیشنهاد شخصی: چون من هر دو آموزش ها رو کامل دیدم به نظرم آموزش های اندروید رو تهیه کنید. برای برنامه نویس شدن خیلی خیلی کامل تر مطالب توضیح داده شده. البته اموزش های lamp هم بی نظیر هستن ولی اندروید یکم بهتره.

خب حالا شاید بیاید بگید سایت های دیگه ای هم هستن منابع دیگه ای هم برای استفاده هست. بله هستن معروف هاش مثل 7learn . learnfilles . onliner . faradars . faranesh.(منابع خارجی رو مثال نزدم) , و خیلی سایت های کوچیک و بزرگ دیگه. بله تمام این منابع هم می تونید استفاده کنید. ولی این نکته رو بگم هیچ کدوم از این ها به اندازه همون سایت آنکو ایکس بار علمی، آموزش نداره.(آموزش های بیشتر این سایت ها رو هم دیدم).

----------

دوستانی که عاشق بازی سازی هستن و کم هم اینجا نیستن. خود استاد آقاجانی بازی های چون عصر پهلوانان  و  میر مهنا رو ساخته اند. الان هم اگربه همین سایت آنکو ایکس سر بزنیدشروع به تولید آموزش بازی سازی کرده اند. اگر واقعا به  دنبال بازی سازی هستید  بهترین منبع فارسی برای یادگیری هست. https://learn.uncox.com/unreal-engine/پکیج-آموزش-بازی-سازی-با-unreal-engine

امیدوارم راه درست رو بتونید پیدا کنید و موفق شوید

ویرایش شده توسط hamedlim
لینک به دیدگاه

والا کسی که تو این دوره بخواد زبان برنامه نویسی یاد بگیره  دو تا آپشن کلی بیشتر نداره به نظر من : یا باید بری سراغ جاوا یا باید بری سراغ پایتون

sql و java script  و php و این دسته هم به دلیل حوزه های کاربردی محدود تری که نسبت به زبانهای بالا دارن پیشنهاد نمیشه اگر واقعا دنبال برنامه نویسی گسترده تو حوزه های مختلف هستین

با جاوا کاری نیست که نتونید انجام بدین در کل

اندروید هم بدون جاوا بلد بودن میتونید یاد بگیرین با تلاش بیشتر چون برا هر عملیاتی کلاس و متد و .... داره 

لینک به دیدگاه

دوستان اگر خواستین من یکسری پکیج ها دارم که میتونم نصف قیمت بهتون بدم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، pourya گفته است :

دوستان اگر خواستین من یکسری پکیج ها دارم که میتونم نصف قیمت بهتون بدم

توضیحات بیشتر در مورد پکیج هاتون رو خصوصی بفرستید

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

والا کسی که تو این دوره بخواد زبان برنامه نویسی یاد بگیره  دو تا آپشن کلی بیشتر نداره به نظر من : یا باید بری سراغ جاوا یا باید بری سراغ پایتون

sql و java script  و php و این دسته هم به دلیل حوزه های کاربردی محدود تری که نسبت به زبانهای بالا دارن پیشنهاد نمیشه اگر واقعا دنبال برنامه نویسی گسترده تو حوزه های مختلف هستین

اندروید هم بدون جاوا بلد بودن میتونید یاد بگیرین با تلاش بیشتر چون برا هر عملیاتی کلاس و متد و .... داره 

یعنی نمیشه جاوا یاد گرفت بعد اندروید هم بعد از مدتی یاد گرفت ؟ به نظرم اینطور بهتر باشه..
php xml sql به صورت حرفه ای نه ولی جزئی فک کنم بد نباشه کنار جاوا یاد گرفته بشه نظر شما چیه ؟
مدت زمانی که جاوا رو بصورت خوب تسلط داشته پیدا کنم به نظر شما چند ماه طول میکشه ؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

سلام

صحبتی نمیکنم و فقط یک سری لینک ها رو بهتون میدم خودتون برین مطالعه کنین به نتیجه میرسین.

اول اینکه مهم نیست چه زبان برنامه نویسی یاد می گیرید مهم اینه برنامه نویسی یاد بگیری. برای دونستن برنامه نویسی اصلا چی هست. ایا به علاقه احتیاج داره یا نه و ... . من این مطلب کامل رو پیشنهاد میکنم بخونید https://sokanacademy.com/courses/coding

اگر همین الان حوصلتون نشد اینو بخونین پس بیخیال برنامه نویسی بشین. اگر حوصلتون شد و خوندید و به این نتیجه رسیدید می تونید بیاید سراغ برنامه نویسی،  ادامه میدیم.

خب سایت های خیلی خیلی زیادی به زبان فارسی هستن که آموزش برنامه نویسی میدن نمونش همین سایت که معرفی کردم(پادکست هاش محشرن حتما استفاده کنید).

ولی در بین سایت های زبان فارسی برای اینکه برنامه نویس بشید من فقط میگم سراغ یک جا برین اونم سایت uncox.com هست.با تهیه یکی از اموزش های LAMP (برای برنامه نویسی وبسایت هست با php) یا آموزش اندروید این سایت (که جاوا و اندروید استودیو رو یاد میدن) مطما شما با یک تیر دو نشون هم می زنید هم برنامه نویسی یاد می گیرید و هم یکی از این دو زبان بسیار پر کاربرد که خواهان زیادی داره.(داخل انجمن اندرویدش هم اینقدر بحث یادگیری اموزش برنامه نویسی شده کافی هست یک سرچ کنین)

پیشنهاد شخصی: چون من هر دو آموزش ها رو کامل دیدم به نظرم آموزش های اندروید رو تهیه کنید. برای برنامه نویس شدن خیلی خیلی کامل تر مطالب توضیح داده شده. البته اموزش های lamp هم بی نظیر هستن ولی اندروید یکم بهتره.

خب حالا شاید بیاید بگید سایت های دیگه ای هم هستن منابع دیگه ای هم برای استفاده هست. بله هستن معروف هاش مثل 7learn . learnfilles . onliner . faradars . faranesh.(منابع خارجی رو مثال نزدم) , و خیلی سایت های کوچیک و بزرگ دیگه. بله تمام این منابع هم می تونید استفاده کنید. ولی این نکته رو بگم هیچ کدوم از این ها به اندازه همون سایت آنکو ایکس بار علمی، آموزش نداره.(آموزش های بیشتر این سایت ها رو هم دیدم).

----------

دوستانی که عاشق بازی سازی هستن و کم هم اینجا نیستن. خود استاد آقاجانی بازی های چون عصر پهلوانان  و  میر مهنا رو ساخته اند. الان هم اگربه همین سایت آنکو ایکس سر بزنیدشروع به تولید آموزش بازی سازی کرده اند. اگر واقعا به  دنبال بازی سازی هستید  بهترین منبع فارسی برای یادگیری هست. https://learn.uncox.com/unreal-engine/پکیج-آموزش-بازی-سازی-با-unreal-engine

امیدوارم راه درست رو بتونید پیدا کنید و موفق شوید

ممنون از توضیح جامعتون سایت پرباری هستش مطالب زیاده و به نظرم بجای اینکه ادم یه روزه بخواد فقط بخونه بدرد نمیخوره دارم سعی میکنم با همون توضیحاتش جلو برم ، پیشنهاد کرد که ابتدا تایپ 10 انگشتی رو خوب باید یاد بگیرید منم میخوام شروع کنم به یادگرفتنش و تا زمان تسلط کم کم جلو برم
توی این سایت اموزش جاوا هم وجود داره ؟ من راستیش نگشتم...

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amirhoseinkqz گفته است :

ممنون از توضیح جامعتون سایت پرباری هستش مطالب زیاده و به نظرم بجای اینکه ادم یه روزه بخواد فقط بخونه بدرد نمیخوره دارم سعی میکنم با همون توضیحاتش جلو برم ، پیشنهاد کرد که ابتدا تایپ 10 انگشتی رو خوب باید یاد بگیرید منم میخوام شروع کنم به یادگرفتنش و تا زمان تسلط کم کم جلو برم
توی این سایت اموزش جاوا هم وجود داره ؟ من راستیش نگشتم...

خواهش میکنم.

اره کم کم جلو برین. اینو البته معرفی کردم همیون چند بخش اولش بخونین تا دید کلی راجب برنامه نویسی بدست بیارین و بدونین چیکار میخواین بکنین. مثلا زبان انگلیسی مهمترین نکته در برنامه نویسی هست. اره جاوا هم داشت فک کنم داخل منو بالا نوشته دوره های اموزش میتونین از اونجا ببینید.

والا من کامل مطالبش رو نخوندم سایت سکان اکادمی فقط از پادکست هاش استفاده میکنم توصیم اینه بجز این سایت که کم کم پیش میرید حتما سراغ آموزش های ویدیو همون سایت انکو ایکس برین. خود من با اموزش های رایگانش هزینه اموزش های پولیش رو بدست اوردم. داخل انجمنشم سرچ کنین میبینین چقدر موفق شدن بچه ها از همونجا.

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/19, 16:50:50، lucky luke گفته است :

اینکه چه زبانی برای شروع بهتره انتخاب بشه اصلا ربطی به اینکه چه developer قرار هست که در اینده بشی نداره

انتخاب های معقولی که وجود داره این دوتاس:

c : به دلیل اینکه زبان سطح پایین هست سخته یادگیریش و اگر با این زبون شروع کنی به مفاهیم خیلی مسلط میشی‌( دانشگاه هاروارد با C شروع میکنه)

python: کار کردن باهاش بسیار راحته و به دلیل اسونیش بنظر من برای شروع گزینه بهتریه (دانشگاه MIT با پایتون شروع میکنه)

اندروید هم زبون برنامه نویسی خودش نداره !!!!!!!!!!!!! -ـ- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! زبان برنامه نویسی اندروید جاوا هست.

swift هم ۳ سال پیش معرفی شده و در حال حاضر اصلا پیشنهاد نمیشه با objective C برنامه IOS بزنین به دلیل برتری swift بعدم اصلا هیچکدوم مخصوص ios نیست 

بعدم برای زدن موبایل اپلیکیشن به غیر از اینا خیلی گزینه های دیگری هم وجود داره

اون c# هم با xamarian مینویسی و کلا داستانیش جداست

C++ هم بیشتر توی صنعت بازی استفاده میشه و کمتر کسی باهاش اپلیکیشن دسکتاپ مینویسه

توصیه من هم به شما اینکه اصلا با اندروید استدیو شروع نکنین و با یکی از دو زبان ذکر شده شروع کنین مفاهیم یاد بگیرین.

و یک نکته مهم دیگه هم قبل از اینکه برنامه نویس بشین باید زوی زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشین.

همچنین توی گوگل یک سرچ کوچولو اگه بزنی how to start programming یا حتی به فارسی کلی مقاله میاد

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

در در 1396/08/19, 17:32:09، alireza_r15 گفته است :

دوست عزیز کی گفته باید زبان جاوا رو باید برای اندروید یاد بگیری؟

حتی اگر react-native, phonegap, cordova و همه ی این دسته کنار بذاریم با kotlin که زبان بهتریم هست میشه اپلیکیشن اندروید نوشت.

بعد هم زبان php کی گفته باید بلد باشی؟ برای develop  سمت سرور که کلی option وجود داره, 

java, asp, php, node.js, go, scala, erlang و ...

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، gamer5 گفته است :

شما develop کردن اپلیکشین اندروید با جاوا رو اگر جاوا بلد نباشی کلا میری توی دیوار...

کلا OOP هست...

چجوری میشه بدونه اینکه بدونی class, inheritence اینا چیه یک developer اندروید بشی؟

مگه اینکه از روی اموزشا بری کد کپی پیست کنی :))))))))))

بعد اصلا کی گفته javascript زبان محدودیه؟

با javascript میتونی اینکارارو انجام بدی:

mobile application

web

backend

IOT

Desktop application

TV App

Watch

و .....

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirhoseinkqz گفته است :

یعنی نمیشه جاوا یاد گرفت بعد اندروید هم بعد از مدتی یاد گرفت ؟ به نظرم اینطور بهتر باشه..
php xml sql به صورت حرفه ای نه ولی جزئی فک کنم بد نباشه کنار جاوا یاد گرفته بشه نظر شما چیه ؟
مدت زمانی که جاوا رو بصورت خوب تسلط داشته پیدا کنم به نظر شما چند ماه طول میکشه ؟

شما اگر بخوای برنامه اندروید با جاوا بزنی که باید حتما اول جاوا رو یاد بگیری و به مفاهیم OOP تسلط کامل پیدا کنی

ولی شما فعلا کل تمرکز رو بذار روی برنامه نویس شدن.

و بنظر من هم با پایتون شروع کنین که راحت تره. پروسس هم ۶ ماه با روزی ۴ ساعت وقت گذاشتن میگیره.

لینک به دیدگاه

در کل همونطور که دوستون hamedlim هم گفتن

شما تمرکزتون رو بذارین روی یادگیری برنامه نویسی و یادگیری زبان انگلیسی که بسیار مهمه

هر وقت برنامه نویس شدین اونموقع از بین گزینه های زیاد مختلفی که وجود داره میشه یکی انتخاب کرد

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Edric گفته است :

پست منو چرا نقل قول کردی :12_slight_smile:

کلا وقتی یه نفر تاپیک میزنه سعی کنید فقط به سوال اون اون جواب بدید و به صاحب تاپیک کمک کنید....حتی وقتی دیگران نظرات مخالف شما میدن بهتره تصیم گیری و جمع بندی رو به عهده کسی که تاپیک رو زده بگذارید....جواب بقیه کاربربا رودادن تاپیک رو به حاشیه میبره:12_slight_smile:

شما پست اول تاپیک رو بخون ببین c یا پایتون یاد گرفتن اصلا به ایشون کمکی میکنه؟ درسته که پایتون کمی ساده تره ولی ....

یا مثلا  چطوری میشه با C مباحث شی گرایی رو یاد گرفت؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، lucky luke گفته است :

پست منو چرا نقل قول کردی :12_slight_smile:

کلا وقتی یه نفر تاپیک میزنه سعی کنید فقط به سوال اون اون جواب بدید و به صاحب تاپیک کمک کنید....حتی وقتی دیگران نظرات مخالف شما میدن بهتره تصیم گیری و جمع بندی رو به عهده کسی که تاپیک رو زده بگذارید....جواب بقیه کاربربا رودادن تاپیک رو به حاشیه میبره:12_slight_smile:

شما پست اول تاپیک رو بخون ببین c یا پایتون یاد گرفتن اصلا به ایشون کمکی میکنه؟ درسته که پایتون کمی ساده تره ولی ....

یا مثلا  چطوری میشه با C مباحث شی گرایی رو یاد گرفت؟

۱- بنده با نظر کاربر hamidlem درباره اموزش هاشون مخالفم ولی reply نکردم موضوع اینکه نظرات شما غلط هست. بر اساس اطلاعات قدیمی یا نادرست یا assumption های اشتباه و یا کمبود اطلاعات هست

۲- حرف کلی بنده این هست که شما نمیتونی در حالی که هنوز برنامه نویس نشدی و هیچ درکی ازش نداری بیای انتخاب کنی که برای برنامت چه چیز هایی لازمه. و اولویت اول تسلط روی برنامه نویسی و زبان انگلیسی هست که بهترین گزینه ها هم C و پایتون هستند و بنظر من هم python  برای شروغ گزینه بهتریه چونکه بسیار ساده تر هست

۳-  شما میتونی توی گوگل سرچ کنی که چجوری با C میشه OOP زد ;)

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

حق با شماست من اطلاعتم غلط و قدیمه

سی OOP هست و به همه تازه کارها توصیه میشه با سی شیگرایی رو یاد بگیرن

اندروید هم که دقیقا با همون جاوا نوشته میشه و API های گوگل هم یه فریمورک بیشتر نیست و برای رد گم کنیه

++C هم فقط ماله بازی سازیه

چون پایتون ساده تره پس بهتره و برای هر کاری و هر هدفی بریم سراغ پایتون...حتی ساختن اپلکیشن اندروید

من رشته تحصیلیم مکانیکه و برنامه نویسی رو از صفر مطلق با ++C شروع کردم...بعد از اون کمی فورترن یاد گرفتم....بعدش هم براساس نیاز رفتم سمت زبون های مدرن والان بیشتر وقتمو #C کار میکنم ومدتی هم پایتون رو برای machine learning  و هوش مصنوعی استفاده کردم و تقریبا روش مسلط هستم و برنامه نویسی رو فقط از روی علاقه دنبال میکنم وگرنه کارای مربوط به رشته ام رو با همون ++C انجام میدم

طبق تجربه من بهتره از همون اول روی یه شاخه تمرکز کردو به یه زبان مسلط شد (به قول شما برنامه نویس شد)

فرق منو شما اینجاست: به نظر من کمی ساده تر بودن پایتون ارزش اینو نداره این دوستمون بخواد اول اونو یاد بگیره و در درجه دوم به اپلکیشن سازی که هدف اصلیشه بپردازه...ممکنه تواین مدت کلا از هدفش دلسرد بشه

به نظر من سینتکس این زبونها از نظر راحتی یادگیری چندان فرقی نداره و بهتره این دوستمون از همون اول توی مسیری که میخواد ادامه بده قرار بگیره و پیشرفتش رو حس کنه

در کل اینا نظرات مبتنی بر تجارب شخصیه و بحث منو شما هم به جایی نمیرسه و بهتره ادمه پیدا نکنه.... ایجاد کننده تاپیک خودش باید مسیرش انتخاب کنه

شبتون خوش:12_slight_smile:

لینک به دیدگاه

عزیزم شما حرفای من رو کلا چپل چلاق کردی که به صورت دری وری نشون بدی.

من نگفتم C یک زبان شی گرایی هست. شما میتونی concept های شی گرایی که برای شما در زبان های high-level تر abstract شده رو در C پیاده سازی کنی. بعدشم من پیشنهادم پایتون بود و نه C

دانشگاه های تاپ دنیا هم اکثرا با python یا  C/C++ درس میدن 

توی اندروید هم شما با زبان جاوا یا کاتلین یا... با استفاده از software development kit که گوگل ارایه میده میتونی برنامه بنویسی و اندروید زبان برنامه نویسی مخصوص خودش نداره

C++ هم فقط برای بازی سازی نیستش ولی امروزه بیشترین استفاده ایی که میشه ازش در همون حوزس

در دنیای برنامه نویسی زبان ها ابزار هستند و switch کردن بین زبان های برنامه نویسی مختلف کاره ساده اییه. پایتون هم به دلیل سادگی که داره زبان مناسبیه برای شروع. حالا اگر حرف من رو قبول ندارین یک سرچ کوچولو توی گوگل میگه ;) 

حرف بنده هم اینه: به دلیل سادگی که پایتون داره برنامه نویسی رو با اون شروع کنی بعد از اینکه به سطح قابل قبولی رسیدی میتونی تصمیم بگیری که 

۱- کاری که میخوای انجام بدی چیه

۲- ابزاری که باهاش اون کار رو انجام بدی چیه ( مثلا برای اپلیکشن اندروید: java, kotlin, javascript, یا ....)

این رو هم ذکر کنم که درباره برنامه ایی که شما گفتی پایتون برای نوشتن web-server گزینه ی خوب و محبوبی هست. و اینجوری نیست که دیگه کلا با پایتون کاری نداشته باشی  :) 

ویرایش شده توسط Edric
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...