رفتن به مطلب

مشکل در پارتیش بندی هارد برای نصب ویندوز10

£-amir
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام

دستان من ویندوزم 8.1 هستش میخوام ویندوز 10 نصب کنم .ویندوز10 دانلود کردم با برنامه داشتم ویندوز رو نصب میکرم به مشکل برخوردم مخوام پارتیش بندی کنم ارور میده

بیشتر از 10 گیک نمتونم پارتیش بندی کنم

931گیگ هم فضا نشون میده بهم

لطفا کمکم کنید

20171110_024405.jpg

20171110_024139.jpg

لینک به دیدگاه

پارتیشن اول که 350mb هست رو پاک نکردید؟

shift+f10  بزنید  تا cmd باز بشه بعد  diskpart بنویسید بعد این دستورات به ترتیب وارد کنید

disk 0 clean
disk 0 create partition primary
disk 0 active
disk 0 format fs=ntfs quick
disk 0 assign

Exit

لینک به دیدگاه

سلام. اگر ویندوز رو به حالت UEFI دارین نصب میکنین احتمالا باید هارد mbr هست و باید تبدیل به gpt کنین

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hassanshaikhi گفته است :

پارتیشن اول که 350mb هست رو پاک نکردید؟

shift+f10  بزنید  تا cmd باز بشه بعد  diskpart بنویسید بعد این دستورات به ترتیب وارد کنید

disk 0 clean
disk 0 create partition primary
disk 0 active
disk 0 format fs=ntfs quick
disk 0 assign

Exit

پارتیشن اول رو پاک نکردم 

با این کاری که شما گفتین اعطلاعات هارد پاک میشه؟

لینک به دیدگاه

بله کل هارد پاک میشه ولی هارد شما که خالی هست الان.

پارتیشن اول رو پاک کنید بعد ببینید میشه پارتیشن بندی کرد.

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیر پارتیش اول رو حذف کردم درست شد دگ الان پارتیش بندی میشه درحال نصب ویندوز 10 از فلش usb

لینک به دیدگاه

سلام به دوستان. من کلا یک پارتیشن دارم که ویندوز ۸.۱ روش نصب هست . الان با disck manager  ویندوز میخواهم یک پارتیشن خالی درست کنم بکمک shiring  ولی اجازه ۸۰۰ مگ بیشتر ساخت پارتیشن بهم نمیده با اینکه ۱۰۰ گیگ فضای خالی دارم . پا رتیشن رو برای نصب ویندوز ۱۰ میخوام . لطفا راهنمایی کنید . ممنون .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Farhad Farahdoust گفته است :

سلام به دوستان. من کلا یک پارتیشن دارم که ویندوز ۸.۱ روش نصب هست . الان با disck manager  ویندوز میخواهم یک پارتیشن خالی درست کنم بکمک shiring  ولی اجازه ۸۰۰ مگ بیشتر ساخت پارتیشن بهم نمیده با اینکه ۱۰۰ گیگ فضای خالی دارم . پا رتیشن رو برای نصب ویندوز ۱۰ میخوام . لطفا راهنمایی کنید . ممنون .

درود

علتش اینه که فضای خالی پیوسته نیست. دفرگ کن احتمالا درست میشه. البته دفرگ معمولی فایلهای سیستمی رو ممکنه جابجا نکنه.

در هر حال با easus partition master می تونی به هر شکل که بخوای پا تیشنها رو تغییر بدی. ممکنه طول بکشه و لازمه از قطع نشدن برق حین فرایند مطمئن باشی.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

علتش اینه که فضای خالی پیوسته نیست. دفرگ کن احتمالا درست میشه. البته دفرگ معمولی فایلهای سیستمی رو ممکنه جابجا نکنه.

در هر حال با easus partition master می تونی به هر شکل که بخوای پا تیشنها رو تغییر بدی. ممکنه طول بکشه و لازمه از قطع نشدن برق حین فرایند مطمئن باشی.

ممنون. اتفاقا با برنامه ایی غیر از دفرگ ویندوز دفرگ کردم و جای فضای خالی قابل استفاده کمتر شد !.قبلا ۲۰ گیگ فضا میداد الان شده ۸۰۰ مگ . برتامه advance defrag .بود .بهرحال ممنون از معرفی برنامه . به اطلاعات موجود که صدمه ایی نمیزنه ؟؟.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Farhad Farahdoust گفته است :

ممنون. اتفاقا با برنامه ایی غیر از دفرگ ویندوز دفرگ کردم و جای فضای خالی قابل استفاده کمتر شد !.قبلا ۲۰ گیگ فضا میداد الان شده ۸۰۰ مگ . برتامه advance defrag .بود .بهرحال ممنون از معرفی برنامه . به اطلاعات موجود که صدمه ایی نمیزنه ؟؟.

خواهش

برای دفرگ این برنامه رو بیازما: auslogics disk defrag

اگر فرایند دستکاری پارتیشنها با EU PM تا پایان بدون قطعی برق پیش بره، مشکلی نخواهی داشت.

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/24, 16:00:08، Farhad Farahdoust گفته است :

احتمالا فایل هایی که حجم بيشتری دارند رو هنگام دیفرگ به انتهای درایو منتقل کرده (برای سرعت بهتر) شما با همین برنامه‌ی آسلاجیک که دوستمون بالاتر گفتن امتحان کنید و اگر نشد گزینه آپتیمایز رو بزنید، مشکل یک پارچه نبودن فایل هاست.

با بیشتر برنامه‌های پارتیشن بندی به جز ویندوز میتونی این کار رو انجام بدی (مثله اکرونیس، ایزآس و...)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...