رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقا سخت‌افزار کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

سخت‌افزار سیستم فعلی من GTX 1060 6GB / i5 6400/ B150 / 8GB RAM ئه و قصد خرید مانیتور ۱۴۴ هرتز فول اچ‌دی دارم.

سوالم هم اینه که برای داشتن بالاترین بازدهی از مانیتور، این قطعات رو به چه چیزایی ارتقا بدم؟ پلتفرم رو تغییر بدم یا روی همین اسکای‌لیک یه سی‌پی‌یوی بهتر بگیرم؟ (مادربورد به احتمال زیاد تحت هر شرایطی باید عوض بشه) چه کارت گرافیکی بگیرم و اینکه اگه بخوام قطعات فعلی رو بفروشم، برای خرید قطعات جدیدتر چقدر باید هزینه کنم؟

استفاده‌ی کلی من از پی‌سی هم اکثرا بازیه، و غیر از اون کارهای روزمره و کار با نرم‌افزارهایی مثل Matlab.

پ.ن: مانیتوری که قصد خریدش رو دارم فری‌سینک داره، ولی به خاطر گرون بودن کارت‌های جدید ای‌ام‌دی، تو پیشنهاداتتون ترجیحا این قابلیت رو در نظر نگیرید :))

پ.ن۲: پاور من ۵۵۰ وات گلده و ترجیح اینه که عوضش نکنم. اگر ممکنه قطعاتی پیشنهاد بدید که توان مصرفیشون بیشتر از توان پاور من نباشه. خیلی ممنون.

لینک به دیدگاه

بستگی به کارایی ک انجام میدین چیز قابل ملاحظه ای واسه ارتقاع نیست ، ولی توی رزولوشن های ۲کا و ۴کا حتما لازم میشه کارت گرافیکتون رو ارتقا بدین.
مانیتورتون کار خودشو ب درستی انجام میده و نیازی نیست چیزی رو ارتقاع بدین ، ولی اگه احساس میکنید توی بازی ها کم میارید ارتقاع کارت گرافیک در اولویته.
سی پی یوتون هم اگه بتونین ۶۶۰۰ یا ۶۷۰۰ بگیرید ک دیگه چ بهتر.
کلا سیستم خوبی دارید و نیازی نیست "حتما" چیزی رو ارتقا بدین ، اینایی هم ک گفتم در حد پیشنهاد بود

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ارادت
دوستان عزیز سیستم بنده :
 cpu i5 7600  . سوکت 1151
رم : 16 گیگ ddr4 . باس 2400
کارت گرافیک : 2 گیگ asus gtx750 ti . ddr5
مادربرد asus  z270
مانیتور : ال ای دی 40 اینچ  full hd
با توجه به توان مالی خودم ، قصد دارم کارت گرافیک را ارتقا بدم به asus gtx 1060 .اما با توجه به وجود سه مدل از این چیپ ست با نام
1060 - 3 گیگ 2 فن
 1060-  6 گیگ 2 فن
 1060- 6 گیگ 3 فن
که هر سه asus  و دارای رابط 192 بیتی هستند و تفاوت زیادی در فرکانس آنها نیست و بیشتر عامل تفاوت قیمت مربوط به حجم آنهاست و تعداد فن .
ممکن هست راهنمایی بفرمائید خرید کدام کارت گرافیک مقرون به صرفه تر و مناسب و آینده نگر تر هست. با توجه به اینکه قیمت 1060 3 گیگ پایینتر از دو مدل دیگه با قیمت تقریبی 1200 و قیمت مدل  1060  6 گیگ دو فن 1600 تومان و مدل 1060 6 گیگ 3 فن دو میلیون تومان هست و با توجه اینکه بازیهای روز را میخوام حداقل روی تنظیمات  hight انجام بدم و نگاهی هم به بازیهای آینده داشته باشم  و هم اینکه دایرکتیکس 12 را ساپورت کنه. و یا اینکه اصلا بی جهت 1060 نو نخرم و به فکر کارتی قویتر و استوک باشم .
با سپاس و تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mehdi1975 گفته است :

با عرض سلام و ارادت
دوستان عزیز سیستم بنده :
 cpu i5 7600  . سوکت 1151
مادربرد asus  z270
با توجه به توان مالی خودم ، قصد دارم کارت گرافیک را ارتقا بدم به asus gtx 1060 .اما با توجه به وجود سه مدل از این چیپ ست با نام
1060 - 3 گیگ 2 فن
 1060-  6 گیگ 2 فن
 1060- 6 گیگ 3 فن
که هر سه asus  و دارای رابط 192 بیتی هستند و تفاوت زیادی در فرکانس آنها نیست و بیشتر عامل تفاوت قیمت مربوط به حجم آنهاست و تعداد فن .
ممکن هست راهنمایی بفرمائید خرید کدام کارت گرافیک مقرون به صرفه تر و مناسب و آینده نگر تر هست. با توجه به اینکه قیمت 1060 3 گیگ پایینتر از دو مدل دیگه با قیمت تقریبی 1200 و قیمت مدل  1060  6 گیگ دو فن 1600 تومان و مدل 1060 6 گیگ 3 فن دو میلیون تومان هست و با توجه اینکه بازیهای روز را میخوام حداقل روی تنظیمات  hight انجام بدم و نگاهی هم به بازیهای آینده داشته باشم  و هم اینکه دایرکتیکس 12 را ساپورت کنه. و یا اینکه اصلا بی جهت 1060 نو نخرم و به فکر کارتی قویتر و استوک باشم .
با سپاس و تشکر فراوان

سلام دوست عزیز شما میتونید با 1800 یه کارت گرافیک 1070دست دوم تهیه کنید خیلی بهتر از 1060 یا میتونید 1060 6 گیگ دست دوم  با قیمت 1200 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و ارادت
دوستان عزیز سیستم بنده :
 cpu i5 7600  . سوکت 1151
مادربرد asus  z270
1060 - 3 گیگ 2 فن
 1060-  6 گیگ 2 فن
 1060- 6 گیگ 3 فن
با سپاس و تشکر فراوان

اگه ب انویدیا یا ای ام دی تعصب خاصی ندارید برید ار ایکس ۵۸۰ یا ۴۸۰ نسخه ۸ بگیرید آینده نگرانه تره(اگه گیرتون بیاد).
از تو ۱۰۶۰ زیاد اختلاف پرفورمنسی دو نسخه ۶گیگش نداره باهم، هر کدوم ک قیمتشون مناسبتره همونو بردارید.

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/20, 11:33:28، arhnm گفته است :

سلام.

سخت‌افزار سیستم فعلی من GTX 1060 6GB / i5 6400/ B150 / 8GB RAM ئه و قصد خرید مانیتور ۱۴۴ هرتز فول اچ‌دی دارم.

سوالم هم اینه که برای داشتن بالاترین بازدهی از مانیتور، این قطعات رو به چه چیزایی ارتقا بدم؟ پلتفرم رو تغییر بدم یا روی همین اسکای‌لیک یه سی‌پی‌یوی بهتر بگیرم؟ (مادربورد به احتمال زیاد تحت هر شرایطی باید عوض بشه) چه کارت گرافیکی بگیرم و اینکه اگه بخوام قطعات فعلی رو بفروشم، برای خرید قطعات جدیدتر چقدر باید هزینه کنم؟

استفاده‌ی کلی من از پی‌سی هم اکثرا بازیه، و غیر از اون کارهای روزمره و کار با نرم‌افزارهایی مثل Matlab.

پ.ن: مانیتوری که قصد خریدش رو دارم فری‌سینک داره، ولی به خاطر گرون بودن کارت‌های جدید ای‌ام‌دی، تو پیشنهاداتتون ترجیحا این قابلیت رو در نظر نگیرید :))

پ.ن۲: پاور من ۵۵۰ وات گلده و ترجیح اینه که عوضش نکنم. اگر ممکنه قطعاتی پیشنهاد بدید که توان مصرفیشون بیشتر از توان پاور من نباشه. خیلی ممنون.

بنظرم یه سی پی یو i5 7600 k یا 7700 با 8gb رم تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، MEHDI0742 گفته است :

بستگی به کارایی ک انجام میدین چیز قابل ملاحظه ای واسه ارتقاع نیست ، ولی توی رزولوشن های ۲کا و ۴کا حتما لازم میشه کارت گرافیکتون رو ارتقا بدین.
مانیتورتون کار خودشو ب درستی انجام میده و نیازی نیست چیزی رو ارتقاع بدین ، ولی اگه احساس میکنید توی بازی ها کم میارید ارتقاع کارت گرافیک در اولویته.
سی پی یوتون هم اگه بتونین ۶۶۰۰ یا ۶۷۰۰ بگیرید ک دیگه چ بهتر.
کلا سیستم خوبی دارید و نیازی نیست "حتما" چیزی رو ارتقا بدین ، اینایی هم ک گفتم در حد پیشنهاد بود

خیلی ممنون. تو قسمت ۱۴۴ هرتز، اولویت اصلی با بازی‌های سریعی مثل اوورواچه (برای این سری بازی‌ها، تنظیمات گرافیکی چندان اهمیتی برای من نداره).برای بازی‌های AAA عادی، این کارت ۶۰ فریم رو خوب جواب می‌ده، ولی تا حالا بازی‌ای مثل ویچر رو روی فریم‌ریت بالا بازی نکردم که بدونم تجربه‌ش چه حسی داره :)))

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، unhappy گفته است :

بنظرم یه سی پی یو i5 7600 k یا 7700 با 8gb رم تهیه کنید

در مورد رایزن نظری ندارید؟ اطلاع چندانی از کارآییش ندارم، ولی به خاطر پشتیبانی طولانی‌تر ای‌ام‌دی و قیمت مناسبش، خیلی ترغیب‌کننده‌ست :))

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، arhnm گفته است :

در مورد رایزن نظری ندارید؟ اطلاع چندانی از کارآییش ندارم، ولی به خاطر پشتیبانی طولانی‌تر ای‌ام‌دی و قیمت مناسبش، خیلی ترغیب‌کننده‌ست :))

رایزن عالیه چون شما مادربرد داشتید من  فقط سی پی یو متناسب با همین برد شما پیشنهاد دادم اگر میخواهید برد عوض کنید b350 با سی پی یو ryzen1600 بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...