رفتن به مطلب

لیستی برای انتخاب پاور مناسب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود بر دوستان گرامی

در سایت معروف tomshardware  مقاله ای دیدم لیست خیلی جالبی است برای انتخاب پاور ، امده پاور ها رو براساس رده و تواناییشون به چهار tier تقسیم کرده.   بعد برندهایی که باید کلا از شون دوری کرد رو هم  معرفی کرده است . یادتون نرده هیچ وقت پاور چیپ نخرید پاور قلب سیستم است و میتونه همه چیز رو که به خودش وصله یا نجات بده یا نابود کنه. من پاورهایی دیدم از برندهایی که کل یک سیستم رو نابود کرده اند. پس دقت کنید ضمنا از هر پاوری خواستید ریویو ببنید  به سایت www.jonnyguru.com سر بزنید ، بهترین منبع بررسی پاور در اینترنت است مقاله هاش هم خیلی فان هستند هم علمی  هم  واقعا میشه بهشون گفت بررسی همه جانبه پاور.

این مقاله برای تازه وارادن به دنیای پی سی  تهیه شده و خیلی از نکاتش رو  پی سی بازهای قدیمی میدانند ولی برای تازه واردها خوب خواهد بود.

این مقاله میاد پاور ها رو بر اساس چهار    بخش تقسیم بندی میکنه:

1- Components اجزا  به کاررفته: هرچه کیفیت اجزا به کار رفته بالا تر باشه به این معنی است که پایداری پاور بیشتره، چرخه عمرش طولانیتر و باعث طولانی تر شدن عمر  قطعات شما نیز خواهد شد چرا ؟ چون قاتل کامپوننت های سیستم شما نوسانات الکتریکی است ، که اون رو ریپل مینامند، هرچه پاور بتونه رپیل  کمتری بده  یعنی   انتقال نیروی پاک تری داشته باشه  میتونه عمر قطعات رو افزایش بده.

2- Stability پایداری: پاوری که بتواند وات واقعی خودش رو در یک دمای  پایدار و با ریپل خیلی مناسب به سیستم شما برسونه   مورد انتخاب ما است این پاور قادر است  هر سیستمی رو که در رنج وات عملیاتی اون باشه روشن نگه داره. پاوری که نتونه و  در تست ها شکست بخوره  باید ازش  صرف نظر کرد .

3- بهره وری و بازده  Efficiency : این زیاد ربطی به  کیفیت یا پایداری  پاور  نداره  ولی در هنگام  پرداخت کردن  فیش برق..!!

4-  ایمن بودن پاور: این خیلی مهمه! پاور خوب باید بتونه بدون اینکه  به قطعات کوچک  ترین اسیبی بزنه   کار کنه. سیستم های ایمنی مثل   خاموش شدن در دمای بالا و ... باید در پاور  شما  لحاظ شده باشه اگر پاوری که میخواید خرید کنید  این ویژگی ها رو نداره  100% از خریدش  صرف نظر کنید. پاور موقع از کار افتادن نباید  short circuiting  ایجاد کنه و  تحت هیچ شرایطی به  اجزا  آسیب بزنه مخصوصا هارد دیسک و رم ها که هدف اصلی  پاورهای  بد هستند و موقعی که  پاور میره اونا رو با خود ش میبره!

برای بخش 80+ efficiency  ریتنیگ هم از رنگ های زیر  استفاده میکنند این رنگ ها نشان دهنده میزان  بازده  پاور است :

Standard
Bronze
Silver
Gold
Platinum
Titanium

Tier One

این ها با کیفیت ترین پاورهای دنیا هستند، ایمن ترین و پایدار ترین . کامپوننت های با استاندارد  بالا که قادرند  دقیقا وات ذکر شده رو خروجی بدهند و دمای عملیاتی  تا 50 درجه رو  ثبت میکنند.  این پاورها برای سیستم های  بازی گرون قیمت و سیستم هایی که اورکلاگینگ  سنگین  روی آنها اعمال میشه  بسیار مناسب هستند چون پایداری خیلی بالایی دارند.

Antec High Current Pro Platinum Delta Electronics

Be Quiet
Dark Power Pro P10 / 850w FSP (550w - 750w) / Seasonic (850w - 1200w)
Dark Power Pro P11 850w FSP

Corsair
AX / AXi series 760w - 1200w Seasonic (AX) / Flextronics (AXi)
AX1500i Flextronics
HXi Channel Well Technology
RMi Channel Well Technology
RM1000x Channel Well Technology

Cooler Master V series / V series 1200w Seasonic

EVGA
SuperNova G2 / P2 / T2 Super Flower--- این پاور سیستم  خود من است.
Supernova GS Seasonic
Supernova GQ FSP
Supernova PS Seasonic

Enermax DigiFanless 500w Channel Well Technology

Firepower Silencer MK3 1200w Super Flower

FSP
Aurum PT FSP
Hydro G FSP

LEPA G1600 Enermax

Seasonic
Platinum series Seasonic
Snow Silent 1050w Seasonic
X series / X series XM2 Seasonic

Silverstone Nightjar Platinum 520w Seasonic

Super Flower
Leadex Gold / Platinum / Titanium Super Flower
Golden King Super Flower
Golden Silent / 430w Super Flower

Thermaltake
ToughPower DPS-G RGB 1250w Channel Well Technology
Toughpower DPS-G Platinum 1050w Enhance Electronics

XFX
Pro series Black edition Seasonic
Pro series Black edition Limited Edition 1000w Seasonic
Pro series XXX / Semi-Modular Seasonic
XTS Fanless Seasonic

Tier Two

اینها  هم مثل رده بالا پاور های خوبی هستند ولی کمی کیفیت پایین تر- هنوز 100% ایمن برای استفاده در سیستم ها. کاملا استاندارد و برای سیستم های  با بودجه های  تقریبا محدود.

Andyson
Platinum-R 850 / 1200 Andyson
Titanium N 700w Andyson

Antec
EDGE Seasonic
Earthwatts Delta Electronics/ Earthwatts Platinum FSP
High Current Gamer Delta Electronics (Non-Modular) / Seasonic (Semi-Modular)
Truepower Classic Seasonic (Essentially a Non-Modular version of the EDGE series)

Azza Platinum Super Flower
Be Quiet Straight Power 10 FSP
Cooler Master VS Series Enhance
Corsair RM 850w Channel Well Technology
Cyonic AU-550X / 650X Seasonic
Enermax Platimax Enermax
EVGA Supernova B2 Super Flower

Firepower
Silencer MK III 400 500 600 / 750 850 Super Flower
ZX Great Wall

Fractal Design Edison M Seasonic
High Power / Sirfa Astro GD Sirfa

Rosewill
Capstone series Super Flower
Lightning series Super Flower
Quark 1000w Enhance
Silent Night 500 Watts Super Flower
Tachyon series Super Flower

Seasonic
G series / G series V2 Seasonic
M12-II EVO (fully modular) Seasonic
S12G (Think of 2011 - 2013 Seasonic G series) Seasonic
S12-II Seasonic

SilentumPC Supremo M1 Gold 550w Sirfa
Super Flower Golden Green / Modular / HX series Super Flower
Sentey Golden Steel Power 850 Watts Super Flower

Thermaltake
Toughpower Gold 850M Enhance
Toughpower Grand 1200F High Power / Sirfa
Toughpower Grand Platinum 850w 1200w Enhance
Toughpower DPS Gold Channel Well Technology

XFX
TS 430w / 550w-SEW Seasonic
XTR series Seasonic

Tier Three

رده سه هنوز  ایمن هستند برای بودجه های محدود بکار میرن  کیفیت  قطعات  در حد یک و دو نیست و برای  اورکلاکینگ سنگین و لود های بسیار سنگین روی سیستم مناسب نیستند. برای سیستم های خونگی با لود های معمولی کاملا ایده آل هستند/

Antec VP / VP w/P or F suffix Delta Electronics

Be Quiet
Power zone series 650 850 750 1000 FSP
Pure Power / Pure Power CM HEC Compucase
Straight power E9 FSP

Cooler Master
G Modular Channel Well Technology
GX II Enhance
Silent pro M2 / Gold / Platinum Enhance

Corsair
CS Great Wall
RM Channel Well Technology (450w - 650w, 1000w) / Chicony (750w)

Deepcool Quanta 750w 1000w 1200w Channel Well Technology

Enermax
naXn ADV 650 Watts Enermax
Revolution X't series Enermax
Triathlor / Triathlor FC series Enermax

EVGA
430W / 500W HEC Compucase
500B / 600B HEC Compucase
NEXG FSP

Firepower
Fatal1ty 2016 750w High Power / Sirfa
ZT series High Power / Sirfa

FSP
Aurum 92+ FSP
Aurum Gold FSP
Aurum S FSP
Aurum Xilencer FSP

Fractal Design
Integra M series High Power / Sirfa
Newton R3 Series ATNG

LEPA
G500 Enermax
Lepa G900 Enermax

Rosewill
Capstone G1200 Enhance Electronics
Fortress Series ATNG
Hercules 1600 Watts High Power / Sirfa
Hive / Hive S series High Power / Sirfa
Photon 750w High Power / Sirfa

Silverstone
Strider Essential 400w 500w 600w High Power / Sirfa
ST300F / ST450F FSP
Strider Gold S 750W v2 High power / Sirfa
Strider Platinum 750w High power / Sirfa

Thermaltake
London 550w Channel Well Technology
Toughpower1200M 1350M 1500M Channel Well Technology
Toughpower Gold 1200w Enhance
Toughpower XT 775M Channel Well Technology
Toughpower XT Gold series (Really confusing name, since they are rated Platinum) Channel Well Technology
Toughpower XT Platinum 1275w (Please don't confuse this one with the XT Gold line) Channel Well Technology

XigmatekMaverick S 500w Andyson
Xilence Performance A series HEC Compucase
Zalman ZM-700 GSM High power / Sirfa

Tier Four

فقط برای هزینه تولید کم ساخته شدند.  پایدارترین  پاور ها نیستند! مدارات ایمنی خیلی ساده دارند و از وایرینگ با کیفیت  استفاده نمیکنند. اصلا برای سیستم بازی یا اورکلاک پیشنهاد نمی شند.

Aerocool
GT Series 500s 700s 1050s HEC Compucase / Andyson (1050S model only)
Integrator 600w HEC Compucase
Strike-X series 800w 1100w Andyson
Templarius Imperator series Channel Well Technology ( 550W, 650W) / Andyson (750W - 1150W)

Cooler Master Elite II 550w (technically a 500w unit, maybe a typo from design department) Unknown OEM. Possibly HEC Compucase

Corsair
CX / CXM Channel Well Technology
VS Channel Well Technology

EVGA NEXB FSP
Firepower Fatal1ty 2013 High Power / Sirfa
FSP Raider series FSP

LEPA
MaxBron B1000M Yuelin
MX-F1 series (Trigger-happy Overcurrent protection and very poor quality capacitors) Channel Well Technology

Raidmax Cobrapower 500w (Not to be confused with Akasa's Cobra series) Andyson
SilentumPC Vero M1 600w Sama / Guangzhou AOJIE
Thermaltake Smart / Smart M Channel Well Technology (M Suffix, 550P, 650P, 750P) / HEC Compucase (430P, 530P, 630P, 730P) / High Power (1000M, 1200M)

Tier Five

ما که گفتیم چهار دسته! خوب این دسته رو سریع باید ازش  دوری کرد این نامها رو حفظ کنید و  ازشون دوری کنید مثل  طاعونی که در اروپای قرون وسطا  درخیابان ها  پراکنده شده بود!( انصافا  خوب مثالی بود!) تبلیغات دروغین ، کیفیت بسیا بد قاتل سیستم ها با ریپل بالا، بدون سیستم های ایمنی  و بعض یهاشون می توند حتی باعث آتیش سوزی و مرگ بشوند!

A-TOP technology
Apevia
Apex (SUPERCASE/ALLIED)
Artic / Ace (They're the same company)
Aspire (Turbocase)
ATADC
ATRIX
Broadway Com Corp
CIT
Coolmax
Deer
Diablotek
Dynapower
Dynex
Eagletech
Enlight
Evo labs
EZ-cool
Foxconn
G7
HEC / Compucase Orion
HEDY (should be WAAAYYY lower down than these units. They're that bad)
iBall
iStar computer co.
Jeantec
JPac
Just PC
Linkworld electronics
Logisys computer
Macron
MSi (just stick to their GPUs and motherboards)
NMEDIAPC
Norwood Micro/ CompUSA
Okia
Powercool
Powmax
Pulsepower
Q-tec
Rocketfish
SFC
Sharkoon
Shuttle
Skyhawk
Startech
Storm
Sumvision
Tesla
Ultra

دقت کنید دوستان که این  معرفی ها  تا اخر 2016 بوده پس ممکنه مدل های جدیدی امده باشه ولی  در بازار ما که جنس ها با اختلاف چند ماه وارد میشوند   پس این لیست کمکتون میکنه .  اگر برندی بود که شما دیدید و ناشناخته است معرفی کنید که    دوستان  خرید نکنند.

شعار جا نی گورو رو بیاد داشته باشید :

Never cheap out  on your power supply!

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

الان پاورهای تولیدی گرین رو در کدوم دسته قرار بدیم؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

فک کنم دسته دوم بس باشه براشون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

پاور گرین میاد تو تیر سه یا چهار بسته به مدل  بد نیستند خوبن ولی در حد تیر یک و دو نیستند.  اینها البته پاورهایی است که خود تامز هاردور و جانی گرو تست زدن  و صد در صد تاییدن  و صد در صد تیر پنج تایید نیست.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

پاور گرین میاد تو تیر سه یا چهار بسته به مدل  بد نیستند خوبن ولی در حد تیر یک و دو نیستند.  اینها البته پاورهایی است که خود تامز هاردور و جانی گرو تست زدن  و صد در صد تاییدن  و صد در صد تیر پنج تایید نیست.

البته من خودم به شخصه گرین رو توی دسته بندی 1 تا 3 قرار می دم. دقت بفرمایید که برای جانیگرو، خود جانی و اوکلاهاما ریویو می کردن و برای تک پاور آپ و تامزهاردور آریس ریویو می کنه و تا جایی که من می دونم این لیست قدیمی هستش و آپدیت نشده و خود آریس این لیست رو تنظیم کرده ، روابط خوبی هم با جانی نداره :4_joy:

متاسفانه در رابطه با برند گرین اون حسی که وجود داره با حقیقت خیلی متفاوته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

البته من خودم به شخصه گرین رو توی دسته بندی 1 تا 3 قرار می دم. دقت بفرمایید که برای جانیگرو، خود جانی و اوکلاهاما ریویو می کردن و برای تک پاور آپ و تامزهاردور آریس ریویو می کنه و تا جایی که من می دونم این لیست قدیمی هستش و آپدیت نشده و خود آریس این لیست رو تنظیم کرده ، روابط خوبی هم با جانی نداره :4_joy:

متاسفانه در رابطه با برند گرین اون حسی که وجود داره با حقیقت خیلی متفاوته.

پوریا جان من تا پاوری بدست یک ریویور مستقل بررسی نشه  هیچ وقت  نمیتونم تاییدش کنم.   تیر سه و چهار هم  خوب هستن.  خدمت شما دوست عزیزم بگم که  لیست قدیمی  نیست  و  در در تاپیک اصلی  تا اخر 2016 اپدیت شده است. بهرحال نظرها متفاوته و همه هم نظرشون محترم .ضمنا بنده با رابطه  کاری این اقایون کاری ندارم و  هردوشون رو ریویور های خوبی  میدونم اگر دقت کنی  من از تامز هاردو راهنمایی گذاشتم و  بعد اشاره کردم هر وقت خواستید پاور بگیرید  برید اگر جانی گورو ریویو داده بخونید من نگفتم اون دو اقا با هم این لیست رو تهیه کرده اند. والا من بارها دیده ام در مقاللت این سایت ها به جانی گور اشاره شده بهرحال ایشون  منبع خیلی خوبی است و  کاربران زیادی در کنار دیگر ریویور ها تایید کرده اند.

صرف اینکه یک محصولی وطنی است یا  همکارمون است  نمیشه که تایید کرد نمیشه هم گفت بده  بهرحال من که خودم لوازم پی سی  رو همیشه از برند های معتبر میگیرم.

موفق باشید

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

پوریا جان من تا پاوری بدست یک ریویور مستقل بررسی نشه  هیچ وقت  نمیتونم تاییدش کنم.   تیر سه و چهار هم  خوب هستن.  خدمت شما دوست عزیزم بگم که  لیست قدیمی  نیست  و  در در تاپیک اصلی  تا اخر 2016 اپدیت شده است. بهرحال نظرها متفاوته و همه هم نظرشون محترم .

موفق باشید

کاملاً درست می گی رضا جان و فرمایشاتت رو بنده حقیر کامل تایید می کنم.

ولی بعضی چیزها نیاز به ریویو نداره، مثلاً همه برندهای جهانی میان و پاورهای رده بالای خودشون رو برای ریویو ارسال می کنند تا توی کاربرا همچین حسی به وجود بیاد، ولی برای مثال 1 ریویو از سری جدید پاورهای رده 300 تا 500 وات از برندهای کورسیر، کولرمستر، EVGA ، انرمکس ، ترمال تک و ... در اینترنت یافت نمی شه... دلیلش هم اینه که قالباً از کامپوننت های درجه 1 توی این رده پاور استفاده نمی شه، برای مثال همه برندها توی خازن ورودیشون از خازن ها 85 درجه چینی و تایوانی استفاده می کنن و جنس بدنه پاور رو به جای SECC از SGCC استفاده می کنن و PCB رو رنگ نمی کنن و ... ولی گرین به خاطر اعتمادی که مشتری بهش داره حتی توی پاور 330 وات خودش هم از خازن 105 تایوانی داره استفاده می کنه، پاور زیر استاندارد برنز نداره (حتی توی رده پایین) در صورتی که بقیه برندها یا 80plus ready هستند و یا این استاندارد رو ندارند، و یا مثلاً گرین توی پاورهاش فقط از جنس SECC استفاده می کنه و ...

در اصل سیاست اینجوری هستش که کسی داره رده پایین رو می خره فقط داره به نام برند تو نگاه می کنه و به تو اعتماد می کنه و کسی که داره رده بالا تهیه می کنه لابد می دونه چی داره می گیره !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 34 دقیقه قبل، Poorya_Lion گفته است :

ولی بعضی چیزها نیاز به ریویو نداره، مثلاً همه برندهای جهانی میان و پاورهای رده بالای خودشون رو برای ریویو ارسال می کنند تا توی کاربرا همچین حسی به وجود بیاد، ولی برای مثال 1 ریویو از سری جدید پاورهای رده 300 تا 500 وات از برندهای کورسیر، کولرمستر، EVGA ، انرمکس ، ترمال تک و ... در اینترنت یافت نمی شه... دلیلش هم اینه که قالباً از کامپوننت های درجه 1 توی این رده پاور استفاده نمی شه، برای مثال همه برندها توی خازن ورودیشون از خازن ها 85 درجه چینی و تایوانی استفاده می کنن و جنس بدنه پاور رو به جای SECC از SGCC استفاده می کنن و PCB رو رنگ نمی کنن و ... ولی گرین به خاطر اعتمادی که مشتری بهش داره حتی توی پاور 330 وات خودش هم از خازن 105 تایوانی داره استفاده می کنه، پاور زیر استاندارد برنز نداره (حتی توی رده پایین) در صورتی که بقیه برندها یا 80plus ready هستند و یا این استاندارد رو ندارند، و یا مثلاً گرین توی پاورهاش فقط از جنس SECC استفاده می کنه و ...

در اصل سیاست اینجوری هستش که کسی داره رده پایین رو می خره فقط داره به نام برند تو نگاه می کنه و به تو اعتماد می کنه و کسی که داره رده بالا تهیه می کنه لابد می دونه چی داره می گیره !!!

پوریا جان اخه نمیشه گفت همه برندها بهشون اعتمادی نیست میخوان سرمشتری کلاه بزارن فقط گرین  اعتماد ایجاد میکنه و دلسوز کاربره یکم سخته اینجا برای من .

شماببیند من چند تا ریویو اینجا دارم از پاورهای زیر صد دلار evga که از هفتاد دلار هستن تا نود دلار . اینا پاورهای عادی evga هستند با واتج ششصد تا هفتصد پنجاه که میشه سویت اسپات خرید پاور : اینها پاورهای رده یک evga نیستن

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=429

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=424

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=526

حتی سری بی و  پی که سری مثلا چیپ هستن نمرات  بالای کیفیت قطعات

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=454

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=500

از پنج سری پاور evga  در کیفیت قطعات حتی از لفظ  اخر کیفیت استفاده کرده در متن .حالا من نمیتونم بگم خوب فقط گرین دوست دار کاربر است و همه برند های که گفتید کورسیر و کولر مستر evga و  ترمالتیک و... خوب اینا هم قدیمی کار  هستم نمیشه گفت همشون  از کیفیت پایین استفاده میکنن در پاورهای  ارزون بعد گرون هاشون خوبه. چون مثلا شما ببینید evgaسوپر فلاور است حتی در پاورهای  تقریبا چیپ بازم  نمرات خوبی گرفته.  بهرحال   گفتم سلیقه هرکس متفاوته. من چون بررسی دقیق میخونم قبل از خرید  قطعه  چندین ریویو میبینم یا میخونم دیگه متوجه میشم چه خبره .  نمی تونم   فقط روی حرف خود سازنده حساب باز کنم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Poorya_Lion گفته است :

سلام، حرفتون درست، اما به نظرتون برندهایی مثل کورسیر، کولر مستر، ای وی جی ای که پاورهاشون در اکثر کشورهای دنیا فروش میره چرا ملت راضی هستن، اکثر فیدبک ها تو فروشگاه های آنلاین مثله آمازون می بینی مثبته، معمولا هم برای خیلی ها نظر سایر کسایی که خریدن توی خرید تاثیر داره،  گرین محصولات خوبی داره اما تا به این برندها برسه خیلی باید تلاش کنه. در ضمن بنده حدود 4 ساله پاور Corsair VS550 دارم واقعا راضیم، نه صدای فنی نه اذیتی نه چیزی تازه جنوبم اینقدر برقا میره محافظم نداره سیستم، آقا رضا خودش جنوبیه می دونه چی می گم و پاور چقدر مهمه.

2017-11-12-14-44-www.google.com.png

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برق جنوب که هواست !باد میاد برق میره بارون نم میاد برق میره  رعد و برق میزنه  برق میره  تابستان میگن فشار روی شبکه است برق میره  زمستان میگن طوفانیه هوا برق میره   گرد و خاک میائ میگن نشسته روی تجهیزات برق میره   و...

کلا تورچر تست  اینجاست برای پاور. تست شکنجه !! پاوری که تو خوزستان دوام بیارو چند سال باید کلا تاییدش کرد 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

برق جنوب که هواست !باد میاد برق میره بارون نم میاد برق میره  رعد و برق میزنه  برق میره  تابستان میگن فشار روی شبکه است برق میره  زمستان میگن طوفانیه هوا برق میره   گرد و خاک میائ میگن نشسته روی تجهیزات برق میره   و...

کلا تورچر تست  اینجاست برای پاور. تست شکنجه !! پاوری که تو خوزستان دوام بیارو چند سال باید کلا تاییدش کرد 

میخان درختای ناحیه سه رو قطع کنن ناحیه دو برق میره. خ خ خ لیست ادامه داره.:8_laughing:

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

طرف شما که باز بدتر، والا بندرعباس چند تا نیروگاه بزرگ برق داره که به خیلی از شهرها برق میفرسته اونوقت اینجا هی میره و میاد، از اون ور اهواز اون همه میدون نفتی و گازی داره هواشم به خاطر دود همینها و ریز گردها داغونه اونوقت 1 هزارم درصد هم خرج نمیشه تو شهر، آخرین با سال 89 اهواز اومدم.

لینک به دیدگاه

چند تا از این پاور ها که قیمتشون خوبه و تو لیون یا جایی موجود هست را معرفی کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...