رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب بین این چند مورد گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام.
ببخشید می خوام بدونم تفاوت بین 690 و 780ti و 980 و 1060 و 290 و 290x و 390 و 390x و 480 و 570 تا چه حدودیه؟
مثلا آیا ارزش این رو داره که یک و نیم برابر قیمت یک 690 (800 تومان) بدی و 1060 بخری؟
در کل بین اینها کدوم ارزش خرید بالاتری داره؟
سیستمم رو کامل جمع کردم فقط گرافیکش یکم ضعیفه
i7 3930k
asus rampage iv extreme black edition
ram : 8
Green 750 OC

البته فکر کنم رم هم اضافه بشه بهتر باشه
با تشکر

ویرایش شده توسط Daniel110
لینک به دیدگاه

این سیستم برای گیمینگ هست؟

اصلا 1060 که پیش 690 خداست

بین اون کارت گرافیک ها 1060 6g و 580 8g از همه ارزش خرید بالاتری دارند

سیستم و تازه خریدید؟

این نسل یخورده قدیمی هستش

برای 1080p رم بیشتر مخصوصا تو این گرونی توصیه نمیشه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

این سیستم برای گیمینگ هست؟

اصلا 1060 که پیش 690 خداست

بین اون کارت گرافیک ها 1060 6g و 580 8g از همه ارزش خرید بالاتری دارند

سیستم و تازه خریدید؟

این نسل یخورده قدیمی هستش

برای 1080p رم بیشتر مخصوصا تو این گرونی توصیه نمیشه

سلام
بله فقط گیمینگ ، فول اچدی
بخ یعنی ارزش داره یک و نیم برابر پول بدم؟
قدرت 1060 چقدر بیشتر از 690 هست؟
580 که هیچی خیلی گرونه / به جاش میشه 980تی آی خرید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Daniel110 گفته است :

سلام
بله فقط گیمینگ ، فول اچدی
بخ یعنی ارزش داره یک و نیم برابر پول بدم؟
قدرت 1060 چقدر بیشتر از 690 هست؟
580 که هیچی خیلی گرونه / به جاش میشه 980تی آی خرید

والا ببین 1060 الان قیمتش بدجور بالاست 1600-1700 اصلا ارزش خرید نداره

من حتما پیشنهاد میدم تو این فروم از دوستان بخر که حدود 1200-1300 میدن

980تی ای رو هم ولش کن چون تا یکی دوسال دیگه کلا برای بازی های جدید بهینه نخواهد شد (هرچند الانم نمیشه)

690 همونطور که میدونی یه کارت SLI محصوب میشه و کلا SLI اصلا برا گیمینگ توصیه نمیشه با توجه به مشکلاتش

اگه هزینه این حد و حدود رو ندارید باید 970 بگیرید دیگه البته من بارم پیشنهاد میدم 290ایکس بگیری جای 970 اگه تمیزش رو پیدا کردین

لینک به دیدگاه

سلام دوست خوبم

اولا باید بگم که ۶۹۰ رو کلا بذار کنار این از این مشکلاتش رو دوستام گفتن و اینکه کارتی هستش که از رده خارجه

در مورد ۷۸۰ تی ای و ۹۸۰ و ۱۰۶۰ تقریبا توی فریم دهی در بازی ها یکی هستن البته ۷۸۰ تی ای حدود ۵ الی ۱۰ فریم کمتر میده نسبت به این دوتا ولی بین ۹۸۰ و ۱۰۶۰ میتونم بگم الان یکی هستن از لحاظ فریم در بازی ها ولی تا یک یا دو سال بعد۱۰۶۰ جلو میزنه در ضمن کارته جدیدتری هستش و البته با تکنولوژی  جدیدتر .

در مورد سری های ۲۰۰ و ۳۰۰ ای ام دی که نوشتی کارت های خوبی هستن ولی مصرفشون . صدای تولیدیشون در حد وخیم هستش و اینکه از لحاظ نرم افزاری خوب نیستن ... از من میشنوی طرفشون نرو ( کارتی کا دماش بالا باشه عمرش کم میشه و تازه عملکردش هم طی زمان افت میکنه )

در مورد سری ۵۰۰ ای ام دی حرفی نمیتونم بگم ( واقعا چقدر تفاوت داشتن با سری ۵۰۰ )

خیلی مسخرس 

میتونی یه نیم نگاهی هم به ۴۸۰ بندازی مثلا کارکردشو گیر بیاری به نظرم کارته خوبیه

از من میشنوی از بین این سه تا یکی رو بگیر :

۱ . ۱۰۶۰ کارکرده 

۲ . ۴۸۰ کارکرده 

۳ . ۹۸۰ کارکرده 

ولی اگه بودجتون حدود ۱۶۰۰ یا ۱۷۰۰ هستش میتونید یدونه ۱۰۷۰ کارکرده بگیرید و خیالتون رو راحت کنید ( خیلی خوبه این کارت )

توی گیم حدود ۲۵ الی ۴۰ فریم بیشتر از ۱۰۶۰ میده

البته من خودم ۱۰۶۰ استریکس دارم و خیلی ازش راضی هستم تقریبا ۹۵ درصد بازی هارو توی تنظیمات ماکسیموم و ۱۰۸۰ پی بالای ۶۰ فریم میده

ببخشید سرتون رو درد اوردم 

علی یارتون

لینک به دیدگاه

خیلی متشکر از نظر دوستان

یک سوال دیگه هم دارم ، الآن من 1070 امپ اکستریم رو به قیمت 1800 بخرم ، دو سال دیگه قیمتش چقدره؟
و اینکه تا چند سال برای فول اچدی کفایت می کنه؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

خیلی متشکر از نظر دوستان

یک سوال دیگه هم دارم ، الآن من 1070 امپ اکستریم رو به قیمت 1800 بخرم ، دو سال دیگه قیمتش چقدره؟
و اینکه تا چند سال برای فول اچدی کفایت می کنه؟

دادا ببین من جای شما باشم با زمانه پیش میرم

الان 1070 خیلی زیاده برای FHD بازی های جدیدم باورت میشه بعضیاشون اصلا تفاوت چندانی بین Normal و ,Ultra ندارن در اون حد؟ متاسفانه ما یه طرز تفکری پیدا کردیم فکر میکنیم زیر HIgh دیگه مرگه الان همه چی پیکسلی میشه!

در صورتیکه اصلا اینطور نیست نمونش برید ویدئو های مقایسه Project Cars رو در تنظیمات مختلف ببینید

الانم طوریه روز به روز تکنولوژی های جدید داره میاد و تکنولوژی های قبلو کاملا میزاره جیب بغلش! در هر رزولوشنی هستید سعی کنید با زمان پیش برید الان یه 1060 استفاده کنید و 600 تومن نگه دارید دوسال دیگه 1060 رو بفروشید و با 600 تومن روش گذاشتن برید و یه کارت خیلی بهتر از 1060 بخرید

حالا این نظر من هست  ولی فکر نکنید با خرید یه 1070 تا 5 سال آنیده بدون مشکل میمونید اینجور قضایا از 2012-2013 به بعد جمع شد دیگه یه 780 میخریدی یا 290ایکس و تا 5 سال بعد راحت بودی الان دیگه اینطوری نیست نهایت عمر یه گرافیک حدود 2-3ساله به نظر من با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دادا ببین من جای شما باشم با زمانه پیش میرم

الان 1070 خیلی زیاده برای FHD بازی های جدیدم باورت میشه بعضیاشون اصلا تفاوت چندانی بین Normal و ,Ultra ندارن در اون حد؟ متاسفانه ما یه طرز تفکری پیدا کردیم فکر میکنیم زیر HIgh دیگه مرگه الان همه چی پیکسلی میشه!

در صورتیکه اصلا اینطور نیست نمونش برید ویدئو های مقایسه Project Cars رو در تنظیمات مختلف ببینید

الانم طوریه روز به روز تکنولوژی های جدید داره میاد و تکنولوژی های قبلو کاملا میزاره جیب بغلش! در هر رزولوشنی هستید سعی کنید با زمان پیش برید الان یه 1060 استفاده کنید و 600 تومن نگه دارید دوسال دیگه 1060 رو بفروشید و با 600 تومن روش گذاشتن برید و یه کارت خیلی بهتر از 1060 بخرید

حالا این نظر من هست  ولی فکر نکنید با خرید یه 1070 تا 5 سال آنیده بدون مشکل میمونید اینجور قضایا از 2012-2013 به بعد جمع شد دیگه یه 780 میخریدی یا 290ایکس و تا 5 سال بعد راحت بودی الان دیگه اینطوری نیست نهایت عمر یه گرافیک حدود 2-3ساله به نظر من با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی

داداشمون درست میگه ... تفاوت بین نرمال و الترا در بیشتر بازی های جدید اصلا قابل  توجه نیست ... 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در 1396/08/21, 21:26:14، MSF_SE7EN گفته است :

والا ببین 1060 الان قیمتش بدجور بالاست 1600-1700 اصلا ارزش خرید نداره

من حتما پیشنهاد میدم تو این فروم از دوستان بخر که حدود 1200-1300 میدن

980تی ای رو هم ولش کن چون تا یکی دوسال دیگه کلا برای بازی های جدید بهینه نخواهد شد (هرچند الانم نمیشه)

690 همونطور که میدونی یه کارت SLI محصوب میشه و کلا SLI اصلا برا گیمینگ توصیه نمیشه با توجه به مشکلاتش

اگه هزینه این حد و حدود رو ندارید باید 970 بگیرید دیگه البته من بارم پیشنهاد میدم 290ایکس بگیری جای 970 اگه تمیزش رو پیدا کردین

سلام

من میخوام 980ti بخرم

میشه منظورتون رو از اینکه بهنیه نخواهد شد و نمیشه بگید؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان توضیحات خوبی دادن.

یه نکته که حتما توجه داشته باشید، 690 شاید از لحاظ ترافلاپس و قدرت رو کاغذ همرده این کارتا باشه، اما فراموش نکنید که این همون قضیه sli هست و بازی هایی که sli پشتیبانی نکنن قدرت 690 نصف میشه.

واسه انتخاب گرافیک جدید هم اگر 1700 بودجه دارید، برید سراغ 980ti یا1070 چندوقت پیش یه مدل Gainward 980ti phoenix تو بازار موجود شده بود با قیمت 1750 حدودا، اگر اینو گیر بیارید چیز مقرون به صرفه و خوبی هست.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

درود داداش.

اول شما 690 رو خط بزن چون این کارت از دوتا 680 ساخته شده و مموریش 2+2 هست که تقریبا 80 درصد بازیا نمیشناسنش .

از نظر درایوریم میشه گفت دیگه پشتیبانی نمیشه.

در دایرکت ایکس 12 و ولکان هم چون بعدا توسط درایور به اونا اضافه شدن خیلی خوب عمل نمیکنن و نتیجه خوبی نداره.

کارتهای amd هم به علت ماین قیمتی فوق العاده بد دارن و اگر دست دومش بود (سری 200-300 کمتر توصیه میشه به علت مصرف فوق بالا) بگیرین سری 500-400 فقط 8 گیگ چون 4 گیگ ارزشش کمتره.

780ti هم چون مموریش 3 گیگ هست خیلی کم میاره من خودم الان 980 دارم 4 گیگ داره واچ داگز روی ultra بازی میکنم  4 گیگش تا ته پر میشه  و اصلا زیر 4 گیگ پیشنهاد نمیشه .

1060 هم که جدیدتر هست و مصرف کمتر و پرفورمنس بیشتر و ساپورت درایوری بیشتر و..

ولی کارت 1060 فقط به علت فرکانس خوبه در گیم وگرنه  در کارای دیگه مثل رندر فوق العاده بد هست. درضمن نسخه 6 گیگ حتما بگیرید.

980 کارت خوبیه و از 1060 کمی قویتره تو گیم ولی اونقدر نیست ک بجای 1060 یه 980 بگیرید.

اگر کاری غیر از گیم دارید 980 بگیرید.

980Ti هم قیمتش بالاتره خب ولی از 1060 و 980 خیلی قویتر هست و درحد 1070 هست .

اون چیزی که دوستمون گفتن اینه انویدیا برای اینکه بیاین سمت سری جدید تر تو درایوراش که اپدیت میده بجای اینکه باعث بشه کارتتون با بازی بهینه بشه و بهتر عمل کنه باعث میشه که کارتتون ضعیف تر بشه و اگر درایورو اپدیت نکنین بهتره. مثلا اگر درایورا برای 980ti هم بهینه میشد ممکن بود از 1070 هم قدرتش بزنه بالا.

ولی اینجوری نیست که شما 980ti بگیرید از کار بیفته یا خیلی قدرتش کم باشه فقط مثلا 10 فریم ضعیف تر عمل میکنه .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 51 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

اون چیزی که دوستمون گفتن اینه انویدیا برای اینکه بیاین سمت سری جدید تر تو درایوراش که اپدیت میده بجای اینکه باعث بشه کارتتون با بازی بهینه بشه و بهتر عمل کنه باعث میشه که کارتتون ضعیف تر بشه و اگر درایورو اپدیت نکنین بهتره. مثلا اگر درایورا برای 980ti هم بهینه میشد ممکن بود از 1070 هم قدرتش بزنه بالا.

درود

میشه مدرکی به بنده نشان دهید که ثابت کنه انویدیا عمدا باعث کاهش Performance کارت های قبلی  میشه؟ 

بارها این حرف رو شنیدم و هرگر ندیدم کسی با دلیل و مدرک این مساله رو اثبات کنه.

به هیچ وجه این مساله درست نیست که انویدیا با درایور های جدید قدرت کارت های قبلی رو کم کنه. بلکه مساله ای که باعث عملکرد ضعیف کارت های پرچمدار سری های قبلی در بازی های جدید میشه ، اینه که تکنیک های سخت افزاری جدید با کارت های جدید خیلی بهتر عمل میکنند  و سازندگان بازی با تکنیک های سخت افزاری جدید بازیهاشون رو Optimize میکنند. مثل Anisotropic filtering که 2.3 سال پیش تاثیر زیادی در پرفورمنس داشت اما الان فرق بین No AF و 16x  AF در حد 1-2 درصد هستش. یا SSAO یا Tessallation 

چنانچه تسلط به زبان انگلیسی دارید ویدیو زیر رو مشاهده کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=GBkGu4Wd7vg

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sir MehDi گفته است :

درود

میشه مدرکی به بنده نشان دهید که ثابت کنه انویدیا عمدا باعث کاهش Performance کارت های قبلی  میشه؟ 

بارها این حرف رو شنیدم و هرگر ندیدم کسی با دلیل و مدرک این مساله رو اثبات کنه.

به هیچ وجه این مساله درست نیست که انویدیا با درایور های جدید قدرت کارت های قبلی رو کم کنه. بلکه مساله ای که باعث عملکرد ضعیف کارت های پرچمدار سری های قبلی در بازی های جدید میشه ، اینه که تکنیک های سخت افزاری جدید با کارت های جدید خیلی بهتر عمل میکنند  و سازندگان بازی با تکنیک های سخت افزاری جدید بازیهاشون رو Optimize میکنند. مثل Anisotropic filtering که 2.3 سال پیش تاثیر زیادی در پرفورمنس داشت اما الان فرق بین No AF و 16x  AF در حد 1-2 درصد هستش. یا SSAO یا Tessallation 

چنانچه تسلط به زبان انگلیسی دارید ویدیو زیر رو مشاهده کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=GBkGu4Wd7vg

درود داداش. بنده منظورم این بود که کارتای قدیمیشو برای بازیای جدید کمتر بهینه میکنه یعنی بازی جدید با اون کارت قدیمی هم خوانی کمتری داره درحالی که انویدیا میتونه هم درایورو برای کارتای قدیمی هم جدید بهینه کنه ولی فقط برای کارتای جدیدش بهینه میکنه.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=2588&gid2=1547&compare=Nvidia GeForce GTX 980 Zotac AMP! 4GB Edition-vs-Nvidia GeForce GTX 690 SLI

همون اول که نگاه کنید زده مقدار ساپورت درایور رو که برای 690 good هست و برای 980 great هست

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...