رفتن به مطلب

حرکت جدید اداره پست در راستای خدمات کمتر!

ArminZol
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه‌ی دوستان و همکاران عزیز^_^

همونطور که بعضا مطلع هستید بنده به دلیل کارم زیاد با اداره پست سر و کار دارم و هر دفعه هم یک داستانی داریم باهاش

ولی امروز با یک موضوعی روبرو شدم که واقعا جای شرمساری داره برای اداره پست

وقتی مرسوله‌ام رو امروز تحویل دادم منتظر شدم برای دریافت رسید/قبض ارسال که دیدم خبری نیست ظاهرا

پرسیدم رسید من چی شد؟

گفتن که از این به بعد دیگه رسید نمیدیم و اس میاد¬¬

در حال حاضر حدودا 5 ساعت از ارسال مرسوله بنده گذشته و حتی کد رهگیری هم به شماره بنده ارسال نشده!
خب این وسط منی که باید کد رهگیری تحویل مشتری بدم و... باید چه کنم واقعا؟و اینکه اداره پست اینقدر فقیر و حقیر شده که نمیتونه رسید کاغذی بده دیگه؟کم پول میگیره از ما مشتری‌هاش که بازم از این حرکات میزنه مگه>:(

دوستان اگر در منظقه شما هم اینگونه شده خوشحال میشم به اشتراک بزارین

باتشکر:x

لینک به دیدگاه

6-7 سال پیش که خرید اینترنتی کمتر از الان بود انصافا من از پست راضی بودم بسته سریع میرسید

شده بود یه بسته رو صبح از تهران با پیشتاز بفرستن و روز بعد قبل از ظهر به دستم برسه(مشهد)

ولی جدیدا مثل اینکه کار و بارشون گرفته ولی نیرو و تجهیزات اضافه نکردن و اون راندمان همیشه رو ندارن.

چند روز پیش یه بسته صبح از اصفهان برام فرستان

15 ساعت بعد از تحویل تویه دفتر پستی رسیده بود تهران،از تهران بعد از 4 روز نرسیده بود مشهد:50_open_mouth:

زنگ هم که جواب نمیدن!پا شدم رفتم پست مرکزی یه ساعت دنبال بسته میگشت آخر از یجایی پیداش کرد،میگه. این که 2 روزه اینجاس!:$

میپم چرا پست منطقه نفرستادین تا برسه دستم،میگه حواسمون نبوده!

این کار جدیدشون که نوبره

#پست_خدابیامرزت

ویرایش شده توسط rfadayi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست که اشغال به تمام معنا هست

هیچ مسئولیتی ندارن

تیپاکس گرونه ولی بهتره

حتی باربری هم بهتر از پسته

لینک به دیدگاه

درود

من بیشتر از ۲۰ ساله از پست استفاده می کنم، ده سال اخیر بیشتر. در کل از خدماتشون خرسندم و به نظرم با وجود کاستیها هنوز بهترین روش برای ترابری بسته های کوچک پسته.

یکی دو ساله دنبال کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری هستند،و ازجمله برخی تعرفه ها رو اجباری روی مرسوله ها می زنند که با پیگیریهایی که در بازرسی استان داشتم پست ولایت ما فعلا اینها رو نمی گیره. اما به نظرم  اینگونه سیاستهااز بالا ابلاغ می شه و راه پیشگیری  اعتراض و پیگیری شهروندانه.

حذف رسید کاغذی به خودی خود بد نیست و احتمالا برای محیط زیست ارسال پیامک از چاپ رسید کاغذی بهتره. اینکه پیامک نرسیده باید پیگیری و رفع ایراد بشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.منم از تهران برام کارت بیمه فرستادن الان 10 روزه توی اداره پست اهوازه هنوز نیوردن  تحویلم بدن.بحال حال و روز مملکت باید گریست.>:(>:(>:(

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

من بیشتر از ۲۰ ساله از پست استفاده می کنم، ده سال اخیر بیشتر. در کل از خدماتشون خرسندم و به نظرم با وجود کاستیها هنوز بهترین روش برای ترابری بسته های کوچک پسته.

یکی دو ساله دنبال کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری هستند،و ازجمله برخی تعرفه ها رو اجباری روی مرسوله ها می زنند که با پیگیریهایی که در بازرسی استان داشتم پست ولایت ما فعلا اینها رو نمی گیره. اما به نظرم  اینگونه سیاستهااز بالا ابلاغ می شه و راه پیشگیری  اعتراض و پیگیری شهروندانه.

حذف رسید کاغذی به خودی خود بد نیست و احتمالا برای محیط زیست ارسال پیامک از چاپ رسید کاغذی بهتره. اینکه پیامک نرسیده باید پیگیری و رفع ایراد بشه.

سلام مجدد

محیط زیست که صد البته

ولی تنها مدرک قانونی مشتری که بسته ای به اداره پست داده همون بود!

لینک به دیدگاه

سلام

فک می کنم شکایت در سایت پست راهکار خوبی باشه ، اگر اشتباه نکنم بازرسی پست چک میکنه ، حداقل کارتون رو راه میاندازه

بسته میرسه نمیارن شکایت می کنم ده دقیقه بعد تماس میگیرن

البته همین دو ماه قبل ی بسته داشتم داخل سایت چک کردم  دیدم رسیده و بعد زده ارسال به یک شهر دیگه.... خیلی زود یک شکایت نوشتم تماس گرفتن و گفتن بسته داره میره به این شهر و درسته و... ، جالب این بود قبلش پستچی با من تماس گرفت که بسته دست منه بیا بگیرش... وقتی از بازرسی تماس گرفته بودن و این توضیحات رو دادن ، من گفتم چطور بسته داره میره به یک شهر دیگه اما من همین الان اومدم دارم از پستچی میگریمش.... فقط گفت یک عکس از بسته بگیر برام بفرست دیگه نمیدونم پیگیری هم کرد که دوباره از این اتفاقات نیافته 

لینک به دیدگاه

همین دیروز اداره پست بودم رسید هم تحویل دادن

لینک به دیدگاه

خود من کاملا از اداره پست راضیم  یبار فقط پیک جدید آوردن زنگ خونه رو اشتباهی میزد دو روز زنگ رو اشتباه زد و رفت!روز آخراز پنجره اتاقم دیدم داره زنگ میزنه بعد میره ! بسته من رو نیاوردم منم قشنگ شکایت کردم بعد زنگ زدن عذرخواهی کردن و شماره پیک هم گرفتم دیگه سوتی نده در کل خوبه

شما یبار با تیپاکس بفرست انگار بسته از طریق فاظلاب جا به جا میشه کاملا کثیف کار میکنند با تیپاکس دو تا شهر تا الان ارسال کردم همینطوری بوده

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ArminZol گفته است :

ولی تنها مدرک قانونی مشتری که بسته ای به اداره پست داده همون بود!

تقریبا از زمانی که خودپردازها و کارتهای بانکی راه افتادند ازشون استفاده می کردم. اولین بار بانک سپه راه انداخت و نامش هم عابر بانک بود و حتی امکان این که پول نقد به حساب خودت واریز کنی هم داشت. خیلیها فکر می‌کردند کارت بانکی از دفترچه‌ی کاغذی اعتبار کمتری داره و حتی هنوز هم خیلی ها واریز اینترنتی یا واریز با همراه بانک و خودپرداز رو قبول ندارند چون کاغذ مهر شده توسط آدمیزاد دریافت نمی‌کنی.

این سازوکار هم اساسا فرقی نداره.  با اصل ماجرا مخالفت نکنیم و به رفع کاستیش بیاندیشیم.

-------------------------------------------------------------

دوستانی با تیپاکس مقایسه کردند، من تجربه‌م رو اینجا ثبت کرده‌ام و البته الان بدتر هم شده که در این مقال نگنجد:

https://forum.lioncomputer.ir/index.php?/topic/62823-ترابری/

لینک به دیدگاه

اصلا  کاری به کاغذش نداریم 

استفاده کنن واسه  اون دوره هرماهه ...!

هرچیزی حتی انتقال اینترنتی درجا باید شماره پیگیری بده 

همراه بانک و یاهرچیز دیگه اینترنتی .درجا یک شماره رهگیری میده 

بدون ش رهگیری تف هم کف دستشون نباید بزاریم تا ادم بشن .

میخان هزینه کم کنن بکنن .باید ش رهگیری باشه . وگرنه چه مدرکی دست ما باشه که اصلا چیزی تحویل دادیم 

لینک به دیدگاه

والا منم از پست دل خوشی ندارم! البته بعضی شعبه هاش اینطوریه شما بگرد و شعبه خوبش رو حتما میتونی پیدا کنید

برای یکی از دوستان که در فروم پوستر خواسته بودن میخواستم پوستر هارو ارسال کنم پست گفت ببر بذار تو لوله پلیکا تا ارسال کنیم! منم گفتم اصلا ارزش داره من برم 50 سانت لوله پلیکا برای پوستر بخرم!!!

رفتم تیپاکس

ماشالله اونجا که دیوونه خونست هرچی بدی پست میکنن یعنی هرچی دلت خواست بذار تو جعبه اسمتو بنویس بده پست میکنن اصلا نگاهم نمیکنن چیه داخل جعبه حتی یه مدرک شناسایی هم نمیخوان!(خدا عالمه چقد روزانه مواد و ازین چیزا با تیپاکس جابجا میکنن)

بعد من پوسترارو گذاشته بودم لای روزنامه که خراب نشه ازم 5هزارتومن پول بسته بندی ویژه گرفتن اون دوست عزیز که عکس فرستاد وقتی مرسوله بدستش رسیده بود تو جعبه پفک گذاشته بودن! نمیدونستم جعبه پفک 5 تومنه تو این مملکت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، farshad sh گفته است :

اصلا  کاری به کاغذش نداریم 

استفاده کنن واسه  اون دوره هرماهه ...!

هرچیزی حتی انتقال اینترنتی درجا باید شماره پیگیری بده 

همراه بانک و یاهرچیز دیگه اینترنتی .درجا یک شماره رهگیری میده 

بدون ش رهگیری تف هم کف دستشون نباید بزاریم تا ادم بشن .

میخان هزینه کم کنن بکنن .باید ش رهگیری باشه . وگرنه چه مدرکی دست ما باشه که اصلا چیزی تحویل دادیم 

خوشبختانه کد رهگیری برای بنده بالاخره ارسال شد

ولی واقعا بدون همین کد رهگیری هم هیچ مدرکی دال بر اینکه ما بسته ای ارسال کردیم نیست

یادمه یه بار گفتم این بیمه ای که میزنین برای چیه؟

گفتن که اگر بستتون گم شد بهتون مبلغش رو بدیم!O.o

مگه ما داریم بسته رو میدیم که گم بشه یا اداره پست اینقدر بی‌عرضه که بسته های مردم رو زارت و زورت گم میکنه؟:|

در 3 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا منم از پست دل خوشی ندارم! البته بعضی شعبه هاش اینطوریه شما بگرد و شعبه خوبش رو حتما میتونی پیدا کنید

برای یکی از دوستان که در فروم پوستر خواسته بودن میخواستم پوستر هارو ارسال کنم پست گفت ببر بذار تو لوله پلیکا تا ارسال کنیم! منم گفتم اصلا ارزش داره من برم 50 سانت لوله پلیکا برای پوستر بخرم!!!

رفتم تیپاکس

ماشالله اونجا که دیوونه خونست هرچی بدی پست میکنن یعنی هرچی دلت خواست بذار تو جعبه اسمتو بنویس بده پست میکنن اصلا نگاهم نمیکنن چیه داخل جعبه حتی یه مدرک شناسایی هم نمیخوان!(خدا عالمه چقد روزانه مواد و ازین چیزا با تیپاکس جابجا میکنن)

بعد من پوسترارو گذاشته بودم لای روزنامه که خراب نشه ازم 5هزارتومن پول بسته بندی ویژه گرفتن اون دوست عزیز که عکس فرستاد وقتی مرسوله بدستش رسیده بود تو جعبه پفک گذاشته بودن! نمیدونستم جعبه پفک 5 تومنه تو این مملکت

دقیقا همچین اتفاقی با تیپاکس برای بنده هم افتاده

اصلا نباید بدید خودشون بسته بندی کنن 

آشغال به تمام معناست این بسته بندی هاشون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...