رفتن به مطلب

تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت اعلام شد

Vikings
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مخابرات ک ول معطل شده تو مشهد

حجمای سنگین رو برداشته نهایت 20 گیگ گذاشته

بسته های جدید رو تو سایت برای فروش هنوز نذاشتن

تنها دلخوشی من حجم های زماندار بود ک خیلی عالی بود اونم برداشتن!

رسما قرار نیس چیزی تو این مملکت خوب بشه فقط بلدن گند بزنن

مرسی آقای وزیر

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 1396/09/15, 22:38:42، hmasroor گفته است :

مخابرات یک به دو هستش یعنی ترافیک رو تقسیم بر دو کنید بین الملل اصلیش در میاد که 175 گیگ هستش.

اما بعضی شرکت ها مثل پیشگامان یک به سه هستن و ترافیک داخلی که نوشتن رو باید تقسیم بر سه کنید.

تو توضیحات خود شرکت ها می نویسن و همه شون یه مثال هم گذاشتن که بهتر بشه درک کرد.

به زودی متوجه میشید همه isp ها همون نسبت 1به دو هست که میشه 2/3 داخلی 1/3 خارجی.

نوشته به صورت نامحسوس اگر حتی یک کیلوبایت دانلود داخل داشته باشی(به قول خودشون مصرف ترکیبی) ترافیک های ذکر شه با نسبت 1 به 2 تقسیم میشن. نه 1/2 !!!

لینک به دیدگاه

امروز صبح با پشتیبانی شاتل برای سرویس 2 مگش  صحبت کردم یارو ميگه ترافیک داخلی هر سرویس  فقط برای 500 سایتی هست که شاتل لیست کرده، دانلود از هر سایتی که توی این لیست نباشه بین الملل حساب میشه حتی اگر سرور های اون سایت داخل ایران باشه. این شاتل چرا اینجوری میکنه؟ 

بقیه شرکت ها هم همینطورن یا نه؟ 

لینک به دیدگاه

درود

سرویس با ترافیک بالا مثلا 50 گیگ در ماه یا بالاتر برای کدام شرکتها به صرفه تره.

لینک به دیدگاه

دوستان یدونه سوال :

بعد تموم شدن حجم fup کسی میدونه حجم جدید رو چند حساب میکنن ؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

دوستان یدونه سوال :

بعد تموم شدن حجم fup کسی میدونه حجم جدید رو چند حساب میکنن ؟

نوشته دیگه:

sign-contentدر صورت تمایل به خرید ترافیک اضافه، قیمت هر گیگابایت ترافیک 2000 تومان خواهد بود که در صورت مصرف داخلی، حجم خریداری شده به میزان 2 برابر محاسبه خواهد شد.

لینک به دیدگاه

درود

در 48 دقیقه قبل، micpet گفته است :

امروز صبح با پشتیبانی شاتل برای سرویس 2 مگش  صحبت کردم یارو ميگه ترافیک داخلی هر سرویس  فقط برای 500 سایتی هست که شاتل لیست کرده، دانلود از هر سایتی که توی این لیست نباشه بین الملل حساب میشه حتی اگر سرور های اون سایت داخل ایران باشه. این شاتل چرا اینجوری میکنه؟ 

بقیه شرکت ها هم همینطورن یا نه؟ 

بله دیگه. از اول هم برای همه ISPها همینطور بود. در خبرها توضیح داده شده حتماً شما توجه نکردید. البته لیست سایت ها و نسبت تعرفه متفاوت هست. اما در کل اگر از سایت های منتخب اونا دانلود نکنید همون بین المللی حساب میشه.

البته توجه کنید مثلاً از 500 سایتی که همین شاتل لیست کرده، غیر از Shatel Land، اون 499 سایت دیگر شامل وب سایت های دولتی (مثل بانک ملی ایران یا دانشگاه پیام نور)، سایت های خبری (مثل عصر ایران یا ورزش 3) و سایت های مذهبی (مثل گناه شناسی یا طلبه پاسخگو) میشه. (سایت های منتخب شاتل.pdf)

بنده چند روز پیش مدت زمان اینترنتم به پایان رسید و بالاجبار از مخابرات خراسان یکی از همین طرح ها رو گرفتم. در این 36 ساعتی که طرح جدیدم فعال شده، 10 تا ویدئوی حداکثر 15 دقیقه ای با کیفیت 480p از یو/تیوب تماشا کردم، دو تا فایل 1.5 گیگابایتی دانلود کردم و حدود 1 گیگابایت دیگر هم ویندوز و اپلیکیشن ها به روز رسانی شدن، اما بنا به دلایلی که بر بنده پوشیده مانده، آستانه حجم منصفانه ام از 75 گیگابایت به 52 گیگابایت رسیده!

*: من نرم افزار کنترل ترافیک نصب نکردم اما همیشه آمار ترافیک مبادله شده ام رو دارم و مطمئنم بیش از این مصرف نکردم.

در 7 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

دوستان یدونه سوال :

بعد تموم شدن حجم FUP کسی میدونه حجم جدید رو چند حساب میکنن ؟

از دیگر ISPها و دیگر استان ها خبر ندارم اما از وقتی که این طرح در خراسان رضوی اجرا شده، اگر در حال حاضر طرحی غیر از این طرح های جدید فعال داشته باشی هر گیگابایت اضافه 2000 تومان محاسبه میشه اما اگر از همین طرح های جدید Fu*ked Up Policy داشته باشی هر گیگابایت 1000 تومان محاسبه میشه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

درود

بله دیگه. از اول هم برای همه ISPها همینطور بود. در خبرها توضیح داده شده حتماً شما توجه نکردید. البته لیست سایت ها و نسبت تعرفه متفاوت هست. اما در کل اگر از سایت های منتخب اونا دانلود نکنید همون بین المللی حساب میشه.

البته توجه کنید مثلاً از 500 سایتی که همین شاتل لیست کرده، غیر از Shatel Land، اون 499 سایت دیگر شامل وب سایت های دولتی (مثل بانک ملی ایران یا دانشگاه پیام نور)، سایت های خبری (مثل عصر ایران یا ورزش 3) و سایت های مذهبی (مثل گناه شناسی یا طلبه پاسخگو) میشه. (سایت های منتخب شاتل.pdf)

بنده چند روز پیش مدت زمان اینترنتم به پایان رسید و بالاجبار از مخابرات خراسان یکی از همین طرح ها رو گرفتم. در این 36 ساعتی که طرح جدیدم فعال شده، 10 تا ویدئوی حداکثر 15 دقیقه ای با کیفیت 480p از یو/تیوب تماشا کردم، دو تا فایل 1.5 گیگابایتی دانلود کردم و حدود 1 گیگابایت دیگر هم ویندوز و اپلیکیشن ها به روز رسانی شدن، اما بنا به دلایلی که بر بنده پوشیده مانده، آستانه حجم منصفانه ام از 75 گیگابایت به 52 گیگابایت رسیده!

*: من نرم افزار کنترل ترافیک نصب نکردم اما همیشه آمار ترافیک مبادله شده ام رو دارم و مطمئنم بیش از این مصرف نکردم.

با پشتیبانی دیدبان نت تماس گرفتم گفت ترافیک داخلی برای همه سایت هایی هست که سرورهاشون توی ایرانه، ظاهرا فقط شاتل داره برای ترافیک داخلی محدودیت میزاره و یک لیست منتخب درست کرده عوضی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 49 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

سرویس با ترافیک بالا مثلا 50 گیگ در ماه یا بالاتر برای کدام شرکتها به صرفه تره.

درود سعید جان

الان های وب تعرفه هاش از همه شرکت ها به صرفه تر هست. ترافیک بین الملل رو خیلی بالا برده.

مثلا سرعت 4 مگابیت با 80 گیگ ترافیک بین الملل در ماه رو داره 40 تومان میده.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود سعید جان

الان های وب تعرفه هاش از همه شرکت ها به صرفه تر هست. ترافیک بین الملل رو خیلی بالا برده.

سلام اشتباه نکن معین جان

های وب همین که دانلود شبانه نداره خودش خیلیه، اکثرا معمولا یا بازی دانلود می کنن یا فیلم، که معمولا اکثر این وب سایت ها سروراشون تو ایران نیستن و خارج کشورن

دانلود شبانه فن آوا 16 مگابیتش شبی 40 گیگ بگیر میشه ماهی 1200 گیگ مجانی، در ضمن فن آوا تو ترافیک داخلی اشاره خاصی به سایتهای خاصی نکرده

و تمام وب سایت هایی که تو ایران میزبانی میشن رو شامل میشه بر خلاف های وب که یه سری سایت رو گلچین کرده.

به روز رسانی: ظاهرا تمام سایت هایی که در داخل میزبانی میشن هستش، الان از پشتیبانیشون پرسیدم، اما فک کنم تعرفه قبلیشون که اعلام کردن به همین شکل بود.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، micpet گفته است :

با پشتیبانی دیدبان نت تماس گرفتم گفت ترافیک داخلی برای همه سایت هایی هست که سرورهاشون توی ایرانه،

برام جالبه همچین حرفی زده! یعنی به عنوان مثال اگر شما از سایت هایی مثل soft98.ir یا p30world.com هم دانلود کنی بازم مشمول تعرفه نیم بها میشه؟ الان طبق چیزی که این دو سایت خودشون نوشتن سرورهاشون در ایران و بر روی هاست دی ال هست و توسط آسیاتک پشتیبانی میشه. همین آسیاتک خودش یک لیستی از 311 وب سایت مشمول تعرفه نیم بها داره (لیست سایت های نیم بها.pdf) اما این دو سایت در میان اونها نیست و همچنین در بین 500 سایت شاتل و 200 سایت مخابرات هم نیستند!

در هر صورت به نظر من اگر این مورد خیلی براتون اهمیت داره کمی جدی تر پیگیری کنید و دوباره باهاشون تماس بگیرید و سوالتون رو دقیق تر بپرسید. طوری که من متوجه شدم سایت های مورد نظر اینا اکثراً در حدی هست که کاربر فقط صفحه رو باز کنه و یکی دو تا مطلب رو بخونه و در همین حدود و بعید میدونم سایت های پرمصرفی مثل این دو تا در لیستشون باشه در حالیکه اکثر نیاز شما با همین دسته از وب سایت ها هست. من که از مخابرات گرفتم تو همین یکی دو روزه هر چی سایت باز می کنم کلاً همینطوری هر چقدر خودشون لازم داشته باشن کم میکنن دیگه ¬¬

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

برام جالبه همچین حرفی زده! یعنی به عنوان مثال اگر شما از سایت هایی مثل soft98.ir یا p30world.com هم دانلود کنی بازم مشمول تعرفه نیم بها میشه؟ الان طبق چیزی که این دو سایت خودشون نوشتن سرورهاشون در ایران و بر روی هاست دی ال هست و توسط آسیاتک پشتیبانی میشه. همین آسیاتک خودش یک لیستی از 311 وب سایت مشمول تعرفه نیم بها داره (لیست سایت های نیم بها.pdf) اما این دو سایت در میان اونها نیست و همچنین در بین 500 سایت شاتل و 200 سایت مخابرات هم نیستند!

در هر صورت به نظر من اگر این مورد خیلی براتون اهمیت داره کمی جدی تر پیگیری کنید و دوباره باهاشون تماس بگیرید و سوالتون رو دقیق تر بپرسید. طوری که من متوجه شدم سایت های مورد نظر اینا اکثراً در حدی هست که کاربر فقط صفحه رو باز کنه و یکی دو تا مطلب رو بخونه و در همین حدود و بعید میدونم سایت های پرمصرفی مثل این دو تا در لیستشون باشه در حالیکه اکثر نیاز شما با همین دسته از وب سایت ها هست. من که از مخابرات گرفتم تو همین یکی دو روزه هر چی سایت باز می کنم کلاً همینطوری هر چقدر خودشون لازم داشته باشن کم میکنن دیگه ¬¬

نه ترافیک داخلی اصلا به دردم نمیخوره، الان دنبال اینم که بفهمم کیفیت دیدبان نت و های وب توی مشهد چطوره از نظر پینک و قطعی وصلی، اگر کسی تجربه استفاده از این اپراتور ها رو بگه لطفا

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود سعید جان

درود معین جان

محل سکونت من کیفیت خدمات هایوب خیلی پایینه.

در 3 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

سلام اشتباه نکن معین جان

های وب همین که دانلود شبانه نداره خودش خیلیه، اکثرا معمولا یا بازی دانلود می کنن یا فیلم، که معمولا اکثر این وب سایت ها سروراشون تو ایران نیستن و خارج کشورن

دانلود شبانه فن آوا 16 مگابیتش شبی 40 گیگ بگیر میشه ماهی 1200 گیگ مجانی، در ضمن فن آوا تو ترافیک داخلی اشاره خاصی به سایتهای خاصی نکرده

و تمام وب سایت هایی که تو ایران میزبانی میشن رو شامل میشه بر خلاف های وب که یه سری سایت رو گلچین کرده.

به روز رسانی: ظاهرا تمام سایت هایی که در داخل میزبانی میشن هستش، الان از پشتیبانیشون پرسیدم، اما فک کنم تعرفه قبلیشون که اعلام کردن به همین شکل بود.

درود نعیم جان

شوربختانه فن آوا محل ما سرویس نداره. 

-------------------

تعرفه‌های این دو که بهتر از بقیه هستند در مقایسه با سرویسهایی که من هم اکنون از صبانت و فراهوش می‌گیرم ابدا به صرفه نیست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان قضیه چیه قیمت و حجم های های وب رو ببینین O.oxD

http://hiweb.ir/home-services/adsl-pricelist

لینک به دیدگاه

درود،

کسی در تهران فن آوا دارد  ؟ کیفیت سرویس به چه صورت است ؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/17, 17:30:15، saeed0c گفته است :

به زودی متوجه میشید همه isp ها همون نسبت 1به دو هست که میشه 2/3 داخلی 1/3 خارجی.

نوشته به صورت نامحسوس اگر حتی یک کیلوبایت دانلود داخل داشته باشی(به قول خودشون مصرف ترکیبی) ترافیک های ذکر شه با نسبت 1 به 2 تقسیم میشن. نه 1/2 !!!

به گفته‌ی بیدخام، منظور از آستانه‌ی مصرف منصفانه حداکثر میزان تبادل ترافیک است و در آن حالت ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود؛ چنانچه مشترکی سرعت ۱۶ مگابایت به آستانه منصفانه ۳۵۰ گیگ خریده باشد و صرفا از ترافیک داخلی استفاده کنید تا سقف ۳۵۰ و اگر از ترافیک بین‌الملل استفاده کند به میزان ۱۷۵ گیگ می‌تواند استفاده ترافیکی داشته باشد. در صورت استفاده ترکیبی نسبت ۱ به ۲ رعایت خواهد شد.

لینک به دیدگاه

یک نکته من چند روز پیش ثبت نام اینترنتی کردم برای فن آوا بعد این فوروم بهم داد با شماره رهگیری:

001.thumb.jpg.b3ccb5895781d82957735536422619bd.jpg

امروزم ثبت نام کردم بازم بدون این که ایرادی بگیره یا بگه قبلا ثبت شده دوباره ثبت کرد گفت تماس میگیرن باهاتون با یک کد رهگیری جدید:

002.thumb.jpg.c239b71d787d72d6e7f428dd8a6c4eb3.jpg

هیچ کسم تماس نگرفته خ خ خ

نکنه مشقیه؟! داستان چیه؟xD

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، A.L.I گفته است :

به گفته‌ی بیدخام، منظور از آستانه‌ی مصرف منصفانه حداکثر میزان تبادل ترافیک است و در آن حالت ترافیک داخلی نصف ترافیک بین‌الملل محاسبه می‌شود؛ چنانچه مشترکی سرعت ۱۶ مگابایت به آستانه منصفانه ۳۵۰ گیگ خریده باشد و صرفا از ترافیک داخلی استفاده کنید تا سقف ۳۵۰ و اگر از ترافیک بین‌الملل استفاده کند به میزان ۱۷۵ گیگ می‌تواند استفاده ترافیکی داشته باشد. در صورت استفاده ترکیبی نسبت ۱ به ۲ رعایت خواهد شد.

خوب همین دیگه. اینو شما چطور ترجمه میکنید به عدد. اگر بالفرض 300 گیگ ترافیک مصرف منصفانه داشته باشید و مصرفتون هم ترکیبی باشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamedlim گفته است :

سلام دوستان قضیه چیه قیمت و حجم های های وب رو ببینین O.oxD

http://hiweb.ir/home-services/adsl-pricelist

از این تعرفه ها چند درصدش ترافیک خارجیه؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خوب همین دیگه. اینو شما چطور ترجمه میکنید به عدد. اگر بالفرض 300 گیگ ترافیک مصرف منصفانه داشته باشید و مصرفتون هم ترکیبی باشه؟

در صورت استفاده ترکیبی نسبت ۱ به ۲ رعایت خواهد شد.

یعنی به ازای هر 500 مگ ترافیک بین الملل 1 گیگ از میزان مصرف منصفانه کسر میشه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، A.L.I گفته است :

در صورت استفاده ترکیبی نسبت ۱ به ۲ رعایت خواهد شد.

یعنی به ازای هر 500 مگ ترافیک بین الملل 1 گیگ از میزان مصرف منصفانه کسر میشه.

هوووم.این تعبیر به نظر درست میاد؟

یعنی خیالم راحت باشه؟:/

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

هوووم.این تعبیر به نظر درست میاد.

یعنی خیالم راحت باشه.:/

متاسفانه خیر!!!

چون طبق تماس هایی که دوستان با پشتیبانی مخابرات داشتن اعلام کردن در صوت مصرف ترکیبی حجم بین الملل 1/3 حساب میشه

که کاملا خلافه تعرفه اعلامی هست

حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، A.L.I گفته است :

متاسفانه خیر!!!

چون طبق تماس هایی که دوستان با پشتیبانی مخابرات داشتن اعلام کردن در صوت مصرف ترکیبی حجم بین الملل 1/3 حساب میشه

که کاملا خلافه تعرفه اعلامی هست

حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!

خ خ خ گفتم دیگه. فعلا بدن ملت گرم هست فکر میکنن 1/2 هست. نسبت یک به دو همون 1/3 میشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .....به خاطر این تعرفه های جدید و ترافیک نا مناسب سرویسم رو به شرکت دیدبان نت انتقال دادم....نمیدونم این مورد فقط در مورد مرکز مخابراتی اینجا صدق می‌کنه یا خیر، ولی من که قبلا ته سرعتی که از دیگر شرکت ها(من از پارس آنلاین،فن آوا و آسیاتک سرویس داشتم) می‌تونستم بگیرم به خاطر نویز‌ خط یک مگ بود اونم بالا پایین داشت ولی الان خطم راحت و کاملا استیبل داره تا شش مگ می‌کشه....من صرف تجربه خوبی که با این شرکت دارم به دوستان پیشنهاد میکنم یک نگاهی هم به تعرفه و خدمات این شرکت بندازن....+این شرکت از فردا شبانه رایگان با هزینه اضافه هم میخواد اضافه کنه....

همچنین به برخی از دوستان که شک داشتند از بابت ترافیک داخلی که آیا فقط اون دویست سایت یا کل سایت های داخلی باید بگم که پرسیدم و گفتند همه سایت ها ، منتهی مقداری هنوز توی نحوه تفکیک اونها مثل اینکه مشکل و اشتباه داره سیستم هاشون ...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، libo گفته است :

سلام دوستان .....به خاطر این تعرفه های جدید و ترافیک نا مناسب سرویسم رو به شرکت دیدبان نت انتقال دادم....نمیدونم این مورد فقط در مورد مرکز مخابراتی اینجا صدق می‌کنه یا خیر، ولی من که قبلا ته سرعتی که از دیگر شرکت ها(من از پارس آنلاین،فن آوا و آسیاتک سرویس داشتم) می‌تونستم بگیرم به خاطر نویز‌ خط یک مگ بود اونم بالا پایین داشت ولی الان خطم راحت و کاملا استیبل داره تا شش مگ می‌کشه....من صرف تجربه خوبی که با این شرکت دارم به دوستان پیشنهاد میکنم یک نگاهی هم به تعرفه و خدمات این شرکت بندازن....+این شرکت از فردا شبانه رایگان با هزینه اضافه هم میخواد اضافه کنه....

همچنین به برخی از دوستان که شک داشتند از بابت ترافیک داخلی که آیا فقط اون دویست سایت یا کل سایت های داخلی باید بگم که پرسیدم و گفتند همه سایت ها ، منتهی مقداری هنوز توی نحوه تفکیک اونها مثل اینکه مشکل و اشتباه داره سیستم هاشون ...

عزیز چنتا سوال:

شما کدوم شهر هستی ؟ 

کیفیت دیدبان نت چطوره ؟ منظورم پینگشه و قطع وصلیش، میپرسم چون قبلا چند ماه آسیاتک داشتم و هر روز صبح اینترنت 2 یا 3 بار حتما قطع میشد

و چقدر طول کشید تا خطتون آزاد و دیدبان نت وصل بشه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...