رفتن به مطلب

مشاوره جهت ارتقاء قطعات سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز

مشخصات سیستم حال حاضر من این هست:

cpu : 6600k

RAM: 32GB DDR4 2400 Dual channel

Motherboard: Asus z170 pro gaming

Cooler: Green EVO 120

PSU: Green HP-600W

قصد ارتقاء پردازنده و در نتیجه مادربورد را به سوکت 2066 دارم!

cpu : core i7 7820x

Motherboard: Asus x299 Prime-A

میتونم تنها این دو قطعه را تعویض کنم و از سایر قطعات سیستم قبلی استفاده نمایم؟

یا نیاز هست پاور و خنک کننده را هم تعویض کنم؟

ویرایش شده توسط shadowfax
لینک به دیدگاه

داداش سوکت 2066 بدترین انتخابه!

با 1 میلیون کمتر 8 هسته ای رایزن هست ---- 1 میلیون کمتر 6 هسته ای اینتل داره میاد.

قدرتشم که تو بنچمارکا افتظاه بوده.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

داداش سوکت 2066 بدترین انتخابه!

با 1 میلیون کمتر 8 هسته ای رایزن هست ---- 1 میلیون کمتر 6 هسته ای اینتل داره میاد.

قدرتشم که تو بنچمارکا افتظاه بوده.

حقیقتش کا ر من شبیه سازی عددی هست! نیاز به توان محاسباتی بالا دارم...

تا چند روز پیش از سیستم ابررایانه دانشگاه امیرکبیر استفاده می کردم که متاسفانه سیستم 16 هسته ای اون ها با پردازنده amd opteron 2.3GHz توان مقابله با یک پردازنده 4 هسته 6600k راه هم نداشت!

به همین دلیل دیگه نمی خوام ریسک کنم و برای amd هزینه کنم...از طرفی برای ارتقاء می خوام از 4 به 8 هسته برم که هزینه اون برام از لحاظ توان محاسباتی بیارزه...

مشکل سوکت 2066 دقیقا چی هست دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، shadowfax گفته است :

حقیقتش کا ر من شبیه سازی عددی هست! نیاز به توان محاسباتی بالا دارم...

تا چند روز پیش از سیستم ابررایانه دانشگاه امیرکبیر استفاده می کردم که متاسفانه سیستم 16 هسته ای اون ها با پردازنده amd opteron 2.3GHz توان مقابله با یک پردازنده 4 هسته 6600k راه هم نداشت!

به همین دلیل دیگه نمی خوام ریسک کنم و برای amd هزینه کنم...از طرفی برای ارتقاء می خوام از 4 به 8 هسته برم که هزینه اون برام از لحاظ توان محاسباتی بیارزه...

مشکل سوکت 2066 دقیقا چی هست دوست عزیز؟

بله دوست عزیز نسل قبلی amd میشه گفت خیلی بد بودن برای همین بود اینتل برای مقابله با سری جدید amd رایزن مجبور شد سری اکستریم و نسل 8 هم قیمت 7 رو بده .

الان شما نگاه کن همون 8 هسته رایزن با یک میلیون قیمت کمتر فقط 17 درصد حدودا با 7820 فاصله داره که فکر نمیکنم 1 میلیون ارزش داشته باشه.

http://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i7_7820x-749-vs-amd_ryzen_7_1700x-706

اینم قیمتا

https://www.itbazar.com/p_44090.aspx

http://meghdadit.com/product/50410/amd-ryzen-7-1700x-3.4ghz-socket-am4-desktop-cpu/سی-پی-یو-ای-ام-دی-مدل-رایزن7-1700-ایکس-با-سوکت-am4-و-فرکانس-3.4-گیگاهرتز/

واقعا بنظرم 1 میلیون بالاتر ارزش نداره 15 درصد بیشتر.

اگرم قدرت بالاتر نیاز دارید میتونید از دوال زئون استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

من یکم در این زمینه تحقیق کردم و با توجه به خاطره بدی که از amd دارم تصمیم به خرید همون مدل core i7 7820x گرفتم!

حالا با توجه به انتخاب من:

میتونم از رم، پاور و خنک کننده سیستم قبلی استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اصولا نباید مشکلی داشته باشی در استفاده از قطعات قبلی حالا چه رایزن بگیری چه اینتلی که انتخاب کردی!!!

لینک به دیدگاه

برای کار شما خریدن اینتل برابر با دور ریختن سرمایه هست. پردازنده رایزن با همون قیمت کارایی بسیار بالاتری در محاسبات عددی و سایر کار های مربوط به work station به شما خواهد داد.

شما با همون هزینه میتونید AMD Ryzen Threadripper 1920X تهیه کنید که دارای 12 هسته و 24 رشته پردازشی هست.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

برای کار شما خریدن اینتل برابر با دور ریختن سرمایه هست. پردازنده رایزن با همون قیمت کارایی بسیار بالاتری در محاسبات عددی و سایر کار های مربوط به work station به شما خواهد داد.

شما با همون هزینه میتونید AMD Ryzen Threadripper 1920X تهیه کنید که دارای 12 هسته و 24 رشته پردازشی هست.

ممنون از شما دوستان، قیمت threadripper 1920x حدود 700 تومن گرونتر از 7820x هست.

قیمت 1900x با اینتل برابره که اونم 8 هسته ای است...

لینک به دیدگاه

من فن هیچکدوم نیستم ولی خداییش اینتل خیلی بهتر و کم دردسر تر هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...