رفتن به مطلب

بهترین سیستم برایASUS H170 plus D3چی هست؟

Recommended Posts

سلام خسته نباشید برای مادربرد H170 PLUS D3چه قطعات های خوب هست یعنی درحد گیمر ها باشه؟!تا4تومن میتونم خرج کنم؟!

ویرایش شده توسط TaK Hossein
لینک به دیدگاه

Cpu فقط سری 60انتخاب کن اگه مادربرد اک هست مثل 6600

بدون اپدیت سری 70ساپورت نمیکنه  .نصب کنی روش بالا نمیاد اپدیت کنی بایوستو

قطعات دیگه هم بودجتو بگو دوستان راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

Cpu فقط سری 60انتخاب کن اگه مادربرد اک هست مثل 6600

بدون اپدیت سری 70ساپورت نمیکنه  .نصب کنی روش بالا نمیاد اپدیت کنی بایوستو

قطعات دیگه هم بودجتو بگو دوستان راهنمایی کنن

خب کارت گرافیک یا رم کدوم برند بهتره

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

سلام

این مادربورد از CPU های Skylake اینتل با نسل قبلی رم های DDR3 پشتیبانی میکنه که هدف Asus کسانی هست که یا بودجه خرید رم DDR4 ندارن یا خودشون رم DDR3 از قبل داشتن و نمی خواستن اونا رو بفروشن اما این اشتباهه که شما رم DDR3 معمولی با ولتاژ 1.5V رو روی این مادربورد بذاری چون خود Intel تو سایتش برای سی پی یو های Skylake و Kabylake نوشته که فقط از رم های DDR4 و DDR3L پشتیبانی میکنه.

تفاوت رم های DDR3 معمولی با رم های DDR3L در ولتاژ کاری اوناست DDR3L ها حرف L در اونا به معنای Low Voltage یعنی ولتاژ پایین هستش و این رم ها به جای ولتاژ 1.5V که در DDR3 های معمولی هست از ولتاژ 1.35V استفاده میکنه و برای همین اینتل همچنان تونسته در CPU های جدیدش که با ولتاژ 1.2V رم های جدید DDR4 سازگار شدن یه استثنایی برای رم های DDR3L هم برای افراد با بودجه کم قائل بشه اما برای استفاده از رم های DDR3 معمولی که ولتاژ 1.5V دارن حتماً باید در همون اولین بار روشن شدن سیستم وارد BIOS بشید و ولتاژ رم ها رو به صورت دستی کم کنید و روی 1.35V بذارید تا مشکلی برای CPU پیش نیارن.

برای همین اگر حتماً قصد خرید این مادربورد رو دارید من برای خرید ماژول رم Crucial Value 8GB DDR3L 1600Mhz CL11 رو پیشنهاد میکنم.این ماژول الان با قیمت بین 245 تومان تو فروشگاه لیون کامپیوتر هست:

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/رم-کامپیوتر/رم-کروشیال-8gb-1600mhz-cl11-ddr3l-94.html

برای سایرقطعات هم هیچ تفاوتی نداره شما هر چی دوست داشتی می تونی انتخاب کنی فقط رم الزامی بود که بسته به این مادربورد از نوع DDR3L باشه.

مثلاً سیستم زیر رو می تونید با 4,065,000 تومان خریداری کنید:

MB: ASUS H170-PLUS D3 LGA1151 (400,000 Toman)
CPU: Intel i5 7400 or Intel i5 6400 (715,000 Toman)
RAM: Crucial Value 8GB DDR3L 1600Mhz CL11 (245,000 Toman)
GPU: MSI RX 570 ARMOR 4GB OC GDDR5 (1,360,000 Toman)
SSD: Samsung 850 Evo SSD Drive (470,000 Toman)
HDD: Seagate Barracuda 1TB 64MB Buffer (190,000 Toman)
PSU: Cooler Master V650S 80Plus Gold Semi Modular (475,000 Toman)
Case: DeepCool KENDOMEN Red (210,000 Toman)

تو این سیستم CPU چهار هسته ای از نوع Core i5 انتخاب شده که اگر 7400 رو بخواین بگیرید باید بگید بایوس مادربورد رو براتون با هزینه ارتقاء بدن اما اگر 6400 رو بگیرید نیاز به ارتقاء بایوس نیست ولی پیشنهاد نمیشه چون هر دو این CPU ها یه قیمت هستن اما 7400 قدرت به مراتب بالاتری نسبت به 6400 داره و ارزش نداره به خاطر 10 - 15 تومن هزینه ارتقاء بایوس 6400 رو بگیرید.

گرافیک رو MSI RX 570 انتخاب کردم که هم برای گیم مناسبه و براحتی در کیفیت های بالا هم فریم خوبی بهتون میده هم برای Mining هم خوبه و اگه یه وقت هوس کردید ماینینگ کنید HashRate بالایی بهتون میده.

رم 8 گیگه ولی با توجه به اینکه تو این مادربورد جای 4 اسلات رم هست می تونید بعد ها همین مدل Crucial Value 8GB DDR3L 1600Mhz سه تا دیگه هم بگیرید بندازید کنارش که بشه 32 گیگ رم.

یه SSD خوب هم انتخاب شده چون خدایی الان دیگه نمیشه بدون SSD اصلاً راحت با کامپیوتر کار کرد خصوصاً که الان چه بخواین چه نخواین باید ویندوز 10 نصب کنید و ویندوز 10 هم بیشترین سرعت رو با SSD داره و روی HDD خصوصاً HDD های قدیمی خیلی کند بالا میاد.البته یه هارد معمولی 1 ترا هم در کنارش انتخاب شده برای نصب بازی های حجیم (ماشالا الان هر بازی 50 گیگ به بالا حجم داره!!).

پاور هم یه 650 وات عالی از کولر مستر انتخاب کردم که دارای بازدهی انرژی 95% و استاندارد 80Plus Gold هستش.درسته قیمتش بالاست ولی پاور قطعه ایه که ارزش یک بار پول درست و حسابی دادن داره چون اگه پاور بی کیفیت بگیرید علاوه بر تلف انرژی بیشتر و مصرف برق بیشتر ممکنه در شرایط حساس به قطعات هم آسیب بزنه، حتی الامکان پاور های Green هم که تو هیچ مرجع بین المللی شناخته شده نیست رو پیشنهاد نمیکنم الان این پاور V650S کولر مستر رو سرچ کنید می تونید نقد و بررسی های متنوع اش رو مطالعه یا در یوتیوب ببینید اما Green رو هر چی سرچ کنید هیچ کجای دنیا نمی شناسن.

کیس هم خودم همین مدل رو دارم و واقعاً راضیم خنک سازیش عالیه کارت گرافیکم همش درحال Mining هستش ولی دماش از 55 درجه بیشتر نمیشه CPU ام هم با فن Stock همیشه دماش روی 40 یا زیر 40 هستش.ظاهرش هم که در نسخه قرمز به نظرم عالیه ولی اگه قرمزش رو نخواستید می تونید نسخه KENDOMEN Ti آبی رنگ رو بگیرید.

اما من ی رم4Gb ddr3 1600 Balack panthr دارم اینو چیکار کنم با این نمیشه راه انداخت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...