رفتن به مطلب

کند بودن تمام محیط ویندوز در تمام ویندوز ها

amir.coder
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

لپتاپ دست دومی خریداری کردم با مشخصات زیر

Core i5 7200u

Geforce GTX 950M 4GB GDDR5

8GB RAM 1600mhz

128GB SSD + 1TB HDD

لبتاب خیلی قوی هست اما یک نکته خیلی عجیبی از وقتی که خریدمش داشت و هنوز داره به شدت اذیتم میکنه

این لپتاپ توی محیط ویندوز نهایت 10 15 فریم هست، مثلا درنظر بگیرید کلی فایل داخل یک پوشه هست وقتی کلید پایین رو نگه میداریم، با کلی لگ فایل ها حرکت میکنن،

مثلا همین الان که دارم توی لیون تایپ میکنم، هر کلیدی که میزنم با چند میلی ثانیه تاخیر وارد صفحه نمایش میشه

بارها ویندوز عوض کردم ویندوز 8 ریختم 8.1 ریختم 10 ریختم  درایور هارو یه بار دیگه از سایت ایسوز دانلود کردم،یه بار با درایور پک زدم همه رو دانلود کنه خلاصه کاری نیست نکرده باشم

اما باز هم لبتاب لگه

و صد البته که هرکسی این قضیه رو متوجه نمیشه ، من متوجه شدم، چون خیلی به فریم حساسم، باید حتما همه چی 60 باشه تا از کارکرد لذت ببرم

دور و برم لبتاب های  زیادی هست مثلا یه لبتاب i3 بدون گرافیک قدیمی سری 2 سندی بریج دارم که اون 60 فریم هست و اوکی هست تبلتم یه تبلت چینی ویندوزی هست و اون هم 60 فریم هست و اوکی هست

مشکل فقط این لپتاپه که واقعا نمیفهمم چرا اینجوریه

حالا عجیب ترین قضیه اینه که این لبتاب توی گیم هیچ مشکلی نداره! یعنی بازی هارو عالی اجرا میکنه و بنچمارک هم از هرچیش میگیرم کاملا طبیعیو  عالیه

تنها مشکلی که داره محیط و اینترفیس ویندوز و نرم افزار ها هست، مثلا هر تب از فایرفاکس رو میزنم باز شه یا بسته شه با نیم ثانیه تاخیر این کار انجام میشه توی ویندوز هم داخل و خارج شدن پوشه ها همین قضیه هست

کلا هرجور فرمانی که به ویندوز داده میشه اینجوریه، اما توی گیم هیچ مشکلی وجود نداره!

حتی کد نویسی هم که میکنم توی محیط نرم افزار sublime یا حتی word باز هم نوشتن کنده

واقعا نمیدونم دیگه مشکل از کجاست من ساعت ها GTA V رو روی 60 فریم بازی میکنم بدون هیچ مشکلی ... اونوقت ویندوز اینجوریه!

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir.coder گفته است :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

لپتاپ دست دومی خریداری کردم با مشخصات زیر

Core i5 7200u

Geforce GTX 950M 4GB GDDR5

8GB RAM 1600mhz

128GB SSD + 1TB HDD

لبتاب خیلی قوی هست اما یک نکته خیلی عجیبی از وقتی که خریدمش داشت و هنوز داره به شدت اذیتم میکنه

این لپتاپ توی محیط ویندوز نهایت 10 15 فریم هست، مثلا درنظر بگیرید کلی فایل داخل یک پوشه هست وقتی کلید پایین رو نگه میداریم، با کلی لگ فایل ها حرکت میکنن،

مثلا همین الان که دارم توی لیون تایپ میکنم، هر کلیدی که میزنم با چند میلی ثانیه تاخیر وارد صفحه نمایش میشه

بارها ویندوز عوض کردم ویندوز 8 ریختم 8.1 ریختم 10 ریختم  درایور هارو یه بار دیگه از سایت ایسوز دانلود کردم،یه بار با درایور پک زدم همه رو دانلود کنه خلاصه کاری نیست نکرده باشم

اما باز هم لبتاب لگه

و صد البته که هرکسی این قضیه رو متوجه نمیشه ، من متوجه شدم، چون خیلی به فریم حساسم، باید حتما همه چی 60 باشه تا از کارکرد لذت ببرم

دور و برم لبتاب های  زیادی هست مثلا یه لبتاب i3 بدون گرافیک قدیمی سری 2 سندی بریج دارم که اون 60 فریم هست و اوکی هست تبلتم یه تبلت چینی ویندوزی هست و اون هم 60 فریم هست و اوکی هست

مشکل فقط این لپتاپه که واقعا نمیفهمم چرا اینجوریه

حالا عجیب ترین قضیه اینه که این لبتاب توی گیم هیچ مشکلی نداره! یعنی بازی هارو عالی اجرا میکنه و بنچمارک هم از هرچیش میگیرم کاملا طبیعیو  عالیه

تنها مشکلی که داره محیط و اینترفیس ویندوز و نرم افزار ها هست، مثلا هر تب از فایرفاکس رو میزنم باز شه یا بسته شه با نیم ثانیه تاخیر این کار انجام میشه توی ویندوز هم داخل و خارج شدن پوشه ها همین قضیه هست

کلا هرجور فرمانی که به ویندوز داده میشه اینجوریه، اما توی گیم هیچ مشکلی وجود نداره!

حتی کد نویسی هم که میکنم توی محیط نرم افزار sublime یا حتی word باز هم نوشتن کنده

واقعا نمیدونم دیگه مشکل از کجاست من ساعت ها GTA V رو روی 60 فریم بازی میکنم بدون هیچ مشکلی ... اونوقت ویندوز اینجوریه!

با سلام

به احتمال بسیار زیاد مشکل از هارد دیسک هستش با نرم افزارهای تست سلامت هارد تست کنین.

لینک به دیدگاه

درود دیگر

با HD TUNE آز هردو هارد ها اسکن سریع گرفتم و مشکلی پیدا نشد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، amir.coder گفته است :

درود دیگر

با HD TUNE آز هردو هارد ها اسکن سریع گرفتم و مشکلی پیدا نشد!

درود

تب health رو چک کنید.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

تب health رو چک کنید.

سلام عزیز

هردو هارد مشکلی ندارن! و وضعیت رو ok و سبز زده و اخطاری نیست

ضمن اینکه من هم ویندوز روی SSD نصب کردم و تست کردم و هم روی HDD و هردو اینجوری بود!

واقعا عجیبه برام این قضیه

حس میکنم به تنظیمات خاصی توی بایوس مربوطه؟ یا مشکل سخت افزاریه؟ یا چی میتونه باشه؟

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، amir.coder گفته است :

سلام عزیز

ضمن اینکه من هم ویندوز روی SSD نصب کردم و تست کردم و هم روی HDD و هردو اینجوری بود!

حس میکنم به تنظیمات خاصی توی بایوس مربوطه؟ یا مشکل سخت افزاریه؟ یا چی میتونه باشه؟

سلام

من یک سری همچین مشکلی داشتم از نصب درایور هام بود اگه اشتباه نکنم pc

ویندوز هفت جوابگو نیست ؟

تنظیمات بالانس و کارایی باطری رو چک کنید

یه نگاه یونوب هم بندازید مدل لب تابتون همچین مشکلی پیدا می شه

لینک به دیدگاه

سلام عزیز
هارد نوت بوک ، توشیبا هست درسته

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام امیر جان

از کمبت چخبر؟:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

تسک مننجر ویندوز 10 اطلاعات خوبی از درگیر شدن هارد و رم و سی پی یو میده تحقیق کن کدومشون زیر فشار الکیه

ضمن اینکه با انتی ویروس اپدیت فعالیت تروجان یا ویروس بررسی کن یه اسکن انجام بده

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

سلام  شما احیانا درایورهاتونو با درایورپک نصب نمیکنید؟

برای من  این مشکل پیش اومده بود بانصب از سایت خودش رفع شد.

تنظیمات بایوس رو هم چک کنید

پلن پاور رو

لینک به دیدگاه

سلام

شاید یه ویروس خاصی باشه

اگه مقدور باشه یه بار کل درایو های هارد و اس اس دی رو دلت کن و دوباره پارتیشن بندی کن

ب احتمال زیاد مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

بنده هن یک بار هنمچین مشکلی داشتم

زیاد تخصص ندارم ولی یه استاد راهنماییم کرد ککلا بپاکم و پارتیشن بندی کنم تا ضایعاتی ک از ویندوز های قبلی میمونه از بین بره

من ک نتیجه گرفتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...