رفتن به مطلب

خواهشن کمک کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

بنده با یک مشکل جدی برخوردم میخواستم ببینم با خریدرم مشکلم حل میشه یا نه:35_thinking:مشکلم اینکه تو اکثر بازیها fps drop میشم  فک می کنید با خرید رم این مشکل برطرف شه یا هر راه حلی به ذهنتون میرسه بگین ممنون میشم^_^

مشخصات سیستمم

گرافیکgtx 1070 gaming z

مادربرد z170A tomhawak

رم کروشیال 8 گیگ 2400

cpu: i5 7500 kabylake

هارد:1ترابایت تویشیبا p300

power:650 gold

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم هشت گیگ عالی است و همه بازی  ها رو اجرا میکنه- بدون مشکل-

کاهش فریم هزاران دلیل داره  باید  محدودتر کنید مشکل رو  مثلا یک بازی خاص  یا   سیستم عامل و درایور و .... اینا رو اشاره کنید  تا بشه کمک کرد.

لینک به دیدگاه

بخدا اعصابم خیلی خورد شده fpsمن نوسان زیاد دتره تو اکثر بازیها مثل بتل 1 تو مولتیش یا بتمن یا مثلا تو بازی کانتر به جای اینکه حدودا 300 تا fps داشته باشم 180تا دارم

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من به شما اینکه V-sync رو روشن کنید یا روی 60 هرتز FPS رو لیمیت کنید. وقتی مانیتور شما 60 هرتز هستش هر چی FPS رو به ثابت تر نگه دارید روی 60 تجربتون بهتره. گرافیکتون هم الکی 120-150 فریم رو بیخود رندر نمی کنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Ahora Zard گفته است :

60هرتز

دوست عزیز چه بازی ؟؟ نوسان چطور ؟ از کجا میدونی نوسان هست؟ با چه برنامه ای فریم رو چک میکنی؟فریم نباید انلاک باشه باید با vsync قفلش کرد  شاید شما میری در یک بازی  200 فریم میده یکجا بعد میایی در یک محیط دیگه میشه 120 بعد 50 بعد 30 بعد  200  اینجور بله شما استاتر و لگ احساس میکنید . در تنظیمات همه بازی ها Vsync است روشن کنید.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

-احیانا مین رو تازه عوض کردین و با ویندوز قبل تعویض مین دارین کار میکنین؟(اگر مین تعویض شده باید ویندوزتون دوباره نصب بشه)

-اگر ssd یا هارد دیگه ای دارین رو اونا نصب کنین و تست کنین

موفق باشی

لینک به دیدگاه

رو 60 هم میزارم ولی هنوز هم dropداره fpsم

با riva tuner خیلی برنامه خوبیه از اون استفاده میکنم چون گاهی  از 60 میره رو 17 بعد دوثانیه درست میشه

لینک به دیدگاه

همین امروز ویندوز رو عوض کردم با اخرین ابدیت همه چیز رو تمام و کمال به روز کردم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ahora Zard گفته است :

همین امروز ویندوز رو عوض کردم با اخرین ابدیت همه چیز رو تمام و کمال به روز کردم

اگه بتونی هاردتو عوض کنی احتمال زیاد درست میشه(تجربه شخصی)پی 300 توشیبا داشتم 

لینک به دیدگاه

به قران نمیدونم چیکار کنم  حتی بایوس مادربرد هم رو اخرین ورژن ابدیت کردم

لینک به دیدگاه

جدی فکر میکنی از هارد باشه تجربه شخصیتو میتونی به منم بگی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، I Am United گفته است :

اگه بتونی هاردتو عوض کنی احتمال زیاد درست میشه(تجربه شخصی)پی 300 توشیبا داشتم 

لینک به دیدگاه

دادا اولا که دوستان من نمیدونم چرا اینطوری جواب میدند

تو بازی مثل کانتر شما با 60 فریم نمیتونی اسلحرو سریع بچرخونی و باید فریم بالا داشته باشی در حد 150-200

نکته دیگه تو بازی های مثل بتل و اینا حتما VSynce رو روشن بذار چون اونجا زیاد فریم بالا بدردت نمیخوره

در ضمن چند وقته کانتر همش آپدیت میده فکر کنم مشکلی چیزی داره دارن برطرف میکنن منم با Team Fortress 2 همچین مشکلی رو بعد از آخرین آپدیتش دارم فریمم از 200 میفته 40 بعد میره 90 بعد میاد 30!

در صورتیکه اون بازی رو باید بتونی به بهترین نحو با سیستم های خیلی ضعیف اجرا کنی!

دمای گرافیک،سیپیو رو هم چک کن ببین بالا نباشن

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Ahora Zard گفته است :

احتمالش زیاده

تو بعضی ا ز صحنه ها لازمه اطلاعات از رو هارد بارشه رو رم

وبخاطر کندی سرعت هارد یامشکل هارد یا کابلش یابرقش کند صورت میگیره وتیک میزنه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Rasol2000 گفته است :

احتمالش زیاده

تو بعضی ا ز صحنه ها لازمه اطلاعات از رو هارد بارشه رو رم

وبخاطر کندی سرعت هارد یامشکل هارد یا کابلش یابرقش کند صورت میگیره وتیک میزنه

یعنی حتی خود کابل هم تاثیر گذاره بس فعلا تمرکز رو بزارم رو هارد بهترین هارد بازار برای گیم کدومه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

دادا اولا که دوستان من نمیدونم چرا اینطوری جواب میدند

تو بازی مثل کانتر شما با 60 فریم نمیتونی اسلحرو سریع بچرخونی و باید فریم بالا داشته باشی در حد 150-200

نکته دیگه تو بازی های مثل بتل و اینا حتما VSynce رو روشن بذار چون اونجا زیاد فریم بالا بدردت نمیخوره

در ضمن چند وقته کانتر همش آپدیت میده فکر کنم مشکلی چیزی داره دارن برطرف میکنن منم با Team Fortress 2 همچین مشکلی رو بعد از آخرین آپدیتش دارم فریمم از 200 میفته 40 بعد میره 90 بعد میاد 30!

در صورتیکه اون بازی رو باید بتونی به بهترین نحو با سیستم های خیلی ضعیف اجرا کنی!

دمای گرافیک،سیپیو رو هم چک کن ببین بالا نباشن

ولا چک کردم دمای cpuتو حالت 100 درصد 49 درجه

دمای گرافیک هم به زور میره رو 60

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Ahora Zard گفته است :

یعنی حتی خود کابل هم تاثیر گذاره بس فعلا تمرکز رو بزارم رو هارد بهترین هارد بازار برای گیم کدومه

بهترین رو نمیخواد

هارد سالم باشه کافیه

بایه هارد ویه کابل دیگه ویه سوکت پاور دیگه تست کن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما چرا برای یک مشکل 2 بار تاپیک زدی ؟ قوانین رو رعایت کن.  تاپیک دیگه شما قفل شد .

لینک به دیدگاه

من تجربه شخصی در مورد هارد دارم هارد تو فریم و لگ تاثیر داره هاردمو عوض کردم به سری پرسرعت سیگیت sata3فریم دهی بازی ها خیلی بهتر شده چیزی حدود بین 5تا 10فریم
یکی هم اشاره کرده تو بازی nfsلگ داره تو مشخصات سیستمش هارد وسترن گرین بود این هارد به خاطر سرعت کمش حسابی تو بازی لگ مینداخت خودش هم نمیدونست
به نظرم مشکل از هارد باشه

لینک به دیدگاه

والا ببین با برنامه Hd Tune Pro یه تست از هاردت بگیر

حتی هارد سرعت پایینم نباید انقدر داستان درست کنه بازیها آپدیتن؟ کرکی اگه هستن آپدیت یا کرک جدیدشونو دانلود کن

درایور گرافیکتو آپدیت کن ایشالله که حل میشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ahora Zard گفته است :

ولا چک کردم دمای cpuتو حالت 100 درصد 49 درجه

دمای گرافیک هم به زور میره رو 60

شما وقتی Refresh Rate مانیتورتون 60Hz بر ثانیه هستش چه 60 فریم چه 1000 فریم بگیرید تفاوتی احساس نمی کنید، به شرطی که فریم ثابت بگیرید! شما وقتی مرتب بین 100-200 فریم بالا پایین می ره فریم دهیتون فشار روی گرافیکتون کم و زیاد می شه باعث می شه احساس کنید این افت فریم داره Lag براتون ایجاد می کنه و شکستگی صفحه پیش میادو  فریم اضافه ای که دارن هدر می رن و باعث می شه Capacitor های گرافیکتون سوت بکشه (Coil Whine).

داشتن هارد سریع تر یا SSD فقط در فریم گرفتن بعضی از بازی ها تاثیر داره مثل بازی های Open World مثل Skyrim و3 Witcher که بازی تمام مدل ها و مپ ها رو لود نمی کنه و همینطور که شما در حال پیشروی هستید مدل ها و بخش های تازه مپ لود می شن. توی بازی هایی مثل CS:GO که بازی بعد از یکبار Load کردن مدل ها و مپ ها دیگه کاری با اطلاعات هارد نداره داشتن و نداشتن SSD تاثیری توی فریم گیری نداره فقط زمان لود شدن بین Match ها رو کاهش می ده.

دو نکته هست اولی اینکه چک کنید ببینید توی بایوس مادربردتون XMP رو فعال کردید یا نه. دوم برید چک کنید که بازی ها با کدوم API در حال بارگذاری هستن. BF1 روی DX11 بهتر جواب می ده برای کارت های nVidia . در مورد کانتر هم دقیق یادم نیست ولی مثل اینکه اول امسال CS:GO به موتور Source Engine 2 رفته پس احتمال داره الان روی OpenCL باشید اگه تنظیمات برای Vulkan داره بزاریدش روی Vulkan.

اما در کل گرفتن یه SSD کار کردن با کامپیوتر رو خیلی راحت تر  می کنه (ولی ممکنه راه حل مشکل فعلیتون نباشه) مخصوصا  اگه کار هایی مثل ضبط گیم پلی انجام می دید داشتن SSD یه ضرورته.

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، HK888 گفته است :

شما وقتی Refresh Rate مانیتورتون 60Hz بر ثانیه هستش چه 60 فریم چه 1000 فریم بگیرید تفاوتی احساس نمی کنید، به شرطی که فریم ثابت بگیرید! شما وقتی مرتب بین 100-200 فریم بالا پایین می ره فریم دهیتون فشار روی گرافیکتون کم و زیاد می شه باعث می شه احساس کنید این افت فریم داره Lag براتون ایجاد می کنه و شکستگی صفحه پیش میادو  فریم اضافه ای که دارن هدر می رن و باعث می شه Capacitor های گرافیکتون سوت بکشه (Coil Whine).

داشتن هارد سریع تر یا SSD فقط در فریم گرفتن بعضی از بازی ها تاثیر داره مثل بازی های Open World مثل Skyrim و3 Witcher که بازی تمام مدل ها و مپ ها رو لود نمی کنه و همینطور که شما در حال پیشروی هستید مدل ها و بخش های تازه مپ لود می شن. توی بازی هایی مثل CS:GO که بازی بعد از یکبار Load کردن مدل ها و مپ ها دیگه کاری با اطلاعات هارد نداره داشتن و نداشتن SSD تاثیری توی فریم گیری نداره فقط زمان لود شدن بین Match ها رو کاهش می ده.

دو نکته هست اولی اینکه چک کنید ببینید توی بایوس مادربردتون XMP رو فعال کردید یا نه. دوم برید چک کنید که بازی ها با کدوم API در حال بارگذاری هستن. BF1 روی DX11 بهتر جواب می ده برای کارت های nVidia . در مورد کانتر هم دقیق یادم نیست ولی مثل اینکه اول امسال CS:GO به موتور Source Engine 2 رفته پس احتمال داره الان روی OpenCL باشید اگه تنظیمات برای Vulkan داره بزاریدش روی Vulkan.

اما در کل گرفتن یه SSD کار کردن با کامپیوتر رو خیلی راحت تر  می کنه (ولی ممکنه راه حل مشکل فعلیتون نباشه) مخصوصا  اگه کار هایی مثل ضبط گیم پلی انجام می دید داشتن SSD یه ضرورته.

مرسی از راهنماییتون xmpرو فعال نکردم چه کاری انجام میده در موردش نمیدونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...