رفتن به مطلب

مشکل هارد وسترن مای بوک با گارانتی سازگار وتصمیم به شکایت به اتحادیه

Saman.kh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان

دیروز یک هارد مای بوک وسترن 4 ترا بایت به ظاهر 2017  با گارانتی سازگار تهیه نمودم 

https://www.digikala.com/Product/DKP-196351/هاردديسک-اکسترنال-وسترن-ديجيتال-مدل-My-Book-Desktop-ظرفيت-4-ترابايت#!/displaycomment-0/page-1/sort-date/tab-comments/

و اما باقی ماجرا

پس از آنباکس هارد و متصل کردن به سیستم و شروع کپی هارد صدای تق تق یا نوک زدن هارد شروع شد

و پس از حدود 500 گیگ کپی متاسفانه صدا بیشتر شد و ناچار  دوباره هاردو باکس کردیم و امروز راهی سازگار شدیم

پس از پذیرش هارد و به طبقه اول ارجاع دادند جهت تست   آقایی  که مسئول تست بودند بلافاصله پس ار متصل کردن هارد به سیستم

نرم افزارهای تستشان را به رخ ما کشیدند  که با آن نرم افزارها تست می کنن و مشکلی اگه داشته باشه نشون میده  و فرمودند که هارد صدایی ندارد و من الان دارم کپی می کنم 

-با په سرعتی داره کپی میشه ؟

که فرمودند با سرعت 1 و خورده ای مگ !!!!!!!!

-باید بالای 100 مگ باشه تا صداش مشخص بشه 

و تمسخر ایشان و همکار فرهیخته اش که هارد نمیتونه بالای 100 مگ کپی کنه مگه اس اس دیه که این سرعت و کپی کنه

- اگه سیستم درست حسابی باشه کپی میکنه

و ایشان سرگرم  کار دیگری شدند  و پس از  اندی  بزن برقص  در داخل هارد شروع شد  و تایید شد که هارد مشکل داره  

پس از نیم ساعت علافی یه هارد از همان مدل و نوع بصورت پک تحویل دادند 

متاسفانه این هارد نیز همان مشکل  صدا رو داره ولی کمتر  

دوستانی که این مدل هارد و دارن استفاده می کنن بفرمایند که آیا این صدا طبیعیه ؟ 

ایا به نظر شما میشه با این  شرایط میشه به این هارد اعتماد نمود ؟    اطلاعات و دستش سپرد؟

و دوستان راه  حل و یا پیشنهادی دارن ؟

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

درود

مجددا هارد تعویضی  را  هم که از همان نوع مشکلات  ( هنگام  تق تق سرعت  کم میشد) و  داشت  بردم سازگار و  پس  از  تست و محرز شدن صدای تق تق  آقایون اعلام کردن که این صدا در دور بالای هارد طبیعیه و مشکلی نیست که این حرف کلا با عقل جور در نمیاد و چون این صدا رو در دور بالا ایجاد میشه کاملا غیر طبیعیه و نشان از مشکل در هارد هست

متاسفانه یا ما سواد کافی نداریم یا اون آقایون خیلی تخصص در مقام توجیه  دارند

و جالب بود که مسئول بخش گارانتی ، بنده رو تهدید کردن که به  اتحادیه  ارجاع میدن  تا  اونجا بررسی  بشه و صد البته  بنده از این قضیه استقبال میکنم

آیا صدا دادن هارد ( تق تق و خرخر ) کردن هارد در دور بالا اونهم هارد 5400 دور غیر طبیعی نیست؟

آیا این صدا ناشی از مشکلات سیلندر و هد نیست؟ 

هارد برای تست توجیهات بیشتر در سازگار ماندگار شد

ویرایش شده توسط Saman.Kh
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

منم اکسترنال سیگیت Expansion با ظرفیت 5 ترابایت دارم که کمی صدا داره ولی برای من که به صدا حساس هستم کاملا قابل شنود هست.

سرعت انتقال اطلاعات هم برای فایل های بزرگ مثل فیلم یا ISO. بازیها هم 130 مگابایت ثابت هست و من راضیم.

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/01, 01:08:58، HeX گفته است :

درود

منم اکسترنال سیگیت Expansion با ظرفیت 5 ترابایت دارم که کمی صدا داره ولی برای من که به صدا حساس هستم کاملا قابل شنود هست.

سرعت انتقال اطلاعات هم برای فایل های بزرگ مثل فیلم یا ISO. بازیها هم 130 مگابایت ثابت هست و من راضیم.

سپاس معین عزیز

آیا این صدا مشکل ساز نمیشود ؟

لینک به دیدگاه

درود

صدا برای هارددیسک به تنهایی مشکل ساز نیست، به ویژه با افزایش ظرفیت احتمال صدا داشتن بیشتر می شه. اگر hdtune سکتور خراب نشان نمی ده مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

سپاس معین عزیز

آیا این صدا مشکل ساز نمیشود ؟

اگر صدا همزمان  با عملکرد ضعیف و یا تاخیر های متوالی در استفاده از هارد باشه قطعا مشکل داره و باید با نرم افزار چک بشه.

معمولا اگر هارد مشکل داشته باشه در HDtune  و سربرگ Health مشخص میشه و نیازی به اسکن هم نیست.

لینک به دیدگاه

درود دوباره

هاردیسکهای سالم زیادی رو دیده ام که صدا داشته اند و صرف صدا داشتن دلیل خرابی نیست. البته بستگی به صدا هم داره.

اگر در دور بالا افت سرعت داره، البته خرابی به حساب می آد.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

صدای کارکردن (چرخش) هارد طبیعی هست مخصوصا برای هارد های 7200 RPM. 

اما این صدا تق و  توق و بزن به رقص چه کم و چه زیاد طبیعی نیست و نشانه سالم نبودن هارده. حتی اگه هارد به خوبی کار میکنه بازم دلیل نیمشه 100% سالمه و این صدا ها هم خودش مشکل محسوب میشه.

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/04, 16:51:29، mrp7 گفته است :

صدای کارکردن (چرخش) هارد طبیعی هست مخصوصا برای هارد های 7200 RPM. 

اما این صدا تق و  توق و بزن به رقص چه کم و چه زیاد طبیعی نیست و نشانه سالم نبودن هارده. حتی اگه هارد به خوبی کار میکنه بازم دلیل نیمشه 100% سالمه و این صدا ها هم خودش مشکل محسوب میشه.

درود

این  هارد 5400 دوره و صدای چرخش یه صدای عمومی توی همه ی هارد ها هست

ولی زمانی که این صدای چرخش همراه با تق تق و کلیک و نوک زدن میشه کاملا محرزه که مشکل داره

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/04, 15:03:51، سعید بهمنیان گفته است :

درود دوباره

هاردیسکهای سالم زیادی رو دیده ام که صدا داشته اند و صرف صدا داشتن دلیل خرابی نیست. البته بستگی به صدا هم داره.

اگر در دور بالا افت سرعت داره، البته خرابی به حساب می آد.

درود و سپاس

من در طی 2 روز حدود 9 گیگ گپی داشتم روی این هارد توی کپی ایزو با سرعت 150 تا 170 مگ فقط صدای یکنواخت چرخش شنیده میشد

ولی هنگام کپی سایر فایلها سرعت توی 105-110 مگ ثابت میشد و هنگام صدا دادن هارد به نوعی لرزش آن با دست احساس می شد سرعت تا 20-30 پایین می آمد

و پس از قطع صدا مجدد توی رنج 110-120 مگ باز می گشت

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Saman.Kh گفته است :

درود و سپاس

من در طی 2 روز حدود 9 گیگ گپی داشتم روی این هارد توی کپی ایزو با سرعت 150 تا 170 مگ فقط صدای یکنواخت چرخش شنیده میشد

ولی هنگام کپی سایر فایلها سرعت توی 105-110 مگ ثابت میشد و هنگام صدا دادن هارد به نوعی لرزش آن با دست احساس می شد سرعت تا 20-30 پایین می آمد

و پس از قطع صدا مجدد توی رنج 110-120 مگ باز می گشت

بعید می‌دونم ایرادی داشته باشه. توی کپی کردن فایلهای کوچک افت سرعت طبیعیه.

هارددیسکهای ۴و۶ ترابایتی بیرونی که من دارم  همه کمابیش لرزش و صدا دارند. فکر کنم برای ظرفیتهای بالا طبیعی باشه. 

لینک به دیدگاه

دروددوستان 

متاسفانه سازگار  زیر بار نمیره  و کاملا  داره  توجیه می کنه که صدا دادن هارد در سرعت بالا طبیعیه 

کسی از دوستان میدونه شرایط شکایت به اتحادیه رو؟

و آیا میشه به نتیجه رسید؟

لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه سازگار با اینکه براشون صدای هارد محرز بود زیر بار نرفتن گویی همشون به خوردن لقمه ی حرام عادت کردند

با اینکه هارد مشابه هم آوردند و تست گرفته شد باز زیر بار نرفتند 

حالا می خوام اتحادیه شکایت کنم دوستان تجربه ی شکایت دارن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من سه تا سیگیت اکسترنال دارم دوتا یک ترا ،یک دو ترا- همشون یکم صدای رو دارن   زیاد حساس نشو-  اگر تست های هارد میگن سالمه هارد مشکلی نیست- برنامه های زیادی هستند هارد رو تست میکنند- سرعت خوندن رو دائم چک کن ضمنا قطع وصل نشه بی دلیل در مدت طولانی  خودش- مشکلی نداره-  اگر صدا زیاده یا سرعت خیلی کمه یا خودش قطع وصل میشه   اره- در غیر این صورت زیاد  حساس نباش- حالا یک وسترن دوترا  جدید گرفتم  اون صدای خیلی کمی داره ولی سرعتس همونه در حد سیگیت.

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/09, 22:57:00، rezagtx گفته است :

درود و سپاس

علی الظاهر نرم افزاری میگه هارد سالمه  ولی  صدای  مکانیکی یه کم دل چرکینم کرده 

توی کپی ایزو با سرعت 160-170 مگ فقط صدای یکنواختی داره مثل هاردهای عادی اینترنالی که دارم  ولی پس از یه مدت کارکردن شروع به تق تق یا قورقور می کنه که همزمان دست به هارد که میزنی انگار یه چیزی در گیره ولرزش داره  و در حین صدا دادن هم سرعت حدود 100 هست و در نوسان رو به پایین 

در ضمن من REFS فرمت کردم  البته برای تست  کدوم فرمت بهتره برای آرشیو NTFS یا REFS?

لینک به دیدگاه

درود

اگر ممکنه میکروفون رو به هارد نزدیک کن و صدا رو ضبط و آپلود کن.

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/10, 01:56:22، سعید بهمنیان گفته است :

درود

اگر ممکنه میکروفون رو به هارد نزدیک کن و صدا رو ضبط و آپلود کن.

درود و عذر خواهی بابت تاخیر

این صدایی هست که اغلب از این هارد شنیده میشه

و در هنگام این صدا لرزش نیز هارد نیز با دست زدن به بدنه هارد محسوسه

صدا00004.3gp

‏صدا00004.3gp

لینک به دیدگاه

درود.

من فایل رو گوش دادم . باید بگم که حدود 7 ساله سه تا هارد 500 گیگ 7200 دور دارم با مارکهای سیگیت و دو عدد مکستور هر ستاشون هم 7 ساله همین صدارو توی کپی کردن فایل میدن و مقداری سرعت کم میشه تا الان هم سالمن سرعت کپی هم 70 تا 100 مگابایت متغیره ... طبیعیه ...

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

چنین صداهایی رو بارها از هاردیسکها مخصوصا ظرفیت بالا شنیده ام.

گمان نکنم مشکلی داشته باشه. لرزش هم نسبیه و صرف وجودش دلیل بر خرابی نیست.

هارددیسک رو جای خنکی بگذار و با hdtune pro در برگه ی scan بگذار کامل پیمایش بشه. اگر همه ی بلوکها سالم باشه یعنی سالمه.  چندین ساعت طول می کشه البته.

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/12, 08:50:08، سعید بهمنیان گفته است :

چنین صداهایی رو بارها از هاردیسکها مخصوصا ظرفیت بالا شنیده ام.

گمان نکنم مشکلی داشته باشه. لرزش هم نسبیه و صرف وجودش دلیل بر خرابی نیست.

هارددیسک رو جای خنکی بگذار و با hdtune pro در برگه ی scan بگذار کامل پیمایش بشه. اگر همه ی بلوکها سالم باشه یعنی سالمه.  چندین ساعت طول می کشه البته.

درود و سپاس استاد بهمنیان عزیز

اطاعت امر میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...