رفتن به مطلب

i7 7700K Or Ryzen 1700X

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت عزیزان.

بنده قصد اسمبل یه سیستم برا گیم رو دارم . تو مبحث سی پی یو بین 7700K و 1700X مردد هستم . 

نظر شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برای گیم همچنان اینتل. 

البته اگر در رزولوشن های بالا مثل 2k و 4K بازی می کنید تفاوتی در عملکرد پردازنده های اینتل و رایزن نیست و مسلما رایزن ارزش خرید بالاتری داره ولی در رزولوشن های پایین تر پردازنده های اینتل به دلیل رنج فرکانس بالا تر و فرکانس داینامیک معمولا از نظر فریم ریت بهتر عمل می کنند.

لینک به دیدگاه

از نظر من صبر کن 8600k ارزون بشه بخر که خیلی عالیه هسته هاشم بیشتره

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سری 8 اصلا منطق خرید نداره در حال حاضر با این قیمت هایی که داره ضمن  اینکه فروشنده ها این سری رو اجبارا بصورت باندل با مادربرد میفروشن.

رنج قیمت core i 7 اینتل در 8700k  یک میلیون افزایش داشته نسبت به 7700K ؟! بخشی از این افزایش قیمت مربوط به قیمت بالاتر خود پردازنده کمبود موجودی نرخ ارز و تعرفه گمرکی امسال هست ولی باز هم قیمت این پردازنده 2250000 تومان نیست.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم رایزن 1700 بردارید با یه ذره اور پا به پای اینتل میاد و ارزش خرید بیشتری داره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

برای گیم همچنان اینتل. 

البته اگر در رزولوشن های بالا مثل 2k و 4K بازی می کنید تفاوتی در عملکرد پردازنده های اینتل و رایزن نیست و مسلما رایزن ارزش خرید بالاتری داره ولی در رزولوشن های پایین تر پردازنده های اینتل به دلیل رنج فرکانس بالا تر و فرکانس داینامیک معمولا از نظر فریم ریت بهتر عمل می کنند.

درود اما برای استفاده چند منظوره مانند گیم، پردازش های سنگین و کانورت ای ام دی.

واقعا تو این نسل AMD ترکونده، دمای کاری پایینتر نسبت به هم رده های اینتل

کارایی خوب در برابر قیمت منصفانه

عملکرد بهتر در پردازش های چند هسته ای

اما فعلا به صورت تک هسته ای ضعیفتر عمل میکنن که امیدوارم اینم بهبود پیدا کنه.

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

تا فبریه 2018 منتظر نسل جدید رایزن Pinnacle Ridge با پروسه ساخت 12nm FinFET بمونید.

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، HeX گفته است :

تا فبریه 2018 منتظر نسل جدید رایزن Pinnacle Ridge با پروسه ساخت 12nm FinFET بمونید.

درود معین جان

گمان کنم دست کم چهار ماه هم باید برای حضور پردازنده و البته مادربوردهاش در ایران بشکیبیم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

تا یکی دو سال قبل کلا خیلی از عزیزان از ای ام دی نا امید بودن که فاصلش با اینتل خیلی شده و ... اما با ورود رایزن و فیدبک های بسیار مثبت خریداران ای ام دی نشون داده که همچین خبری نیست، این نسل هم مطمئنا میتونه موفق باشه، اون ور آب خیلی ها به واسطه قیمت مناسب پردازنده های ای ام دی میخرنشون اما تو کشور خودمون با این قیمت های فضایی خیلی ها دو به شک می شن، گرچه الان نسل جدید اینتل با قیمت خیلی خیلی فضایی تو بازارن که کمتر کسی هم میره سمتشون.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود معین جان

گمان کنم دست کم چهار ماه هم باید برای حضور پردازنده و البته مادربوردهاش در ایران بشکیبیم.

درود به سعید عزیز.

اگر AMD طبق معمول تعویق در ارائه نداشته باشه.

گرچه برای برد نیازی نیست منتظر برد جدید بمونید. طبق اخبار درز کرده همون بردهای X370(فعلا) با آپدیت بایوس نسل جدید و همینطور APU هایی که قرار هست در آینده ارائه بشه رو ساپورت خواهند کرد.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود به سعید عزیز.

اگر AMD طبق معمول تعویق در ارائه نداشته باشه.

گرچه برای برد نیازی نیست منتظر برد جدید بمونید. طبق اخبار درز کرده همون بردهای X370(فعلا) با آپدیت بایوس نسل جدید و همینطور APU هایی که قرار هست در آینده ارائه بشه رو ساپورت خواهند کرد.

سلام برد B350 چی ؟

چون بنده قصد تهیه B350 دارم مگه نگفته تا سال ۲۰۱۹ با سوکت ای ام ۴ میده دیگه چه نیازی به تغییر مادربرد هست چه ۳۷۰ چه ۳۵۰

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، hossein169 گفته است :

سلام برد B350 چی ؟

چون بنده قصد تهیه B350 دارم مگه نگفته تا سال ۲۰۱۹ با سوکت ای ام ۴ میده دیگه چه نیازی به تغییر مادربرد هست چه ۳۷۰ چه ۳۵۰

ظاهرا در بایوس مادربردهای اسوس با چیپ X370 لیست پردازنده های و اطلاعاتی از پردازنده های نسل بعدی لو رفته گرچه احتمالا ساپورت روی B350 هم خواهد بود.

در حال حاضر قیمت بردهای B350 که مدار تغذیه خوب و امکانات جانبی بهتری دارند حدود 500 و تا حدودی بیشتر هست و چیپ X370 حدود 700 تومان؛  که منطقا با این اختلاف قیمت اندک چیپ بالاتر گزینه بهتری خواهد بود.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، HeX گفته است :

ظاهرا در بایوس مادربردهای اسوس با چیپ X370 لیست پردازنده های و اطلاعاتی از پردازنده های نسل بعدی لو رفته گرچه احتمالا ساپورت روی B350 هم خواهد بود.

در حال حاضر قیمت بردهای B350 که مدار تغذیه خوب و امکانات جانبی بهتری دارند حدود 500 و تا حدودی بیشتر هست و چیپ X370 حدود 700 تومان؛  که منطقا با این اختلاف قیمت اندک چیپ بالاتر گزینه بهتری خواهد بود.

معین جان نسل جدید پردازنده های ای ام دی لیتوگرافی 12 نانومتری دارن، آیا تاثیری تو میزان مصرفشون گذاشته؟ مثلا 1950 ایکس 180 واته اونا چقدر انتظار میره باشن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

خوب الان یه مادربر گیگا با قیمت ۴۰۰ تومن با چیپست ۳۵۰ هم همه امکانات رو داره

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-گیگابایت-ab350-gaming-3-99.html

من میخوام اینو بگیرم و با توجه به گفته اینتل که سوکت ای ام ۴ خواهد بود یعنی نسل های بعدی رو هم ساپورت میکنه میخوام بگیرم اما با گفته شما به شک افتادم ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

معین جان نسل جدید پردازنده های ای ام دی لیتوگرافی 12 نانومتری دارن، آیا تاثیری تو میزان مصرفشون گذاشته؟ مثلا 1950 ایکس 180 واته اونا چقدر انتظار میره باشن

طبیعتا باید روی مصرف کمی تاثیر بذاره ولی نمیشه انتظار زیادی هم داشت. چون اونطور که منابع نوشتن یه رفرش از رایزن های موجود روی ند 12 نانومتری هست. شاید اون میزان که در مصرف بهبود پیدا کنه با فرکانس جبران بشه. چون تنها ضعف رایزن های موجود در فرکانس هست.

من امیدوارم مشکلات با رمها مرتفع  و بشه به فرکانس های بالاتر از 3200 به راحتی  دست پیدا کرد، کمی بهبود در فرکانس اصلی و پتانسیل بهتر اورکلاک هم دور از انتظار نیست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، hossein169 گفته است :

خوب الان یه مادربر گیگا با قیمت ۴۰۰ تومن با چیپست ۳۵۰ هم همه امکانات رو داره

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-گیگابایت-ab350-gaming-3-99.html

من میخوام اینو بگیرم و با توجه به گفته اینتل که سوکت ای ام ۴ خواهد بود یعنی نسل های بعدی رو هم ساپورت میکنه میخوام بگیرم اما با گفته شما به شک افتادم ممنون میشم بیشتر توضیح بدین

گفته های بنده مبتنی بر اخباری هست که تو سایت های مختلف چک می کنم و حتما اون چیزی که من میگم نمیشه؛ چه بسا اتفاق افتاده مطالب سایتهایی مثل WCCFTech هم بعد از ارائه محصول تطبیق نداشته.

خدمتتون توضیح دادم که تو بایوس X370 بردهای ایسوس نام پردازنده های بعدی لو رفته بوده پس اینجا میشه یقین حاصل کرد که بردهای این رده نسل بعدی رو ساپورت می کنن و این دلیل بر این نمیشه B350 این ساپورت رو نداشته باشه.

این بردی که گذاشتین فکر نمی کنم تو بازار هم زیر 520 تومان گیر بیاد. ولی برای مقایسه یه محصول خوش قیمت از ایسوس رو میذارم و چند تا تفاوت عمده اش رو میگم شما ریزش رو هم تو سایت ها میتونید چک کنید.

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-ایسوس-prime-x370-pro-87.html

این برد رو تو بازار 690 قیمت گرفتم و برتری هاش رو اشاره می کنم.

• مدار تغذیه بهتر با سینک کشی کامل بر روی تمام قسمت ها
  • پشتیبانی از SLI 
  • پنل پشتی کامل تر و تنوع بیشتر پورت
  •  لن اینتل در مقابل لن ریلتک
  • 8 پورت ساتا 6Gb در مقابل 6 پورت

اینایی که گفتم همش نیتیو چیپ ست نیست . به شخصه ترجیح میدم با اندکی هزینه بیشتر برد کامل تر رو انتخاب کنم.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، HeX گفته است :

گفته های بنده مبتنی بر اخباری هست که تو سایت های مختلف چک می کنم و حتما اون چیزی که من میگم نمیشه؛ چه بسا اتفاق افتاده مطالب سایتهایی مثل WCCFTech هم بعد از ارائه محصول تطبیق نداشته.

خدمتتون توضیح دادم که تو بایوس X370 بردهای ایسوس نام پردازنده های بعدی لو رفته بوده پس اینجا میشه یقین حاصل کرد که بردهای این رده نسل بعدی رو ساپورت می کنن و این دلیل بر این نمیشه B350 این ساپورت رو نداشته باشه.

این بردی که گذاشتین فکر نمی کنم تو بازار هم زیر 520 تومان گیر بیاد. ولی برای مقایسه یه محصول خوش قیمت از ایسوس رو میذارم و چند تا تفاوت عمده اش رو میگم شما ریزش رو هم تو سایت ها میتونید چک کنید.

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/مادربرد-ایسوس-prime-x370-pro-87.html

این برد رو تو بازار 690 قیمت گرفتم و برتری هاش رو اشاره می کنم.

• مدار تغذیه بهتر با سینک کشی کامل بر روی تمام قسمت ها
  • پشتیبانی از SLI 
  • پنل پشتی کامل تر و تنوع بیشتر پورت
  •  لن اینتل در مقابل لن ریلتک
  • 8 پورت ساتا 6Gb در مقابل 6 پورت

اینایی که گفتم همش نیتیو چیپ ست نیست . به شخصه ترجیح میدم با اندکی هزینه بیشتر برد کامل تر رو انتخاب کنم.

سلام

مادربرد مورد نظر این بود که با عرض پوزش اشتباه ارسال شد

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/مادربورد/amd/gigabyte/socket-am4/مادربرد-گیگابایت-ga-ab350m-gaming-3.html

که لیون ۳۹۹ زده بود الان کرده ۴۲۹

با توجه به اینکه سری ایکس سی پیو نمیگرم ترجیم اینکه چییپست b بردارم

بازم ممنون میشم یاری برسونید

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/04, 00:37:27، HeX گفته است :

درود

برای گیم همچنان اینتل. 

در در 1396/09/04, 00:45:34، Miad007 گفته است :

از نظر من صبر کن 8600k ارزون بشه بخر که خیلی عالیه هسته هاشم بیشتره

در در 1396/09/04, 01:03:25، unhappy گفته است :

پیشنهاد میکنم رایزن 1700 بردارید با یه ذره اور پا به پای اینتل میاد و ارزش خرید بیشتری داره

در در 1396/09/04, 02:02:41، NaeemSameti گفته است :

ممنون از دوستان.

بعد از کمی تحقیق  و بهتر بودن 7700K در گیم ، یک عدد پردازنده 7700K خریداری شد.

ویرایش شده توسط Xps
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

حالا مگه i9 7900k چه گلی کاشت؟ 140 وات رو فرکانس پایه

ویرایش شده توسط MAMADAMD
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...