رفتن به مطلب

بحث و گفتگو در مورد سیستم حراجی

Recommended Posts

درود دوستان گلم

ما خیلی وقته که سیستمی به نام حراجی داشتیم و با روش کار هم اشنا بودید . و توی این چند وقت هم یه تزی به ذهنم اومده بود و برای اینکه اون رو عملی کنم و بدونم که چقدر مورد استقبال دوستان قرار میگیره .

روش کار به این صورت بود که :

بنده کالایی رو زیر قیمت خرید خودم و بازار برای حراجی میگذاشتم و دوستان میومدن قیمت میدادن و در اتمام حراجی به بالاترین قیمت به فروش میرسوندیم و در اکثر مواقع برای بنده ضرر میشد و هدف کار بنده همانطور که قبلا گفته بودم این بود که بازدید سایت رو بالاتر ببریم و بجای اینکه بنده مبلغ هنگفتی رو به سایتهای مختلف بدم , ضرر روی این کالاها میشد همون هزینه تبلیغ بنده .

حالا برای اینکه روال حارجی رو رسمیترش کنیم و تداوم بدیم بهش و ضرر من هم کمتر بشه .از این پس میخوایم به روش زیر کار کنیم و به نظر شما عزیزان بسیار نیاز داریم :

روش جدید :

1- در روزهای شنبه و یا یکشنبه بین 4 تا 6 عدد کالای به روز برای حراجی در بخش حراجی گذاشته میشه

2 - تاپیکها قفل میشن .

3 - گروه کاربری جدیدی ایجاد میشه به نام "کاربر حراجی "

4 - تاپیک حراجیها روز چهارشنبه باز میشه و فقط برای کاربران حراجی و تاپیک حراجیها ساعت 4 بعد از ظهر پنج شنبه بسته میشه

5 - کاربران حراجی برای شرکت در این حراجی باید مبلغ 1000 تومان به حساب ما واریز کنن (البته قبلا کالاها رو چک میکنن و اگر مورد پسندشون واقع شد میتونن شرکت کنن ) و تا روز سه شنبه فرصت این کارو دارن تا در گروه کاربران حراجی قرار بگیرن

اینجوری از دید من کاربرانیکه حتما میخوان در حراجی شرکت کنن و به کالاها نیاز دارن واردش میشن و ضرر ما هم در اخرش کمتر میشه و ما میتونیم این روش رو همینجوری ادامه بدیم .

حالا نظر شما دوستان رو میخوام بدونم تا اگر اوکی شد به کار ادامه بدیم .

لینک به دیدگاه

• ارسال 100
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

من موافقم . فقط بهتره سیستم نظر سنجی بله یا خیر هم بذارید . امیدوارم کالاهای خوبی گیر همه بیاد o:-) [-O<

لینک به دیدگاه

من میخوام بیشتر توضیحات دوستان رو ببینم واسه همین این نظر سنجی رو نگذاشتم و میخوام دوستان راهنمایی کنن و نظرشون رو بگن [-O<

لینک به دیدگاه

اگر مهم تعداد کاربران شرکت کننده در حراجیه٬

۲*۲=۴

به نظر شما اگر ورودی آزاد باشه تعداد بیشتری میان یا اگر بخواهید ۱ تومن بگیرید !؟

لینک به دیدگاه

من چند تا سوال دارم :

1) شما گفتید بین 4 تا 6 کالا در هر دوره گذاشته میشه . هر کاربر برای ثبت نام در حراجی به ازای هر کالا 1000 تومان واریز میکنه یا برای همه کالاها . اگر برای هر کالا باشه ، باید مشخص باشه کدوم یکی یا اینکه با شرکت در اولین حراجی بقیه برای اون کاربر قفل میشن ؟

2) کاربرانی که ثبت نام کردن برای همه قابل دیدن هستن ؟ یعنی من میتونم بفهمم چه کسانی تو حراجی شرکت میکنن ؟

3) قیمت کالاها برای حراج در موقع معرفی مشخص میشه یا اینکه بعد از پایان ثبت نام معلوم میکنید؟

ممنون [-O<

لینک به دیدگاه

۲*۲=۴

به نظر شما اگر ورودی آزاد باشه تعداد بیشتری میان یا اگر بخواهید ۱ تومن بگیرید !؟

جواب کاملا روشنه وقتی رایگان باشه .

ولی من هدفم فقط شرکت کننده زیاد نیستش . ولی این قیمتها اینقدر خیره کننده هستش که دوستان بخوان شرکت کنن . و هر کسی که نیاز داره شرکت میکنه عزیز .

من چند تا سوال دارم :

1) شما گفتید بین 4 تا 6 کالا در هر دوره گذاشته میشه . هر کاربر برای ثبت نام در حراجی به ازای هر کالا 1000 تومان واریز میکنه یا برای همه کالاها . اگر برای هر کالا باشه ، باید مشخص باشه کدوم یکی یا اینکه با شرکت در اولین حراجی بقیه برای اون کاربر قفل میشن ؟

2) کاربرانی که ثبت نام کردن برای همه قابل دیدن هستن ؟ یعنی من میتونم بفهمم چه کسانی تو حراجی شرکت میکنن ؟

3) قیمت کالاها برای حراج در موقع معرفی مشخص میشه یا اینکه بعد از پایان ثبت نام معلوم میکنید؟

ممنون [-O<

حامد جان سوالات خوبی پرسیدی :

1 - کاربر حراجی در تمام تاپیکهای حراجی با همون هزار تومان میتونه شرکت کنه

2 - همه کاربران میتونن از همون اول همه چیز رو ببینن و بدونن که چه کاربرانی در حراجی اون هفته میخوان شرکت کنن ولی فقط کاربران حراجی میتونن در حراجی پست بزنن

3 - از همون اولش قیمتها و نوع کالاها گذاشته میشه تا کاربران بتونن درست تصمیم بگیرن .

اونقدر هم این سیستم پیچیده نیستش و ما به طور مثال میتونیم این کار رو استارت بزنیم و تستش کنیم

لینک به دیدگاه

۲*۲=۴

از نظر من کاربر مسلما ندادن پول بهتره . اگر هزینه ای نباشه ممکنه شرکت کننده بیشتر باشه . ولی این رو هم در نظر بگیر که در صورت نداشتن هزینه کسانی هم که احتیاجی به اون کالا ندارن شرکت میکنن و قیمت رو میبرن بالا . اگر قیمت کالاهایی که برای حراج گذاشته میشه مثل این چند تای آخر باشه ، برای کسانی که اون رو میخوان 1000 تومان چیزی نیست . با توجه به اینکه آقای حسینی خیلی پایینتر از قیمت بازار ، قیمت گذاری میکنن ، باز هم به صرفه هست . ضمنا ایشون هم کاسب هستن و نباید همیشه ضرر کنن . این 1000 تومان ها گوشه ای از قیمت رو برای ایشون پر میکنه . مثلا گرافیکی که چند روز پیش 120 فروختن تو بازار 140 قیمت داشت . 20000 تومان کمتر فروختن . یعنی ضرر . پس یکمی هم به فکر ایشون باشیم . مسلما اگر کالایی گذاشته بشه باز هم خیلی ارزونتر از قیمت بازار خواهد بود .موفق باشید [-O<

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

به نظر بنده ساختن کاربر حراجی و پرداخت هزینه باعث میشه افرادی به خاطر کم حوصله بودن شرکت نکنن

همون روش قبل بهترهRose.gif

لینک به دیدگاه

به نظر بنده ساختن کاربر حراجی و پرداخت هزینه باعث میشه افرادی به خاطر کم حوصله بودن شرکت نکنن

همون روش قبل بهترهRose.gif

واریز اون مبلغ در لینک زیر مثل اب خوردن میمونه عزیز :

http://lioncomputer.ir/parsian/

درسته سیستم قبلی ساده تره ولی بسیار سر در گم کننده هستش و هر کسی که حتی کالا رو نیاز نداره و اصلا دنبال حراجی هم نیستش وارد بحث میتونه بشه و قیمت بده

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میدم با چند تا کالا یک حراج تست راه بندازید . میتونید راجع به اینکه چه کالایی برای حراج بذارید نظر سنجی هم بکنید . از کالاهای ارزون قیمت هم میتونید استفاده کنید . گاهی اوقات حتی یک ماوس هم میتونه طرفدار داشته باشه . ضمنا یک سوال رو جا انداختم :

اگر تو حراج یک کالا فقط یک یا دو نفر شرکت کردن ، مثل قوانین فعلی کنسلش میکنید ؟ چون اون شخص هزینه داده و انتظار داره حراج برگذار بشه .

ویرایش شده توسط hamed
لینک به دیدگاه

ساخت کاربر حراجی خوبه ولی هزینه 1000 تومن از دید من کاربر خوب نیست ولی اگه این هزینه برای یک ماه یا بیشتر باشه فکر کنم بهتره

در مورد کالاهای حراجی هم بهتره هر روز یا هر یک روز در میان یک کالا برای حراجی قرار بگیره و وقتی که زمان حراجی یک کالا به پایان میرسه زمان حراجی کالای بعدی شروع بشه

در ضمن بهتره این کار تداوم داشته باشه چون قبلا خیلی خیلی کم بود و مدتها طول میکشید تا حراجی برقرار بشه و وقتی هم که شروع میشد به نظر من بیشتر کاربران بی اطلاع بودند و تعداد شرکت کنندگان خیلی کم بود

ممنون

لینک به دیدگاه

آقای حسینی بازم با یه سورپریز دیگه اومدین clapping.gif

نظر منم همین بود , ولی با 1000 تومن موافق نیستم , علت هم داره :

1-برای هر بار شرکت کردن در حراجی باید مبلغ 1000 تومن رو به حسابتون بریزیم که بیشتر مواقع برای من که کارت تجارت دارم پرداخت اینترنتی مقدور نیست و درد سر داره ؛ پرداخت به صورت کارت به کارت هم هر بار 500 تومن کارمزد داره که بازم خوب نیست.

2- بهتره برای کاربرایی که میخوان در حراجی ها شرکت کنن یه حساب کاربری ایجاد بشه و حداقل مبلغ 5000 تومن هر کاربر پرداخت کنه و در هربار شرکتش در حراجی ها از اون مبلغ کسر بشه .

ولی در کل این سیستم به نظرم خیلی بهتر از سیستم قبلی هست , چون فقط کاربرایی که نیاز به اون کالا دارن میان و شرکت میکنن .

موفق باشید، یا حق

لینک به دیدگاه

آقای حسینی بازم با یه سورپریز دیگه اومدین clapping.gif

نظر منم همین بود , ولی با 1000 تومن موافق نیستم , علت هم داره :

1-برای هر بار شرکت کردن در حراجی باید مبلغ 1000 تومن رو به حسابتون بریزیم که بیشتر مواقع برای من که کارت تجارت دارم پرداخت اینترنتی مقدور نیست و درد سر داره ؛ پرداخت به صورت کارت به کارت هم هر بار 500 تومن کارمزد داره که بازم خوب نیست.

2- بهتره برای کاربرایی که میخوان در حراجی ها شرکت کنن یه حساب کاربری ایجاد بشه و حداقل مبلغ 5000 تومن هر کاربر پرداخت کنه و در هربار شرکتش در حراجی ها از اون مبلغ کسر بشه .

ولی در کل این سیستم به نظرم خیلی بهتر از سیستم قبلی هست , چون فقط کاربرایی که نیاز به اون کالا دارن میان و شرکت میکنن .

موفق باشید، یا حق

با نظر حساب کاربری برای کاربرانی که نمیتونن از طریق اینترنت پرداخت کنن موافقم . البته من فکر میکنم تمام کارتهای عضو شتاب با گرفتن رمز دوم از بانک میتونن از طریق پایانه های پرداخت اینترنتی وجه مورد نظر خودشون رو پرداخت کنن . سایت لیون به این پایانه از طریق درگاه الکترونیکی بانک پارسیان متصله و تمام کسانی که رمز دوم دارن میتونن از این طریق پرداخت داشته باشن .

لینک به دیدگاه

ببخشید ولی به نظر من اول تکلیف نظرسنجی اخیر را روشن کنیم بهتره.....................[-O<

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میدم با چند تا کالا یک حراج تست راه بندازید . میتونید راجع به اینکه چه کالایی برای حراج بذارید نظر سنجی هم بکنید . از کالاهای ارزون قیمت هم میتونید استفاده کنید . گاهی اوقات حتی یک ماوس هم میتونه طرفدار داشته باشه . ضمنا یک سوال رو جا انداختم :

اگر تو حراج یک کالا فقط یک یا دو نفر شرکت کردن ، مثل قوانین فعلی کنسلش میکنید ؟ چون اون شخص هزینه داده و انتظار داره حراج برگذار بشه .

درود

حامد جان در کل قوانین در حراجی جدید شبیه حاجی قبل میشه بجز اینکه میخوام تعداد پستها رو از 10 به 5 برسونم که تعداد افراد بیشتری شرکت کنن تا اسپم هم کمتر بشه در سایت .

کسی که در حراجی شرکت میکنه و مبلغ و واریز میکنه با اختیار خودش وارد حراجی شده و میتونه در حراجیهابی دیگه ای هم در همون روز شرکت کنه .

در ضمن من بعضی از کالاها رو هم میتونم از کاربرانیکه نیاز به اون کالا ندارن بخرم البته با توافق هم . البته شاید هم این کار نکردم و نباید روی این قضیه حساب وا کنن .

لینک به دیدگاه

البته اینرو بگم که میدونستم که کاربران با این هزار تومان مخالفت میکنن . ولی دوستان گلم این مبلغ بسیار ناچیزه و به قول حامد جان با گرفتن رمز دوم به راحتی میشه این مبلغ رو بدون دردسر واریز کرد .

ولی من فکر میکنم که اگر خوب پیش بره دوستان هم به سود خوبی میرسن که اون 1000 تومان توش گم میشه .

برای اینکه سیستم رو ساده کنیم گفتیم 1000 تومان که در همون هفته هم کنسل بشه وگرنه اگر بخوایم یه سیستم حسابداری و حساب کاربری باز کنیم برای هر کاربر , مسئله بسیار پیچیده و سخت میشه . دیگه واریز اون مبلغ و شرکت دوستان یک ریسکه 1000 تومانیه دیگه .

ولی اینرو قول میدم که کالاهای با ارزشی رو برای حراجی بگذارم که شما رو خیره کنه o:-) 1000 تومان که سهله 10000 تومان هم واریز میکنید [-O<

لینک به دیدگاه

با نظر حساب کاربری برای کاربرانی که نمیتونن از طریق اینترنت پرداخت کنن موافقم . البته من فکر میکنم تمام کارتهای عضو شتاب با گرفتن رمز دوم از بانک میتونن از طریق پایانه های پرداخت اینترنتی وجه مورد نظر خودشون رو پرداخت کنن . سایت لیون به این پایانه از طریق درگاه الکترونیکی بانک پارسیان متصله و تمام کسانی که رمز دوم دارن میتونن از این طریق پرداخت داشته باشن .

نه حامد جان , من منظورم فقط بانک تجارت بود , چون وقتی میشه با همه کارتهای درپیت از طریق اینترنتی پول رو واریز کرد با کارتای این بانک نمیشه و همیشه خدا مشکل دارن , اون روز هم عکسشو به اقای حسینی نشون دادم , تازه قسمت خوبش اینه که اکثرا از طریق خود پردازو کارت به کارت کردن هم مشکل دارن [-O<

باید به فکر بازکردن یه حساب جدید تو بانک ملی باشم .

لینک به دیدگاه

کسی که در حراجی شرکت میکنه و مبلغ و واریز میکنه با اختیار خودش وارد حراجی شده و میتونه در حراجیهابی دیگه ای هم در همون روز شرکت کنه .

من یک پیشنهاد برای این موضوع دارم . اگر کسی در حراجی یک کالا شرکت کرد و قیمت داد ، ولی اون حراجی کنسل شد ، به شرطی که در هیچ کدام از حراجی های همون هفته شرکت نکرده باشه میتونه تو حراجیهای هفته آینده بدون پرداخت وجه شرکت کنه .چطوره؟ [-O<

لینک به دیدگاه

نه حامد جان , من منظورم فقط بانک تجارت بود , چون وقتی میشه با همه کارتهای درپیت از طریق اینترنتی پول رو واریز کرد با کارتای این بانک نمیشه و همیشه خدا مشکل دارن , اون روز هم عکسشو به اقای حسینی نشون دادم , تازه قسمت خوبش اینه که اکثرا از طریق خود پردازو کارت به کارت کردن هم مشکل دارن [-O<

باید به فکر بازکردن یه حساب جدید تو بانک ملی باشم .

واقعا بانک تجارت اینقدر داغونه ؟ من اینو دیگه نمی دونستم . اگر میخوای حساب باز کنی پیشنهاد میکنم یا تو بانک ملت و یا تو بانک پاسارگاد باز کن . بهترین خدمات آنلاین رو این دو بانک دارن . من خودم ملی دارم و فقط میتونم از طریق درگاه الکترونیک پول اریز کنم . اگر بخوام کارت به کارت از طریق اینترنت بکنم فقط به کارت بانک ملی میشه . البته میگه فعلا ایطوریه o:-)

لینک به دیدگاه

من یک پیشنهاد برای این موضوع دارم . اگر کسی در حراجی یک کالا شرکت کرد و قیمت داد ، ولی اون حراجی کنسل شد ، به شرطی که در هیچ کدام از حراجی های همون هفته شرکت نکرده باشه میتونه تو حراجیهای هفته آینده بدون پرداخت وجه شرکت کنه .چطوره؟ [-O<

پیشنهادت کاملا عالیه و حتما انجام میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روش قبلی برای قطعات کارکرده برای دو طرف صرف داشت...................

لینک به دیدگاه

با سلام آقای حسینی.

سوالم این هست که برای کاربران جدید محدودیتی هم وجود داره برای شرکت در مزایده؟

لینک به دیدگاه

با سلام آقای حسینی.

سوالم این هست که برای کاربران جدید محدودیتی هم وجود داره برای شرکت در مزایده؟

درود

فقط کاربران جدید باید تعداد ارسالهاشون روی 5 تا باشه

لینک به دیدگاه

دوستان انگار یادشون رفته که هزینه پست رایگان هست و این هزار تومان رو بزارند به پای مطمئن بودن آقای حسینی (که یکی مسل اون یارو خرسند گیر شما نمیوفته) و هزینه پست.

در ضمن کاربران تا با خواص بودن و کاربردی بودن کالا اطمینان نداشته باشند تو حراجی شرکت نمیکنند.

این سیستم خیلی جالب و پر جنبو جوش تر هست. من که راضی خواهم بود.

لینک به دیدگاه

درود

فقط کاربران جدید باید تعداد ارسالهاشون روی 5 تا باشه

آقای حسینی اگر اجازه بدین منم در مورد همین محدودیت یه نظری داشتم

شما بقول خودتون سیستم حراجی رو برای تبلیغ لیون انجام میدین و به نظر من فوق العاده هم مفید هست ولی به نظر من یه جای کارتون بد جوری میلنگه ، البته این نظر کاملاً شخصیه

اونم اینه که شما جنسی رو برای حراجی به قیمت بسیار مفید برای فروش میذارید و همه میخوان اون جنس رو به قیمت مناسب بخرن ولی اگر دقت کنید اکثرا کاربرانی هستن که چندین بار در این حراجی ها شرکت کردن و در آخر صاحب کالا شدن ولی نفراتی هستن که حتی یک بار هم نتونستن خرید کنن o:-) مثل خودم من

به نظر من شما که به فکر تبلیغ لیون هستید باید انواع جنس هاتون رو به انواع کاربران بفروشید تا تبلیغ به همه بشه و یک محدودیت بسیار جدی در این مورد لحاظ کنید به عنوان مثال می تونید بفرمایید که هر کاربر در هر ماه یا هر 20 روز یک بار میتونه در حراجی شرکت کنه

شاید این روش از لحاظ افزایش قیمت مزایده برای شما ضرر داشته باشه ولی خوب همین حراجی مگه خودشم ضرر نداره ؟ من فکر می کنم اگر همچین محدودیتی بذارید واقعا هم همه می تونن استفاده کنن و هم شما به همه تبلیغ می کنن

من به تاپیک های قبلی نگاهی می کردم و می دیدیم بعضی از کاربران در چندین حراجی شرکت کردن و هر جور شده جنس رو برداشتن و خیلی از کاربران مثل من به علت اینکه دیگه مزایده خیلی میره بالا حتی یک بار هم نمی تونم شرکت کنم

در مورد این 1000 تومن هم اگر قبل از واریز نوع جنس حراجی مشخص بشه خیلی خوبه و خریداران واقعی میان وسط و دیگه کسی بیخودی بازار گرم نمی کنه

ولی سوالم این هست که این 1000 تومن یک بار واریز میشه یا برای شرکت در هر حراجی باید جداگانه واریز بشه ؟

با تشــــــکر [-O<

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...