رفتن به مطلب

ارزانترین cpu با بیشترین تعداد هسته

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به دوستان 

برای پروژه ای دنبال سی پی یو ای هستیم که بیشترین تعداد هسته رو داشته باشه ولی از نظر هزینه اقتصادی باشه اینکه قدیمی باشه یا جدید مهم نیست . فقط تو بازار باشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خوب هستین؟

تا چندتا هسته مثلا؟ چون یه سری 1366 سری زئون 6 کور 12 ترد اومده بود توی بازار بصورت tray 

الان نمیدونم باشه یا نباشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام خوب هستین؟

تا چندتا هسته مثلا؟ چون یه سری 1366 سری زئون 6 کور 12 ترد اومده بود توی بازار بصورت tray 

درود واحترام

سوکت 1366 حرام کردن پول. قدیمی .

دنبال 6هسته و12ترد هسته 1600x بگیریدقیمت مناسب

گزینه بعدی 1700x

بعدش 1900x یا i7-7800x-i7-7820x

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

درود واحترام

گزینه بعدی 1700x

سلام 

بنده با توجه به چیزی که در متن سوالشون گفته بودن این پیشنهاد رو دادم که به صراحت فرموده بودن " اینکه قدیمی باشه یا جدید مهم نیست . " و اقتصادی باشه(که موردی که عرض کردم حدود 300 بود قیمتش بلکه هم کمتر، با نسبت قیمت کمتر از یک پنجم و یک ششم نسبت به دیگر آپشن ها نمیشه همچین موردی رو اقتصادی ندونست وقتی صرفا تعداد هسته ها مهم باشه نه کاراییشون در گیم و...)!

مگرنه از این مسئله که فرمودید بی اطلاع نیستم(تا حدی اطلاعات دارم که بدونم 1366 قدیمی هست) و اگر این مطلب رو اشاره نکرده بودن همچین پیشنهادی هم بهشون نمیشد

موفق باشید

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

درود واحترام

گزینه بعدی 1700x

دوست عزیز منم قصد خرید 1700x رو داشتم ولی با کمی تحقیق فهمیدم 1700 ارزش خرید خیلی بیشتری نسبت به 1700x  یا 1800x داره چون با کمی اور میتونید ب راحتی کارایی  نزدیک ب 1700x , 1800x داشته باشی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام 

بنده با توجه به چیزی که در متن سوالشون گفته بودن این پیشنهاد رو دادم که به صراحت فرموده بودن " اینکه قدیمی باشه یا جدید مهم نیست . " و اقتصادی باشه(که موردی که عرض کردم حدود 300 بود قیمتش بلکه هم کمتر، با نسبت قیمت کمتر از یک پنجم و یک ششم نسبت به دیگر آپشن ها نمیشه همچین موردی رو اقتصادی ندونست وقتی صرفا تعداد هسته ها مهم باشه نه کاراییشون در گیم و...)!

مگرنه از این مسئله که فرمودید بی اطلاع نیستم(تا حدی اطلاعات دارم که بدونم 1366 قدیمی هست) و اگر این مطلب رو اشاره نکرده بودن همچین پیشنهادی هم بهشون نمیشد

موفق باشید

ببخشید قصد بی ادبی نداشتم  .وگرنه دردانش شما بزرگوار شکی نیست . بحث cpu بود نه مسئله دیگر

این یه امتیاز تادیگه ناراحت نشده باشید از دست بنده

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 28 دقیقه قبل، 780ti گفته است :

ببخشید قصد بی ادبی نداشتم  .وگرنه دردانش شما بزرگوار شکی نیست . بحث cpu بود نه مسئله دیگر

این یه امتیاز تادیگه ناراحت نشده باشید از دست بنده

سلام مجدد

نه والا ناراحت نشدم دوست عزیزم ، به هیچ عنوان حرف بدی هم نزدید ، بنده صرفا خواستم توضیح داده باشم که چرا همچین مدلی رو پیشنهاد دادم 

ممنون از امتیاز ، این لطف شما رو می رسونه  اما لزومی به این کار هم نبود ، هم ناراحتی ای پیش نیومده بود و هم اینکه امتیاز رو ترجیح میدم همگی به پست های افرادی بدیم که واقعا چیزی به علممون اضافه کرده باشن

(نصفه شبی این شکلک "گُل" هم  واسه من گمشده پیداش نمیکنم بذارم تهه این پست:D)

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام

به نظر من ارزان ترین سی پی یو با بیشتر بودن تعداد هسته پردازشی (بدون در نظر گرفتن قدرتش) پنتیوم ۴ هستش که میدن دونه ۴ هزارتومن

اگه قدرت نسبت به قیمت را بخواهید لینک زیر کمکتون میکنه

http://m.cpubenchmark.net/cpu_value_available.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام خوب هستین؟

قربانت مرسی

دنبال بالای 6 هسته بودیم

اگه مثلا منظور شما X5680 این مدل باشه تو سایت اینتل 1600 دلار حدودا قیمت داره اینجا حدودا یک میلیون هست ولی مثلا E5-2630L این مدل تو سایت اینتل 600 دلار هست ولی اینجا 4-5 میلیون قیمتشه 
ما الان از 7700k استفاده میکنیم از نظر پردازشی خوب هست اما از نظر تعداد هسته کم چون برای سرور و مجازی سازی استفاده میکنیم بیشتر از 8 ماشین مجازی با 8 ترد اختصاصی یا 4 ماشین مجازی با 4 هسته اختصاصی نمیتونیم هندل کنیم برای همین دنبال ارزونترین پردازنده هستم که تعداد هسته بیشتری نسبت این سی پیو داشته باشه ولی از نظر قدرت پردازشی هم کم نداشته باشه برای کار ما 2 گیگا به بالا مناسبه

قدیمی یا جدید هم فرق نمیکنه صرفا اگه تو بازار باشه و مادربردش هم باشه فقط رم مادربرد دی دی ار 3 باشه که پیدا بشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 ساعت قبل، nimajafarpour گفته است :

ryzen 1700

ryzen1900

متاسفانه پلتفرم نرم افزاری ما رایزن رو ساپورت نمیکنه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...