رفتن به مطلب

آیا خمیرسیلیکون جدید گرین ارزش خرید داره ؟

Recommended Posts

در 4 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

نتایج خمیرGT-4 Premium در دماهای زیر 60 درجه خیلی خوبه.

تست زیر با پردازنده 2500K با 4 هسته و 4 رشته  در فرکانس 4.5 گیگاهرتز و ولتاژ هسته 1.25 به همراه ایر کولر 1216X و در دمای محیط 25 درجه گرفته شده. 1024M چندین بار و به صورت متوالی ران شد که پردازنده حداقل به مدت 10 دقیقه زیر لود 100درصد قرار گرفته.

screen015.thumb.jpg.eddc9aabd19676847d5abff71938446b.jpg

لازم به ذکر نتایج این تست با CFIII هم قبل تر گرفته شده با همین حدود دمای محیط. دمای گرم ترین هسته  حدود 59 درجه بود. من یک درجه رو هم خطای اندازه گیری و شاید بی ثباتی دمای محیط در نظر می گیرم ولی باز هم میشه گفت این خمیر یک لول از CFIII بهتر عمل می کنه.

با سلام و تشکر
یک سری ابهامات برای من وجود داره
1. چرا دمای چیپ ست/هارد دیسک و بقیه قطعات مشخص نیست.
2. مدل دقیق کولر چیه و عکس بدین از قطعات.
3. ولید cpu-zبگیرید

اصول تست اینه که ابهامی برای مخاطب نداشته باشه این الان سراسر ابهامه. مثلا من میتونم رادیات واترکولر بزارم تو ظرف یخ یا اصا تو این هوای سرد پنجره اتاق رو باز کنم همه چی یخ بزنه.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• ارسال 157
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

یک مشکل دیگه هم هست (فکر کنم از باگ نرم افزار میباشد) ترتیب شمارش هسته های سی پی یو هستش که اینجوری شمرده :

core 0

core 2

core 4

core 6

که باید اینجوری بشمره:

core 0

core 1

core 2

core3

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان ما این خمیرو امروز گرفته بود خیلی سفته مثل خمیر بازیه فیلمش رو دیدم فکر کنم ی نیم ساعت باید بندازی تو کتری تا اب پز شه قابل استعمال شه :))

• لایک 1
لینک به دیدگاه

بررسی ویدئویی من در آپارات:

https://www.aparat.com/v/KWt4x

با سلام
من این خمیر رو تهیه کردم و تجربه ام رو عرض می کنم

بار اول اندازه معمول خمیرای دیگه (در حد یه قطره کوچیک) ریختم و سعی کردم سطح پردازنده رو پوشش بدم. هیچ جوره برای پوشش یک دهم سطح پردازنده هم جواب نداد.

دوباره اضافه کردم باز نشد. در نهایت حجم زیادی خالی کردم که اونم باز نمیشد سطح پردازنده رو پوشوند و لایه لایه میشد یا فضای خالی ایجاد میشد+ نمیشد یه دست پخش کرد.

خمیر به شدت نچسبه و هیچ جوره نمیشه لایه نازک پخش کرد. برای اینکه بخوای کل پردازنده رو پوشش بدی باید حجم خیلی زیادی بزنی اونم باز یه دست نمیشه زد.

با شرایطی که داشت بیخیالش شدم با کاردکش پاکش کردم که به لطف گلوله گلوله شدن خیلی راحت تونستم پاک کنم. در واقع نمیچسبه که پاک بشه.

بعد 3 4 بار تست که تقریباً خمیر داشت تموم میشد این ویدئو رو گرفتم. به رغم حجم زیادی که خالی کردم خودتون ببینید چی میشه.

ویدئو به خوبی گویاست و همونطور که میبنید به حدی بد پخش میشه که میشه گفت نمیشه استفاده کرد. تنها در یک صورت میشه که یه کیلو خمیر بزنی بعد یه لایه خیلی ضحیم بزنی که معقول و منطقی نیست.

برای اینکه نگن بلد نیستی/نمیدونی/تجربه نداشتی یه عکس از بقیه خمیرام  که تو خونه دارم:

photo_۲۰۱۷-۱۲-۱۱_۲۱-۱۰-۴۵.jpg

منم خیلی خوشبین بودم به این خمیر همین الانم یه مقدار تو CFIII مونده امیدوار بودم بتونه جای اونو بگیره اما متاسفانه اصلا راضی نیستم.

شایسته است شرکت محترم گرین در راستای نشون دادن حس نیت و احترام به حقوق خریدار، مبلغ خریدارای ناراضی رو پس بده.

ویرایش شده توسط winterblack
جابجایی تصویر
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

سلام  بر شما  دوستان گل لیونی:x

برای خرید و آزمایش  این خمیر بعضی از دوستان  آنقدر تردید دارند   که گویی قراره  میلیون ها دلار!! خرج  خرید  یه تیوپ خمیر بشه!:$

دوستان این خمیر کلا   25 هزار تومن قیمت داره ^_^

ویرایش شده توسط farhadii
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، farhadii گفته است :

سلام  بر شما  دوستان گل لیونی:x

برای خرید و آزمایش  این خمیر بعضی از دوستان  آنقدر تردید دارند   که گویی قراره  میلیون ها دلار!! خرج  خرید  یه تیوپ خمیر بشه!:$

دوستان این خمیر کلا   25 هزار تومن قیمت داره ^_^

مشکل هایی که این خمیر بوجود آورده

1)ویسکوزیته خیلی بالای  خمیر که خیلی  خیلی سخت میشه رو سی پی یو زد بعدش هم اگه کولر را باز کنید به صورت خیلی بد پخش شده

2) قطع واردات cf3  بدون دلیل

3)یوزر فرندلی نبودن خمیر و وجود خمیر هایی با قیمت بهتر و ویسکوزیته پایینتر (z5 بیش از 20 درصد ارزان تره ولی خیلی راحت هست کار کردن باهاش و z9 هم حدود 3 الی 4 هزار تومان گرانتره اما یوزر فرندلی بالایی دار)

دو نفر سی پی یو رایزن داشتند و با وجود سی پی یو کولر 240 دمای 70 به بالا گرفتند ( در نظر داشته باشید سی پی یو کولر آبی دما را مستقیم از کیس خارج میکند و ربطی به تعداد فن کیس نداره) رایزن اینقدر داغ نیستش (چون مثل اینتل خمیر بی کیفیت نزده لحیم کرده مثل سی پی یو های سری 2000 و پایینتر اینتل)مثل اینتل  با واتر کولر دما شون اینقدر بالا بره

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

مشکل هایی که این خمیر بوجود آورده

1)ویسکوزیته خیلی بالای  خمیر که خیلی  خیلی سخت میشه رو سی پی یو زد بعدش هم اگه کولر را باز کنید به صورت خیلی بد پخش شده

2) قطع واردات cf3  بدون دلیل

3)یوزر فرندی نبودن خمیر و وجود خمیر هایی با قیمت بهتر و ویسکوزیته پایینتر (z5 بیش از 20 درصد ارزان تره ولی خیلی راحت هست کار کردن باهاش و z9 هم حدود 3 الی 4 هزار تومان گرانتره اما یوزر فرندی بالایی دار)

دو نفر سی پی یو رایزن داشتند و با وجود سی پی یو کولر 240 دمای 70 به بالا گرفتند ( در نظر داشته باشید سی پی یو کولر آبی دما را مستقیم از کیس خارج میکند و ربطی به تعداد فن کیس نداره) رایزن اینقدر داغ نیستش (چون مثل اینتل خمیر بی کیفیت نزده لحیم کرده مثل سی پی یو های سری 2000 و پایینتر اینتل)مثل اینتل  با واتر کولر دما شون اینقدر بالا بره

عزیز من به شما توصیه می کنم Z5 رو بخری.
ولی بنده از Z5  که حداقل 7-8 سرنگش رو استفاده کردم چیز خاصی ندیدم. در عوض بوی بد! عدم یکدستی و اختلات ترکیبات خمیر(بعضا توی خمیر رگه های سفید هم دیدم). بسیار آبکی و چسبناک که اگر روی کامپوننت کنار پردازنده یا هرجای برد بریزه پاک کردنش کلی دردسر داره. ضمن اینکه عمر مفید فوق العاده پایینی هم داره. بعد از 6 ماه سطحی که خمیر خورده رو باز کنین و ببینید خمیر به چه شکل در اومده. لایه خشک سفید رنگ که بیشتر به عایق میخوره تا ناقل حرارت!

من تصمیم دارم یه چند تایی از  خمیر GT4 برای مغازه سفارش بدم برای سرویس لپتاپ و تعویض خمیر پردازنده یا گرافیک.

از نظر کنترل دمایی و انتقال حرارت از نظر بنده که اولین نفری هستم که تو ایران راند آپ خمیر سیلیکون داشتم میتونم بگم خمیر بسیار خوبیه. حتی بهتر از CFIII در انتقال حرارت.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، HeX گفته است :

ولی بنده از Z5  که حداقل 7-8 سرنگش رو استفاده کردم چیز خاصی ندیدم. در عوض بوی بد! عدم یکدستی و اختلات ترکیبات خمیر(بعضا توی خمیر رگه های سفید هم دیدم). بسیار آبکی و چسبناک که اگر روی کامپوننت کنار پردازنده یا هرجای برد بریزه پاک کردنش کلی دردسر داره. ضمن اینکه عمر مفید فوق العاده پایینی هم داره. بعد از 6 ماه سطحی که خمیر خورده رو باز کنین و ببینید خمیر به چه شکل در اومده. لایه خشک سفید رنگ که بیشتر به عایق میخوره تا ناقل حرارت!

من تصمیم دارم یه چند تایی از  خمیر GT4 برای مغازه سفارش بدم برای سرویس لپتاپ و تعویض خمیر پردازنده یا گرافیک.

از نظر کنترل دمایی و انتقال حرارت از نظر بنده که اولین نفری هستم که تو ایران راند آپ خمیر سیلیکون داشتم میتونم بگم خمیر بسیار خوبیه. حتی بهتر از CFIII در انتقال حرارت.

معین جان به نظرت وقتی اندازه یه نخود یا لوبیا رو سطح پردازنده بریزیم یه سشوار روش بگیریم به نظرت تاثیر داره تو پخش کردنش؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

معین جان به نظرت وقتی اندازه یه نخود یا لوبیا رو سطح پردازنده بریزیم یه سشوار روش بگیریم به نظرت تاثیر داره تو پخش کردنش؟؟

والا اینی که بند گرفتم اونقدر سفت نیست که نیاز به سشوار باشه! میزان استفاده هم بستگی به سطح داره. شما یه جا مستقیما روی سیلیکون گرافیک لپتاپ  میزنی شاید اندازه یک عدس کافی باشه. روی یه پردازنده سوکت 2011 بزنی شاید حدود 1 گرم خمیر ببره.

تا جایی هم که بنده تجربه کردم برای این میزان از سفتی خمیر نیازی به پخش کردن نیست. یک قطره کافی در وسط و سفت کردن کولر برای پخش کردنش کفایت می کنه. بهترین پخش شدن و انتقال حرارت هم تحت این الگو صورت میگیره.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

شما اولین نفر و اخرین نفر هستید که راندمان بالایی گرفته

چندتا مغازه کامپیوتر فروشی بگم که وقتی میخواهند قطعات اسمبل کنند اگه این گریس تو جعبه کولر بود ازش استفاده نمیکنند

حتی سایت های  ایرانی این گریس رو رویو نکرده(باوجود ورود یک ساله این گریس به بازار)

من z9 هم پیشنهاد داده بودم که با اینکه 3 الی 4 هزار تومان گرونتر ولی مثل z5 با کاردک آسان پخش میشه مثل گرین نیست سفتیش

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

شما اولین نفر و اخرین نفر هستید که راندمان بالایی گرفته

اخوی   بنده  هم  از این خمیر در مقایسه با z5  رضایت دارم و عقیده دارم این خمیر  از z5  بهتره

لینک به دیدگاه

منم از این خمیر جدید گرین راضیم!

الان تو خونه هم z5 دارم هم  ,GT-4

ولی این خمیر گرین عالیه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

بالای 70 !!

با رایزن  و واتر 240 ؟؟

با اورکلاک ؟ یا بدون اور!!

اخوی کدوم کاربران دقیقا دمای 70 به بالا داشتن 

بنده با واتر 240   دیپ کول  و رایزن  1500 x     ایدل 30 درجه هست  و  پس از  یک دقیقه  تحت   استرس  با  cpu   z     ( پنجاه و یک )   51   درجه

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، AminC گفته است :

دوستانی که خرید کردن، لطفا عکس از هنگام مالیدن و پخش شدن قرار بدن.

والا دادا من اینجوری پخش کردم الانم به خوبی داره کار میکنه

فک میکنم کولر رو بذازی مابقی خودش به خوبی پخش بشه

IMG_20171212_194041.jpg

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/20, 19:44:04، RλPTOR76 گفته است :

با سلام و تشکر
یک سری ابهامات برای من وجود داره
1. چرا دمای چیپ ست/هارد دیسک و بقیه قطعات مشخص نیست.
2. مدل دقیق کولر چیه و عکس بدین از قطعات.
3. ولید cpu-zبگیرید

اصول تست اینه که ابهامی برای مخاطب نداشته باشه این الان سراسر ابهامه. مثلا من میتونم رادیات واترکولر بزارم تو ظرف یخ یا اصا تو این هوای سرد پنجره اتاق رو باز کنم همه چی یخ بزنه.

من هیچ ابهامی نمیبینم.چیزی که به تست دمای سی پی یو ربطی نداره برای چی نشان داده بشه ؟ برای چی عکسی از قطعات نشون بده ؟ ولید میخواهید چکار ؟

لینک به دیدگاه

دوستان من میخواهم تست کاملی(کامل بدون هیچ سانسوری از کل برنامه تست و زدن گریس فیلم برداری شود) از سه خمیر گریزلی و cf3 و gt-4 بزارم با سی پی یو 7700k 

کسی میتونه کمک کنه cf3 از کجا تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

دوستان من میخواهم تست کاملی(کامل بدون هیچ سانسوری از کل برنامه تست و زدن گریس فیلم برداری شود) از سه خمیر گریزلی و cf3 و gt-4 بزارم با سی پی یو 7700k 

کسی میتونه کمک کنه cf3 از کجا تهیه کنم؟

با سلام
فکر کنم تو بازار رضا بگردین پیدا کنید
هنوز نسلش منقرض نشده ولی باید خوب بگردید بازار رو

ضمناً

بنظرتون گریزلی بهتره یا GT4
اگه اومیدم و GT4 بهتر عمل کرد چیکار کنیم :S:S

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام

ضمناً

گریزلی رو من از امازون گرفتم

https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Kryonaut-Grease-Paste/dp/B011F7W3LU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495807755&sr=8-1&keywords=thermal+grizzly+kryonaut

من هنوز گرین را برروی سی پی یو قابل اورکلاک تست نکردم ولی اینطور که جناب hex تست را انجام دادند انگار گریس گرین از لیکویید اولترا هم بهتره

من امروز بازار رضا بودم 2 طبقه + همکف را گشتم نیست که نیست

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، BehrouzSedigh گفته است :

من هیچ ابهامی نمیبینم.چیزی که به تست دمای سی پی یو ربطی نداره برای چی نشان داده بشه ؟ برای چی عکسی از قطعات نشون بده ؟ ولید میخواهید چکار ؟

والا من فکر می کنم یه سری دوستان بیش از حد مته به خشخاش میذارن.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است :

گریزلی رو من از امازون گرفتم

https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Kryonaut-Grease-Paste/dp/B011F7W3LU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1495807755&sr=8-1&keywords=thermal+grizzly+kryonaut

من هنوز گرین را برروی سی پی یو قابل اورکلاک تست نکردم ولی اینطور که جناب hex تست را انجام دادند انگار گریس گرین از لیکویید اولترا هم بهتره

من امروز بازار رضا بودم 2 طبقه + همکف را گشتم نیست که نیست

شما فقط دمای پایین پردازنده بنده رو میبینید ولی شرایط رو نمیبینید. خدمتتون هم قبل تر توضیح دادم علت رو:

• پردازنده 2500K لو ولتاژ که با ولتاژ 1.24 در 4.5 گیگاهرتز استیبل شده.
  • برد Maximus IV Extreme
  • در نسل Sandy Bridge سطح Die به IHS لحیم شده و از لحاظ دمایی بسیار بهتر از پردازنده های کنونی هستند.
  • پردازنده 2500K که اصولا پردازنده خنکی هست حتی از سری core i7 این سری مثل 2600K به دلیل نداشتن HT حدود 10 درجه خنک تر هست.
  • استفاده از کولر بادی PCcooler 1216X که تقریبا عملکردی مشابه واتر های 240 کنونی داره.
  • لپ شدن کف کولر که کمک می کنه 1-2 درجه بهتر عمل می کنه.
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، HeX گفته است :

شما فقط دمای پایین پردازنده بنده رو میبینید ولی شرایط رو نمیبینید. خدمتتون هم قبل تر توضیح دادم علت رو:

• پردازنده 2500K لو ولتاژ که با ولتاژ 1.24 در 4.5 گیگاهرتز استیبل شده.
  • برد Maximus IV Extreme
  • در نسل Sandy Bridge سطح Die به IHS لحیم شده و از لحاظ دمایی بسیار بهتر از پردازنده های کنونی هستند.
  • پردازنده 2500K که اصولا پردازنده خنکی هست حتی از سری core i7 این سری مثل 2600K به دلیل نداشتن HT حدود 10 درجه خنک تر هست.
  • استفاده از کولر بادی PCcooler 1216X که تقریبا عملکردی مشابه واتر های 240 کنونی داره.
  • لپ شدن کف کولر که کمک می کنه 1-2 درجه بهتر عمل می کنه.

دوست ندارم بحث تایپیک را منحرف کنم اما شات شما  چندتا  اشکال داره

1)دما به هنگام بنچمارک ثبت نشده و بعد از بنچمارک ثبت شده

2)ولتاژی که cpuz نشون میده با cpu id متفاوته

3)دمای بقیه قطعات مشخص نیست(نمیشه فهمید کیستون رو تو سردخونه تست گرفتید یا دما 25 درجه)

4)تعداد کور ها را درست نشون نمیده

5)کامل و جامع نیست معلوم نیست اصلا خمیر گرین زده شده یا نه

6)من حرف بدی نزدم گفتم نتیجه تست شما عالیه 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

با سلام

ضمناً

دادا تا جایی ک من دیدم گریزلی برای زیر کولر پردازنده استفاده نکردن!من ک تو ریویو ها نگا کردم گریزلی رو بیشتربرای دلید و کولر گرافیک میزدن!

لینک به دیدگاه

به نظرمون این رفیقمون قصد داره باز بحث همون پاور تست شده TPU رو پیش بیاره!ک بچه های گرین بخوان بخاطر شخص ایشون یه برنامه درست کنن و دعوت کنن در حضور خود ایشون تست کنن

والا 3 نفر تا الان تست کردن از دما و شات فرستادن اگه قرار بود راضی بشی با همینام راضی شده بودی.بدبینی ته نداره ک بخوای ادامه بدی

اینایی ک استفاده کردن از خمیر راضی!!!!این آقا ک استفاده نکرده ناراضی!؟!؟ عجب زمونه ای شده ها

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

https://www.aparat.com/v/kDISr

در کلیپ بالا میزان مصرف، نرمی، چسبندگی و پوشانندگی  بعد از باز کردن کولر کاملا مشخص کردم.

موفق باشید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...