رفتن به مطلب

آیا خمیرسیلیکون جدید گرین ارزش خرید داره ؟

Recommended Posts

در 19 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دادا تا جایی ک من دیدم گریزلی برای زیر کولر پردازنده استفاده نکردن!من ک تو ریویو ها نگا کردم گریزلی رو بیشتربرای دلید و کولر گرافیک میزدن!

ترمال گریزلی چندین مدل داره 

در 16 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

به نظرمون این رفیقمون قصد داره باز بحث همون پاور تست شده TPU رو پیش بیاره!ک بچه های گرین بخوان بخاطر شخص ایشون یه برنامه درست کنن و دعوت کنن در حضور خود ایشون تست کنن

والا 3 نفر تا الان تست کردن از دما و شات فرستادن اگه قرار بود راضی بشی با همینام راضی شده بودی.بدبینی ته نداره ک بخوای ادامه بدی

اینایی ک استفاده کردن از خمیر راضی!!!!این آقا ک استفاده نکرده ناراضی!؟!؟ عجب زمونه ای شده ها

اصلا دوست ندارم اون موضوع را پیش بیارم من تست خودم را کامل ارائه میدهم بدون نقصی 

4 نفر فقط شات گذاشتند و 3 نفر دیگه تجربه استفاده نا مناسب  را دارند 

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• ارسال 157
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

ضمن عرض معذرت خدمت اساتید، این تایپیک شده مهد کودک روز فروم

کاربر عزیز @mrp7 فکر میکنن این خمیر، خمیر خوبی نیست

از طرف دیگه ای دوستان عزیز دیگه ای نظیر @HeX تست های خودشون رو از پردازنده ها گرفتن

تستر هایی که سالهاست در حوزه سخت افزار فعالیت دارن و انواع خمیرهارو در انواع شرایط تست کردن

وقتی کسی که CFIII رو برای سالها استفاده کرده و الان داره میگه gt4 از cfiii بهتر عمل کرده و مستند هم میگه بهتر عمل کرده دیگه چه حرفی هست؟

یه توصیه هم برای دوستانی دارم نظیر خودم که به علت کوچیک بودن کیس یا کم تجربگی در استفاده از خمیرهایی با این ویسکوزیتی یه کم مشکل دارن:

خمیر رو ابتدا روی بلاک کولر پخش کنید بعد بزاریدش روی پردازنده. برای خودم فکر میکنم این راحت تر باشه.

و یه سوال شخصی دارم جدا از بحث:

برای پاک کردن خمیر قبلی از روی پردازنده چه راه مناسبی وجود داره؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

https://www.aparat.com/v/kDISr

در کلیپ بالا میزان مصرف، نرمی، چسبندگی و پوشانندگی  بعد از باز کردن کولر کاملا مشخص کردم.

موفق باشید.

من ویدئو شمارو دیدم
این سبک از خمیر زدن اصلا مطلوب نیست و به خاطر همینه که تمامی سازنده های درست حسابی یه کاردک برای پخش کردن همراه خود خمیر گذاشتند از جمله خود گرین!

یعنی شما فکر نکردی این کاردک واسه چیه؟

متاسفانه چون دیدی پخش نمیشه این کارو کردی که مشخص نباشه.

الان این ویدئو شما کجا مشخصه نرمی و سفتی خمیر چطوره؟

لینک به دیدگاه

https://www.aparat.com/v/kH9MF

https://www.aparat.com/v/KWt4x

photo_2017-12-05_08-33-10.jpg

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

ضمن عرض معذرت خدمت اساتید، این تایپیک شده مهد کودک روز فروم

کاربر عزیز @mrp7 فکر میکنن این خمیر، خمیر خوبی نیست

از طرف دیگه ای دوستان عزیز دیگه ای نظیر @HeX تست های خودشون رو از پردازنده ها گرفتن

تستر هایی که سالهاست در حوزه سخت افزار فعالیت دارن و انواع خمیرهارو در انواع شرایط تست کردن

وقتی کسی که CFIII رو برای سالها استفاده کرده و الان داره میگه gt4 از cfiii بهتر عمل کرده و مستند هم میگه بهتر عمل کرده دیگه چه حرفی هست؟

یه توصیه هم برای دوستانی دارم نظیر خودم که به علت کوچیک بودن کیس یا کم تجربگی در استفاده از خمیرهایی با این ویسکوزیتی یه کم مشکل دارن:

خمیر رو ابتدا روی بلاک کولر پخش کنید بعد بزاریدش روی پردازنده. برای خودم فکر میکنم این راحت تر باشه.

و یه سوال شخصی دارم جدا از بحث:

برای پاک کردن خمیر قبلی از روی پردازنده چه راه مناسبی وجود داره؟

من در حال حاضر از پد الکلی که مخصوص تزریفات استفاده می کنم(دونه ای 50 تومان). بسیار کار آمد هست بخصوص برای خمیر های خشک شده. البته بعدش با یه دستمال نخی نرم بدون پرز کامل پاکسازی می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

من ویدئو شمارو دیدم
این سبک از خمیر زدن اصلا مطلوب نیست و به خاطر همینه که تمامی سازنده های درست حسابی یه کاردک برای پخش کردن همراه خود خمیر گذاشتند از جمله خود گرین!

یعنی شما فکر نکردی این کاردک واسه چیه؟

متاسفانه چون دیدی پخش نمیشه این کارو کردی که مشخص نباشه.

الان این ویدئو شما کجا مشخصه نرمی و سفتی خمیر چطوره؟

به تجربه بهترین نوع خمیر زدن همین مدل هست! بخصوص برای این نوع کولر و کولرهایی که با کمی فشار سفت میشن. فکر کنم کاردک برای مبتدی ها که نمیدون چه مقدار خمیر بزنن  یا کسانی که قصد دارن سطح یک دست رو جایی نمایش بدن کاربردی تر باشه.

اگر در ابتدای  ویدیو ببینید همه کاردک های بنده کاملا تمیز هست. حتی برای خمیر جلید. جالبه که حدسیاتی که از ذهن خودتون میگذره سریعا به زبان میارید.

خمیر اگر نرم نباشه زیر کولر 775 اینقدر قشنگ پخش نمیشه چون فشار زیادی نمیاره این نوع کولر. چسبندگیش هم مشخص هست بعد از جدا کردن کولر بین دو سطح.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

https://www.aparat.com/v/kDISr

در کلیپ بالا میزان مصرف، نرمی، چسبندگی و پوشانندگی  بعد از باز کردن کولر کاملا مشخص کردم.

موفق باشید.

O.o
با این ویدئو سازنده های خمیر رو با خاک یکسان کردی

پس اون کاردک واسه چیه؟

چای که نیست قاشق جایزه توش باشه

مگه نمیدونید الان دیگه خمیر زدن این سبکی کنار گذاشته شده و همه توصیه میکنن کامل بپوشونی.

خداوکیلی این ویدئو الان کجاش سفتی/نرمی/خوب بودن/بد بودن خمیر مشخصه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، RλPTOR76 گفته است :

O.o

پس اون کاردک واسه چیه؟

مگه نمیدونید الان دیگه خمیر زدن این سبکی کنار گذاشته شده و همه توصیه میکنن کامل بپوشونی.

درود

بزرگوار میشه شما تجربیاتتون رو در این ضمینه در اختیار ما قرار بدید که استفاده کنیم؟

منظورتون از همه، دقیقا چه افرادی و کجا توصیه میکنند که کامل بپوشونیم؟ و از کی و کجا این سبک خمیر زدن کنار گذاشته شده؟

شما تجربیات خاصی در رابطه با خمیر دارید ممنون میشم انتقال بدید به بنده.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

در در 1396/09/13, 00:18:38، Amiro3D گفته است :

https://www.aparat.com/v/kH9MF

اینم تست خمیر جدید شرکت گرین :4_joy:

دیگه من چی بگم :4_joy:

با دست پخش می‌کنه لابد با کاردکش بستنی میخورند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، RλPTOR76 گفته است :

O.o

پس اون کاردک واسه چیه؟

https://www.aparat.com/v/xsev4

حله برادر؟

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، HeX گفته است :

https://www.aparat.com/v/xsev4

حله برادر؟

دوست عزیز این که یه متر خمیر خالی کرد

این کجاش یه قطره/مقدار متعارفه؟؟؟

11111111.thumb.jpg.37708f8a10115e347ea59f703e4d2e8d.jpg

این حداقل معادل 10 قطره است/یعنی یه خمیر دیگه بود برای 10 بار جواب میداد!!!!!

22222222222.thumb.jpg.5cbb8a0b86d7bc57974d9a7b88469e34.jpg

ویرایش شده توسط winterblack
اضافه کردن تصویر
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، winterblack گفته است :

دوست عزیز این که یه متر خمیر خالی کرد

این کجاش یه قطره/مقدار متعارفه؟؟؟

22222222222.thumb.jpg.5cbb8a0b86d7bc57974d9a7b88469e34.jpg

این حداقل معادل 10 قطره است/یعنی یه خمیر دیگه بود برای 10 بار جواب میداد!!!!!

خداییش هم هر کدوم از این قطره هایی که مشخص کردی یه پردازنده رو جواب میده!:DO.o

پس اگر ده تا قطره اونجا زده چه خمیری خوبیه که اینقدر زیاد توش داره و هنوزم تموم نشده بود. چون  4 گرمی متداول هشت تا قطره معادل 8 پردازنده رو بیشتر جواب نمیده:$

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، HeX گفته است :

پس اگر ده تا قطره اونجا زده چه خمیری خوبیه که اینقدر زیاد توش داره و هنوزم تموم نشده بود. چون  4 گرمی متداول هشت تا قطره معادل 8 پردازنده رو بیشتر جواب نمیده:$

بله دوست عزیز
همون cfiii بالای 15 بار جواب میده
کولرمستر 3 گرمی هم همینطور

فرق خمیر خشک و نچسب با نرمال اینه که خمیر خشک و نچسب باید چندبرابر بیشتر بزنی.

لینک به دیدگاه

@HeX

خداوکیلی خود شما خمیرای دیگه میزدی انقد خالی میکردی؟
با این حجمی که ایشون خالی کردن خمیر گرین برای 2 3 بار بیشتر جواب نمیده.

شما قبلا مورد قبول اغلب کاربران بودید اما با اون ماجرای تست پاور گرین و این خمیر متاسفانه نظر خیلی ها از جمله بنده در مورد شما عوض شد.

از یاد نمیبریم که شما به عنوان ناظر رفتی اونجا اما نقش مجری داشتی.

پیشنهاد میکنم پستای خودتون رو در این تاپیک مجددا بخونید. چشم بسته یه ریز فقط دفاع میکنید.

هیچ چیزی ارزش این کارا رو نداره.....
موفق باشید

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، HeX گفته است :

خدا وکیلی شما چقد از گرین میگیرید اینا رو بگید، شما برداشتی قشنگ نصف سرنگ رو خالی کردی روی cpu از هر طرف کم کم یه متر خمیر اضافه زده شده، از گرین میگیری تبلیغ کنی اوکی ولی الکی نیاید آموزش خمیر زدن بذارید و جنس آشغال توی حلق مردم بکنید، اینم شده قضیه پاور ؟

ویرایش شده توسط Evasion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، winterblack گفته است :

@HeX

خداوکیلی خود شما خمیرای دیگه میزدی انقد خالی میکردی؟

شما قبلا مورد قبول اغلب کاربران بودید اما با اون ماجرای تست پاور گرین و این خمیر متاسفانه نظر خیلی ها از جمله بنده در مورد شما عوض شد.

از یاد نمیبریم که شما به عنوان ناظر رفتی اونجا اما نقش مجری داشتی.

پیشنهاد میکنم پستای خودتون رو در این تاپیک مجددا بخونید. چشم بسته یه ریز فقط دفاع میکنید.

هیچ چیزی ارزش این کارا رو نداره.....
موفق باشید

پس معلوم شد داستان از کجا آب میخوره!

من تو ویدیو خودم نشون دادم که چقدر خمیر میزنم! دوستان دوست دارن با کاردک خمیر بازی کنن بهاش رو هم می پردازن. کلا با کاردک خمیر زدن مصرف رو بسیار بالا میبره. برای خمیر های چسبناک مثل Gelid Extreme مصرف بیشتر از این هم خواهد بود.چون هرچی خمیر بریزی بیشتر به کاردک میچسبه تا به سطح.این تجربه منه!

بنده به عنوان یه کاربر مستقل هیچ منافعی نه تنها در گرین بلکه در این فروم هم ندارم. همین مدت که شما میگید من بارها سر موراد مختلف گرین رو زیر سوال بردم و جواب قانع کننده خواستم. آقای حسینی هم در جریان هستن. بقول یکی از دوستان میگفت ضربه ای که تو به گرین میزنی داعش به اسلام نزده بود.
حالا سر این خمیر من تست کردم و دیدم با همون متد بنده که از نظر دوستان قدیمی هست این خمیر عالی جواب میده! در مقایسه با Gelid GC Extreme دارم میبینم این خمیر تنها 1 درجه ضعیف تر عمل می کنه! خمیری که من برای خریدش مجبورم 80 هزار تومان بپردازم. عملکرد خمیر در بلند مدت رو نمیتونم نظر بدم ولی در تست حاضر عملکرد رو مطلوب برآورد کردم.

نمیدونم بنده رو در برنامه گرین که در لیون برگزار شد چطور در نقش مجری دیدید!؟ من فقط یه آنباکس از پاور داشتم. بیش از ده نفر حاضر بودن. هرکسی میتونست ایرادی به روند تست میبینه گیر بده. حالا بماند که از مواردی که از پاور کولرمستر دیدیم چشم پوشی کردیم، چون هدف از تست پاور کولر مستر مقایسه با رفرنس های سایت های دیگر و اطمینان از کالیبره بودن دستگاه های گرین بود. اگر بنا بود مطمئنا قرار دادن کابل برق قطر 0.75 میتونه برای پاور 1200 وات حتی اگر کولرمستر باشه مشکل ساز باشه! در حالی که خارج از ایران قطر کابل برق ورودی این پاور بالای 2mm هست!

یه سری میگن عملکرد من تست کردم و خوب بوده.

یه سری میگن سفته من تست کردم با فشار کم کولر 775 راحت پخش میشه. خمیر سفت TX3 تونیک بود که با زور از سرنگ خارج میشد و با فشار کولر استوک AMD هم بزور پخش میشد ولی کسی اون زمان اعتراضی نداشت.

یه سری میگن قیمت گذاری مناسب نیست در صورتی که من فکر می کنم قیمتش عادلانس با توجه به کیفیتش.

من فقط چیزایی که در مورد این خمیر رو دیدم گفتم.

به نظر میرسه متاسفانه یه عده دنبال جو سازی هستن...

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 دقیقه قبل، Evasion گفته است :

خدا وکیلی شما چقد از گرین میگیرید اینا رو بگید، شما برداشتی قشنگ نصف سرنگ رو خالی کردی روی cpu از هر طرف کم کم یه متر خمیر اضافه زده شده، از گرین میگیری تبلیغ کنی اوکی ولی الکی نیاید آموزش خمیر زدن بذارید و جنس آشغال توی حلق مردم بکنید، اینم شده قضیه پاور ؟

اینو من نگرفتم ، خود گرین منتشر کرده:D 

قشنگ یه سری دوستان توهم توطئه برشون داشته.o.O

البته یوزرتون با تعداد ارسالتون مشخص می کنه از کدوم دسته از کاربرا هستین^_^

ویرایش شده توسط HeX
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا کاری نکنید که تاپیک بسته بشه.لطفا تهمت به دیگران بدون مدارک نزنید و سعی کنید محیط بدون تنش درست کنیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون 10 تا نقطه دوستمون من رو یاد این نوشته tomshardware انداخت:

Mister Scrooge. It’s OK to be frugal, but not when it comes to thermal paste. This is how people buttered their bread during the Great Depression. For a CPU, it’s not enough. When you can read the type and date code, the layer of compound is too thin.

$

http://www.tomshardware.com/reviews/cooling-air-pressure-heatsink,3058-9.html

مطالب بالا رو بخونید هنوزم خوبه. یادش بخیر بیشتر از 6 سال گذشته.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، HeX گفته است :

اینو من نگرفتم ، خود گرین منتشر کرده:D 

قشنگ یه سری دوستان توهم توطئه برشون داشته.o.O

البته یوزرتون با تعداد ارسالتون مشخص می کنه از کدوم دسته از کاربرا هستین^_^

ویدئو رو گرین گرفته اما شما میای اولین نفر و خیلی سریع بعد انتشارش میزاری؟

بعد تمام قد هرچی میگن دفاع میکنی مثلا گفته شد اندازه 10 تا خمیر زدن شما گفتی پس خوبه!

بله 
ترمال گریزلی و کولابراتواری و  جلید پشتش هستن!

ویرایش شده توسط winterblack
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، winterblack گفته است :

ویدئو رو گرین گرفته اما شما میای اولین نفر و خیلی سریع بعد انتشارش میزاری؟

بعد تمام قد هرچی میگن دفاع میکنی مثلا گفته شد اندازه 10 تا خمیر زدن شما گفتی پس خوبه!

چون من ازشون سوال کردم مثل همیشه و ازشون خواستم برای بچه ها جواب قانع کننده داشته باشن و روش درست رو نشون بدن. من همیشه از گرین حمایت از بچه ها و پاسخ قانع کننده رو خواستم ولی جوابم رو با تهمت همکاری و دریافت در مقابل تبلیغات مزد گرفتم. واقعا انصاف نیست.

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت کاربران محترم انجمن های لیون کامپیوتر. تا اینجا خیلی از دوستان نظرات و انتقادات خودشون رو در مورد این خمیر مطرح کردند و همگی این نظرات از سوی تیم فنی گرین به صورت کامل و موشکافانه رصد شده و البته قابل احترام هستش. 

پیرو  ویدئو قبلی  برخی از دوستان اشاره کرده بودند در صورت اعمال خمیر به صورت لاین و پخش کردن اون توسط کاردک مخصوص درون جعبه : 

نقل قول

نقل قول

شما برداشتی قشنگ نصف سرنگ رو خالی کردی روی cpu 

همکاران بنده برای شفاف سازی بیشتر و نمایش مقدار خمیر موجود درون سرنگ 4 گرمی خمیر GREEN GT-4 Premium همین روش اعمال خمیر رو برای بیش از 13 لاین تکرار کردند که در ویدئو زیر می تونید اون رو مشاهده کنید:

tyjt_gt-4.jpg

https://www.aparat.com/v/s9Km5

ویرایش شده توسط Mahdi_Moosavi
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

ممنون از آقا سید عزیز و آقای شعبانی (که صداشون خیلی قشنگه)، ویدیو کامل و بدون نقص بود . 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام مجدد خدمت کاربران محترم انجمن های لیون کامپیوتر. تا اینجا خیلی از دوستان نظرات و انتقادات خودشون رو در مورد این خمیر مطرح کردند و همگی این نظرات از سوی تیم فنی گرین به صورت کامل و موشکافانه رصد شده و البته قابل احترام هستش. 

پیرو  ویدئو قبلی  برخی از دوستان اشاره کرده بودند در صورت اعمال خمیر به صورت لاین و پخش کردن اون توسط کاردک مخصوص درون جعبه : 

همکاران بنده برای شفاف سازی بیشتر و نمایش مقدار خمیر موجود درون سرنگ 4 گرمی خمیر GREEN GT-4 Premium همین روش اعمال خمیر رو برای بیش از 13 لاین تکرار کردند که در ویدئو زیر می تونید اون رو مشاهده کنید:

https://www.aparat.com/v/s9Km5

بسیار عالی لذت بردم

کلا همیشه بچه های گرین صدای خریداراشو میشنوه برعکس برند های دیگه.

اونوقت عزیزان میگن چرا از گرین طرفداری میکنید!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...