رفتن به مطلب

تحریم ISP ها

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 35 دقیقه قبل، bighero7 گفته است :

اکثر شرکت ها در زمان حجم منصفانه خط شمارو تا کشش آخر باز میکنن ، یعنی پایین ترین طرح رو هم بگیرین سرعتتون تا اونجایی که خططتون کشش داشته باشه باز هست ، از ویژگی های طرح های غیر حجمی اینه که در زمان حجم منصفانه سرعت کاملا آزاد و در حداکثر خودش هست

پس اینکه مثلا سرعت 4 مگ میخریم یا سرعت 512 کیلوبیت  در چیه؟

اونطور که من برداشت کردم  سرعتی که میخری همون سرعتیه که در طی مصرف منصفانه دریافت میکنیم و بعد از مصرف منصفانه سرعت به کمترین حد یعنی 128 کیلوبیت کاهش پیدا میکنه 

اینجا رو ببینید 

https://www.mehrnews.com/news/4149071/نحوه-مصرف-منصفانه-اینترنت-مشخص-شد-تضمین-۹۵-درصدی-سرعت-برای-کاربر

Snap 2017-11-30 at 19.35.59.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 211
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان عزیز جدای بحث هایی که کردین این طرح مطمعنا بیشتر به نفع isp ها خواهد بود وگرنه تا الان دادشون درمیومد و سنگ اندازی می کردن.اینا جایی نمیشینن که زیرشون اب بره.

لینک به دیدگاه

خواستم طرح آرت 1 شاتل رو 1 ساله تمدید کنم اما شاتل لعنتی گفت نمیشه. گندش در اومد کاملا.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

شاتل مثل همیشه میزان ترافیک کمتری میده ولی باز هم با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید از تعرفه های قدیم خیلی بهتر است عزیز

شما کی میتونستین با تعرفه های قبلی شاتل با 80تومن 180گیگ اون هم با سرعت 16مگ استفاده کنین

آقای جهرمی هم دمش گرم تعرفه هایی که قرار داده شدیدا بر خلاف مخابرات و شرکت هاست که تونسته جلوشون دربیاد و جلوی خالی کردن جیب ملت رو بگیره

سلام

عزیز من این تعرفه های به هیچ درد کسی که هم گیم آنلاین میزنه هم بازی دانلود می کنه و هم فیلم و سریال و هزارتا برنامه دیگه نمی خوره خدای شما خودتون زدی به نفهمی یا واقعا متوجه نمیشی شما کجای دنیا گیگ داخلی و خارجی دارنند کجایی دنیا برای سایت های داخلی و خارجی یک سقف گیگ و سرعت تعیین می کنند که بعد از تموم شدن گیگ سرعت کم میشه تا جایی که مجبور بشی بازم گیگ بخری

کجا دنیای اصلا  این تعرفه ها است خدای حقمون ما رو جهان سومی بدونند چون ملت و مملکت ما شده فقط دزدی و زیراب زنی هم دیگه

آقا جهرمی هم قشنگ یا این تعرفه ها راه دزدی جدید به شرکت های ارائه دهنده اینترنت داده

اصلا مثلا ما اینترنت نامحدود داریم وای چقدر ما خوشحالیم!!!!!!

همیشه میگم قبل نظر دادن کمی فکر کنیم

موفق باشی

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

بریداینستاگرام آقای وزیر بخونید نظرات مردم و اینجور که فهمیدم پر مصرفها خیلی ناراضی اند 

https://www.instagram.com/p/BcHRnzfAgbs/?taken-by=azarijahromi

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

موقع هدفمندی یارانه ها اولش میگفتن حذف یارانه ها ، بعد دیدن سوتی دادن عوضش کردن هدفمندی ، 45 تومن میدن اما 20 برابرش تو همه اقلام افزایش قیمت داشتیم ، تو این خراب شده کی دیدی به نفع مردم عادی قدمی بردارن یا ارزونی باشه ، همیشه به فکر جیب خودشون و آقازاده های چندملیتی هستن که پول عیش و نوش خارجشون جور بشه ، هر وقت گفتن ارزونی ، مثلا کالای 1000 تومنی کردن 1500 دیدن مردم اعتراض میکنن کردن 1400 گفتن ارزون کردیم و وقتی میبینن اعتراضی نیست بعد مدتی میشه 2000 !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من همیشه Wan show رو نگاه میکنم  شوی لاینس با   لوک دوستش است در باره تکنولوژی-یکبار از لاینس پرسیدیم سرعت نتتون چقدره- گفت که نمیشه مال شرکت LMG رو گفت محرمانه است- LMG یعنی لاینس میدا گروپ- ولی مال خونه ام (کانادایی است) سرعت زیر:

Capture.thumb.JPG.eb077aaca356a012011aa5a435036a0c.JPG

یعنی  واقعا باید  تبریک گفت به سرعت نت در یران!!!

201 mbpsدان-203 mbps آپ- پینگ 17- بعد ما سرعت 512 کیلوبایت داریم هنوز!   با تیم بنفش تا سال بوق:4_joy:

دوستانی که نمیشناسن  -کانال لاینس رو حتما عضو بشن -  کانال خیلی باحالیه-  فرومش هم حرف نداره-

Linus Tech Tips

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

دوستان من همیشه Wan show رو نگاه میکنم  شوی لاینس با   لوک دوستش است در باره تکنولوژی-یکبار از لاینس پرسیدیم سرعت نتتون چقدره- گفت که نمیشه مال شرکت LMG رو گفت محرمانه است- LMG یعنی لاینس میدا گروپ- ولی مال خونه ام (کانادایی است) سرعت زیر:

201 mbpsدان-203 mbps آپ- پینگ 17!!!! بعد ما سرعت 512 کیلوبایت داریم هنوز!   با تیم بنفش تا سال بوق:4_joy:

دوستانی که نمیشناسن  -کانال لاینس رو حتما عضو بشن -  کانال خیلی باحالیه-  فرومش هم حرف نداره-

Linus Tech Tips

اینجا ایران است دیگه

سهام عدالتم قبل انتخابات قولشو دادن الان کجاس ?

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

201 mbpsدان-203 mbps آپ- پینگ 17!!!! بعد ما سرعت 512 کیلوبایت داریم هنوز!   با تیم بنفش تا سال بوق:4_joy:

Linus Tech Tips

یعنی توی ایران هم روزی همچین سرعتی رو خواهیم دید ؟

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

1- بیشترین سود شرکتهای اینترنتی از فروش حجم هست نه فروش سرویس و به نظرم به همین دلیل به هیچ وجه زیر بار اینترنت نامحدود به معنای واقعی نخواهند رفت مگر اینکه چوب بالای سرشون باشه که با وجود نداشتن مدعی العموم واقعی در این میان غیرممکن هست.

2- متاسفانه در موقع مقایسه اینترنت کشور ایران با کشورهای دیگر میان و اینترنت adsl ایران رو با اینترنت موبایل کشورهای دیگه مقایسه میکنن که مقایسه صحیحی نیست و هزینه اینترنت همراه بیشتر هست. بسیاری از کشورهای دیگر سالهاست محدودیت حجمی برای adsl رو به صورت کامل برداشتند یا اینکه محدودیت هایی در حد 1000 یا 2000 گیگ ماهیانه قرار داده اند. برای مقایسه چون خودم هندی هستم و میدونید نمیشه اینترنت هند رو حتی با کشورهای خیلی پیشرفته مقایسه کرد ولی میبینید که بزرگترین شرکت اینترنت هند یعنی airtel هم محدودیت 1000 گیگ داره.

Untitled.thumb.jpg.5a09340d0a8314afb09e6a211edbc986.jpg

1300 روپیه میشه حدود 80 تومن. تماس ها کاملا رایگان میشه اینترنت تا 100 مگابایت و 1350 گیگ محدودیت مصرف . خیلی دوستانم از پاکستان هم هستند که شهادت میدهند که با 800 روپیه الی 1000 روپیه پاکستان (فکر کنم حدود 30 الی 35 تومن بشه) یک ماه اینترنت نامحدود داشتند)

3- مصرف کنندگان اینترنت در همه جا به دو دسته کلی آماتور و حرفه ای تقسیم میشند. و با توجه به سرویس های بسیار زیاد فعلی مانند تلگرام (بیشتر در ایران) واتساپ فیس بوک اینستاگرام یوتیوب از داخلی ها آپارات استفاده از سایت های دانلود مثل دانلودها و ... آستانه استفاده از اینترنت در صورتی که فرد بخواد بدون نگرانی خاصی و بدون استفاده غیرمعمول از اینترنتش استفاده کنه چیزی بیش از 40 50 گیگ در ماه خواهد بود. این رو هم اضافه کنید که اکثریت خانواده های ایرانی به دلیل مشکلات مالی (که قطعا حکومت و دولت ها هیچ نقشی در اون نداشته اند!!!) به صورت دسته جمعی و گروهی از اینترنت adsl به صورت وایفای استفاده میکنند. 

4- مدت سه ماه تابستان به کشورم هند برگشتم و در اونجا برای اولین بار طعم واقعی اینترنت رو چشیدم. در حالیکه قبل از اون فکر میکردم اگر محدودیت ها برداشته بشه نتیجه منفی خواهد داشت، اما در کمال تعجب حتی احساس کردم با برداشته شدن محدودیت سرویسهایی مثل یوتیوب درصد استفاده از محتوای غیرمناسب برام خیلی کمتر شده بود و انقدر سراغ ویدیو های مورد علاقه ام از بازی ها و رشته ام که کلام و فلسفه هست رفتم که با وجود روزها استفاده پشت سرهم و با محدوده زمانی بسیار زیاد مثل روزی 8 9 ساعت حتی 1 بار هم سراغ محتوای غیرمناسب (از نظر بعضی) نرفتم. اینجا بود که اون حدیث الانسان حریص علی ما منع به معنای این که انسان نسبت به چیزی که ازش منع بکنن حریص میشه واقعا برام روشن شد.  واقعا عرض میکنم شاید اینترنت اینجا حتی 50 درصد لذت و استفاده اینترنت رو هم نداشته باشه.

5- متاسفانه محدودیت ها و قیمتها و سرویس دهی های نامناسب در کشور معلول دلایل زیادی هستند. اما به نظر حقیر، اصلی ترین اون نگاه امنیتی هست که در کشور وجود داره و به همین دلیل هم هست که سعی میشه سرویس های مهمی مثل اینترنت در درگاه های اصلی و شاهرگ های حیاتی به صورت انحصاری دربیاد. چرا که سرویس انحصاری قابلیت مانیتورینگ و نظارت راحت تری داره. همین هم باعث میشه اون نهاد انحصارطلب قیمت ها رو در نبود رقیب، به صورت دلبخواه بالا و پایین بکنه.

6- سرویس هایی که توسط شرکت های adsl به فروش میرسه، دو گونه حجم مصرفی درش هست. یک حجم اعلامی هست و یک حجمی که میشه با توجه به امکانات اون سرویس ازش استفاده کرد مثل شبانه رایگان سرورهای شاتل و آسیاتک و ... که به نظرم این مورد دوم یعنی حجم های جانبی بسیار بسیار مهم تر از حجم اصلی خصوصا برای یوزرهای ه.ا.ر.د.ک.و.ر هست . متاسفانه در فضای دورویی موجود در کشور خصوصا در اقتصاد که هرکس سعی میکنه با نشون دادن یه ورقه و تعدادی آمار کار خودش رو موجه جلوه بده این مورد اینترنت هم به اون اضافه شده و به جای این که حجمی که در مجموع حجم اصلی و امکانات دیگه مثل شبانه قابل استفاده هست و به صورت متوسط استفاده میشه (و برای دولتمردان و مسئولان به راحتی قابل فهم هست و میتونند حجم های مصرفی شبانه رو به صورت متوسط جمع آوری کنند) رو ملاک عمل قرار بدند فقط به حجم اولیه اصلی استناد میکنند.

7- در هر حال نتیجه گیری من این هست که در این وضعیت، سرویس های جدید در صورتی که شبانه رایگان درشون نباشه برای حرفه ای ها و استفاده کنندگان حداکثری یک پسرفت حتمی و غیر قابل انکار خواهد بود. ولی برای افرادی که به صورت محدود از اینترنت استفاده میکنند میتونه وضعیت بهتری باشه.

لینک به دیدگاه

اگر اینترنت رو هم رایگان ارائه میدادن به مردم بازم بدهکار بودن به ما چون چندین ساله مردم رو با قیمت های بالا   میچاپن و فیلتر میکنن ،  تا چند سال پیش تا میخواستی صفحه گوگل رو باز کنی باید 5 دقیقه منتظر میبودی اونم با کلی قطعی و هزینه بالا . این ناکس ها نمیدونم چطوری روشون میشه حرف از تغییر و تحول اینترنت تو این کشور میزنن الان چند ساله من در ارزوی یک بار فیلتر نبودن youtube هستم بدون دردسر آخه مگه این سایت چی داره که چندساله فیلتره ؟

بعد هم مطمن باشید تا این کارشون به نفع خودشون و  ISP ها نباشه اجراییش نمیکردن همیشه به ما استفاده کننده ها ظلم شده و میشه در استفاده از اینترنت و هزار کوفت دیگه .

ویرایش شده توسط Majidi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

اینجا ایران است دیگه

سهام عدالتم قبل انتخابات قولشو دادن الان کجاس ?

مهم آزادی و کنسرته ! وضع کشور ما همینه هر کی میاد وسط ادعا میکنه من آزادی میارم !چهارتا جو میدن و چهل تا بازیگرم میان وسط جهت حمایت بدوید بدوید الان همه چیز آزاد میشه سریع بریم رای بدم !

مردم باهوش ما که سر در تلگرام کردن هم میرن به اینا رای میدن اونا هم میان داداش و آبجی و جد در جد رو میارن تو دولت تا میتونن میخورن گند یکیش هم دربیاد مسئله نیست !

هنوز مردم تو پیج آقای جوگیری مینویسن مرد تنها دولت !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، rezagtx گفته است :

201 mbpsدان-203 mbps آپ- پینگ 17- بعد ما سرعت 512 کیلوبایت داریم هنوز!   با تیم بنفش تا سال بوق:4_joy:

Linus Tech Tips

برای خونش از یک لود بالانسر استفاده کرده رضا جان 2 عدد کانکشن کابلی رو به هم متصل کرده وگرنه بیشترین سرعت برای منطقشون 100 مگابیت بود.میخاست کابل نوری FTTH نصب کنه گفت هزینش برام زیاده اومد این کارو کرد.نت دفترش)LMG) هم نت یک گیگابیتی هست و نوری. اون سری میگفت مودم خالیش که به صورت اجاریه یی ازش در دفتر استفادش می کنن یک میلیون دلار قیمتشه!O.o ساخت هواوی.

یه بارم میخاست با استفاده از وایرلس نت گیگابیتی  دفترشو منتقل کنه به خونش که به خاطر اختلاف ارتفاع نشدو نیاز به یک دکل با ارتفاع خیلی زیاد داشت.

من دو سه ساله ویدیو هاشو دنبال میکنم. خیلی هوفتیه ولی عاشقشم.:8_laughing:

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

برای خونش از یک لود بالانسر استفاده کرده رضا جان 2 عدد کانکشن کابلی رو به هم متصل کرده وگرنه بیشترین سرعت برای منطقشون 100 مگابیت بود.میخاست کابل نوری FTTH نصب کنه گفت هزینش برام زیاده اومد این کارو کرد.نت دفترش)LMG) هم نت یک گیگابیتی هست و نوری. اون سری میگفت مودم خالیش که به صورت اجاریه یی ازش در دفتر استفادش می کنن یک میلیون دلار قیمتشه!O.o ساخت هواوی.

یه بارم میخاست با استفاده از وایرلس نت گیگابیتی  دفترشو منتقل کنه به خونش که به خاطر اختلاف ارتفاع نشدو نیاز به یک دکل با ارتفاع خیلی زیاد داشت.

من دو سه ساله ویدیو هاشو دنبال میکنم. خیلی هوفتیه ولی عاشقشم.:8_laughing:

بله در جریانش بودم ویدیو   کانکشن های کابای رو دیدم. چگونه سرعت نت  خود را دو یا چند برابر کنید. من ارشیو ویدیو هاش رو دارم. صد درصد لاینس  کارش عالیه. 

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، bighero7 گفته است :

اکثر شرکت ها در زمان حجم منصفانه خط شمارو تا کشش آخر باز میکنن ، یعنی پایین ترین طرح رو هم بگیرین سرعتتون تا اونجایی که خططتون کشش داشته باشه باز هست ، از ویژگی های طرح های غیر حجمی اینه که در زمان حجم منصفانه سرعت کاملا آزاد و در حداکثر خودش هست

البته این حرف شما بعید میدونم درست باشه . لااقل در مورد پارس آنلاین میدونم که اینطور نیست

من سرعت 2 مگ خریداری میکردم زمان دانلود سرعتم فیک روی 2 بود و بالاتر نمیرفت گاها پایینتر هم می اومد

تغییر سرویس دادم به 1 مگ بعد از تغییر سرعت دانلودم دقیقا اومد روی 1 مگ و بیشتر نمیشه

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

بریداینستاگرام آقای وزیر بخونید نظرات مردم و اینجور که فهمیدم پر مصرفها خیلی ناراضی اند 

https://www.instagram.com/p/BcHRnzfAgbs/?taken-by=azarijahromi

شما که از اینترنت 8 مگ استفاده میکردید سرعت دریافت یک فایل چند بود ؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mashhad گفته است :

شما که از اینترنت 8 مگ استفاده میکردید سرعت دریافت یک فایل چند بود ؟

حدودای 900 کیلوبایت

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

حدودای 900 کیلوبایت

چقدر کم !!!

من سرویس 2 مگ پارس آنلاین داشتم تا 2 مگ رو راحت دانلود داشتم . یک چیزی تو مایه های عکس زیر :

Related image

ویرایش شده توسط Mashhad
لینک به دیدگاه

دوستان این این 2 مگ 50 گیگ 

یعنی 25 گیگ اینترنت هست و 50 گیگ انترانت؟

7b901ab7-c38a-4a90-b74b-a67851b9db96.jpg

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ATER گفته است :

خیر فکر میکنم 25 گیگ اینترنت یا 50 گیگ اینترانت هست. یعنی اگر 25 گیگ اینترنتتون رو استفاده کنید حجمتون به پایان میرسه و دیگه اینترانت هم ندارید.

لینک به دیدگاه

همه شرکت ها طرح هاشون آشغاله و مثل هم، همون طور که یکی از دوستان گفتن اینا باهم هماهنگ کردن. ولی خودمونیم شاتل یک چیزه دیگه است، باید بریم نمایندگی هاش رو آتیش بزنیم.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، indianboy گفته است :

خیر فکر میکنم 25 گیگ اینترنت یا 50 گیگ اینترانت هست. یعنی اگر 25 گیگ اینترنتتون رو استفاده کنید حجمتون به پایان میرسه و دیگه اینترانت هم ندارید.

با این وضعیت بد نیست که

من 25 تومن میدم  17 گیگ اینترنت سرعت 1 مگ

الان شده همون 25 تومن  25 گیگ و سرعت 2 مگ

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ATER گفته است :

هیچکدام

شما 50 گیگ داری. اگه بین المللی استفاده کنی 1x حساب میشه اگه داخلی استفاده کنی 0.5x حساب میشه

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، i-Farzad گفته است :

هیچکدام

شما 50 گیگ داری. اگه بین المللی استفاده کنی 1x حساب میشه اگه داخلی استفاده کنی 0.5x حساب میشه

*بنا بر مصوبه، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی نصف ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد. این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از ترافیک بین المللی استفاده کند و سرویس ۱۶ مگابیت را خریداری کرده باشد،۱۵۰ گیگابایت ترافیک، و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند، سقف مصرف وی  ۳۰۰ گیگابایت خواهد بود. در صورت مصرف ترکیبی هم مطابق همین فرمول عمل خواهد شد.

http://www.asiatech.ir/رهایی-از-محدودیت-ترافیک

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ATER گفته است :

با این وضعیت بد نیست که

من 25 تومن میدم  17 گیگ اینترنت سرعت 1 مگ

الان شده همون 25 تومن  25 گیگ و سرعت 2 مگ

البته بدون شبانه رایگان !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...