رفتن به مطلب

تحریم ISP ها

Mehrdad.93
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

برای من که بازگشت به سمت adsl بود.

امروز هم دیدم نزدیک خونمون دارن سازه های سیمانی کوچک درست میکنن برای پست جدید مخابرات(احتمال زیاد VDSL یا FTTH باشه).

یا خدا یعنی امکانش هست بعد از این همه انتظار.:35_thinking:

لینک به دیدگاه

• ارسال 211
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 ساعت قبل، micpet گفته است :

لینک isp و طرحی رو که داری میگی بزار، واقعا بهتره که لینک رو بزاری.

شاتل

طرح هاش خوبه اتفاقا

لینک به دیدگاه

دو مسئله هست که بهش دقت نکردید من طرفدار وضعیت فعلی نیستم اما دو نکته مهم اینجاست یه خورده وقت بزارید بخونید بعد اعتراض کنید !

سرویس 4 مگ شاتل اجازه دانلود ماهی 51 گیگ رو میده این سرویس در حالت معمول 16 مگ سرعت داره تمامی سرویس های شاتل با 16مگ سرعت شروع میشند و پس از مصرف بیشتر از سقف تعیین شده سرعتتون طبق سرویس پایه شما تقسیم بر 8میشه یعنی با 4 مگ باید بتونید 450کیلوبایت سرعت یه خورده کمتر یا بیشتر داشته

دوم اینکه مثل قبل دیگه اینترنت شما بخاطر نداشتن حجم قطع نمیشه 

این طرح شاتلند هم برای خود من که شخصا مزخرف بود همیشه بازی های PC رو دیر به دیر میذاشتن حتی تا یک هفته هم تاخیر داشته بازی جدید رو بزاره

اکثر دیتا های پلی استیشن 4 هم که میذاشت خراب بود معلوم نبود از کجا میگرفتن دوستای خودمم تست کردن گفتن دیتای های پلی استیشنی که میذاره همش خرابه

در نهایت حجم آپدیت و دانلود بازی اگه زیاد باشه یا باید با همین سرعت پایتون تحمل کنید یا باید بسته موبایل بخرید راحت !

به نظر من کسی آنلاین گیم بازی نمیکنه اصلا سمت ADSLنره چون معنا نداره هزینش هم زیاده

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

سرویس 4 مگ شاتل اجازه دانلود ماهی 51 گیگ رو میده این سرویس در حالت معمول 16 مگ سرعت داره تمامی سرویس های شاتل با 16مگ سرعت شروع میشند و پس از مصرف بیشتر از سقف تعیین شده سرعتتون طبق سرویس پایه شما تقسیم بر 8میشه یعنی با 4 مگ باید بتونید 450کیلوبایت سرعت یه خورده کمتر یا بیشتر داشته

البته اجازه 17 گیگ دانلود رو میده:
2017-11-30_5-31-26.thumb.png.23c2663939f07d0e7aa7b498ab9e4d83.png 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، engmrmz گفته است :

البته اجازه 17 گیگ دانلود رو میده:
2017-11-30_5-31-26.thumb.png.23c2663939f07d0e7aa7b498ab9e4d83.png 

17دانلود خارجی که در نهایت با سرعت 4مگ میتونی نامحدود دانلود کنی غیر از اینه؟

یادم رفت بگم خرید هر یک گیگابایت شده دو هزار تومن شاتل قبلا سه هزار و دویست تومان بود (حالا باز یه سریا نیان بگن من قبلا دو تومن میدادم فلان آی اس پی !)

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

اگر از همین شاتل بخواین بگیرین میتونید تعرفه 4mb رو بگیرین ماهیانه 40تومن با حداقل ترافیک 51گیگ و سرعت هم تا جایی که خطتون جواب بده باز میزارن

درصورت استفاده از ترافیک داخلی 102گیگ میتونید استفاده کنید دانلود از سایت شاتل لند کاملا رایگان ..

برادر یک سوم 51 گیگ ترافیک خارجی هست عزیز دل! اگه ترافیکش 60 گیگ هم بود تقریبا نصف مصرف بنده نمیشه اونم با 10 تومن بیشتر!

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

مگر مخابرات هنوز سرویس نامحدود داره؟

بله من چند سال پیش سرویس رو گرفتم

1مگ هست  سرعتدانلود هم حدود 130 تا یعنی یک روز کامل  10 گیگ دانلود میشه کرد

البته رو یه خط دیگه از شاتل سرویس دارم که  دلمون خوش بود به دانلود از شاتلند که اونم برداشتنش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دو مسئله هست که بهش دقت نکردید من طرفدار وضعیت فعلی نیستم اما دو نکته مهم اینجاست یه خورده وقت بزارید بخونید بعد اعتراض کنید !

این طرح شاتلند هم برای خود من که شخصا مزخرف بود همیشه بازی های PC رو دیر به دیر میذاشتن حتی تا یک هفته هم تاخیر داشته بازی جدید رو بزاره

اکثر دیتا های پلی استیشن 4 هم که میذاشت خراب بود معلوم نبود از کجا میگرفتن دوستای خودمم تست کردن گفتن دیتای های پلی استیشنی که میذاره همش خرابه

در نهایت حجم آپدیت و دانلود بازی اگه زیاد باشه یا باید با همین سرعت پایتون تحمل کنید یا باید بسته موبایل بخرید راحت !

به نظر من کسی آنلاین گیم بازی نمیکنه اصلا سمت ADSLنره چون معنا نداره هزینش هم زیاده

سلام

ظاهرا" از طرح شاتلند درست استفاده نمیکردی مگرنه این حرفو نمیزدی xD فایل های شاتلند که اصلا به درد نمیخورن

استفاده درست از شاتلند:

1.من تمامی لینکهای مستقیمی که از هر سایتی داشتم به داخل آپلود سنتر شاتلند انتقال میدادم و بعدش رایگان دانلودشون میکردم... 

یعنی در واقع هر فایلی  توی دنیای اینترنت که لینک مستقیم داشته باشه رو به این روش رایگان دانلود میکردم ، تقریبا زمین و زمان رو دانلود میکردم در مدت زمان وجود این طرح :| 

2. دانلود رایگان ویدیو های با سقف 30 دقیقه از یوتوب ، چطور؟  لینک ویدیو های با سقف 30 دقیقه رو از یوتیوب داخل آپارات آپلود میکردم  بطور گروهی ، مثلا 7-8 تایی رو که میخواستم دانلود کنم، بعد از اینکه ویدیو ها توی آپارات پردازش میشه میتونی ازش یه لینک مستقیم بگیری ، اون لینک مستقیم رو توی آپلود سنتر شاتلند آپلود میکردم و رایگان دانلودش میکردم 

سقف دانلود از شاتلند هم که 5 ترابایت بود ، دیگه ببین چقدر دانلود میکردم:D همین الانم دارم آخرین چیزهایی که نیاز دارم رو دانلود میکنم

سو استفاده گر هم نیستم :D:D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود

اقا دیگه تقسیم بر 8 نمیشه

طبق مصوبه 266 بعد از تموم شدن حد منصفانه سرعت میاد روی 128

مرد مومن اگه تقسیم میکردن که عالی بود

مثلا سرعت 16 میگرفتی بعد از حد منصفانه میشد تقسیم بر 8 سرعت 2!!!

ولی اینا جای نمیخوابن که زیرشون اب بره

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

ظاهرا" از طرح شاتلند درست استفاده نمیکردی مگرنه این حرفو نمیزدی xD فایل های شاتلند که اصلا به درد نمیخورن

استفاده درست از شاتلند:

1.من تمامی لینکهای مستقیمی که از هر سایتی داشتم به داخل آپلود سنتر شاتلند انتقال میدادم و بعدش رایگان دانلودشون میکردم... 

یعنی در واقع هر فایلی  توی دنیای اینترنت که لینک مستقیم داشته باشه رو به این روش رایگان دانلود میکردم ، تقریبا زمین و زمان رو دانلود میکردم در مدت زمان وجود این طرح :| 

2. دانلود رایگان ویدیو های با سقف 30 دقیقه از یوتوب ، چطور؟  لینک ویدیو های با سقف 30 دقیقه رو از یوتیوب داخل آپارات آپلود میکردم  بطور گروهی ، مثلا 7-8 تایی رو که میخواستم دانلود کنم، بعد از اینکه ویدیو ها توی آپارات پردازش میشه میتونی ازش یه لینک مستقیم بگیری ، اون لینک مستقیم رو توی آپلود سنتر شاتلند آپلود میکردم و رایگان دانلودش میکردم 

سقف دانلود از شانلند هم که 5 ترابایت بود ، دیگه ببین چقدر دانلود میکردم:D

سو استفاده گر هم نیستم :D

دقیقا :D

لینک به دیدگاه

مشترک گرامی،

با احترام به اطلاع می‌رسانیم سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت شاتل (ADSL2+) از تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۶ به شیوه‌ی جدیدی به مشتریان ارایه خواهند شد.

بر این اساس با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده و مهندسی نیازهای کاربران، برای رفاه حال و جلب رضایت بیش از پیش مشترکین سرویس ‌های اکو(Eco)، تصمیم‌ گرفته‌ایم که مهلت اعتبار کلیه سرویس‌های خانواده اکو (Eco) را بدون دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافه تا تاریخ ۱ آذر ۹۷  تمدید کنیم. افزون بر این با توجه به کاهش قیمت هر گیگابایت ترافیک اضافه به ۲٬۰۰۰ تومان، شما می‌توانید حجم ترافیک مورد نیاز خود را از این پس با قیمت پایین‌تری خریداری کنید که این موضوع هم می‌تواند به کاهش قیمت تمام شده سرویس شما منجر شود.

بی‌تردید مشتریانی که مایل به استفاده از این امکان نباشند، می‌توانند از تاریخ ۱۰ آذر با مراجعه به پورتال مشتریان شاتل (my.shatel.ir) یا تماس با واحد فروش شاتل سرویس خود را به یکی از سرویس‌های جدید شاتل تغییر دهند.
گفتنی‌ست بر اساس مصوبه شماره ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ یاد شده سرویس‌های اینترنت پرسرعت (ADSL2+) ارایه شده به مشتریان به سرویس‌های غیرحجمی (Connection Based) تغییر می‌کند و سرویس‌های قبلی دیگر قابل ارایه نخواهند بود. جزییات سرویس‌های جدید به زودی در وب‌سایت شاتل قابل مشاهده خواهد بود.
امید است ارایه خدمات با بهترین کیفیت، همچون همیشه بزرگ‌ترین افتخار ما باشد.

با سپاس

امور مشترکین گروه شرکت‌های شاتل

لینک به دیدگاه

یکی بیاد به من بگه طرح دانلود شبانه چی میشه؟؟؟؟؟؟

من هر شب با سرویس 1 مگ 10-12 گیگ دانلود داشتم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

شما اصلا تعرفه های جدید رو دیدین؟

سالی 450هزار تومن یعنی چی ؟ در قبال دریافت چی؟ ضمن اینکه سالی 450هزار تومن بسیار عالی و ارزان هست دوست عزیز! 

شما اگر دانلود ندارین با adsl پس دیگه سرعت بالا لازم ندارین  ترافیک بالا نیاز ندارین 

هرچند همین شاتل داره با  135هزار تومن 1سال اینترنت 16مگ میده با حداقل ترافیک 144گیگ و حدود 300گیگ داخلی

شما باید نسبت به نیازتون از شرکتی که برای شما بهتر هست سرویس بگیرین

اگر شما اطلاعات کافی برای انتخاب بهترین گزینه برای خودتون رو نداشته باشید که تقصیر شرکت ها و تعرفه ها نیست 

با یک سرچ ساده در سایت شرکت ها هرکس میتونه بهترین تعرفه رو برای خودش انتخاب کنه 

پس این اعتراض های کاملا بی مورد رو تموم کنید لطفا 

شهرستان ما شاتل نداره!

از نظر شما سالی 450 هزار تومان خیلی ارزونه؟ اونم برای سرعت 4 مگ!

من استفادم رو بالا مطرح کردم دیدن ویدیو و گیم آنلاین

ار نظر شما این دو تا اینترنت پر سرعت نیاز نداره؟!

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، amirarsalan76 گفته است :

برادر من اون ۴ مگابیت حداقل سرعت تضمین شده است نه حداکثر

Ispها همه گفتن که تا رسیدن به حجم مصرفی مشخص شده پهنای باند رو تا ۱۶ مگابیت باز میذارن

اگه از اون حد بیشتر مصرف کنید سرعتتون روی پهنای سرویس خریداری شده قفل میشه

تا جایی که میدونم فقط شاتل این طرح و داره

لینک به دیدگاه

ماشالله یک سری هنوز نمی دونن چه کلاهی سرشون رفته دارن دفاع میکنن ادم یاد سالهای .. بار 57 می افته

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام

استفاده درست از شاتلند:

سقف دانلود از شاتلند هم که 5 ترابایت بود ، دیگه ببین چقدر دانلود میکردم:D همین الانم دارم آخرین چیزهایی که نیاز دارم رو دانلود میکنم

سو استفاده گر هم نیستم :D:D

درود فرجام جان 

دیر این دانسته‌های ارزشمند رو رو کردی. این بخش اینترنت را می‌توان overlight web نامید.

اهورامزدا در مینو تو را در جوار نوابیغ و پری‌پیکران جای دهد و مایعات و جامدات پاکیزه و چیزهای خوب دیگر پاداش دهد.

آیا لینکهای تورنت رو هم می‌شه مستقیم کرد؟

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، micpet گفته است :

شاتل و های وب که کاملا آشغاله، شبدیز توی قسمت اینترنت نامحدود اصلا هیچ توضیحی نداده  چقدر اینترنت و چقدر اینترانت، فقط روی دیدبان نت میشه بحث کرد، اونم شاید تا 10 آذر مثل بقیه بشه. چون سرویس های غیر حجمی شاتل تا دیروز اینقدر بد نبود امروز همه رو بازبینی کردن.

نمیدونم چجوری حساب کردین که آشغال شده!!!!   همون آشغالی هم که میگین حداقل 30% از تعرفه های قدیم به صرفه تر است عزیز

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، امیر ف گفته است :

http://www.shatel.ir/news/13979/

میشه این خطش رو معنی کنی ؟

" مطابق این قیمت‌ها بر اساس مصوبه کاربران می‌توانند حداکثر به میزان یک سوم ترافیک یاد شده (آستانه مصرف منصفانه) ترافیک بین‌الملل استفاده کنند و به طورکلی پس از پایان ترافیک مجاز سرویس در هر ماه، سرعت آن سرویس به سرعت قانونی مصوب در مصوبه ۲۶۶ کاهش می‌یابد. اما مشتریان می‌توانند با خرید حجم ترافیک دلخواه به سرعت اصلی سرویس خود بازگردند. "

این طرحها یعنی محدودیت اینترنت و رواج اینترانت یعنی سلام بر کره شمالی

کلا نت شبانه رو برداشتن بعد میگه چرا اعتراض می کنید قیمت ها هم افزایش پیدا کرده

کاملا واضحه دوست عزیز یعنی برای مثال در صورتی که شما سرویس 16مگ خریداری کنید که 180گیگ ترافیک مجاز هست به نسبت 1 به 2 یعنی 60گیگ میتونید خارجی و 120گیگ داخلی مصرف کنید

لینک به دیدگاه

طرح شاتل لند بهترین طرحی بود که در چند اخیر isp در ایران ارائه داده بود،دانلود با سرعت بالا و بدون محدودیت حجم و مهمتر از همه در هر ساعت از روز

هر لینکی که مستقیم بود میشد از طریق آپلود سنتر به سرور های  شاتل انتقال داد،ویدئو های یوتیوب و لینک های غیر مستقیم رو میشد به سایت های لیچر داخلی لیچ کرد و بعد به شاتل لند انتقال داد(هزینه هم بین 10 تا 20 برای 2-3 ماه)

تورنت رو هم همینطور

من ماهیانه حدود 500-600 گیگ مصرف فیلم،بازی،سریال،ویدئو یوتیوب و تورنت داشتم با همین شاتل لند و با کمترین هزینه  و مهمتر از همه با سرعت بالا و هر ساعت از روز(نه عین جغد ها شب دانلود کردن)

واقعا رید* تو ممکلت بی شرفا

اونایی هم که میگن بهتر شده قطعا یه مشت آدمی هستند که تنها مصرفشون تلگرام و اینستا هست و این حجم های 20-30 گیگی از سرشون هم زیاده و من برای اون عده به شدت تاسف میخورم،اینترنت فقط اینستای شما نیست.

ویرایش شده توسط M4ST3R
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، digital_2015 گفته است :

420_42.thumb.jpg.e38609f2261b289a138c106965afa95f.jpg

شاتل مثل همیشه میزان ترافیک کمتری میده ولی باز هم با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید از تعرفه های قدیم خیلی بهتر است عزیز

شما کی میتونستین با تعرفه های قبلی شاتل با 80تومن 180گیگ اون هم با سرعت 16مگ استفاده کنین

آقای جهرمی هم دمش گرم تعرفه هایی که قرار داده شدیدا بر خلاف مخابرات و شرکت هاست که تونسته جلوشون دربیاد و جلوی خالی کردن جیب ملت رو بگیره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

شاتل مثل همیشه میزان ترافیک کمتری میده ولی باز هم با یه حساب سرانگشتی میشه فهمید از تعرفه های قدیم خیلی بهتر است عزیز

شما کی میتونستین با تعرفه های قبلی شاتل با 80تومن 180گیگ اون هم با سرعت 16مگ استفاده کنین

آقای جهرمی هم دمش گرم تعرفه هایی که قرار داده شدیدا بر خلاف مخابرات و شرکت هاست که تونسته جلوشون دربیاد و جلوی خالی کردن جیب ملت رو بگیره

مصادق بارز اینکه سر یک نفر کلاه بذاری و اون یک نفر هم ازش راضی باشه!

اینترنت رو دارن هر روز بیشتر از دیروز اینترانت میکنن و مردم ما هم مثل ایشون راضی!

ویرایش شده توسط M4ST3R
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، امیر ف گفته است :

اعتراض کاملا بجاست این پاردوکس نت نامحدود با حجم 144 گیگ :| رو بری اونور بگی بهت پناهندگی میدن

144 گیگ رو دوتا بازی دانلود کنه که تمومه بعدش بره گیگی 2 تومن پول بدد؟

اون 300 گیگ   هم که برای 500 تا سایت، شما از اول دوره تا اخرش اون صفحات رو باز کن ببند شاید 10 گیگش تموم شه

شما برو پناهندگی بگیر 

مقایسه کردن 2تا کشور به هر دلیل کاملا اشتباست 

شما هر ماه 2تا بازی با حجم کلا 140گیگ دانلود میکنید؟ 

یاد گرفتین هی بگین دانلود بازی آخه مگه هر ماه اصلا چند تا بازی AAA میاد اونم با حجم بالا که شما بخواین دانلودش کنین

کلا یک پاییز یا زمستونه مه اکثر بازی های AAA با حجم بالا میان و میخواین دانلودش کنین

دوما دانلود بازی با ADSL کاری احمقانست دوست عزیز 

اینکه شما ندونید چجور بهینه از ترافیک استفاده کنین تقصیر وزیر نیست 

خیلی سایت های دانلود خوبی بین اون 500 تا سایت قرار دارن که میشه هم همون بازیایی که شما میگین رو ازش دانلود کرد هم خیلی چیزای دیگه

لینک به دیدگاه

طریقه مصرف رو یاد بگیرین متوجه میشین که بهتر شده

طریقه مصرف

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، M4ST3R گفته است :

مصادق بارز اینکه سر یک نفر کلاه بذاری و اون یک نفر هم ازش راضی باشه!

اینترنت رو دارن هر روز بیشتر از دیروز اینترانت میکنن و مردم ما هم مثل ایشون راضی!

راضی با آگاه خیلی فرق داره در تعرفه های اعلام شده قبلی خودم نفر اول بودم که اعتراض کردم چون اصلا خوب نبودن 

90% افرادی که الان دارن تو پیج بنده خدا فوشش میدن اصلا نمیدونن فرق تعرفه های جدید و قبل چیه و فقط از روی جوووی که درست شده دارن حرف میزنن

نمونش اینکه شما میگین اینترانت ! این اصلا اینترانت نیست لطفا تعریف اینترانت و اینترنت رو در گوگل سرچ کنید و بخونید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...