رفتن به مطلب

مشکل با 7990 (نیازمند کمک فوری)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و عرض ادب

چند روز پیش یک عدد hd 7990 رفرنس خریداری کردم ، مشکلم اینه که ویندوز فقط یک 3 گیگ می شناسه و GPU-Z هم در بخش Crossfire ، دیسیبل شده. قبلا یک 680 رفرنس داشتم ، الآن با این گرافیک توی باز یهایی مثل World Of  Tanks و غیره فریم کمتری نسبت به 680 می گیرم. راستی نمی دونم چرا ورژن بایوس هسته ها با هم فرق دارن!

ممنون میشم دوستان کمکم کنن. در ضمن نسخه آخر درایور AMD چند؟

5.PNG

3.PNG

1.PNG

2.PNG

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این مقاله اناندتک   اشاره کرده بهش :

Joining these GPUs is 6GB of GDDR5 RAM, split up between the two GPUs for the 7900-series standard of 3GB of VRAM per GPU.

https://www.anandtech.com/show/6915/amd-radeon-hd-7990-review-7990-gets-official

خوب این کارت میدونید که در حالت کراس فایر است 2 تا  3گیگ رم داره- ممکنه یک مشکلی اینجا باشه شاید نر م افزاری یا سخت افزاری نیمدونم چون ککارت دو هسته ای هیچوقت استفاده نکردم. بگذراید ببنیم دوستان   AMD کار با تجربه نرشون چیه-البته اخرین درایوری که برای کارت شما ریلیز شده رو نصب کنید حتما چک کنید. gpu z تون قوی باشه- داخل بازی با افتر برنر تست کنید ببنید میزان مصرف رم  چقدره-

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/10, 16:37:40، rezagtx گفته است :

این مقاله اناندتک   اشاره کرده بهش :

Joining these GPUs is 6GB of GDDR5 RAM, split up between the two GPUs for the 7900-series standard of 3GB of VRAM per GPU.

https://www.anandtech.com/show/6915/amd-radeon-hd-7990-review-7990-gets-official

خوب این کارت میدونید که در حالت کراس فایر است 2 تا  3گیگ رم داره- ممکنه یک مشکلی اینجا باشه شاید نر م افزاری یا سخت افزاری نیمدونم چون ککارت دو هسته ای هیچوقت استفاده نکردم. بگذراید ببنیم دوستان   AMD کار با تجربه نرشون چیه-البته اخرین درایوری که برای کارت شما ریلیز شده رو نصب کنید حتما چک کنید. gpu z تون قوی باشه- داخل بازی با افتر برنر تست کنید ببنید میزان مصرف رم  چقدره-

سلام.
ممنون از شما ولی جواب سوالم رو پیدا نکردم آخه هر هسته نسخه بایوسش فرق داره 
فکر کنم دلیل این رو بفهمم بتونم کارت رو درست کنم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز:

الان توی کانفیگ برنامه gpuz شما هیچ مشکلی دیده نمیشه الا اینکه crossfire غیر فعال هست

میشه بفرمایید مشخصات مادربوردتون چیه؟

لینک به دیدگاه

همه کارتهای دو هسته ای رو gpuz فقط اطلاعات یک هسته رو ظاهرا نمایش میده !!

خودم 6990 رو تجربه کردم ولی گزینه کراس باید فعال باشه!!!!

چرایی این موضوع میتونه 2 دلیل داشته باشه یا مشکل از درایور کارت گرافیک هست یا از مادربوردتون که از قابلیت کراس فایر پشتیبانی نمیکنه !!

که البته مورد دوم محتمل تر هست.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، tsd137 گفته است :

همه کارتهای دو هسته ای رو gpuz فقط اطلاعات یک هسته رو ظاهرا نمایش میده !!

خودم 6990 رو تجربه کردم ولی گزینه کراس باید فعال باشه!!!!

چرایی این موضوع میتونه 2 دلیل داشته باشه یا مشکل از درایور کارت گرافیک هست یا از مادربوردتون که از قابلیت کراس فایر پشتیبانی نمیکنه !!

که البته مورد دوم محتمل تر هست.

سلام

حاجی مینم Rampage IV Black Edition هست که اس ال آی و گراسفایر 4 طرفه رو هم حتی ساپورت می کنه
راستی اون مشکل رو با سوییپ روی بایوس دیگه کارت حل کردم ، ولی الآن بعد یک دقیقه که میری وسط بازی کلا فریز میشه

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/12, 23:18:04، Daniel110 گفته است :

سلام

حاجی مینم Rampage IV Black Edition هست که اس ال آی و گراسفایر 4 طرفه رو هم حتی ساپورت می کنه
راستی اون مشکل رو با سوییپ روی بایوس دیگه کارت حل کردم ، ولی الآن بعد یک دقیقه که میری وسط بازی کلا فریز میشه

احتمالا از چیپش باشه بازم مطمئن نیستم ولی دادا اینقدر پر قدرته که روی sing;e chip هم کارت رو راه بنداره

البته این یکی از احتمالات هست و شاید هم مشکل از چیز دیگه ای باشه ولی از اونجایی که حالا کراس شده و هنگ میکنه احتمالا کارت قبلا به همین منظور single chip بایوس خورده تا اونجوری نشه!!! :35_thinking:

لینک به دیدگاه

درایور بالا آخرین نسخه هستش . اما با درایور فعلی شما تفاوت خاصی نداره .

مشکلات نرم افزاری سری راه کراس میتونه از نسخه ویندوز و نسخه درایور باشه .

شما میتونید با آخرین درایور و همچنین با درایورهای قدیمی تر تست کنند .

همچنین شاید عوض کردن ویندوز هم موثر باشه .

بهتره توی چندتا بازی تست کنید و با نرم افزار های تست و گزارش وضعیت سیستم هم از کراس شدن صحیح سیستم مطلع بشید .

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم شما بایوسی که قدیمی تر هست رو استخراج کنید و روی اون یکی هسته هم اون بایوس قدیمیتر رو فلش کنید ممکنه مشکلتون برطرف بشه

لینک به دیدگاه

سلام.
راستش مشکل بایوس متفاوت هسته ها حل شده
الآن 1 دقیقه بعد از شروع بازی هنگ می کنه
کارت کویل واین هم داره

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Daniel110 گفته است :

سلام.
راستش مشکل بایوس متفاوت هسته ها حل شده
الآن 1 دقیقه بعد از شروع بازی هنگ می کنه
کارت کویل واین هم داره

سلام ، این مشکل رو در همه بازی ها دارید؟ درتست های پایداری gpu چطور؟ پاورتون چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام.

در 2 ساعت قبل، AJOR گفته است :

سلام ، این مشکل رو در همه بازی ها دارید؟ درتست های پایداری gpu چطور؟ پاورتون چیه؟

بله
تست نکردم ، Hyper 880

دوستان یک سوال ، توی نت زده که هش ریت این گرافیک 36 و RX 480 هم 25 هست ، به نظرتون می تونم اینو با قیمت حدود 1 تومن بفروشم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...