رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید مادربورد با سوکت 775 و چیپست مناسب برای کارایی زیر!

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همگی دوستان فروم لیون کامپیوتر!Rose.gif

من تصمیم گرفتم مادربورد سیستمم رو که یه جورایی اسمشو میزارم مال زمان جاهلیت ارتقاع بدم ولی خوب خواستم از دوستان اهل فن مشاوره بگیرم برای این مادربورد چون وقتی به این صفحه در سایت ASUS رسیدم واقعا نمیدونستم چیکار کنم!straight%20face.gif

http://www.asus.com/...ntel_Socket_775

برای همین خواستم نیاز هامو مشخص کنم و از دوستان یه سری راهنمایی بگیرمwink.gifفقط لطفا توضیح کامل بفرمایید و جوری نباشه که فقط تعریف باشه!Oh%20Go%20On.gif

من تازگی به اورکلاک شدیدا علاقمند شدم به خصوص برای کارت گرافیک!کارتی که میخوام تهیه کنم مدل MSI GTX 560 Non Ti TwinFrozer هست!

همچنین نیاز به ساپورت مادربورد از رم های DDR3 دارم!ترجیحا باس 1600 چون یه سری رم های خوب فقط روی این باس هستند!

ساپورت از USB 3 هم خیلی برام مهم نیست چون کارت PCI ش رو احتمالا تهیه کنم!بخاطر همین ترجیحا از 2-3 ساپورت جایگاه رو برای مودم و چیز های دیگه نیاز دارم اگر هم SLI رو ساپورت کنه که چه بهتر!wink.gif

قیمت هم با توجه به مادربورد تصمیم گیری میکنم ولی خوب مثلا از 150 خیلی بالاتر نره I%20Do%20not%20Know.gifو لطفا سوکت دیگه ای معرفی نکنید چون همین سوکت نیازمو بر طرف میکنه!wink.gifاگه هم بالاتر بود باید برم سراغ دست دو که ترجیح میدم اینکارو نکنم خیلی ممنون از دوستانی که وقت میزارن و مشاوره میدن!cool.gifRose.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همگی دوستان فروم لیون کامپیوتر!Rose.gif

من تصمیم گرفتم مادربورد سیستمم رو که یه جورایی اسمشو میزارم مال زمان جاهلیت ارتقاع بدم ولی خوب خواستم از دوستان اهل فن مشاوره بگیرم برای این مادربورد چون وقتی به این صفحه در سایت ASUS رسیدم واقعا نمیدونستم چیکار کنم!straight%20face.gif

http://www.asus.com/...ntel_Socket_775

برای همین خواستم نیاز هامو مشخص کنم و از دوستان یه سری راهنمایی بگیرمwink.gifفقط لطفا توضیح کامل بفرمایید و جوری نباشه که فقط تعریف باشه!Oh%20Go%20On.gif

من تازگی به اورکلاک شدیدا علاقمند شدم به خصوص برای کارت گرافیک!کارتی که میخوام تهیه کنم مدل MSI GTX 560 Non Ti TwinFrozer هست!

همچنین نیاز به ساپورت مادربورد از رم های DDR3 دارم!ترجیحا باس 1600 چون یه سری رم های خوب فقط روی این باس هستند!

ساپورت از USB 3 هم خیلی برام مهم نیست چون کارت PCI ش رو احتمالا تهیه کنم!بخاطر همین ترجیحا از 2-3 ساپورت جایگاه رو برای مودم و چیز های دیگه نیاز دارم اگر هم SLI رو ساپورت کنه که چه بهتر!wink.gif

قیمت هم با توجه به مادربورد تصمیم گیری میکنم ولی خوب مثلا از 150 خیلی بالاتر نره I%20Do%20not%20Know.gifو لطفا سوکت دیگه ای معرفی نکنید چون همین سوکت نیازمو بر طرف میکنه!wink.gifاگه هم بالاتر بود باید برم سراغ دست دو که ترجیح میدم اینکارو نکنم خیلی ممنون از دوستانی که وقت میزارن و مشاوره میدن!cool.gifRose.gif

با درود:

دوست عزیز ، مدلهای زیر را مشاهده کنید.

شمارۀ 1

شمارۀ 2

شمارۀ 3

سری X48

سری P45

آیا خواسته های شما را برآورده می کند ؟

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE x58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

ویرایش شده توسط LEE
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با درود:

دوست عزیز ، مدلهای زیر را مشاهده کنید.

شمارۀ 1

شمارۀ 2

شمارۀ 3

سری X48

سری P45

آیا خواسته های شما را برآورده می کند ؟

با تشکر...

با تشکر از شما بابت راهنمایی

جناب LEE توی دو لینک آخر کدوم رو پیشنهاد میکنید چون میخوام به یه نتیجه برسم در ضمن پایداری توی اورکلاک برام مهمه خیلی از این چیپست های 775 سر در نمیارم شما نمیتونید کمکم کنید؟I%20Do%20not%20Know.gifخوشحال میشم نظر بقیه دوستان هم بدونم با تشکر!Rose.gif

لینک به دیدگاه

مادربوردهای 775 که از DDR3 پشتیبانی میکنن زیاد نیستن . مخصوصا که الان تو بازار 775 کم هم شده . MSI P45-C51 هست که SLI نیست . ولی شرایط دیگه رو داره . Asus P5QC هم هست که اگر نو گیر بیاری شانس آوردی . اون هم مثل مدل قبلیه که گفتم . ولی کمبو هست و هم DDR3 میخوره هم DDR2 . یک اسلات PCI کمتر هم داره . Gigabyte EP43T-USB3 هم هست که USB3 و DDR3 داره .

لینک به دیدگاه

X48 چیپ حرفه ای سری 775 هست و P45 چیپ نرمال ولی خیلی خوب . اولی برای اورکلاک و بازی خیلی بهتر عمل میکنه و امکانات بهتر هم داره . اما گرونه و فکر نمی کنم با اون قیمتی که گفتی بتونی گیر بیاری . چون همونطور که تو پست قبل گفتم مادربورد های این سری خیلی کم شدن . مخصوصا مادربوردهای گرونتر که الان با سری های جدید جایگزین شدن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربوردهای 775 که از DDR3 پشتیبانی میکنن زیاد نیستن . مخصوصا که الان تو بازار 775 کم هم شده . MSI P45-C51 هست که SLI نیست . ولی شرایط دیگه رو داره . Asus P5QC هم هست که اگر نو گیر بیاری شانس آوردی . اون هم مثل مدل قبلیه که گفتم . ولی کمبو هست و هم DDR3 میخوره هم DDR2 . یک اسلات PCI کمتر هم داره . Gigabyte EP43T-USB3 هم هست که USB3 و DDR3 داره .

سلام و تشکر بابت راهنمایی

حامد جان بنظرم P45 توی اور پایداری بیشتری داشته باشه البته فکر کنم بیشتر به CPU مربوط هست!در ضمن این مسئله گیر آوردن خیلی سخته چون آک بودنش برام مهمه اون گیگا هم لینکش رو داری؟نمیدونم چرا باز نمیکنه!I%20Do%20not%20Know.gif

این هم DDR2 و DDR3 خوردنش خیلی مزیت خوبی هست چون فعلا بودجه رم رو ندارم نظرت در مورد این دو مادربورد که جناب LEE لطف کردن پیشنهاد دادن چیه؟

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5Q3_DeluxeWiFiAP_n/#specifications

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5E3_PRO/#specifications

با تشکر

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در ضمن این مادربورد ها هیچ کدوم Sata 3 ندارن؟چون شاید بعدن یه SSD بگیرم!بعد 3گیگ هستند یا 6گیگ

با تشکر

لینک به دیدگاه

دنبال 775 ساتا 3 دار نباش.

چون سرعتشون کمه و خود توسط یه رابط برای مین تعریف میشه.

برو سراغ اینا:

AMD 8x0 یا 1155

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دنبال 775 ساتا 3 دار نباش.

چون سرعتشون کمه و خود توسط یه رابط برای مین تعریف میشه.

برو سراغ اینا:

AMD 8x0 یا 1155

متاسفانه ارتقاع سوکت اصلا برام ممکن نیست و ذکر کردم!

لینک به دیدگاه

این کار تو شده شبیه یکه نفر که بخواد برای یه میخ دیوار بسازه.

مین که نداری رم هم که میخوای بخری.

به نظر من بودجت رو مدل سی پی یو تو بگو تا بهترین راهنمایی رو بکنیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کار تو شده شبیه یکه نفر که بخواد برای یه میخ دیوار بسازه.

مین که نداری رم هم که میخوای بخری.

به نظر من بودجت رو مدل سی پی یو تو بگو تا بهترین راهنمایی رو بکنیم.

دوست عزیز حرف شما صحیح ولی متاسفانه بودجه نهایتا تا 150 کفایت میکنه و خرید یه CPU با مین بورد جدید اصلا برام مقدور نیست مدل CPU هم 7400 هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز حرف شما صحیح ولی متاسفانه بودجه نهایتا تا 150 کفایت میکنه و خرید یه CPU با مین بورد جدید اصلا برام مقدور نیست مدل CPU هم 7400 هست!

دوست عزیز خرید مادربورد 775 آکبند کار اشتباهیه. اگر نمی تونید مادربورد سوکت جدیدتر بخرید بهتره مادربورد 775 دست دوم بخرید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز خرید مادربورد 775 آکبند کار اشتباهیه. اگر نمی تونید مادربورد سوکت جدیدتر بخرید بهتره مادربورد 775 دست دوم بخرید.

آخه بودجه رو دارم و ترجیح میدم خودم اولین استفاده رو داشته باشم!thinking.gif

لینک به دیدگاه

الان 7400 رو 80 بتونی بفروشی میشه 230

cpu amd phenom ii x4 840 115-120

Asrock 870iCafe 96

2gb ddr 3 25

که هم قویتر هست هم همه ی چیزایی که میخوای رو داره هم نو هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ترجیح میدم نگه دارمthinking.gifولی خوب ممنون از پیشنهادتونRose.gifclapping.gif لطفا وارد این مسایل نشید و فقط مادربورد رو معرفی کنید چون نظرم عوض نمیشه!Oh%20Go%20On.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ترجیح میدم نگه دارمthinking.gifولی خوب ممنون از پیشنهادتونRose.gifclapping.gif لطفا وارد این مسایل نشید و فقط مادربورد رو معرفی کنید چون نظرم عوض نمیشه!Oh%20Go%20On.gif

چون نظرتون عوض نمیشه من P5E3 Premium و P5Q3 Deluxe رو پیشنهاد می کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون نظرتون عوض نمیشه من P5E3 Premium و P5Q3 Deluxe رو پیشنهاد می کنم.

این دو مدل رو میشه پیدا کرد و اینکه قیمتشون چند هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دو مدل رو میشه پیدا کرد و اینکه قیمتشون چند هست؟

فکر نمی کنم موجود باشه تا بعد از ظهر خبرشو بهتون میدم.

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر بابت راهنمایی

حامد جان بنظرم P45 توی اور پایداری بیشتری داشته باشه البته فکر کنم بیشتر به CPU مربوط هست!در ضمن این مسئله گیر آوردن خیلی سخته چون آک بودنش برام مهمه اون گیگا هم لینکش رو داری؟نمیدونم چرا باز نمیکنه!I%20Do%20not%20Know.gif

این هم DDR2 و DDR3 خوردنش خیلی مزیت خوبی هست چون فعلا بودجه رم رو ندارم نظرت در مورد این دو مادربورد که جناب LEE لطف کردن پیشنهاد دادن چیه؟

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5Q3_DeluxeWiFiAP_n/#specifications

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5E3_PRO/#specifications

با تشکر

اون گیگا تو سایت لیون هست . ضمنا هر دو مدلی که LEE عزیز گفت خوب هستن . ولی اگر گیر بیان . اگر هم تو بازار باشه قیمت نداره . هر کس هرچی گفت باید بخری .مادربورد فعلیت چیه؟ مدل دقیق .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون گیگا تو سایت لیون هست . ضمنا هر دو مدلی که LEE عزیز گفت خوب هستن . ولی اگر گیر بیان . اگر هم تو بازار باشه قیمت نداره . هر کس هرچی گفت باید بخری .مادربورد فعلیت چیه؟ مدل دقیق .

مادربورد فعلی بنده اینه! GigaByte p41Es3G ولی چیپستش G41 هست! من راجع به اون دوتا مادربورد تحقیق کردم و خیلی خوشم اومد بنظرم مادربورد های فوقوالعاده ای هستند!thinking.gif

ویرایش شده توسط Danitondar
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر نمی کنم موجود باشه تا بعد از ظهر خبرشو بهتون میدم.

خیلی لطف میکنید جناب فیروزی!wink.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...