رفتن به مطلب

راهکار عجیب یک ماینر برای فرار از هزینه برق!

Recommended Posts

362eb13f3d01e3d9ac366fa045434736.jpg

با داغ شدن بازار ماینینگ و اضافه شدن علاقمندان زیادی به این حوزه و حتی سوء استفاده برخی سایت ها از سیستم کاربرانشان و ماینیگ بروی سیستم کاربران بی اطلاع حالا نوبت به سوء استفاده تعدادی از کاربران زرنگ از منابع شرکت‌ها رسیده است. یکی از مالکان خودروی تسلا مدل اس شروع به ماینینگ با خودروی الکتریکی خود کرده که از نظر کاربران عادی اقدامی عجیب بنظر می‌رسد اما همانطور که ماینر های حرفه‌ای اطلاع دارند یکی از گران ترین بخش‌های ماینینگ هزینه برق می‌باشد اما با توجه به اینکه جایگاه های شارژ خودروهای تسلا برای اینگونه خودرو ها هیچ هزینه ای دربر ندارد و رایگان است این اقدام عجیب در راستای فرار از هزینه برق بوده و این کاربر سیستم ماینینگ خود را در صندوق عقب این خودرو جاسازی کرده است این ماینر از 24 عدد کارت گرافیک GTX 1060 استفاده می‌کند که البته کارت‌های پر مصرفی هم نیستند اما مشکل اصلی جاسازی سیستم ماینینگ در صندق عقب خنک نگه داشتن سیستم است که کار بسی دشواری محسوب می‌شود و باید دید که این کاربر چه راهی برای این عمل اندیشیده اما هرچه که هست بنظر منطقی نمیرسد که سیستم ماینیگ را در پشت یک اتومبیل 100هزار دلاری قرار بدهید. هرچند که پول برقی نپردازید!

منبع: TweakTown

مترجم: سامان یزدان نیک

لینک به دیدگاه

این فقط میتونه کاره یک ایرانی باشه! (چندوقت دیگه که مشخص شد بهتون میگم )

لینک به دیدگاه

احتمالا جنبه شوخی داشته یا فقط واسه تست بوده

اینکه ماشین 100 هزار دلاری بخری واسه ماینینگ مثل اینه که یه لامبورگینی بخری واسه مسافرکشی !

و اینکه اصلا نمیتونم این منطق برق مجانی رو واسه ماشینا درک کنم> مثلا میخوان از آلودگی هوا جلوگیری کنن با ماشینای برقی؟ مگه بیشتر برق مصرفیمون با سوزوندن گازويل درست نمیشه؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

اینکه ماشین 100 هزار دلاری بخری واسه ماینینگ مثل اینه که یه لامبورگینی بخری واسه مسافرکشی !

و اینکه اصلا نمیتونم این منطق برق مجانی رو واسه ماشینا درک کنم> مثلا میخوان از آلودگی هوا جلوگیری کنن با ماشینای برقی؟ مگه بیشتر برق مصرفیمون با سوزوندن گازويل درست نمیشه؟

تو ایران که اکثر نیروگاه ها مال زمان شاه چرا، اما کشورهای پیشرفته نظیر آلمان و آمریکا سالهاست که بیشتر منابع انرژیشونو از توربین های بادی، نیروگاه های هسته ای و چند سال اخیر  پنل های خورشیدی تامین می کنن،

تسلا فکر می کنم از پنل های خورشیدی بهره می بره در هر صورت تو کشوری زندگی می کنیم که در اکثر مناطق در سال بیش از 300 روز افتابی داریم اما کو بهره...

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

در کشور های پیشرفته از سوخت های فسیلی برق تولید نمی کنند چون اصلا نفت ندارند

از بازیافت زباله یا انرژی هسته ای و باد و نورخورشید و ..... برق تولید می کنند یا نهایتا برق خریداری می کنند

لینک به دیدگاه

البته به فکر یارو باید تبریک گفت ، البته یک جور تبلیغ برای ماشین تسلا هست این ایوان ماسک صاحب تسلا واقعا فرو باهوش و ریسک پذیری هست پروژه های جالبی درگیری هست

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا بزرگش نکنید داشته بار جابجا میکرده:D

لینک به دیدگاه

US_Electrical_Generation_1950-2016.png

هنوز هم تو پیشرفته ترین کشورهای دنیا منبع اصلی تولید الکتریسیته از زغال سنگ و گاز و نفت هست 

جدول بالا  کشور امریکا نشون میده در سال 2016 که فقط 19 درصد انرژی برقشو از نیروگاه های اتمیش تامین میکنه و  بیشتر برقشو از سوزوندن زغال سنگ 32 درصد و گاز طبیعی 33 درصد تامین میکنه و طبق جدول این 3 دهه اخیر بیشتر به سمت استفاده از گاز طبیعی رفتن و استفاده از زغال سنگ کم کردن

حتی اروپا هم همینه سهم انرژی های تجدیدپذیر و نو هنوز کمه تو دنیا 

مثلن المان الان 7 تا نیروگاه اتمی فعال داره بیشترشون به خاطر قدیمی بودن خاموش هستن و بیشتر برقشو ازسوزوندن سوختهای فسیلی تامین میکنه

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو اسپانیا بخوای خونه بسازی باید رو سقف خونت ، پنلهای خورشیدی بزاری اجباریه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ahmad91 گفته است :

US_Electrical_Generation_1950-2016.png

هنوز هم تو پیشرفته ترین کشورهای دنیا منبع اصلی تولید الکتریسیته از زغال سنگ و گاز و نفت هست 

جدول بالا  کشور امریکا نشون میده در سال 2016 که فقط 19 درصد انرژی برقشو از نیروگاه های اتمیش تامین میکنه و  بیشتر برقشو از سوزوندن زغال سنگ 32 درصد و گاز طبیعی 33 درصد تامین میکنه و طبق جدول این 3 دهه اخیر بیشتر به سمت استفاده از گاز طبیعی رفتن و استفاده از زغال سنگ کم کردن

حتی اروپا هم همینه سهم انرژی های تجدیدپذیر و نو هنوز کمه تو دنیا 

مثلن المان الان 7 تا نیروگاه اتمی فعال داره بیشترشون به خاطر قدیمی بودن خاموش هستن و بیشتر برقشو ازسوزوندن سوختهای فسیلی تامین میکنه

بزار یه چیزی بهت بگم، کشوری مثله آلمان که تا سال 2020 دیگه هیچ خودرویی با سوخت فسیلی پلاک نمیشه، در هر صورت آلمان منابع فسیلی زیادی نداره و مطمئن باش تا چند سال آینده همینم اگه باشه

دیگه نیست، مطمئن باش اگه کشوری مثله آلمان به اندازه نصف روزهای افتابی تو ایران آفتاب داشت اکثر انرژی مورد نیازشو از همین طریق می گرفت، انرژی پاک تر از خورشید مگه داریم؟

اما کو برنامه؟ کو حمایت ؟ 

لینک به دیدگاه

حمایت که چی بگم
این خودرو اب سوز بنده خدایی اهوازی ساخته دیدین
همه خودرویی رو می تونه اب سوز گنه قبلا هزینه اش ۵۰۰ هزاز بود گفت اینقدر سنگ انداختن تو کارم شده فکر کنم حدود ۳.۵ میلیون ، هم سایت داره هم کانال تلگرام هم تو اپارات کلیپ هاش پر هست تازه جای گاز خونگی هم می شه استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، NaeemSameti گفته است :

بزار یه چیزی بهت بگم، کشوری مثله آلمان که تا سال 2020 دیگه هیچ خودرویی با سوخت فسیلی پلاک نمیشه، در هر صورت آلمان منابع فسیلی زیادی نداره و مطمئن باش تا چند سال آینده همینم اگه باشه

دیگه نیست، مطمئن باش اگه کشوری مثله آلمان به اندازه نصف روزهای افتابی تو ایران آفتاب داشت اکثر انرژی مورد نیازشو از همین طریق می گرفت، انرژی پاک تر از خورشید مگه داریم؟

اما کو برنامه؟ کو حمایت ؟ 

من المان جزو 3 کشور برتر دنیا قبول دارم

وای اینکه تو چند سال  60 تا 70 درصد تولید انرژی تو (چه تولید برق چه خودرو)از سوخت های فسیلی به صفر برسونی امری نشدنی و مهال هست 

اگه دولت ها میخواستن تا الان برای کشورها خودشون هر کشوری 1000 تا نیروگاه اتمی میزدن که نزدن استفاده از سوخت فسیلی ارزونه و عاملی مهم در رقابت در تولید و فروش و اقتصادشون هست

پنلهای خورشیدی هم تولید برقشون گران هست و حتی برای قوی ترین اقتصاد دنیا که امریکا باشه(البته دارن روش سرمایه گذاری بیشتری میکنن و در اینده جواب خواهد داد)  همین با کیفیت ترین و با بالاترین بهره وری پنلها خورشیدی المان میزنه و تولید میکنه و پنل های بسیار گرونی هم هست نسبت به محصولات دیگر کشورها

اینکه اون کشورها اب و هوای تمیزی دارن و تر تمیز هستن بیشتر دلایل دیگه ای داره (مثلن یکیش درست مصرف کردن انرژی)

ایالت کالیفرنیا بالاترین و سختگیرانه ترین قانون های محیط زیستی داره در دنیا باللاتر از اروپا ولی  تعداد استگاه های شارژ تسلا هم کم هست حتی تو همون کالیفرنیا و مشکلات خاص خودشو داره (اقای فرهاد کاشانی ساکن کالیفرنیا یک تسلا خریده بودن و  نکاتی بسیار جالبی نوشته بودن در باب این خودرو و نحوه استفاده)

8 کشور صنعتی دنیا  خیلی ساله که دارن با مشارکت هم روی نیروگاه های همجوشی هسته ای کار میکنن که الودگی 0 هست و بهره وری خیلی بالا  ولی تکنولوژی بسیار های تکی هست و هزینه های بسیار بالا داره 

الان یکی از بزرگترین مشکلات چین داره  بدلیل تولید و رقابت با امریکا  بیشتر الکتریسیته خودشو از سوزوندن زغال سنگ تامین میکنه که باعث الودگی شدید هوا در شرق چین شده    البته اول شدن و قدرت  اقتصادی  شدن  اینچنین نکات منفی هم داره که چین به جون خریده

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

حمایت که چی بگم
همه خودرویی رو می تونه اب سوز گنه قبلا هزینه اش ۵۰۰ هزاز بود گفت اینقدر سنگ انداختن تو کارم شده فکر کنم حدود ۳.۵ میلیون ، هم سایت داره هم کانال تلگرام هم تو اپارات کلیپ هاش پر هست تازه جای گاز خونگی هم می شه استفاده کرد

دوست عزیز بشنو وباور نکن اگر همچین چیزی وجود داشت الان ایران و عربستان و کشور های نفت خیز همه بدبخت بودن  امریکا و کشور های دیگه از اب انرژی می گرفتن

لینک به دیدگاه

یه چیزی تو مایه های برق امام هستش :D:D:D

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 1396/09/12, 23:13:55، NaeemSameti گفته است :

تو ایران که اکثر نیروگاه ها مال زمان شاه چرا، اما کشورهای پیشرفته نظیر آلمان و آمریکا سالهاست که بیشتر منابع انرژیشونو از توربین های بادی، نیروگاه های هسته ای و چند سال اخیر  پنل های خورشیدی تامین می کنن،

تسلا فکر می کنم از پنل های خورشیدی بهره می بره در هر صورت تو کشوری زندگی می کنیم که در اکثر مناطق در سال بیش از 300 روز افتابی داریم اما کو بهره...

سلام دوست عزیز

نمیدونم این آمارتون از کجا آوردید!

ظرفیت نیروگاه ها بعد از انقلاب تا به الان چهارده برابر شده!!!!!!!

فکر کردید شرکت مپنا تا الان داشته بادبادک هوا میکرده؟!

لینک به دیدگاه

این کار ماینر محترم یا جنبه ی تبلیغاتی داره یا جنبه ی شوخی!

حداقل باید 5 سال سیستمش روشن باشه و بیت کوین ارزشش کم نشه تابتونه پول ماشین رو در بیاره

پ.ن : برای خنک سازیش بگین بدنه ی ماشین رو سوراخ کنه یا از خروجی رادیات آب بگیره!(فکر نکنم عملی بشه!):4_joy::1_grinning:

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ایمان شادکام گفته است :

سلام دوست عزیز

همه دست اندر کاران پروژه ها در ایران میدونن کارها در ایران چطوری پیش میره و انجام میشه! مخالفین دو دسته اند ، یا اندک شرافتمندان و صادقین یا اغلب متعصبین و ریاکاران .

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/12, 22:31:47، danyalbmw گفته است :

این فقط میتونه کاره یک ایرانی باشه! (چندوقت دیگه که مشخص شد بهتون میگم ?)

:4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

در در 1396/11/23, 13:36:20، ایمان شادکام گفته است :

سلام دوست عزیز

شَما این آمار خشگلتون رو از کجا میارین؟

ماشاالله تو دادن آمار مسئولان این مملکت از همه دنیا خبره تر هستن!

نیروگاه های برق درب و داغون و فسیلی که هنوز دارن با گازوئیل کار می کنن اینقدر قدیمی هستند که!!!!

تشریف بیار بندرعباس ببین!!!!!

40 سال داره می گذره اما همش حرف از پیشرفت می شنویم، پیشرفت رو میشه تو ماشیهامون، راه سازیمون، ساختمان سازیمون

یا خیلی از وسایل وطنی دید!!!!!!! بسه اینقدر شعار نابود شدیمممممممممممممممممممم!

شما فکر کردی ما بدمون میاد از پیشرفت، والا آرزومونه ماشین تولید کشور صادر بشه به اروپا! والا افتخاره

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/09/12, 23:00:30، TeraFloppy64 گفته است :

طرف حتما نباید ماشین بخره برای ماین ممکنه از قبل تسلا داشته روش ماینر سوار کرده .البته به نظر منم بیشتر جنبه تست داشته.

منطق اصلی برق مجانی برای ماشین های تسلا تبلیغات و تحریک مردم برای خرید ماشین الکتریکی بیشتر و درآمد بیشتر شرکت تسلا است .قطعا زمانی که ماشین الکتریکی فراگیر شد مثل پمپ بنزین مراکز شارژ پولی هم راه اندازی خواهد شد

در در 1396/09/12, 23:13:55، NaeemSameti گفته است :

طبق اطلاعات خود سازمانهای آمریکا هنوز بالای 63درصد تولید برق آمریکا از سوخت فسیلی است و کمتر از 15درصد از انرژی ها تجدید پذیر پس بیشترین تولید برقشون از توربین بادی و هسته ای نیست !!!

https://www.eia.gov/tools/faqs/faq.php?id=427&t=3

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1396/09/13, 12:14:52، behnamalizade69 گفته است :

حمایت که چی بگم

خودرو آب سوز می دونید چیه؟؟؟آب را با انرژی برق تجزیه می کنه هیدروژن را می سوزونه .حالا باید برقی باشه تا آب تجزیه بشه یا نه؟؟؟؟؟

خودروهای هیدروژنی تو هیچ  جای دنیا فراگیر نشد به دلایل مختلف یکی از اصلی ترین اونها خطرات بسیار زیاد هیدروژن است که با کوچکترین جرقه ای تبدیل به بمب میشه .بسیار قابل اشتعال تر از گاز طبیعی و امثال اینها است.

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

طرف حتما نباید ماشین بخره برای ماین ممکنه از قبل تسلا داشته روش ماینر سوار کرده .البته به نظر منم بیشتر جنبه تست داشته.

منطق اصلی برق مجانی برای ماشین های تسلا تبلیغات و تحریک مردم برای خرید ماشین الکتریکی بیشتر و درآمد بیشتر شرکت تسلا است .قطعا زمانی که ماشین الکتریکی فراگیر شد مثل پمپ بنزین مراکز شارژ پولی هم راه اندازی خواهد شد

طبق اطلاعات خود سازمانهای آمریکا هنوز بالای 63درصد تولید برق آمریکا از سوخت فسیلی است و کمتر از 15درصد از انرژی ها تجدید پذیر پس بیشترین تولید برقشون از توربین بادی و هسته ای نیست !!!

https://www.eia.gov/tools/faqs/faq.php?id=427&t=3

جناب مطمئن باش تا چند سال دیگه به همین سمت میرن، اما ما حرکتی نمی بینم از سمت خودمون، با  وجود این همه منابع و همچنین شرایط بسیار ایده آل آب و هوایی

سال های سال دنبال تولید انرژی برق از طریق انرژی هسته ای هستیم اما کجاست؟ چرا این پروسه طولانی مدت تموم شدنی نیست؟

چرا کشورهایی نظیر ژاپن، کره جنوبی، آلمان و... سالیانه ساله دارن از این تکنولوژی بهره می برن؟ کره جنوبی وسعتش به قدر استان کرمان خودمونه!

تمام این کشور ها جنگ های بزرگی و گذروندن از آلمان بگیر بیا تا کره جنوبی و ژاپن! اما الانشونم ببین، ماشین های آلمانی که بهترینن، ژاپنی ها که بازار

کل جهان رو تسخیر کردن و کره جنوبی که همزمان با ایران شروع کرد ماشین هاش در اروپا و آمریکا و .... از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارن تازه کره جنوبی

با اون وسعت کمش شرکت هیوندایی رو داره که از مواد اولیه 0 تا 100 یک خودرو رو میسازه! شما پراید از خودته یا سمند؟ چند درصدش؟ ماشین نو خریدی تا

بدونی حتی مونتاژ هم بلد نیستیم؟ 

جمعیتش اندازه ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه صفحه شما داری واسه من نشون میدی که چی؟

رفاه مردم اونا کجا و یارانه 45 هزارتومنی من و شما کجا که تازه اونم داره قطع میشه، بخدا من حاظرم قطع بشه اما واقعا بدن به نیازمندا....

همه میدونن که فساد داره بیداد می کنه اما هی بیایم نقض کنیم، این کمتر از خیانت نیست، دیشب از فساد این فوتبال شنیدیم خیلی هم شنیدیم

همه هم میدونیم که بسیاری از صحبت های آقای کریمی صحت دارن و از اونجایی زورت میاد که دبیر کل فدراسیون به سادگی با یه یه سری حرف های

الکی که بیشتر تبلیغ فدراسیون 5 ستارشونو می کرد جواب آقای کریمی رو میداد! آیا کسی نیست که حق کسانی که پول بیت المال رو ضایع می کنن بگیره؟

ویرایش شده توسط NaeemSameti
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

جناب مطمئن باش تا چند سال دیگه به همین سمت میرن، اما ما حرکتی نمی بینم از سمت خودمون، با  وجود این همه منابع و همچنین شرایز بسیار ایده آل آب و هوایی

سال های سال دنبال تولید انرژی برق از طریق انرژی هسته ای هستیم اما کجاست؟ چرا این پروسه طولانی مدت تموم شدنی نیست؟

چرا کشورهایی نظیر ژاپن، کره جنوبی، آلمان و... سالیانه ساله دارن از این تکنولوژی بهره می برن؟ کره جنوبی وسعتش به قدر استان کرمان خودمونه!

جمعیتش اندازه ایران!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه صفحه شما داری واسه من نشون میدی که چی؟

رفاه مردم اونا کجا و یارانه 45 هزارتومنی من و شما کجا که تازه اونم داره قطع میشه، بخدا من حاظرم قطع بشه اما واقعا بدن به نیازمندا....

همه میدونن که فساد داره بیداد می کنه اما هی بیایم نقض کنیم، این کمتر از خیانت نیست، دیشب از فساد این فوتبال شنیدیم خیلی هم شنیدیم

همه هم میدونیم که بسیاری از صحبت های آقای کریمی صحت دارن و از اونجایی زورت میاد که دبیر کل فدراسیون به سادگی با یه یه سری حرف های

الکی که بیشتر تبلیغ فدراسیون 5 ستارشونو می کرد جواب آقای کریمی رو میداد! آیا کسی نیست که حق کسانی که پول بیت المال رو ضایع می کنن بگیره؟

عزیز من اینجا فروم اقتصادی و سیاسی و بررسی علل عقب ماندگی و.....نیست . اینجا فروم علمی و فنی است شما گفته بودید اونها بیشتر انرژیشون از باد و هسته است من با مدرک علمی گفتم شما در اشتباه هستید .

اینکه ما عقب ماندیم و اختلاس هست و صدتا از این حرفهای دیگه هم من بلدم هم راننده تاکسی هم اصغر بقال سر کوچه ما اما این بحثها نه در حوصله ی این فرومه نه من عمرمو از سر کوچه آوردم که بخواهم از این بحثها بکنم . تو 30سال عمرم هم فهمیدم من باید خودم را درست کنم جامعه درست شد که چه بهتر درست نشد حداقل اون دنیا نیازی به جواب پس دادن ندارم  بعلاوه اینکه من وقتی خودم را با اصول درست انسانی بالا بکشم همه دنیا جام هست و هر وقت خواستم و دوست داشتم مهاجرت می کنم .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، nightkiler گفته است :

عزیز من اینجا فروم اقتصادی و سیاسی و بررسی علل عقب ماندگی و.....نیست . اینجا فروم علمی و فنی است شما گفته بودید اونها بیشتر انرژیشون از باد و هسته است من با مدرک علمی گفتم شما در اشتباه هستید .

اینکه ما عقب ماندیم و اختلاس هست و صدتا از این حرفهای دیگه هم من بلدم هم راننده تاکسی هم اصغر بقال سر کوچه ما اما این بحثها نه در حوصله ی این فرومه نه من عمرمو از سر کوچه آوردم که بخواهم از این بحثها بکنم . تو 30سال عمرم هم فهمیدم من باید خودم را درست کنم جامعه درست شد که چه بهتر درست نشد حداقل اون دنیا نیازی به جواب پس دادن ندارم  بعلاوه اینکه من وقتی خودم را با اصول درست انسانی بالا بکشم همه دنیا جام هست و هر وقت خواستم و دوست داشتم مهاجرت می کنم .

پس نمیخواد بنده رو جایی نقل قول کنین که عمرتون هدر میره:4_joy:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

پس نمیخواد بنده رو جایی نقل قول کنین که عمرتون هدر میره:4_joy:

ممنون که تذکر دادید  قطعا در هیچ زمینه ای پست شما را نقل قول نخواهم کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...