رفتن به مطلب

اسپری هوای فشرده برای گردگیری از کجا میشه پیدا کرد؟

mrp7
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

کسی جایی را می شناسه که اسپری هوای کمپرس شده برای گردگیری قطعات و کیبرد بفروشه؟

CRPAIRDUST_clean_range_pressurised_air_duster_400ml.thumb.jpg.5845a89fcef0d0a28d5a302b88c75645.jpg

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

سلام.

15 هزار تومن برای این اسپری پول دادید؟!!
به نظر من بلور چینی ارزون با 60 تومن بخرید بی نهایت به صرفه تر هست و نتیجه بهتری هم داره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بلور چینی

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظور این دوستمون Blower هست یعنی دمنده ...

یه نگاه به سایت زیر بندازید:

www.digikala.com/Search/Category-power-tools?q=blower

ویرایش شده توسط saeedx
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

blower "made by chinese
بلوور دستگاه دمنده باد.

چینی به معنی ساخته شده در کشور دوست و برادر چین.

لینک به دیدگاه

blower موقع کار انقدر الکتریسیته ساکن تولید می کنه مناسب گرد گیری قطعات نیست. میتونه باعث از بین رفتن مادربرد و ... بشه. برای تمیز کردن کیبورد هم اسپری چون سرش نازکه استفاده میشه. 

من ارزون تر پیدا نکردم.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

منظور این دوستمون Blower هست یعنی دمنده ...

یه نگاه به سایت زیر بندازید:

www.digikala.com/Search/Category-power-tools?q=blower

داداش اینا ماله تمیز کردن حیاط و ... و گرد گیری زمین و جمع کردن برگ و .. هست

استفاده از این روی قطعات حساس داخل کامپیوتر ریسک بالا سوختن داره. به دلیل الکتریسیته ساکن شدیدی که تولید میکنند.

اگر هم شما تا الان از اینا روی کامپیوترتون استفاده می کنید و سالم هست خیلی خوش شانسید.

دلیل وجود این اسپری ها هم همین الکتریسیته ساکن و سوختن قطعاته واگر نه مسلما قدرت دستگاه برقی خیلی بالا تره.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

blower موقع کار انقدر الکتریسیته ساکن تولید می کنه مناسب گرد گیری قطعات نیست. میتونه باعث از بین رفتن مادربرد و ... بشه. برای تمیز کردن کیبورد هم اسپری چون سرش نازکه استفاده میشه. 

من ارزون تر پیدا نکردم.

چ جالب.

تکنسین های نگهداری کامپیوتر اکثر شرکت ها  از این دستگاه برای گردگیری قطعات کامپیوتر استفاده میکنن.
خود من حداقل 10 ساله بلوور استفاده کرده و میکنم و بالای 100 کیس رو چندین بار با بلوور گردگیری کردم. این حد از خوش شانسی اونم تو ایران ... به نظرم عجیبه!

موردی از خرابی مین در اثر باد بلوور گزارش نشده. اگر قرار باشه با باد بلوور مین از بین بره که مطمعنا در اثر گرما قبلش از بین رفته. قطعات مین و کامپیوتر همگی پیچ شده و مواردی که پیچ نشدن با هویه چسبیدن که برای برداشتنشون از روی مین به فشار و گرمای خیلی زیادی نیازه.

برای کیبرد هم به راحتی با همون دستگاه میشه گردگیری کرد جدا از اینکه الکتریسیته ساکنش کیبرد رو اذیت نمیکنه به راحتی میشه به سرش یه چیزی وصل کرد که نازک بشه و بره داخل شیارهای کیبرد.

برای رفع الکتریسیته ساکن کیس هم حتما به کیستون سیم ارت وصل کنید و اگر وصل نکردید و هنوز سالمه خیلی خوش شانس بودید.

حالا جدا از اینا میشه بدونم شما با چی مین برد و بقیه قطعات داخل کامپیوترتون رو تمیز میکنید؟؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

چ جالب.

تکنسین های نگهداری کامپیوتر اکثر شرکت ها  از این دستگاه برای گردگیری قطعات کامپیوتر استفاده میکنن.
خود من حداقل 10 ساله بلوور استفاده کرده و میکنم و بالای 100 کیس رو چندین بار با بلوور گردگیری کردم. این حد از خوش شانسی اونم تو ایران ... به نظرم عجیبه!

موردی از خرابی مین در اثر باد بلوور گزارش نشده. اگر قرار باشه با باد بلوور مین از بین بره که مطمعنا در اثر گرما قبلش از بین رفته. قطعات مین و کامپیوتر همگی پیچ شده و مواردی که پیچ نشدن با هویه چسبیدن که برای برداشتنشون از روی مین به فشار و گرمای خیلی زیادی نیازه.

برای کیبرد هم به راحتی با همون دستگاه میشه گردگیری کرد جدا از اینکه الکتریسیته ساکنش کیبرد رو اذیت نمیکنه به راحتی میشه به سرش یه چیزی وصل کرد که نازک بشه و بره داخل شیارهای کیبرد.

برای رفع الکتریسیته ساکن کیس هم حتما به کیستون سیم ارت وصل کنید و اگر وصل نکردید و هنوز سالمه خیلی خوش شانس بودید.

حالا جدا از اینا میشه بدونم شما با چی مین برد و بقیه قطعات داخل کامپیوترتون رو تمیز میکنید؟؟

تکنیسین های شما به نظر که خیلی  خوش شانسن

اگر همه اشتباه می کنن دلیل نمیشه ما هم اشتباه بکنیم

و اینکه قطعات حساس تر مثل کارت گرافیک های گران قیمت و مادربرد های گران قیمت هست که من به شخصه حاضر نیستم با دستگاه بلوور برگ خشک برم سراغ سیستمم

هزاران جای مختلف در اینترنت میتونید بگردید و از منابع معتبر پیدا کنید که استفاده از بلوور روی کامپیوتر، مخصوصا قطعات گران قیمت کار درستی نیست.

https://www.giantbomb.com/pc/3045-94/forums/leaf-blower-to-dust-out-a-pc-550446/

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3216366/cleaning-computer-electric-leaf-blower-safe.html

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2664064/safe-clean-gaming-leaf-blower.html

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/2rbmke/discussion_using_leaf_blowers_to_clean_your_pc/

لینک به دیدگاه

با اجازه دوستان عزیز 

بنده بعنوان تعمیرکار الکترونیک میخوام چند تا نکته رو خدمتتون عرض کنم 

این که بلوور میتونه الکتریسیته ساکن تولید بکنه درسته اما ...

خود الکتریسیته ساکن زمانی خطرناک هست که  ولتاژ بالایی رو در خودش ذخیره کنه (که درمورد بلوور این مقدار خیلی ناچیزهست و این مقدار فقط میتونه باعث تحریک گیت برخی از از قطعات روی بردها (اعم از مادربرد و گرافیک و پاور و ...) بشه و این تحریک گیت زمانی خطرناک هست که جریانی در مدار برقرار باشه 

لازم به ذکر هست که 99/9 درصد بردها طوری طراحی شدن که زمانی که از منبع جریان جدا باشن بطور خودکار ولتاژ ذخیره شده در خازنها بعد از مدت خیلی کوتاهی تخلیه میشه و دیگه حتی اگه گیت ها تحریک بشن جریانی در برد وجود نداره که بتونه آسیبی وارد کنه 

تبصره : برخی از خازنهای ولتاژ بالا موجود در پاور یا مانیتور بصورت خودکار تخلیه نمیشن ولی الکتریسیته ساکن بلوور نمیتونه مشکلی براشون ایجاد کنه 

مورد بعدی که باید خدمت دوستان عرض کنم اینه که اکثر بردها و مخصوصا جدیدترها و حرفه ای تر ها به فیلتر ESD. یا همون فیلتر ضد الکتریسیته ساکن مجهز هستند 

در نظر بگیرید اگه این فیلترها وجود نداشت مثلا شما زمانی که یه فلش مموری بدنه فلزی رو به سیستم متصل میکردید ممکن بود سیستمتون دچار مشکل بشه ولی به لطف فیلترهای ESD و EMI امنیت بردها بسیار بالا رفته 

و در آخر یه نتیجه گیری 

بارعایت چند نکته ساده استفاده از بلوور بسیار مفیده و هیچ مشکلی نداره 

1_ در صورتیکه دستبد الکترو استاتیک در اختیار دارید استفاده کنید و اگه ندارید سعی کنید از دستکش پارچه ای استفاده کنید تا تماس پوست شما با دستگاه به حداقل برسه 

2_ حتما دستگاه رو از منبع تغذیه (برق شهر یا باطری ) جدا کنید 

3_ دستگاه روشن رو به هیچ وجه سرویس یا هرگونه عملیاتی روش انجام ندین 

4_ باطری Cmos یا همون باطری بکاپ رو. از روی برد خارج کنید 

5_ اگه فن روی دستگاه متصل هست حتما فیشش رو از روی برد جدا کنید (در مجموع برای تمیز کردن فن ها بایستی فیش برق اونها رو از روی بردها جدا کنید )

شاید نکاتی رو الان یادم نباشه 

بهرحال امیدوارم مفید باشه...

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در در 13 آذر 1396 در 15:38، mrp7 گفته است :

سلام

کسی جایی را می شناسه که اسپری هوای کمپرس شده برای گردگیری قطعات و کیبرد بفروشه؟

CRPAIRDUST_clean_range_pressurised_air_duster_400ml.thumb.jpg.5845a89fcef0d0a28d5a302b88c75645.jpg

لینکی که گذاشتید کلا محصول رو تو سایتش نداره

از همین سایت خریدید که لینکش رو کذاشتید؟

جای دیگه ای سراغ دارید واسه این اسپری هوا ها

چقدر نایابان انصافا!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Adreno گفته است :

لینکی که گذاشتید کلا محصول رو تو سایتش نداره

از همین سایت خریدید که لینکش رو کذاشتید؟

جای دیگه ای سراغ دارید واسه این اسپری هوا ها

چقدر نایابان انصافا!

لینک و تاپیک برای 3سال پیش هست گرامی، اگرهم باشه دیگه تا الان بادش خالی شده :D

لینک به دیدگاه

دوستان اینکه فن های سیستم رو نگهداری و مانع چرخششون بشی هنگام استفاده از blower راهگشا نیست  و بازم خطر ایجاد الکتریسیته ساکن هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...