رفتن به مطلب

ویروس خاص

shangil
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

امیدوارم سوالم جای درستی باشه

من در هارد اکسترنالم یک سری فایل بود که همش شامل عکس یا ویدیو بود. متاسفانه عکسها باز نمیشه و مینویسه the files appeared to be damaged
ویدیوها باز میشه ولی عکس ها نه.
بعد دیدم در هر پوشه شامل عکسها و ویدیو ها سه تا فایل هست به فرمت های مختلف یعنی .txt و .html و .png هست که درش متن زیر نوشته شده.
لطفا کسی میدونه کمک کنه که ایا میشه بازیابی کرد یا امیدی نیست اصلا.

RECOVERliemy.png

ویرایش شده توسط shangil
لینک به دیدگاه

درود

اگر اشتباه نکرده باشه همون ویروسیه که میاد فایل ها رو توسط یه سری کد مخصوص غیر قابل دستیابی میکنه و برای آزادیشون درخواست ارز مجازی (بیت کوین) می کنه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، NaeemSameti گفته است :

درود

اگر اشتباه نکرده باشه همون ویروسیه که میاد فایل ها رو توسط یه سری کد مخصوص غیر قابل دستیابی میکنه و برای آزادیشون درخواست ارز مجازی (بیت کوین) می کنه.

خیلی ممنون

این ویروس حدود 2 سال پیش ظاهر شد و جالبه فقط در یکی از پوشه های هارد هستش که شامل عکسها و ویدیو ها هستش. الان یعنی راهی نداره اصلا شما اطلاعی دارید؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، hmasroor گفته است :

سلام

این بهش نمیگن ویروس میگن باج افزار یعنی یه برنامه ایه که فایل های شما رو رمزگذاری میکنه و بعدش برای اینکه به حالت اول برگرده یه پول هنگفتی ازتون می خواد باج بگیره.

الان تو این عکس شما هم پیشنهاد داده که به BitCoin طرف پول بریزید تا کد رمزگشایی رو به دست بیارید.

تا به حال با باج افزار ها برخوردی نداشتم اما یادمه کسپرسکی تو سایتش ادعا میکرد که می تونه یه سری از باج افزار ها رو بدون نیاز به پرداخت هیچ پولی فایل هاشو برگردونه چون ظاهراً الگوریتم خیلی هاشون لو رفته و دیگه خیلی از آنتی ویروس ها می تونن بدون نیاز به داشتن رمز اصلی اونا رو رمزگشایی کنن.

من احتمال میدم فایل های عکس شما که گفتید اخطار the files appeared to be damaged میدن در واقع فایل های فشرده ای با رمز باشن در هر حال پیشنهاد میکنم یه بار یه آنتی ویروس خوب مثل بیت دفندر یا کسپرسکی بریزید و یه Full Scan انجام بدید ببینید می تونه کاری کنه یا نه.

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون

نرم افزار بازیابی که کاری نمیتونه انجام بده درسته؟ پس همون انتی ویروس رو نصب کنم و یکبار فقط خود هارد رو اسکن کنم؟

من انتی ویروس ندارم  میشه از اینترنت د انلود کرد کاسپرسکی رو؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، shangil گفته است :

خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون

نرم افزار بازیابی که کاری نمیتونه انجام بده درسته؟ پس همون انتی ویروس رو نصب کنم و یکبار فقط خود هارد رو اسکن کنم؟

من انتی ویروس ندارم  میشه از اینترنت د انلود کرد کاسپرسکی رو؟

از این لینک دانلود کنین:

https://soft98.ir/security/382-kaspersky-pure.html

لینک به دیدگاه

سلام

هرگز به پرداخت پولی که میخوان فک نکن!

هیچ تضمینی نیست که این اتفاق بعد پرداخت دوباره نیفته

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ma600 گفته است :

سلام

هرگز به پرداخت پولی که میخوان فک نکن!

هیچ تضمینی نیست که این اتفاق بعد پرداخت دوباره نیفته

نه

برادر پولم کجا بود:)

مرسی از یاداوری

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

یه نمونه از فایل های آلوده شده رو تو این سایت(https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/) آپلود کنید. اگر برای این نوع باج افزار دیکریپتی کشف شده باشه ،راهش رو بهتون میده .

لینک به دیدگاه

در در 1396/09/14, 00:08:47، MAhmoOD Nazari گفته است :

سلام

یه نمونه از فایل های آلوده شده رو تو این سایت(https://id-ransomware.malwarehunterteam.com/) آپلود کنید. اگر برای این نوع باج افزار دیکریپتی کشف شده باشه ،راهش رو بهتون میده .

سلام

دقیقا راه حلش این بود. ویروس نوع تسلا

فایل ها بازگردانی شد

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...