رفتن به مطلب

Sold
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اگر تاپیک رو جای نامناسب زدم لطفا منتقل کنید .

من یک تازه کار هستم و حتی یک بارم این کلمه رو نشنیدم امروز باهاش اشنا شدم . 

1. کار سختیه ؟

2. نیاز به سرمایه اولیه جدا از تهیه سیستم هست ؟

3.این اصطلاحات که درش استفاده میشه مثل th اینا رو توضیح بدید ؟

4. اگر این رو تهیه کنم : http://lioncomputer.ir/product/12895/LMR08+باندل+ماینیگ+با+8+کارت+RX+470+4GB/ تا چه میزان در کارم موفق هستم ؟

5.چالش های این کار چیه ؟ چه مشکلاتی باهاشون رو به رو میشم ؟

لطفا تمام و کمال راهنمایی کنید پیشاپیش تشکر که دارید تاپیک من و میخونید . لطفا کاملا راهنمایی کنید چون اینطور مشخصه کار اسونی نباید باشه .

لینک به دیدگاه

سلام.

میتونی سوالاتون رو از محسن عزیز تو بپرسی .تو صفحه نخست قسمت ماینینگ برو  و techbamohsenراهنماییتون میکنند.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Sold گفته است :

1. کار سختیه ؟

4. اگر این رو تهیه کنم : http://lioncomputer.ir/product/12895/LMR08+باندل+ماینیگ+با+8+کارت+RX+470+4GB/ تا چه میزان در کارم موفق هستم ؟

لطفا تمام و کمال راهنمایی کنید پیشاپیش تشکر که دارید تاپیک من و میخونید . لطفا کاملا راهنمایی کنید چون اینطور مشخصه کار اسونی نباید باشه .

سلام جناب.

1) اگر کمی آشنایی به کامپیوتر و اینترنت داشته باشید، خیر اصلا.

2) تقریبا خیر.هرچقدر پول سیستم بدید همونقدر به قول معروف آش میخورید.تقریبا به ازای حدود 8% تا 10% از سرمایه ای که میگذارید، سر ماه برمیگرده.ولی هرچند این کار ریسک داره و همینجوری بدون اطلاع پریدن توی ارز های دیجیتالی کار اشتباهیه و ممکنه نصف سرمایه رو از دست بدید.

3) اصطلاحات در این تاپیک توضیح داده شده:

و در این تاپیک هم از 0 تا 100 ماینینگ برای تازه وارد ها،توضیحاتی ارائه شده:

با خواندن این دو تاپیک اکثر سوالات شما جواب داده خواهد شد.منظور از TH یا همون TERRAHASH هست،مثل ترابایت.مثل گیگابایت.مگابایت. منظور از ترا یعنی تریلیون،منظور از گیگا یعنی میلیارد.منظور از مگا یعنی میلیون. مثلا مگاهش یعنی میلیون هش ،منظور از کلمه هش یعنی رمز نگاری.

واحد سرعت هستش.

4) با این دستگاه بصورت تئوری میشه حدودا ماهی 1.2میلیون تومان درآمد خالص داشت (در هر ماه) و این بشدت به قیمت سکه وابسته هستش.لذا قسمت Difficulty یا سختیِ بدست آوردن سکه و همینطور قیمت سکه ها رو بایستی در نظر بگیرید.برخی مواقع سکه اتریوم ارزش ماینینگ داره برخی مواقع سکه مونرو برخی مواقع فلان سکه و.... بایستی مطالب مرتبط رو پیگیری بفرمایین.

5) قیمت ارز های دیجیتالی اولین چالش هست. بعدش قیمت قطعات که خیلی بالا رفته. بعدش هزینه برق که به ازای هر گرافیک میتونه تا 30-40هزار تومان در ماه هزینه به بار بیاره. مثلا  عدد 8عددگرافیک میتونه حدود 300 هزار تومان (ماکزیمم) هزینه برق بوجود بیاره که البته در شهر های گرم این هزینه به 40هزار تومان میرسه.

موفق باشین:9_innocent::100_pray:

لینک به دیدگاه

2) تقریبا خیر.هرچقدر پول سیستم بدید همونقدر به قول معروف آش میخورید.تقریبا به ازای حدود 8% تا 10% از سرمایه ای که میگذارید، سر ماه برمیگرده.ولی هرچند این کار ریسک داره و همینجوری بدون اطلاع پریدن توی ارز های دیجیتالی کار اشتباهیه و ممکنه نصف سرمایه رو از دست بدید.

دقیقا چه سرمایه ای رو ؟ یکم بیشتر توضیح میدید .

هزینه برق مشکلی نیست !

هزینه تهیه سیستم هم مشکلی نیست میتونم تا 15 میلیون تومان هزینه کنم !

دیگه چه هزینه ای به همراه خواهد داشت .

نقل قول

به قیمت سکه وابسته هستش.لذا قسمت Difficulty یا سختیِ بدست آوردن سکه و همینطور قیمت سکه ها رو بایستی در نظر بگیرید.برخی مواقع سکه اتریوم ارزش ماینینگ داره برخی مواقع سکه مونرو برخی مواقع فلان سکه و.... بایستی مطالب مرتبط رو پیگیری بفرمایین.

این رو یکم واضح تر توضیح بدید . زیاد در این زمینه حرفه ای نیستم .

نظرتون چیه من دوتا GTX 1080 TI 11 G GDDR5X ببندم ؟

بازدهی مناسبی داره ؟ 

مقالتون عالی بود و یک تشکر ناقابل خدمت شما ارسال شد 

خیلی کمک کرد زیاد گشتم ولی انقدر واضح توضیح نداده بودن .

ویرایش شده توسط Sold
لینک به دیدگاه

طبق اموزشی که فرموده بودید پیش رفتم  برای یوبیک جهت تست :

با لپ تاپم که خیلی ضعیف هست متاسفانه ولی ...

شما راستش در تاپیکتون گفتین خیلی بحثش تخصصی و هست و نیاز به تجربه هست و همینطوری نباید اومد تو این کار . 

خب من چیکار میتونم بکنم در این رابطه ؟

خود شما هم بلاخره از جایی شروع کردید درسته ؟

dd.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sold گفته است :

دقیقا چه سرمایه ای رو ؟ یکم بیشتر توضیح میدید .

هزینه برق مشکلی نیست !

هزینه تهیه سیستم هم مشکلی نیست میتونم تا 15 میلیون تومان هزینه کنم !

دیگه چه هزینه ای به همراه خواهد داشت .

این رو یکم واضح تر توضیح بدید . زیاد در این زمینه حرفه ای نیستم .

نظرتون چیه من دوتا GTX 1080 TI 11 G GDDR5X ببندم ؟

بازدهی مناسبی داره ؟ 

مقالتون عالی بود و یک تشکر ناقابل خدمت شما ارسال شد 

خیلی کمک کرد زیاد گشتم ولی انقدر واضح توضیح نداده بودن .

در 7 دقیقه قبل، Sold گفته است :

طبق اموزشی که فرموده بودید پیش رفتم  برای یوبیک جهت تست :

با لپ تاپم که خیلی ضعیف هست متاسفانه ولی ...

شما راستش در تاپیکتون گفتین خیلی بحثش تخصصی و هست و نیاز به تجربه هست و همینطوری نباید اومد تو این کار . 

خب من چیکار میتونم بکنم در این رابطه ؟

خود شما هم بلاخره از جایی شروع کردید درسته ؟

dd.PNG

نه! کسب درآمد از این طریق نیاز به برنامه ریزی و خواندن مطالب زیادی در این ارتباط داره که ضرر نکنید!

وگرنه انجام عمل ماینینگ همش چند دقیقه بیشتر زمان نمیبره و اصلا سخت نیست.

کارت گرافیک شما 1گیگابایت حجم داره که سکه ی یوبیک حداقل 2گیگابایت میخواد.برای همینه نمیتونید با این گرافیک، سکه ی یوبیک رو ماین کنید.

3سکه هستن که نیاز به حداقل 2-3گیگابایت حافظه گرافیکی دارن،اول اتریوم که حداقل 3گیگ میخواد، بعدش اتریوم کلاسیک که 2گیگ و خورده ای میخواد، بعدش یوبیک که 1.5 گیگ حدودا میخواد، شما کارتتون 1گیگی هستش و برای همین نمیتونید ماین کنین.

خیر کارت گرافیک 1080TI اصلا بصرفه نیست.مثلا 1080TI قیمتش حدود 3.5 میلیونه، خب؟! ولی حدود 35مگاهش قدرت ارائه میده در ماینینگ.

ولی بجاش کارت گرافی RX 470 حدود 1.350 تومنه، ولی بجاش حدود 25مگاهش قدرت میده.

یکم ضرب و تقسیم کنی متوجه میشی چندتا RX 470  داشته باشی خیلی خیلی بصرفه تر از 1080Ti هستش.

همین قضیه رو میگم که بایستی دقت کنین.من میتونم سیستم پیشنهاد بدم بهتون ولی بایستی حتما صد در صد مطمئن باشید به انجام این کار چونکه  بایستی به این ریسک هم فکر کنین که پس فردا هزینه کردید و نتونستید درآمد خوبی بدست بیارین.

اگر پول اضاف دارین که یه بحث دیگست،من کمکتون میکنم، اگر بزور این پول رو بدست آوردین،من پیشنهاد نمیدم همینجوری بپرید وسط دنیای ارز های دیجیتالی.متوجه منظورم شدین؟

سوالی داشتید در خدمتم.:100_pray:

لینک به دیدگاه

والا تو گوگل 1ی 2 ساعتی وقت صرف کردم واسه یافتن مقاله خوب که راحت واسه مبتدیان جوابگو باشه پیدا نشد و یوتیوب 3 ، 4 ساعته دارم ویدئو میبینم .

چند موردم راجب شلوغی این عرصه و کلاه برداری و scam و Mining is dead مواجه شدم

به هر حال اگر منبعی چیزی دارید که معرفی کنید تا اطلاعات بیشتری دستگیرمون بشه ممنون میشم .

احتراما اگر پول اضافه هم داشته باشم واسه چی خودم و بخوام اینطوری تو دردسر بندازم و به قول شما ریسک و ... بشه .

من بعد این همه سر و کله زدن هنوز نمیتونم درک کنم این پول از کجا میاد . 

والا چیزی که من با مقالات خوندم یعنی بابت پردازش و محاسبات سیستم ما بهمون ی چیزی تعلق میگیره درسته ؟

یعنی یک نرم افزار اجرا میشه بد موجب کسب درامد با توجه به سخت افزار سیستم ؟

بر این فرض بهترین سخت افزار رو هم داریم ، بد ریسک این کارو متوجه نمیشم . سیستم یک جای خونه روشن فقط در حد کنترل حواسم بهش هست 

مگه قراره پولی هم بزارم که ضرر کنم ؟ گفتم بحث تامین برق + تهیه سیستم جدا اصلا راجبشون بحث نشه من چه چالش های پیش رو دارم جز اینا ،  اینا رو با روش هایی میشه ساماندهی مدیریت و بهینه کرد با مصرف برق نمیزارم به کارم لطمه وارد بشه . 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sold گفته است :

والا تو گوگل 1ی 2 ساعتی وقت صرف کردم واسه یافتن مقاله خوب که راحت واسه مبتدیان جوابگو باشه پیدا نشد و یوتیوب 3 ، 4 ساعته دارم ویدئو میبینم .

چند موردم راجب شلوغی این عرصه و کلاه برداری و scam و Mining is dead مواجه شدم

به هر حال اگر منبعی چیزی دارید که معرفی کنید تا اطلاعات بیشتری دستگیرمون بشه ممنون میشم .

احتراما اگر پول اضافه هم داشته باشم واسه چی خودم و بخوام اینطوری تو دردسر بندازم و به قول شما ریسک و ... بشه .

من بعد این همه سر و کله زدن هنوز نمیتونم درک کنم این پول از کجا میاد . 

والا چیزی که من با مقالات خوندم یعنی بابت پردازش و محاسبات سیستم ما بهمون ی چیزی تعلق میگیره درسته ؟

یعنی یک نرم افزار اجرا میشه بد موجب کسب درامد با توجه به سخت افزار سیستم ؟

بر این فرض بهترین سخت افزار رو هم داریم ، بد ریسک این کارو متوجه نمیشم . سیستم یک جای خونه روشن فقط در حد کنترل حواسم بهش هست 

مگه قراره پولی هم بزارم که ضرر کنم ؟ گفتم بحث تامین برق + تهیه سیستم جدا اصلا راجبشون بحث نشه من چه چالش های پیش رو دارم جز اینا ،  اینا رو با روش هایی میشه ساماندهی مدیریت و بهینه کرد با مصرف برق نمیزارم به کارم لطمه وارد بشه . 

متوجه نشدید منظورم از ریسک چیه.ببینید برخی از عزیزان بدون کوچکترین مطالعه ای، وام میگیرن 10 میلیون، با بازپرداخت ماهی 500 هزار تومان،بعد وارد ماینینگ میشن به امید اینکه ماهی قطعا 1-2میلیون درآمد داشته باشن.

خب من مسائل کلی رو میگم،شما تصمیم میگیرید:

1) ماینینگ کلا یعنی اینکه یه سری کامپیوتر و قطعات میخرید،به برق و اینترنت متصل میکنید، میگذارید تا پول استخراج کنن.چه پولی؟ پول دیجیتالی. که بعدا از طریق صرافی میتونید به پول واقعی (تومان) تبدیلشون کنید.

2) پول دیجیتالی فلسفه اش در همون تاپیک "دنیای ارز های دیجیتالی" توضیح دادم که اصلا چرا پول بدست میارید.

3) ریسک این کار "قیمت سکه ها" هستند.سکه همون پول دیجیتالی یا ارز دیجیتالی هست که اسم دیگش ارز رمزگذاری شده هست.همش یکیه.مثلا سکه "بیت کوین" یک عدد از این سکه ها هست.چند تا سکه داریم؟ بیش از 1000 عدد. مثلا اتریوم هم یک سکه ی دیگر هست.مثلا اتریوم کلاسیک هم یکی دیگه هست.مثلا مونرو هم یکی دیگه هست. و...

4) چالشی که در کل به جز برق + هزینه قطعات + اینترنت بدون قطعی دارید، اینه که قیمت سکه ها و بازار رو چک کنید که مثلا وقتی ارز سقوط میکنه از ترس یهو تمام سکه هاتون رو نفروشید بلکه تحلیل کنید سر موقع مناسب تر بفروشید.

سوال اصلی: آیا ماینینگ ضرر محض هم داره؟ خیر. یعنی شما در هر صورت سود دارید.حالا یا سود کم یا سود زیاد. در حالت متوسط سود شما با 10 میلیون تومن قطعه حدود 1میلیون تومن خالص خواهد بود.در بدترین شرایط سود شما بیشتر از هزینه برق خواهد شد یعنی بازهم سود داره ولی کم هست.

بدیه اینکار اینه که به محض استخراج،سکه رو بفروشید که کار جالبی نیست.

حالا چطور سکه استخراج میشه؟! همون صفحه مشکیه شبیه به بایوس هستش که بازش کردین؟! همون عمل ماینینگ هست.یه سری اطلاعات میان پردازش باطل انجام میدن و به حساب کیف پولیتون، خورد خورد سکه واریز میشه.

مقاله خاصی توی سطح اینترنت بخصوص وبسایت های فارسی در مورد ماینینگ پیدا نمیکنید شاید همین فروم لیون کامپیوتر بیشتر از بقیه ی جاها در موردش صحبت کرده باشه.دلیل این مسئله هم در تاپیک "توهم ذهن یک ماینر" توضیح دادیم.

با اجازتون تاپیک رو به قسمت بلاکچِین منتقل کردیم،چراکه:

• قسمت تحلیل بازار در مورد تحلیل و آینده سکه ها هستش، ولی این قسمت بلاکچِین در مورد آموزش های اولیه و ماهیت ارز دیجیتالی هست

سوالی داشتین بپرسین.

ویرایش شده توسط TechBaMohsen
لینک به دیدگاه

ممنون خیلی ساده و روان توضیح میدید . اکثر سایت ها فقط مقاله های انگلیسی رو فارسی کردن و خودشونم نمیفهمن چی نوشتن :3_grin:

به هر حال ببینید من برنامه ریزیم به این شکل هست .

تهیه وام تا 15 میلیون و تهیه این سخت افزار : http://lioncomputer.ir/product/12857/LMR05+باندل+ماینیگ+با+8+کارت+BIOSTAR+RX+570+4GB+MINING

والا به این موضوع هم فکر نکردم که مثلا همین که واردش شدم یک شبه بخوام پله های ترقی رو پشت سر بزارم و میلیونر بشم .

یک برنامه ای گذاشتم حتی اگر در حین بازپرداخت مشکل پیش اومد از جیب هم بدم مشکل نداره . به هر حال وقتی این سیستم رو تهیه میکنم یک چیز فیزیکی هست بعد بازم میشه فروختش 

ولی خب به گفته شما تا تجربه کسب شه تا مرد شیم تو این کار زمان میبره . 

منبعی هم نیست که بخوایم ازمایشی روش کار کنیم پس مجبوریم یا ریسک و به جون بخریم یا این که بریم پی کار خودمون .

به هر حال جمع بندی بنده :

یعنی تنها ریسک این کار اینه که تو سخت افزار و جمع اوری کنید با وام بعد اگر ماینینگ کردی درامدی که ازش داری جوابگوی وامی که گرفتی نباشه ؟

بحث تخصصی این که چگونه با کوین بدست امده مدیریت بشه جدا

مورد دیگر الان من دقیقا متوجه نمیشم .

AntMiner S9 13.5 تراهش قدرت میده

ولی هر کارت گرافیک 570 RX 

24~26 مگا هش درسته ؟

8 * 26 میشه 208 مگاهش اگر اشتباه نکرده باشم همینطوری محاسبه میشه ؟

حالا قدرت کدومشون بیشتره اینی که مگاهش یا اینی که تراهش ؟

ویرایش شده توسط Sold
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sold گفته است :

ممنون خیلی ساده و روان توضیح میدید . اکثر سایت ها فقط مقاله های انگلیسی رو فارسی کردن و خودشونم نمیفهمن چی نوشتن :3_grin:

مرسی متشکرم جناب.:100_pray:

بله درست متوجه شدین.

توضیح میدم:

نقل قول

به هر حال جمع بندی بنده :

یعنی تنها ریسک این کار اینه که تو سخت افزار و جمع اوری کنید با وام بعد اگر ماینینگ کردی درامدی که ازش داری جوابگوی وامی که گرفتی نباشه ؟

بحث تخصصی این که چگونه با کوین بدست امده مدیریت بشه جدا

بله درسته ریسک اصلی اینه که یه منبع درآمد جدا داشته باشین که اگر ضرر کردین بتونید وام رو جبران کنید بهتون فشار نیاد.

بله بحث تخصصی دیگرش اینه که سکه هایی که بدست میارید رو مدیریت کنید هنگام وقت صحیح بفروشید که میشه از وبسایت زیر با تحلیل ساده متوجه شد وقت مناسبش کی هست:

coinmarketcap.com

نقل قول

مورد دیگر الان من دقیقا متوجه نمیشم .

AntMiner S9 13.5 تراهش قدرت میده

ولی هر کارت گرافیک 570 RX 

24~26 مگا هش درسته ؟

8 * 26 میشه 208 مگاهش اگر اشتباه نکرده باشم همینطوری محاسبه میشه ؟

حالا قدرت کدومشون بیشتره اینی که مگاهش یا اینی که تراهش ؟

انت ماینر ها، دستگاه هایی هستن به اسم ASIC یجور تقلب،زمان قدیم سکه ی بیت کوین فقط روی گرافیک میشد استخراج بشه،بعدش دستگاه تقلبش اومد که اسمش ASIC بود که چندین برابر سریعتر از گرافیک استخراج میکرد.

اون مقدار تراهش که نوشته مخصوص سکه ی بیت کوین هست،و روی سکه ی اتریوم اصلا این دستگاه کار نمیکنه که بخوای هش ـی تولید کنه!

هر دستگاه انت ماینر مخصوص یک مدل سکه هست مثلا Antminer D3 مخصوص سکه DASH هست. انت ماینر L3 مخصوص سکه لایت کوین هست.

فعلا هیچ دستگاهی برای سکه اتریوم ساخته نشده و احتمالا هیچوقت ساخته نمیشه بخاطر الگوریتم پیچیده ای که ضد تقلب هستش.

اون قضیه تفاوت مگاهش هم در اینجا نوشته شده:

whattomine.com

یک عدد کارت 470 انتخاب کنید و دکمه روشنش رو بزنید،بهتون نشون میده در هر الگوریتم چه مقدار هش ریت تولید میکنه.

الگوریتم های زیادی داریم و هر سکه بر پایه ی یکی از این الگوریتم ها هست.

مثلا الگوریتم EthHash برای سکه های ETHEREUM و Ethereum Classic و UBiQ هست.

مثلا الگوریتم CryptoNight  برای سکه ی XMR یا همون مونرو استفاده شده.

و غیره!

با آزمون و خطا و دنبال کردن میشه فهمید هر سکه کدوم یکی از الگوریتم ها رو استفاده میکنه.

موفق باشین:9_innocent:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1396/06/13, 21:24:12، Sold گفته است :

1. کار سختیه ؟

سلام

خواستم بدونم شما ریگ بستی یا خیر؟

اگر ریگ بستی،ممکنه تجربه تون را در این باره بگید؟

راضی هستید یا خیر؟

اگر باز بتونی وام 15 میلیونی بگیری دوباره یک ریگ دیگه اضافه می کنی؟

من مدتی است که در این باره تحقیق می کنم و احساس میکنم حداقل باید دو ریگ برای ماینینگ داشته باشیم ریسک خسارت را به صفر می رسونه

و هر ریگ را برای استخراج یک سکه قرار بدیدم

مثلاً یکی از ریگ ها را برای استخراج اذریم(یا همون اتریم)  و دومین ریگ را برای استخراج سکه دیگری که در آن لحظه ازش مطمئن هستیم اختصاص  بدیم

فعلاً روی سیستم خانگیم ASUS 1050 2G دارم که متأسفانه برای استخراج خیلی از سکه های مطرح به صورت آزمایشی امکان پذیر نیست (فقط تا الان به صورت آزمایشی 0.1 یوبیک استخراج کردم)

آقا محسن خوشحال میشم شما هم نظرتون را بگید

شما چندتا ریگ ماینینگ دارید؟

یا چندتا فارم؟ :3_grin:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...