رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم کامل گیمینگ تا 4 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام امیدوارم مکان خوبی برای زدن این موضوع باشه

فقط توضیح اینکه با این بودجه کل سیستم به غیر از مانیتور لطف کنید پیشنهاد بدین(کیس،موس، اسپیکر، کیبورد)

و اینکه حتی المقدور سی پی یو core i5 و گرافیک 4 باشه حداقل.

کل خرید هم اینترنتی خواهد بود ( مثلا بشه همشو از لیون خرید)

فکر کنین واسه خودتون سیستم میبندین ممنون:14_relaxed:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،  (تاپیک رو در انجمن درستی زدین) 

لطفا نیاز و کاربری خودتون رو از سیستم بفرمایید. (سیستم گیمینگ، رندر و... مشخص کنید نیازتون چیه) 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، محمد برخوردار گفته است :

سلام دوست عزیز،  (تاپیک رو در انجمن درستی زدین) 

لطفا نیاز و کاربری خودتون رو از سیستم بفرمایید. (سیستم گیمینگ، رندر و... مشخص کنید نیازتون چیه) 

گیمینگ لطفا

لینک به دیدگاه

مادربرد : ASUS PRIME B250M-A 

پردازنده : Intel Core i5-7400

رم : Kingston HyperX FURY 8GB 4GBx2 2400 MHz C15 DDR4

کارت گرافیک : ASUS ROG STRIX 1050TI OC 4GB

اس اس دی : Kingston UV400 120GB -SATA III

هارد دیسک  : Seagate Barracuda 2TB (یک ترابایت هم کافیه) 

دی وی دی رایتر : ASUS 24X

پاور : GREEN GP600B-HP+ 80Plus Gold

کولر : GREEN Notus 200

کیس : GREEN Z2+ Hero Case

اسپیکر : GREEN GS315-R

موس و کیبورد : Asus U2000 

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، 

1. این قطعات صرفاً پیشنهادی هستند، چون خودم به برند ایسوس علاقه دارم مادربرد و کارت گرافیک رو از این برند پیشنهاد کردم، و گرنه قصد تحمیل برند خاصی رو ندارم .

2. پردازنده برای رفع نیاز شما کاملا مناسبه، و چون نیاز شما گیمینگ هستش، پس بیشتر بر روی کارت گرافیک متمرکز باشین . 

3. این سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی های روز تا وضوح تصویر FULL HD مناسبه . 

4. اگر اهل گیم آنلاین و بازی های سنگین، هستین رم رو با حجم 16 گیگ انتخاب کنید و کارت گرافیک 1060 6GB بخرید (که هزینش هم میره بالا) . 

5. اس اس دی پیشنهادی فقط برای نصب ویندوز و دیتا کافیه . 

6. پاور، کولر، کیس و اسپیکر همگی از برند گرین هستن که از کیفیت و گارانتی خوبی برخوردارند . 

7. پاور انتخابی بیشتر از نیاز این سیستم انتخاب شده تا در ارتقاهای بعدی نیاز به تعویض پاور نداشته باشین .

8. موس و کیبورد پیشنهادی من این مدل بود، یک موس و کیبورد خوش قیمت با کیفیت هستش ولی ظاهرش سادست . 

9. برای خرید  از سایت لیون کامپیوتر خرید کنید . 

10. این سیستم بر روی پلتفرم اینتل پیشنهاد شد، چون پردازنده های اینتل برای گیم بسیار مناسبند .

لینک به دیدگاه

ممنون چنتا سوال:

اول اینکه کارت گرافیک asus ex-gtx1050ti با اونی که شما معرفی کردید فرق دارن؟اگه اره چیه فرقشون دقیقا

دوم جمع کل این سیستم فیکس میشه 4 تومن؟

سوم کولر واقعا نیازه یا اینکه میشه بعدا هم تهیه کرد(با توجه به کاربری حداکثر 4 ساعت در روز)

چهارم هم اینکه در صورت ارتقا رم به 16 چقدر اختلاف قیمت بوجود میاد؟ مثلا میشه با هارد 1 ترا بدون کولر و یکم دستکاری رم 16 بست با همون 4 تومن؟

بازم ممنون بابت جواب

لینک به دیدگاه

خواهش میکنم .

قیمت دقیق قطعات رو ندارم، از سایت لیون قیمت های دقیق روز رو نگاه کنید (تقریباً همون چهار تومن میشه)

قیمت این کولر حدود 80 هزار تومن هستش، و پیشنهاد میکنم بهتره خریداری کیند . 

هارد یک ترابایت ببندید و حافظه رم پیشنهادی من 8 گیگ بود، که اختلاف قیمتش با 16 گیگ زیاده . 

مادربرد و کارت گرافیک رو از برند MSI انتخاب کنید که خوش قیمت تر هستن . 

اگر قصد دارید رم رو با حجم 16 گیگ خریداری کنید، یک هشت گیگ الان و یک هشت گیگ بعداً خریداری کنید . 

پیشنهاد من به شما، خرید یک سیستم  کم کارکرد هستش، که فرقی با نو نداره و به صرف شما هم هست . 

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک های سری rog strix ایسوس، با فرکانس هسته بالاتر، کولر قوی تر، نورپردازی AURA، مدار تغذیه قدرتمندتر و البته خوشگلتر هستن نسبت به سری ایسوس EX  . 

و از همه مهتر سری rog strix  برای گیم خودشون رو خیلی خوب نشون دادن . 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

خواهش میکنم .

قیمت دقیق قطعات رو ندارم، از سایت لیون قیمت های دقیق روز رو نگاه کنید (تقریباً همون چهار تومن میشه)

قیمت این کولر حدود 80 هزار تومن هستش، و پیشنهاد میکنم بهتره خریداری کیند . 

هارد یک ترابایت ببندید و حافظه رم پیشنهادی من 8 گیگ بود، که اختلاف قیمتش با 16 گیگ زیاده . 

مادربرد و کارت گرافیک رو از برند MSI انتخاب کنید که خوش قیمت تر هستن . 

اگر قصد دارید رم رو با حجم 16 گیگ خریداری کنید، یک هشت گیگ الان و یک هشت گیگ بعداً خریداری کنید . 

پیشنهاد من به شما، خرید یک سیستم  کم کارکرد هستش، که فرقی با نو نداره و به صرف شما هم هست . 

ممنون از راهنماییتون

والا من شهرستان هستم رفتم قیمت گرفتم واسه خرید قطعات اکثر چیرایی که میخواستم رو نداشت عوضش میخواست جنس های مونده خودش رو بندازه که با یه لبخند صحنه رو ترک کردم.:1_grinning:

الان میخوام ابنترنتی بخرم بار چنتا مشکل هست:

اسمبل این قطعات که خودم نه اعصابشو دارم نه وقت نه دانشش رو

سیستم کار کرده با این مشخصات من جایی پیدا نکردم  ، بحث اعتماد و کارایی سیستم کار کرده هم هست که کلا گیج شدم نمیدونم چی کنم.:43_slight_frown:

الان من از لیون همه رو بخرم درخواست اسمبل هم میشه کرد و هزینش چقدر در میاد؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Amin firooznia گفته است :

ممنون از راهنماییتون

والا من شهرستان هستم رفتم قیمت گرفتم واسه خرید قطعات اکثر چیرایی که میخواستم رو نداشت عوضش میخواست جنس های مونده خودش رو بندازه که با یه لبخند صحنه رو ترک کردم.:1_grinning:

الان میخوام ابنترنتی بخرم بار چنتا مشکل هست:

اسمبل این قطعات که خودم نه اعصابشو دارم نه وقت نه دانشش رو

سیستم کار کرده با این مشخصات من جایی پیدا نکردم  ، بحث اعتماد و کارایی سیستم کار کرده هم هست که کلا گیج شدم نمیدونم چی کنم.:43_slight_frown:

الان من از لیون همه رو بخرم درخواست اسمبل هم میشه کرد و هزینش چقدر در میاد؟

سلام

اسمبل فک کنم حدود ۱۵۰ میگیره لیون یه نگاهم به سایت ... بنداز قیمتاش شاید ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومن کمتر در بیاد برات 

لینک به دیدگاه

در خرید سیستم و  قطعات عجله کنید

بر و بچه های فنی لیون هم قطعات رو براتون اسمبل میکنن، هزینه اسمبل بین 50 تا 150 هزار تومنه .

ساکن کجا هستین ؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، محمد برخوردار گفته است :

در خرید سیستم و  قطعات عجله کنید

بر و بچه های فنی لیون هم قطعات رو براتون اسمبل میکنن، هزینه اسمبل بین 50 تا 150 هزار تومنه .

ساکن کجا هستین ؟ 

ارومیه ، مگه قراره گرون شه؟

اگه هزینه تا 150 بشه خوبه باز تو خرید اینترنتی من گزینه ای واسه اسمبل ندیدم اینو تلفنی باید بزنگم بگم بهشون؟نصب ویندوز هم دارن اینا؟قطعات رو مطمعن شم سفارش میدم فعلا هر  کاری میکنم رم 16 نمیخونه با این بودجه: (

لینک به دیدگاه

میگم عجله نکیند، از قیمت ها هیچ خبری ندارم و کسی هم نمیتونه پیش بینی کنه . 

بعد از خرید اینترنتی، خودشون بهت تماس میگیرن . 

البته تلفنی هم میتونی خرید کنی، و با تماس هم اسمبل و هم نصب ویندوز و نرم افزار و آپدیت نرم افزارهارو هماهنگ کن تا انجام بدن، انشالا هزینه ارسال برات رایگان بیفته . 

برای این سیستم 8 گیگ رم کافیه، ذهنتو درگیر نکن، اگر نیاز نداری، چند وقت صبر کن، بودجت رو بیشتر کن، یا یک راه دیگه هشت گیگ رو خرید کن، دوتا اسلات دیگه رم خالیه بعد از چند وقت یک پک هشت دیگه اضافه کن .

لینک به دیدگاه

سی پی یو ای ام دی Ryzen 5 1400

رم گیل رم گیل EVO SPEAR 16GB 8GBx2 2400Mhz      

کیس گرین  Magnum Evo      

وسترن دیجیتال WD BLUE 2TB      

پاور کولر مستر Master MasterWatt Lite 600W      

مادربرد ام اس آی B350M PRO-VD PLUS      

کارت گرافیک ام اس آی GTX 1060 3GT OCV2 3GB      

اسپیکر لاجیتک Z213      

کیبورد گیمینگ ام اس آی INTERCEPTOR DS4100      

موس گیمینگ جنیوس X-G300      

البته جای msi gtx 1060 3gb میتونید اینو بگیرید که خیلی بهتره و به جاش 8 گیگ رم بردارید
قید SSD رو هم بزنید اولویت داشتن gtx 1060 هست به هر قیمتی:3_grin:

ویرایش شده توسط alireza_r15
لینک به دیدگاه

درود خیلی از دوستان تو فروم کیس کامل هم میفروشن بصورت کارکرده با 4 میلیون اگه کارکرده بگیرید به مراتب سیستم بهتری برای شما جمع میشه 

میشه بفرمایید ساکن کجا هستید ؟

لینک به دیدگاه

من جای شما و خیلی از دوستان باشم همه قطعات رو بجز موارد خاص دست دو تهیه میکنم

هم قطعات به مراتب قویتر میخری

هم ضرر کمتری میکنی در اینده

من خودم همون رنج 4 تومن سیستمم هس قیمت دست دوش راحتم هر چی هوس میکنم دست دو خرید فروش میکنم و هیچ دلهره ای بابت قیمتها ندارم بخاطر خرید و فروش دست دو

---------------------------------------------------------------------------

گرافیک 980ti-390x-r9 fury دست دو بگیر

مین z97-z87 مدل درست درمون رنج 400-500 بگیر (مثال:z87 Xpowerبه 400-450 میگیری ک آدم سر تعظیم جلوش فرود میاره)

یا سری ماکسیموس z87---یا UD5 گیگابایت چیپ z87.z97 و امثالهم...

رم هم 8گیگ دوتا4 بگیر

پاور 600وات معتبر

سی پی یو i5 4670k-4690k

هارد آکبند 1یا دوترا

ssd128 گیگ ک ویندوز نصب کنی روش

کیس فول تاور رنج 300-400 تومن(X8 raptor مثلا)

یه کولر 100 تومنی هم  دست دو بگیر مثلا Tuniq Tower برای آتیش بازی برای بعدها با مین و سی پی یو:D

موس کیبرد و اسپیکرو اگر بودجه بهشون نرسید فعلا ارزون قیمت تهیه کنید تا بعدا با مدلهای بهتر جایگزین کنین(بعدا هم میشه اینارو تهیه کرد)

همون حدود 3800-تا-4000تومن میشه این کیس دست دوش

حال این کیس کجا و آکبندی ک بخری کجا!!!!!!!

حیفه آکبند بخری و این گزینه های روی میز رو نبینی:D...!!!!

ارزش داره براشون تاپیک بزنی و صبــــر کنی تا پیداشن ک پیدا میشن راحت

ویرایش شده توسط I Am United
لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان

اینکه با این بودجه میشه کیس بهتری جمع کرد که حرفی توش نیست خب حالا من اگه همه اونایی که گفتین یه جا گیر بیارم باید واسه هر کدوم تاپیک جداگانه بزنم؟

احتمال هم میدم گیر نیاد تا یه ماه دیگه، بعدشم قسمت بازارچه هم که میدیدم بعضی از دوستان قطعه ای واسه فروش گذاشته بعد 2 روز پشیمون شده:14_relaxed:

زیاد هم حرفه ای نیستم تو خرید وسایل دست 2 مثلا اینکه مهلت تست داره یا نه بعد اینکه پول ریخته شد طرف بفرسته یا نه:1_grinning:

=-=-=-=-=-=

چن جا خوندم cpu core i5 بهتر از amd جواب میده استفاده هم کلا واسه گیم انلاین خواهد بود و لا غیر(PUBG و HOTS)

اینجا به یه جمع بندی برسم نهایی میکنم خرید رو ولی الان دو دلم مثلا چه سیستمی با این بودجه بهترین کارایی رو داره

ساکن ارومیه هستم ^   _   ^

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amin firooznia گفته است :

چن جا خوندم cpu core i5 بهتر از amd جواب میده استفاده هم کلا واسه گیم انلاین خواهد بود و لا غیر(PUBG و HOTS)

اینجا به یه جمع بندی برسم نهایی میکنم خرید رو ولی الان دو دلم مثلا چه سیستمی با این بودجه بهترین کارایی رو داره

ساکن ارومیه هستم ^   _   ^

شما میتونی با یک 1300X به اندازه یک 6600 فریم بگیرید مخصوصا با گرافیکی در حد 1060 .

برای شما رایزن پیشنهاد میشه .

لینک به دیدگاه

دوستان یه لطف دیگه بکنین بگین اینا مشکلی ندارن؟تقریبا ترکیب قطعات پیشنهادی هستش

مادربورد:MSI B350M PRO-DV PLUS

پردازنده:CORE I5-7400

رم:KINGSTONE HYPERXFURY 8GB

گرافیک:ASUS ROG STRIX 1050TI OC 4GB

اس اس دی:KINGSTON UV400 120

کیس:GREEN MAGNUM EVO

پاور:MASTER WATT LITE 600W

هارد:SEAGATE BARRACUDA 1TB

درایو نوری:ASUS 24X

اسپیکر:GREEN GS315-R

موس و کیبورد:ASUS U2000

مانیتور:LG22MP58VQ

کارت 1060 واقعا گرونه و فعلا نمیتونم هزینه رو زیاد کنم و 4G فک کنم بسمه

منتظر نظرات دوستان هستم :  )

لینک به دیدگاه

دوست عزیز سی پی یئ اینتل سوکت 1151 برداشتی با مادربورد سوکت am4 

باید مادربورد سوکت 1151 برداری

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Amin firooznia گفته است :

دوستان یه لطف دیگه بکنین بگین اینا مشکلی ندارن؟تقریبا ترکیب قطعات پیشنهادی هستش

مادربورد:MSI B350M PRO-DV PLUS

پردازنده:CORE I5-7400

رم:KINGSTONE HYPERXFURY 8GB

گرافیک:ASUS ROG STRIX 1050TI OC 4GB

اس اس دی:KINGSTON UV400 120

کیس:GREEN MAGNUM EVO

پاور:MASTER WATT LITE 600W

هارد:SEAGATE BARRACUDA 1TB

درایو نوری:ASUS 24X

اسپیکر:GREEN GS315-R

موس و کیبورد:ASUS U2000

مانیتور:LG22MP58VQ

کارت 1060 واقعا گرونه و فعلا نمیتونم هزینه رو زیاد کنم و 4G فک کنم بسمه

منتظر نظرات دوستان هستم :  )

داداش این مادربرد ماله سوکت AM4 شرکت AMD هست. توصیه من به شما اینه که پردازنده Ryzen 5 1600 بردارید. این پردازنده 6 هسته و 12 رشته پردازشی داره و دارای ارزش خرید بالاتری هست. در آینده هم میتونید بدون عوض کردن مادربرد به نسل های بعدی رایزن ارتقا بدهید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اشتباه نکن گرافیک رو کمتر از 1060 برندار حتی اگه مجبور شدی سی پی یو رو 7100 بردار 

لینک به دیدگاه

1. بازی های آنلاین، خیلی راحت حدود 11 تا 13 گیگ حافظه رم رو پر میکنن (پس اگر هدف از سیستم گیمینگ، بازی های آنلاین هستش، به 16 گیگ رم فکر کنید) 

2. برای گیم فقط و فقط اینتل (اگر کارتون طراحی و رندر هستش به تعداد هسته های بالاتر رایزن فکر کنید و گرنه تعداد هسته بالای رایزن در بازی چیزی از خودش نشون نمیده) 

3. سری جدید پردازنده های AMD (رایزن و تریدیپر) نسبت به تولیدات قبل AMD خیلی بهتر و خوب شدن ولی باز هم مشکلات قدیمی رو دارن مثل نشناختن رم، احتیاج به آپدیت بایوس، فریز شدن، و ... مشکلاتی که در آینده گریبان گیرتون میشه . 

4. با اومدن نسل جدید پردازند های رایزن و AMD فروش یا ارتقا پردازنده های فعلی رایزن، براتون سرطان میشه. (کسی از آینده خبر نداره، با یک مادربرد هم نمیشه پردازند های قوی نسل جدید رو استفاده و ساپورت کرد)

5. بین بودجه نهصد تا یک میلیون و دویست پیشنهاد من خرید کارت های گرافیک 970، 980، 980TI و 580 هستش ( البته بعضی از اینا شاید در این محدوده بودجه پیدا نشن) 

6. پردازنده های CORE I3 حداقلن، پردازنده های CORE I5 رفع نیازن، پردازنده های CORE I7 آینده نگرن . 

7. پردازنده CORE I5 7400 بسیار برای گیم مناسبه، خرید پردازنده رده پاینتر و ضعیفتر شما رو درگیر مشکلاتی همچون گلوگاه میکنه (با اینکه گلوگاه به سه پارامتر رزولوشن، قدرت کارت گرافیک و قدرت پردازنده درارتباطه)

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

1. بازی های آنلاین، خیلی راحت حدود 11 تا 13 گیگ حافظه رم رو پر میکنن (پس اگر هدف از سیستم گیمینگ، بازی های آنلاین هستش، به 16 گیگ رم فکر کنید) 

2. برای گیم فقط و فقط اینتل (اگر کارتون طراحی و رندر هستش به تعداد هسته های بالاتر رایزن فکر کنید و گرنه تعداد هسته بالای رایزن در بازی چیزی از خودش نشون نمیده) 

3. سری جدید پردازنده های AMD (رایزن و تریدیپر) نسبت به تولیدات قبل AMD خیلی بهتر و خوب شدن ولی باز هم مشکلات قدیمی رو دارن مثل نشناختن رم، احتیاج به آپدیت بایوس، فریز شدن، و ... مشکلاتی که در آینده گریبان گیرتون میشه . 

4. با اومدن نسل جدید پردازند های رایزن و AMD فروش یا ارتقا پردازنده های فعلی رایزن، براتون سرطان میشه. (کسی از آینده خبر نداره، با یک مادربرد هم نمیشه پردازند های قوی نسل جدید رو استفاده و ساپورت کرد)

5. بین بودجه نهصد تا یک میلیون و دویست پیشنهاد من خرید کارت های گرافیک 970، 980، 980TI و 580 هستش ( البته بعضی از اینا شاید در این محدوده بودجه پیدا نشن) 

6. پردازنده های CORE I3 حداقلن، پردازنده های CORE I5 رفع نیازن، پردازنده های CORE I7 آینده نگرن . 

7. پردازنده CORE I5 7400 بسیار برای گیم مناسبه، خرید پردازنده رده پاینتر و ضعیفتر شما رو درگیر مشکلاتی همچون گلوگاه میکنه (با اینکه گلوگاه به سه پارامتر رزولوشن، قدرت کارت گرافیک و قدرت پردازنده درارتباطه)

ممنون از همه بابت راهنمایی

رم 16 گیگ با 8 گیگ 350 تومن اختلاف قیمت دارن که مقدور نیست فعلا

گرافیک هم بخوام 1060 بگیرم 680  تومن باید اضافه کنم که بازم نمیشه نهایت بودجه 4 الی 4.200 تومنه

مادربورد رو b250 میگیرم گرافیک هم 4 گیگ جواب میده فعلا واسه من

لا مصب آدم نمیدونه لااقل صبر کنه بلکه فرجی شد و قیمت ها پایین اومد بعد بگیره که امیدی نیست با این وضیعت : (

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Amin firooznia گفته است :

ممنون از همه بابت راهنمایی

رم 16 گیگ با 8 گیگ 350 تومن اختلاف قیمت دارن که مقدور نیست فعلا

گرافیک هم بخوام 1060 بگیرم 680  تومن باید اضافه کنم که بازم نمیشه نهایت بودجه 4 الی 4.200 تومنه

مادربورد رو b250 میگیرم گرافیک هم 4 گیگ جواب میده فعلا واسه من

لا مصب آدم نمیدونه لااقل صبر کنه بلکه فرجی شد و قیمت ها پایین اومد بعد بگیره که امیدی نیست با این وضیعت : (

دوست عزیز مطمئن باش هر چی بیشتر صبر کنی اجناس گرون تر میشن. مگر اینکه صبر کنی سه سال بعد ۹۷۰ بخری اونموقع آره ارزون میشه! با این وضعیت که دلار میره بالا  و بنزین گرونتر میشه و فلان و فلان....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...