رفتن به مطلب

استفاده از دو گرافیک GTX950 2GD5

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

مشخصات سیستم بنده به شرح ذیل می باشد : 

مادربرد ایسوس مدل B85 pro gamer

پردازنده مرکزی اینتل core i3-4170

کارت گرافیک ایسوس مدل GTX950-2GD5 

رم DDR3 تک کاناله 1600 با ظرفیت 8 گیگ 

هارد 1 ترابایت سیگیت 

منبع تغذیه GP430A

بنده  یک کارت دیگه از همین مدل رو دارم  (ایسوس GTX950) سوال بنده اینه که آیا با این سی پی یو برای اتصال دو گرافیک به صورت همزمان مشکلی برا سیستم پیش نمیاد و اینکه ایا پاورم برای این سیستم با دو گرافیک پاسخگو هست؟

سوال بعدی بنده در مورد شیوه اتصال این دو گرافیک به هم می باشد . این کابل های بریج برای کارت گرافیک از 7000 تومان تو اینترنت شروع شده تا پونصد و الی بیشتر میره کدوم مارک رو بهم توصیه می کنید که بهترین کارایی رو برای این کارت داشته باشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه ؟؟ 

دلیل اینکه می خوام از دو تا گرافیک استفاده کنم اینه که یکی این گرافیک رو دارم دوم اینکه تو بعضی بازی ها مثل کرایسیس 3 بعد از مدتی بازی کردن بازی خود به خود هنگ می کنه و مجبور به ریستارت با دکمه روی کیس میشم . شاید یک دلیلش اینه عمل خنک کننده گی کیس خوب نیس یا اینکه روی سی پی یو فن فابریک نصبه . به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، samanlove65 گفته است :

سلام 

مشخصات سیستم بنده به شرح ذیل می باشد : 

مادربرد ایسوس مدل B85 pro gamer

پردازنده مرکزی اینتل core i3-4170

کارت گرافیک ایسوس مدل GTX950-2GD5 

رم DDR3 تک کاناله 1600 با ظرفیت 8 گیگ 

هارد 1 ترابایت سیگیت 

منبع تغذیه GP430A

بنده  یک کارت دیگه از همین مدل رو دارم  (ایسوس GTX950) سوال بنده اینه که آیا با این سی پی یو برای اتصال دو گرافیک به صورت همزمان مشکلی برا سیستم پیش نمیاد و اینکه ایا پاورم برای این سیستم با دو گرافیک پاسخگو هست؟

سوال بعدی بنده در مورد شیوه اتصال این دو گرافیک به هم می باشد . این کابل های بریج برای کارت گرافیک از 7000 تومان تو اینترنت شروع شده تا پونصد و الی بیشتر میره کدوم مارک رو بهم توصیه می کنید که بهترین کارایی رو برای این کارت داشته باشه و قیمت مناسبی هم داشته باشه ؟؟ 

دلیل اینکه می خوام از دو تا گرافیک استفاده کنم اینه که یکی این گرافیک رو دارم دوم اینکه تو بعضی بازی ها مثل کرایسیس 3 بعد از مدتی بازی کردن بازی خود به خود هنگ می کنه و مجبور به ریستارت با دکمه روی کیس میشم . شاید یک دلیلش اینه عمل خنک کننده گی کیس خوب نیس یا اینکه روی سی پی یو فن فابریک نصبه . به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟ 

با سلام

مشکل اول و اساسی اینه که مادربردتون از Sliپشتیبانی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز و گرامی 

مادربورد B85-pro gamer  دارای دو جایگاه  PCI Express x16 می باشد . همچنین استفاده از کارت گرافیک به‌صورت SLI در این مدل قرار داده‌شده است . 

https://www.asus.com/middleeast-fa/Motherboards/B85PRO_GAMER/

اینم سایت ایسوس که اونجا هم فارسی توضیح داده اما متاسفانه تو لیون کامپیوتر به اشتباه نوشته پشتیبانی نمی کنه . 

منم مشکوک شدم اما وقتی روی برد رو نگاه کردم دو تا جایگاه PCI x16 داشت و روی گرافیک هم جایگاه بریج رو دیدم . 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، samanlove65 گفته است :

سلام دوست عزیز و گرامی 

مادربورد B85-pro gamer  دارای دو جایگاه  PCI Express x16 می باشد . همچنین استفاده از کارت گرافیک به‌صورت SLI در این مدل قرار داده‌شده است . 

https://www.asus.com/middleeast-fa/Motherboards/B85PRO_GAMER/

اینم سایت ایسوس که اونجا هم فارسی توضیح داده اما متاسفانه تو لیون کامپیوتر به اشتباه نوشته پشتیبانی نمی کنه . 

منم مشکوک شدم اما وقتی روی برد رو نگاه کردم دو تا جایگاه PCI x16 داشت و روی گرافیک هم جایگاه بریج رو دیدم . 

1. استفاده از SLI به علت وجود نا سازگاری های فراوان و مشکلات زیاد توصیه نمیشه.
  2. مادربرد Asus B85 Pro Gamer از Nvidia SLI پشتیبانی نمیکند

https://www.asus.com/Motherboards/B85PRO_GAMER/

این مادربرد فقط از Crossfire-X پشتیبانی می کند.

کارت گرافیک GTX 950 قدرت زیادی نداره و حافظه کمی هم داره و به همین دلیل برای اجرای بازی های جدید با تنظیمات بیشتر از Low دچار مشکل هست. شما باید به فکر ارتقای کلی سیستم باشید. پردازنده شما هم خیلی ضعیفه. میتونید یک پردازنده قوی تر مثل i5 4690 بخرید و کارت گرافیک فعلی را با GTX 1060 6gig عوض کنید. یا حد اقل gtx 1050Ti.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...