رفتن به مطلب

مشکل در یک سیستم قدیمی

ashkan.t
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام من یکس سیستم قدیمی دارم سوکت 478

وقتی داشتم هارد رو لو لول فرمت میکردم وسطش ریستارت شد و پس از مدتی خاموش شد و ریستارت شد و دیگه روشن نشد.

پاورش سوخته بود و عوضش کردم

اما حالا روشن میشه ولی ال ای دی هارد که قرمز رنگ هست چشمک میزند وصفحه ی مانیتور هم سیاه است.

کارت گرافیگ رو هم عوض کردم ولی باز هم فرقی نکرد

به نظر شما مشکل از چیست؟ :-S

مشخصات سیستمم اینه :

vga:fx 5200 nvidia

mb: asus p4t533-c

H.D.D: W.D 80 g

Ram: 256 mb Kingston RD ram

cpu:pentium 4 2.0ghz

Power:GLT 250w

لینک به دیدگاه

هیچ صدای بوقی از سیستم نمیاد ؟ حتی صفحه اولیه بایوس رو هم نمی بینی ؟ اگر نمیبینی ممکنه از رم باشه . اگر میبینی و بعد سیاه میشه احتمال داره از هارد باشه .

لینک به دیدگاه

صدای بوق هم اصلا نمیاد وصفحه ی مانیتور هم از اول سیاه است مثل اینکه مانیتور به برق باشد اما به کارت گرافیک وصل نباشد

و کامپیوتر رو هم باید از کلید پاور پشت کیس خاموش کرد از جلو روشن نمیشه فقط ریستارت میشه

لینک به دیدگاه

کابل هارد رو از مادربورد جدا کن . در واقع سیستم رو بدون هارد روشن کن ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

رم رو امتحان کن . کابل مانیتور رو جدا کن دوباره وصل کن .

لینک به دیدگاه

همه ی این کارا رو کردم فرقی نمیکنه

ممکنه مشکل از مادر برد باشه؟

لینک به دیدگاه

ممکنه . هیچ قسمت مادربورد اثر سوختگی دیده نمیشه ؟ مخصوصا دوربر اسلات کارت گرافیک ؟ اگر میتونی قطعات سیستم رو تک تک روی یک مادربورد دیگه امتحان کن . شاید جواب بده .

لینک به دیدگاه

هیچ قسمت مادربورد اثر سوختگی دیده نمیشه ؟ خیر

مخصوصا دوربر اسلات کارت گرافیک ؟ خیر

وقتی سیستم روشن میشه فن سی پی یو و کار ت گرافیک هم روشن میشه.

الان هم مادربردی ندارم که روش قطعات رو تست کنم.

لینک به دیدگاه

:-S? :-S دیگه چی بگم . این تمام کاریه که میشه تو خونه انجام داد . باید ببری سیستم رو جایی که امکانات تست سخت افزار داشته باشه . شرمنده نتونستم کمی کنم =D>

لینک به دیدگاه

درود

مادربوردتون قدیمیه و شما لطف کنید کابل پاور رو از مادربورد جدا کنید و بعد باطری مادربورد رو در بیارید و منفی و مثبت مادربورد رو با یک شیئ رسانا مثل پیچ گوشتی به هم وصل کنید . در این حالت بایوس مادربورد شما به حالت اولیه بر میگرده و دوباره پاور رو به مادربورد وصل کنید و تست کنید که باز همین مشکل رو دارید یانه .

البته از جا خوردن تمام قطعات بر روی مادربورد اطمینان حاصل کنید

لینک به دیدگاه

وقتی کانکتور EATX 4-Pin رو از مادربرد جدا کنید ، همچین اتفاقی میفته ! به نظرم پاور شما توی بعضی از کانکتورها خروجی نداره !

اگه قطعات مشکلی داشته باشند معمولا با ریتمی از بوق خودشونو نشون میدن مگر اینکه مادربرد مشکل پیدا کرده باشه !

ویرایش شده توسط M X 2
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...