رفتن به مطلب

ارزش خرید 8700k بالاتره یا r1800x ?

alimogharehabed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، alimogharehabed گفته است :

خب درسته که فریم 60 رو با آی فایو میشه فراهم کرد اما از نظر آینده نگریش به نظرم ارزش یبار هزینه اینجوری کردنو داره یه چیزی مثل 4790K اون زمان که خداییش الآن هم خیلی حرفا برا زدن داره تو گیم  با یه کارت خوب.

منم میدونم تو فول اچ دی زیاده برام 8700 وکارت1080 اما به نظرم سرمایه گذاری خوبی هست برای آینده.متشکر ازشما

سرمایه گذاری روی قطعه ؟؟؟؟ اصلا توصیه نمیشه .

شما یک 1600 با 6 هسته و 12 ترد که بگیری تا مدت زیادی از خرید پردازشگر بی نیاز هستید وقتی هم که کم آورد با فروشش و پولی که الان صرفه جویی کردید میتونید به راحتی یک پردازشگر به روز بگیرید .

برای پلتفورم ای ام 4 تا سال 2020 پردازشگر میاد . برای سوکت فعلی اینتل کوفت هم نمیاد ( طبق رویه کلی اینتل وگرنه از آینده خبر ندارم ) .

لینک به دیدگاه

روی قطعه اصلا نمیشه سرمایه گذاری کرد. مخصوصا اگر برای بحثهای طولانی مدتی مثل سه چهار سال بخوایین این کار رو بکنین.
من دوستی داشتم که دقیقا از شانس بدش قبل از اینکه نسل هزار کارتهای انویدیا ارائه بشه رفت و سه و نیم ملیون خرج گرافیک 980 Ti کرد. الان مدتی از اون موقع می گذره. حالا به نظر شما اگر این گرافیک رو بخواد بفروشه چند می خرن ازش؟ نهایتش ۱.۶۰۰-۱.۷۰۰ درسته؟ باید دوبازه دو تومن بذاره روش تابتونه یه گرافیک های اند دیگه بخره و بتونه رو 4k بازیها رو انجام  بده.
تو خرید و فروش قطعه  (مخصوصا اگر قطعات صفر بخری) نمیشه اینجوری فکر کرد که این کارت یا این سیستم برای طولانی مدت برام جواب میده و برم این رو بخرم. حتی اگر الان ده تومن هم برای یه سیستم خرج کنی احتمال سه سال بعد بازیهایی بیان که نتونی اونها رو تو نهایت گرافیک بازی کنی. کلا کار بازار اینه که نیازهای مارو روز به روز بیشتر کنه تا هی جریان خرید و فروش توش باشه. وگرنه شرکتهای سخت افزارساز ورشکست میشن.
چهار پنج سال پیش ۶۹۹۰ برای خودش غولی به حساب میاد اما الان چون دایرکت ایکس ۱۲ نداره نمیتونی حتی وارد بازی فورزا بشی.
به نظر من هم بهتره یه سیستم مناسب بازیهای روز بخری و با پولت کار کنی و اصطلاحا زایش پول داشته باشی تا در آینده همزمان با بالارفتن سیستم های مورد نیاز بازیها بتونی سیستمت رو هم ارتقا بدی.

لینک به دیدگاه

برای خرید سیستم به اندازه استفاده تون خرید کنید و این را در نظر داشته باشید که چقدر قابل ارتقا هست در اینده پول زیادی خرج یه سیستم اشتباهه 4 سال دیگه همه این سیستم ها عوض می شه و باید ارتقا بدید

لینک به دیدگاه

در مورد اینده نگری خوشبینانه با دوستان موافقم.نظر بنده هم اینه که به اندازه ی نیازتون قطعات با پرفورمنس بگیرید.در مورد گلوگاه شدن 1080 با 8700k هم باید عرض کنم شما هرنوع پردازنده و گرافی رو که با هم اسمبل کنی بالاخره یکیشون گلوگاه میشه.و معمولا هم توی گیم با قطعات high end بازنده گرافیک هستش و اونه که گلوگاه میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

برای پلتفورم ای ام 4 تا سال 2020 پردازشگر میاد . برای سوکت فعلی اینتل کوفت هم نمیاد ( طبق رویه کلی اینتل وگرنه از آینده خبر ندارم ) .

درود وحید جان و یلدا خجسته 

از رویه تعویض سوکت اینتل خرسند نیستم، اما به نظرت چه کسری از کاربران بدون تغییر پلتفرم پردازنده ارتقا می دن؟ به علاوه با توجه به پیشرفت فناوری و تغییرات استانداردها(از جمله برای دستگاههای ذخیره سازی و تجهیزات تصویری و حافظه ها)  بسیاری وقتها صرف ارتقای پردازنده منجر به تجربه ی کاربری بهتر نمی شه.

تجربه ی شخصیم که هنوز z97 و 4790k دارم و پلتفرم1151 و نیز رایزن رو آزموده ام می گه، اگر بخوای ارتقای اساسی بدی تغییر پلتفرم به تنهایی کمکی نمی کنه، همانطورکه صرف ارتقای پردازنده کمک چندانی نمی کنه و در عمل تغییرات دیگری هم بهت تحمیل می شه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

چیزی که مشخصه اینه که در آینده قراره استاندارد های pcie جدیدی روی مادربرد ها بیاد و همچنین رم های ddr5 به نظر میرسه قراره به کار گرفته بشن و همچنین فناوری های ذخیره سازی و پرت های جدید هم هستن که در نتیجه اصلا روی اینکه رایزن 4 سال اپدیت داره حساب نکنید در هر صورت استفاده چندانی نمیشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود وحید جان و یلدا خجسته 

از رویه تعویض سوکت اینتل خرسند نیستم، اما به نظرت چه کسری از کاربران بدون تغییر پلتفرم پردازنده ارتقا می دن؟ به علاوه با توجه به پیشرفت فناوری و تغییرات استانداردها(از جمله برای دستگاههای ذخیره سازی و تجهیزات تصویری و حافظه ها)  بسیاری وقتها صرف ارتقای پردازنده منجر به تجربه ی کاربری بهتر نمی شه.

تجربه ی شخصیم که هنوز z97 و 4790k دارم و پلتفرم1151 و نیز رایزن رو آزموده ام می گه، اگر بخوای ارتقای اساسی بدی تغییر پلتفرم به تنهایی کمکی نمی کنه، همانطورکه صرف ارتقای پردازنده کمک چندانی نمی کنه و در عمل تغییرات دیگری هم بهت تحمیل می شه.

سلام استاد .

صحبت اصلی من اینه که خرید یک پردازنده 2 تومنی برای گیم به این امید که ایشون در آینده راحت باشن کاملا نادرسته .

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/سی-پی-یو/intel/سی-پی-یو-اینتل-i7-8700k-coffee-lake.html

قیمت این پردازنده با مین میتونی به راحتی به بالای 4 تومن هم برسه در حالی که در گیم یه پردازنده 4 هسته ای سری رایزن با یک مین معمولی حدود 1 تومن هزینه داره و برای رزولیشن فول اچ دی و 60 فریم عملا همون کار رو انجام میده . هر وقت هم که نیازی به پرفورمنس بیشتری داشتند میتونن حتی از پردازنده های جدیدی که ای ام دی لانچ می کنه استفاده کنند هرچند پردازنده هایی مثل 1700 با هشت هسته و 16 ترد همین الان هم در سری رایزن موجود هستند .

اگر ایشون سراغ یک i5 میرفتن باز بیشتر قابل قبول بود هرچند سری 8000 اینتل به طور کلی ارزش خرید کمی در  ایران داره . ایشون با خرید این پردازنده میتونن افتخار کنن که قوی ترین پردازنده برای گیم رو در اختیار دارن اما این قوی ترین بودن هیچ معنی درستی در عمل نداره .

......................................

در هم اکنون، hunter گفته است :

در مورد اینده نگری خوشبینانه با دوستان موافقم.نظر بنده هم اینه که به اندازه ی نیازتون قطعات با پرفورمنس بگیرید.در مورد گلوگاه شدن 1080 با 8700k هم باید عرض کنم شما هرنوع پردازنده و گرافی رو که با هم اسمبل کنی بالاخره یکیشون گلوگاه میشه.و معمولا هم توی گیم با قطعات high end بازنده گرافیک هستش و اونه که گلوگاه میشه.

این نکته دقیقا درسته .

فقط یک نکته ریز هستش  .

ما در سیستم های گیمینگ عموما بیشترین بودجه رو برای گرافیک هزینه می کنیم . مثلا یه کارت 700 دلاری رو با پردازشگر 200 دلاری می بندیم . پس بهتره که گرافیک گلوگاه بشه .

برای رسوندن منظورم توضیح بیشتری میدم . در نظر بگیرید یک سیستم با کارت 700 دلاری و یک پردازشگر 200 دلاری دارید . اگر پردازشگر برای گرافیک 20 درصد گلوگاه باشه شما 140 دلار از پولتون رو دور ریختید( 20 درصد 700 دلار میشه 140 دلار ) اما اگر گرافیک برای پردازشگر 20 درصد گلوگاه باشه شما 40 دلار از پولتون رو دور ریختید ( 20 درصد 200 دلار میشه 40 دلار ) بنابر این بهتره گرافیک محل گلوگاه باشه .

( توی شیمی هم شبیه همین مبحث رو داریم . در واکنش های شیمیایی همیشه سعی می کنیم ماده گرونتر محدود کننده ما باشه یا به عبارتی همه ماده گرونتر مصرف بشه و چیزی از اون باقی نمونه )

لینک به دیدگاه

به نظر شخص من اگه محدودیت بودجه نداری دادا بدون شک 8700k ببند.ولی توجه  داشته باش ک پردازنده داغی هست!و کولر درست درمون میخواد و اگه نیاز داشتی میتونی بدی به استاد بهمنیان تا برات دلید کنن ک خیلی تاثیر داره تو خنک نگه داشتن پردازندت

ولی اگه نسبت به بودجه ای ک در نظر گرفتی میخوای بهترین پرفومنس رو داشته باشی برو یه رایزن 1700 بگیر ک با اورکلاک میتونی در حد خیلی نزدیک 1800x بشی(کاری ک خود من کردم پردازندم رایزن 1700 هستش)

مسلما پردازنده و مادربرد های اینتل قابلیت های بیشتری نسبت به amd داره!

همین الان ببین تعداد مادربرد های AM4 بدرد بخور 5 تا نمیشه ک حدود 6 ماهه اومده بازار

ولی ببین تو این ی ماه ک 8700K اومده چند تا برد درست درمون براش اومده!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...