رفتن به مطلب

IPS یا TN، کدوم برای گیم بهتره ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

کدوم یکی از این پنل ها برای گیم بهتره ؟ 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، micpet گفته است :

درود

کدوم یکی از این پنل ها برای گیم بهتره ؟ 

درود 

اینکه دیگه مشخصه که TN برای گیم بهتره

اگر برای گیم خیلی حرفه ای میخوایی فقط TN

اما اگر به غیر از بازی-فیلم و وب گردی هم زیاد انجام میدی IPS

اما یادت باشه برای گیم هایی که رفلکس بالا میطلبه فقط TN 

اگر ISP انتخواب کردی سعی کن نرخ بروز رسانیش زیر 5ms باشه که توی بازی برای بعد به مشکل نخوری

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

اینکه دیگه مشخصه که TN برای گیم بهتره

اگر برای گیم خیلی حرفه ای میخوایی فقط TN

اما اگر به غیر از بازی-فیلم و وب گردی هم زیاد انجام میدی IPS

اما یادت باشه برای گیم هایی که رفلکس بالا میطلبه فقط TN 

اگر ISP انتخواب کردی سعی کن نرخ بروز رسانیش زیر 5ms باشه که توی بازی برای بعد به مشکل نخوری

در واقع کاربری همه چیز هست، من بین این دو مدل موندم: ASUS VP228HE و LG 22MP58VQ

این مدل ایسوس TN هست و زمانش 1ms GtG هست که نمیدونم 1 میل به gray to gray خوبه یا نه

lg هم isp و زمانش 5ms 

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

برای بازی های شوتینگ مثل کانتر و....مانیتور با زمان پاسخدهی پایین مناسبه اما اگه اینجور بازی ها انجام نمی دید پیشنهادم پنل ips هست که کیفیت رنگ بهتری نسبت به ips داره

لینک به دیدگاه

IPS کیفیت تصویر و رنگش فوق العاده است و یه چیز جدید رو تجربه میکنی شخصا حاضر نیستم دیگه برگردم به پنل TN

بعدشم این بحث MSکاملا چرته بعضیا میان هزارتا تعریف و تفسره میچینن ! الان تمام مانیتور های گیمینگ IPS، همشون MSزیر 5 دارن حالا طرف بره تفاوت 1 با 5 رو مشخص کنه  !

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

IPS کیفیت تصویر و رنگش فوق العاده است و یه چیز جدید رو تجربه میکنی شخصا حاضر نیستم دیگه برگردم به پنل TN

بعدشم این بحث MSکاملا چرته بعضیا میان هزارتا تعریف و تفسره میچینن ! الان تمام مانیتور ها گیمینگ IPS همشون MSزیر 5 دارن حالا طرف بره تفاوت 5رو با 1مشخص کنه !

کاملا موافقم .

لینک به دیدگاه

بسته به سلیقه خودت

اگه خیلی روی زمان پاسخ دهی حساسی tn بگیر اگر نه که ips

لینک به دیدگاه

متأسفانه  تاحالا ips نداشتم و نمیدونم چقدر کیفیتش بهتره، یک مشکلی هم که  هست چرا مانیتور های بین ۲۱ تا ۲۳ اینچ با پنل  ips زمان پاسخگوییشون همه ۵هست ؟ اصلا زیر ۵ نداریم.

لینک به دیدگاه

پنل های TN مدرن در مانیتور های رده بالا در حال حاضر از نظر نمایش رنگ ها از پنل های IPS عقب نیستند. تنها برتری IPS داشتن زاویه دید بهتری هست. یعنی اگه شما از زاویه 45 درجه به پنل TN نگاه کنی رنگ ها خراب میشه اما از روبه رو با IPS فرق چندانی نیست. بنده هم کسی را نمیشناسم که به صورت مایل به مانیتور کامپیوترش نگاه کنه. آدم عادی رو به روی کامپیوتر میشینه.

جدا از این بحث پنل های IPS یک سری ایرادات مخصوص به خودشون را دارند مانند Backlight Bleeding و IPS glow که بعضی افراد را ناراحت می کنه. 

این یه نمونه: 

900x900px-LL-d61826c8_PG279Q-b.thumb.jpeg.b20122cfafa6ae6f8efc2e8dd28fe2b9.jpeg

e91369c4_acer1.thumb.jpeg.3056bd40f31ebfbf7b1526b26fd1eb90.jpeg

هزاران نمونه دیگر:

https://www.google.com/search?q=ips+backlight+bleed&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjomPH0wqLYAhXC6aQKHaSVC-EQ_AUICigB#imgrc=_

همچنین پنل های IPS امکان بسیار بالاتری برای سوختن پیکسل ها دارند و گارانتی هم توی ایران 1-2 پیکسل سوخته و  backlight bleed  را قبول نمیکنه.

در نهایت انتخاب با خود شماست که کدام پنل را بیشتر می پسندید. 

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

بعدشم این بحث MSکاملا چرته بعضیا میان هزارتا تعریف و تفسره میچینن ! الان تمام مانیتور های گیمینگ IPS، همشون MSزیر 5 دارن حالا طرف بره تفاوت 1 با 5 رو مشخص کنه  !

تفاوت 5 با یک درسته مشخص نمیشه (مثل 60 فریم با 120 فریم) اما اگر بالای 5ms باشه به وضوح برای بازی هایی مثل DOTA 2 و CS به مشکل میخوره. مثل همین اگر زیر 60 فریم بگیری حتی 59 که یدونه کمه!!! شما لگ تصویرحس میکنید.

لینک به دیدگاه

خودم به شخص ips 5 ms  داشتم و سوییچ کردم روی tn 1 ms  .

مدل دقیق مانیتورم هم vx 228

اول که روشن کردم میخواستم مانیتور رو پس بفرستم . یه چیز افتضاحی اصلا . ( رنگ تسک بار ویندوز سون اصلا یه چیز دیگه شده بود )

یه ده دقیقه ای با تنظیمات کلنجار رفتم ( با این که هیچ چیزی از اصطلاحات مانیتور بلد نیستم )  90 درصد مشکل بر طرف شد .

اول تفاوتی احساس نکردم ولی الان دیگه اصلا نمیتونم به 5 ms  نگاه کنم و لگ میبینم .

توی رنگ ها من که تفاوتی احساس نکردم ( منم کاربریم مثل شماست . گیم فیلم وب و ... )

اگر همه کاربری دارید tn  رو من بهتون پیشنهاد میکنم

نکته اخر این که  اگر tn میخواید بگیرید مدل های خوب  و امتحان پس داده رو بگیرید . ( سری vx  پنل های tn خوبی دارند ولی قیمتشون یه مقداری نا معقول هست )

لینک به دیدگاه

سلام

منم مثل شما برا مانیتور گیمینگ زیاد تحقیق کردم 

برا یگم صددرصد TN بهتره 

اگه میتونی مانیتور asus vg245h رو بخر هم تو امازون و هم از بقیه خیلی تعریفشو شنیدم

لینک به دیدگاه

ممنون از همه برای راهنمایی ها، توی یوتیوب ویدیو مقایسه TN و IPS رو دیدم، آنچنان تفاوتی ندیدم، شایدم توی ویدیو تفاوتش خوب معلوم نمیشه، بهرحال با توجه به گرونی مانیتور های IPS فک کنم در نهایت TN بخرم. مگر اینکه ips خوب دست دوم پیدا کنم. 

الان خودم مانیتور LG E1940 دارم با پنل TN و زمان 5ms ، مشکلش اینه که فقط پورت vga داره :(

ویرایش شده توسط micpet
لینک به دیدگاه

فقط ips رو انتخاب کن..من چند نوع مانیتور زیر دستم اومده.تا اون جایی که متوجه شدم کیفیت و تفاوت چندانی بین lcd و led tn نیستش....ولی بشخصه تاحالا 2تا مانیتور ال جی ips داشتم که تجربه بسیار متفاوت ولذت بخشی هستش که دیگه نمیتونم tn رو کار کنم باهاش...و تقریبا تفاوتشون رو بخایم معادل کنیم که برای شمام مفهوم تر باشه مثل:صفحه نمایش امولد سامسونگ با سایر گوشی های معمولی میمونه کیفیتش!!!

بنظر من ارزش داره که هزینه بیشتری بکنید و لذت بیشتری ببرید..مخصوصا اینکه قابلیت تنظیم 6 رنگ رو داره!!!که شما با  زیاد کردن تنها ،رنگ زردش میتونید کلی تغییر تو کیفیت نمایش ایجاد کنید که رنگ ها رو بسیار  زنده تر و طبیعی تر میکنه..همچنین اگر سری های گیمینگ ال جی رو انتخاب کنید با تنظیماتی که داره میتونید پاسخگویی رو  زمانش رو کمتر کنید!!!حالت گیمینگ مخصوصی داره..

در این بین میتونید به pls سامسونگ هم برید که همرده ips هستش و گزینه عالیی هستش...البته از یک زیر شاخه هستند..

ویرایش شده توسط royal boy
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، micpet گفته است :

ممنون از همه برای راهنمایی ها، توی یوتیوب ویدیو مقایسه TN و IPS رو دیدم، آنچنان تفاوتی ندیدم، شایدم توی ویدیو تفاوتش خوب معلوم نمیشه، بهرحال با توجه به گرونی مانیتور های IPS فک کنم در نهایت TN بخرم. مگر اینکه ips خوب دست دوم پیدا کنم. 

الان خودم مانیتور LG E1940 دارم با پنل TN و زمان 5ms ، مشکلش اینه که فقط پورت vga داره :(

عه واقعا؟؟ 

من E1941 دارم فکر میکردم زمان تاخیرش بالای ۲۰ عه پنلش هم TFT عه!

عجب مانیتور خفنی داشتم و خبر نداشتما!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به نظر من یه سر به بازار بزنید و کیفیت این دو رو با هم مقایسه کنید اما به نظر من اصلا سمت tn نرید چون واقعا کیفیت پایین تری نسبت به ips داره . من قبلا مانیتور LG 24M47VQ داشتم که واقعا چشممو اذیت میکرد اما الان مانیتور asus vx239h خریدم که واقعا میتونم تفاوت بینشون رو احساس کنم و در کل tn رو اصلا پیشنهاد نمیکنم  

photo_2017-12-25_09-43-29.thumb.jpg.9f54712738effa785db5e47a8789b3e2.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز به نظر من یه سر به بازار بزنید و کیفیت این دو رو با هم مقایسه کنید اما به نظر من اصلا سمت tn نرید چون واقعا کیفیت پایین تری نسبت به ips داره . من قبلا مانیتور LG 24M47VQ داشتم که واقعا چشممو اذیت میکرد اما الان مانیتور asus vx239h خریدم که واقعا میتونم تفاوت بینشون رو احساس کنم و در کل tn رو اصلا پیشنهاد نمیکنم  

آره حتما یک سر به بازار میزنم، کیفیت اسپیکر داخلی مانیتور های ایسوس چطوره ؟ 

در 9 ساعت قبل، danyalbmw گفته است :

عه واقعا؟؟ 

من E1941 دارم فکر میکردم زمان تاخیرش بالای ۲۰ عه پنلش هم TFT عه! ?

عجب مانیتور خفنی داشتم و خبر نداشتما!

:4_joy::4_joy:

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، micpet گفته است :

درود داداش شما که با مانیتور خودت کیفیت مانیتور خودتو میبینی نه کیفیت واقعی رو فقط ممکنه یکم تفاوت نور و اینا احساس کنی بهتره به بیرون سر بزنی و اگر جایی بود بگی برات هردو مانیتورو بزاره ببینی!

لینک به دیدگاه

اصلا تفاوتشون اینقدر زیاده که نگو مخصوصا تو زوایای دید و غلظت و دقت رنگ 

IPS ندید بگیرید مگه TN برای مصارفی مثل بازی و اینا که تاخیرش کمتر باشه

لینک به دیدگاه

برای گیمینگ معمولی که سرعت واکنش زیاد مهم نیست همون ips چون غنای رنگی و زاویه دید خیلی خیلی بهتره
اما گیمینگ سبک شوتر و مسابقه ای tn 

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/03, 11:52:49، micpet گفته است :

در واقع کاربری همه چیز هست، من بین این دو مدل موندم: ASUS VP228HE و LG 22MP58VQ

این مدل ایسوس TN هست و زمانش 1ms GtG هست که نمیدونم 1 میل به gray to gray خوبه یا نه

lg هم isp و زمانش 5ms 

دوست عزیز من خودم بتلفیلد 1 بازی میکنم و وب گردی و فیلمم زیاد انجام میدم ، کلا روزی 10-12 ساعت پای سیستم هستم ، 1 ماهه مانیتور lg22mp58vq رو که شما مد نظر داری خریدم ، به نظر متناسب با قیمتش فوق العاده عالی هست، منم یه مانیتوری میخواستم که کابل hdmi بخوره ، از نظر زمان تاخیر هم بالای 5 نباشه خوبه که این مانیتور 5 هست و تفاوتی بین مدل های گیمینگ با این مدل نمیبینم ، شما با 500 تومن 22 اینچ مانیتور میخرید که هم ظاهر زیبایی داره هم کیفیت خوبی داره و درگاه های ورودی HDMI VGA و DVI داره ، من پنل تی ان رو فقط برای گیمر های حرفه ای توصیه میکنم نه برای کاربری مولتی مدیا

photo_2017-12-25_12-21-51.jpg

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز به نظر من یه سر به بازار بزنید و کیفیت این دو رو با هم مقایسه کنید اما به نظر من اصلا سمت tn نرید چون واقعا کیفیت پایین تری نسبت به ips داره . من قبلا مانیتور LG 24M47VQ

چون شما یه مانیتور بی کیفیت TN از برند LG داشتی رنگاش خوب نبوده دلیل نمیشه که پنل TN مشکل داره. شما توی همون بازاری که میگی برو مانیتور های بالای 2-3 میلیون TN و IPS را مقایسه کنید میبینید فرق چندانی ندارند. 

برای مثال این مدل های ایسوس همگی پنل TN دارند اما کیفیت تصویر و نمایش رنگاشون از خیلی IPS ها بهتره و با IPS های رده بالای خود ایسوس برابری می کنند:

https://www.asus.com/us/Monitors/ROG-SWIFT-PG248Q/

https://www.asus.com/us/Monitors/ROG-SWIFT-PG278QR/

https://www.asus.com/us/Monitors/ROG-SWIFT-PG27VQ/

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، micpet گفته است :

همون اول هم می خواستم بگم که آخرش TN میخری تمام تاپیک های IPS و TNآخرش به TN ختم میشه چون کوله باری از مانیتور ها TN دست ما ایرانیاست و تا پای جان باید از اون چیزی که داریم دفاع کنیم و حتی بگیم TN کیفیتش بهتر از IPSهست !:4_joy:انگار این روزا PS3 گرافیکش از Ps4بیشتر هست:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

نمیدونم تا کی باید سر علم رو هم کلاه بزاریم !

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

همون اول هم می خواستم بگم که آخرش TN میخری تمام تاپیک های IPS و TNآخرش به TN ختم میشه چون کوله باری از مانیتور ها TN دست ما ایرانیاست و تا پای جان باید از اون چیزی که داریم دفاع کنیم و حتی بگیم TN کیفیتش بهتر از IPSهست !:4_joy:انگار این روزا PS3 گرافیکش از Ps4بیشتر هست:4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy::4_joy:

نمیدونم تا کی باید سر علم رو هم کلاه بزاریم !

شما مانیتور TN به غیر از این معمولی های رنج 500 تا 1 میلیون از برند های مزخرف یا تولید ایران تا به حال از نزدیک تست کردی که این حرفو میزنی؟

کسی سر کسی کلاه نذاشته، TN و IPS هر دو تکنولوژی های خوبی هستند و کاربرد های خودشون را دارند. اینکه شما با قاطعیت می گی TN آشغالیه و IPS  خداست اشتباهه. پنل های TN نسبت به چیزی که تصور می کنید پیشرفته تر شده اند و از نظز کیفیت تصویر پا به پای IPS هستند.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...