رفتن به مطلب

2k 144hz vs 4k 60 hz ???

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. بنده قرار هست طی یکی دو سال دیگه سیستمم رو عوض کنم میخواستم یه مانیتور خوب بگیرم ولی موندم که 2K بگیرم یا 4K آیا اصن ارزش داره برم سراغ 4K و 2k یا  یه فول اچدی بگیرم؟

چون قیمت فول اچدی مدلای خوب توی رنج یک یکونیمن ولی 2k قمیتش 2.5 اینا تا 3.5 هم هست همینطور 4k که پاینترینش 3.5 هست میخواستم ببینم از دوستان که آیا ارزش داره پول دو تا یا سه تا فول اچدیو بدی یه 4k خرید؟

آیا مانیتور فول اچدی هست که g sync هم داشته باشه داخل ایران؟

و یک سوال دیگه که  تلویزیون 4K قیمتش از مانیتورش خیلی مناسب تره آیا تفاوتی داره که تلویزیون بجای مانیتور استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوستان. بنده قرار هست طی یکی دو سال دیگه سیستمم رو عوض کنم میخواستم یه مانیتور خوب بگیرم ولی موندم که 2K بگیرم یا 4K آیا اصن ارزش داره برم سراغ 4K و 2k یا  یه فول اچدی بگیرم؟

چون قیمت فول اچدی مدلای خوب توی رنج یک یکونیمن ولی 2k قمیتش 2.5 اینا تا 3.5 هم هست همینطور 4k که پاینترینش 3.5 هست میخواستم ببینم از دوستان که آیا ارزش داره پول دو تا یا سه تا فول اچدیو بدی یه 4k خرید؟

آیا مانیتور فول اچدی هست که g sync هم داشته باشه داخل ایران؟

و یک سوال دیگه که  تلویزیون 4K قیمتش از مانیتورش خیلی مناسب تره آیا تفاوتی داره که تلویزیون بجای مانیتور استفاده کنم؟

یک مساله ای هم این بین باید بگید. این که سیستمی که می خوایید یه مدت بعد جمع کنید چقدر می خوایید خرجش کنید یا دقیقتر بگم قدرتش در چه حدی خواهد بود؟ 
اگر این مورد رو هم بگید قطعا جواب هایی که خواهید گرفت بهتر خواهند بود و یه دردتون می خورن.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

یک مساله ای هم این بین باید بگید. این که سیستمی که می خوایید یه مدت بعد جمع کنید چقدر می خوایید خرجش کنید یا دقیقتر بگم قدرتش در چه حدی خواهد بود؟ 
اگر این مورد رو هم بگید قطعا جواب هایی که خواهید گرفت بهتر خواهند بود و یه دردتون می خورن.

سیستم جوری هست که بر بیاد مثل 8700K و z370 و  گرافیکم احتمالا از نسل جدید .

لینک به دیدگاه

مانیتور حرفه ای یا  G-sync دار 1440p یا 2160p هیچی توی ایران موجود نیست و هیچ وقت هم موجود نمیشه چون برای وارد کننده صرف نمیکنه و مشتری نداره زیاد. شما اگه مانیتور خیلی حرفه ای بخوای باید خودت از طریق دبی یا آمازون وارد کنی.

تلویزیون هم اگه میخوای نابینا بشی به مرور زمان و مشکلی با زمان پاسخدهی 20-30 ms نداری میتونی استفاده کنی

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

مانیتور حرفه ای یا  G-sync دار 1440p یا 2160p هیچی توی ایران موجود نیست و هیچ وقت هم موجود نمیشه چون برای وارد کننده صرف نمیکنه و مشتری نداره زیاد. شما اگه مانیتور خیلی حرفه ای بخوای باید خودت از طریق دبی یا آمازون وارد کنی.

تلویزیون هم اگه میخوای نابینا بشی به مرور زمان و مشکلی با زمان پاسخدهی 20-30 ms نداری میتونی استفاده کنی

ممنون راستش شنیده بودم خیلیا از تلویزیون بجای مانیتور استفاده میکنن برای همین گفتم بپرسم!

راستش خیلیم جی سینک و اینا برام مهم نیس بیشتر بین 2k گرفتن و 4k موندم.

آیا اصن ارزش خرید دارن داخل ایران یا یه فول اچدی بهتره ؟ چون فول اچدی همونطور که گفتم مدل خوباش تا یک میلیونن ولی 2K و 4k میرن تو سه چهار میلیون.

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

ممنون راستش شنیده بودم خیلیا از تلویزیون بجای مانیتور استفاده میکنن برای همین گفتم بپرسم!

آیا اصن ارزش خرید دارن داخل ایران یا یه فول اچدی بهتره ؟ چون فول اچدی همونطور که گفتم مدل خوباش تا یک میلیونن ولی 2K و 4k میرن تو سه چهار میلیون.

هر چیزی که شما بهش نیاز دارید یا علاقه به خریدنش دارید ارزش خرید داره.

من نمیتونم بگم فول اچ دی بهتره یا 4K. شما باید ببینید FULL HD میخواید یا 4K,

من چند وقتیه از gsync استفاده می کنم (ASUS PG278QR) واقعا کیفیت گیمینگ را خیلی بالا می بره و بازی کردن روی مانیتور معمولی این اندازه لذت بخش نیست.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 1396/10/03, 21:05:04، mrp7 گفته است :

هر چیزی که شما بهش نیاز دارید یا علاقه به خریدنش دارید ارزش خرید داره.

من نمیتونم بگم فول اچ دی بهتره یا 4K. شما باید ببینید FULL HD میخواید یا 4K,

من چند وقتیه از gsync استفاده می کنم (ASUS PG278QR) واقعا کیفیت گیمینگ را خیلی بالا می بره و بازی کردن روی مانیتور معمولی این اندازه لذت بخش نیست.

سلام داداش مارک ام اس ای چیزی توی ایران هست فور کی سی اینج به بالا؟ بعد برای من داشتن تیونر تی وی هم مهمه ک چه مارکایی اینو اراعه میدن ،در حال حاضر ایکسویژن فول اچدی دارم ،

لینک به دیدگاه

سلام

من بین 4k 60 hz و 2k 144 hz مانیتور 2k رو انتخاب میکنم

اگه بازی های آنلاین fps بازی میکنین 144 هرتز خیلی تاثیر داره و به نظرم 2k به اندازه کافی کیفیت خوبی داره که فعلا با توجه به کیفیت بازی ها و فیلم ها نیازی به 4k نباشه

البته باید به نوع پنل و قابلیت هایی مثل g-sync و اینا هم توجه کرد

ویرایش شده توسط arman1234
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/03, 21:01:35، GRANDAM گفته است :

دوست خوبم به خیلی چیز ها بستگی داره

اول به کاربری تون بعد هم به مشخصات مانیتور.

))یک  استفاده شما برای مشاهده فیلم و مدیا هست ؛

مثلا اگر دو مانیتور ips باشه مثلا ud69 با قیمت 2.5 می تونه به مقدار قابل توجهی در برابر مانیتورینگ مثل 279q شارپتر ظاهر بشه .‌‌‌‌که برای فیلم دیدن برتری با ۴k هست.

))  دوم استفاده شما برای گیم هست:

اینجا بحث رفرش ریت و فریم مطرح هست.

گرفتن ۶۰ فریم در ۴k سخته .و نیاز به کارت گرافیک قدرتمند دارید.(مثلا اگر بگید خب تنظیمات رو کمتر می کنم ولی واقعیتش اینه که رزولوشن بالاتر آنقدرها نمی تونه کاهش کیفیت بافت ها رو پوشش بده )

گرفتن 60 فریم در ۲k راحت تر هست . ولی اگر به دنبال رفرش ریت بالا و نرمی بیشتری هستید ، باز هم نیاز به کارت قدرتمند دارید.

))سوم:

رزولوشن رو کنار بگذاریم

باید پنل و ارگونومی مانیتور رو با توجه به  موارد استفاده و میزان ساعات استفاده از مانیتور انتخاب کنید.

))چهارم:

اولو آخر باید به جیبتون نگاه کنید :D

لینک به دیدگاه

تازه یه  1080  که 144hz هست گرفتم

عالی 

واقعا عالی  

گور بابای  4k

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ATER گفته است :

تازه یه  1080  که 144hz هست گرفتم

عالی 

واقعا عالی  

گور بابای  4k

سلام

مبارک ها باشه?

چه بی خبر شیرینی ما چی شد پس :D

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/03, 14:58:31، mrp7 گفته است :

کور بشیم؟چرا؟!!

من چند وقت پیش که مانیتور رو با یه تلویزون 4kعوض کردم چشممو میزد

ولی یکم که با تنظیمات ور رفتم کم کم همونی شد که میخواستم

نرخ تازه سازی که همون 60 هست

زمان پاسخ دهی هم من هرچی گشتم پیدا نکردم که واسه مدلی که دارم چقدره

ولی در کل چشممو اذیت نمیکنه!نه تو فیلم نه تو بازی

شما به چه دلیل میگید رو چشم فشار میاره؟!

الان یه 4kسامسونگ 43 اینچ تو تخفیف خریدم 1600 که صدم کارت تخفیف داره و HDRهم پشتیبانی میکنه

ولی مانیتور 4kباید بالای سه میلیون هزینه کنم

نکته جالب اینکه تفاوت قیمت دلاری مانیتور ها بسیار وحشتناکه

مثلا یه مانیتور به تومن باید بشه 1500 ولی سه تومن فروخته میشهo.O

https://www.amazon.com/PB287Q-3840x2160-DisplayPort-Ergonomic-Back-lit/dp/B00KJGY3TO/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1520714610&sr=8-11&keywords=4k+monitor

شما همین لینکو ببین

فکر نکنم داخل ایران اگه باشه زیر سه تومن بدن

اینکه تو ایران مانیتور گرونه دلیل نمیشه که کیفیتش بالاتر از تلویزیون باشه

چون قیمت های جهانی تقریبا یکیه

مگه یه سری مانیتور های خاص با رفرش بالای صد و یه سری امکانات ویژه

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Keykhosro.Goorani گفته است :

دلیلش اینه که بک لایت تی وی ها از نوع direct هست و به صورت مستقیم به داخل چشم تابیده میشه در صورتی که بک لایت مانیتور ها از نوع edge هست و برای چشم مشکلات کمتری ایجاد میکنه...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dmcmrk گفته است :

سلام

مبارک ها باشه1f496.png

چه بی خبر شیرینی ما چی شد پس :D

میخواستم بخرم 1700 بود

اقدام به خرید کردم شد 1900

:|

Ez Luck

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

دلیلش اینه که بک لایت تی وی ها از نوع direct هست و به صورت مستقیم به داخل چشم تابیده میشه در صورتی که بک لایت مانیتور ها از نوع edge هست و برای چشم مشکلات کمتری ایجاد میکنه...

الان کهtvها هم ازنور پس زمینه غیر متمرکز یا به قول شما edge استفاده میکنن!!?

در حال حاضر تلویزیون ها QLED سامسونگ که حتی از این هم فراتر رفتن و کنترل روشنایی هر ledبه صورت مجزا انجام میشه!

اگر هم منظورتون از edge نور ازحاشیه هاس که باز هم همونه و این تکنولوژی قدیمی هست و در کنتراست و کیفیت تصویر تاثیر بدی داره

ویرایش شده توسط Keykhosro.Goorani
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...