رفتن به مطلب

نظرسنجی واترکولر AiO برای 7700K

اشتراک گذاری

نظرسنجی واترکولرAiO برای 7700K  

34 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. تو این محدوده قیمتی کدام یک بهتره

• CoolerMaster MASTER LIQUID PRO 140
      21
    • Green GLACIER 360 Evo
      7
    • Green GLACIER 360-A
      0
    • Green GLACIER 240 Evo
      5
    • Green GLACIER 240-A
      1

Recommended Posts

کدام یک بهتره هم از نظر خنکی و راندمان هم کیفیت و عمر؟ اگه گزینه بهتری هم سراغ دارید چه Liquid  چه Air ممنون میشم بگید (البته تو همین محدوده قیمتی نهایت 400تومان)

MASTER LIQUID PRO 140 -- 375.000T

Green GLACIER 360  Evo -- 365.000T

Green GLACIER 360-A -- 300.000T

Green GLACIER GLC240 Evo -- 275.000T

Green GLACIER 240-A -- 231.000T

Thermalright LE GRAND MACHO RT -- 230.000T

ویرایش شده توسط Mowsen
لینک به دیدگاه

GLACIER 360 Evo از لحاظ خنک‌کنندگی باmaster liquid زیاد فرق نمی کنه ولی گرین خیلی خشگل تر و پشتیبانی گارانتی خوبی داره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

محسن جان، نسل قدیم واتر کولرهای گرین رو کلاً فراموش کن (نویز و نشتی، کیفیت پایین که همه مشکلاتش رفع شد، تبدیل شد به نسل جدید یعنی ایوو) 

واتر کولرهای نسل جدید گرین هم تو راهه (واترکولرهای گرین گلیشر RGB ، پس اگر میخوای گرین بخری، صبر کن) 

محسن در کیس وایپر X3، واتر کولر 360 رو باید در جلو نصب کنی (اگر نصب بشه که من نمیدونم)، همین خودش باعث میشه چند درجه افزایش دما داشته باشی (مشکلی که ایمان خالقی عزیز، در کیس Z4 با واتر کولر گرین 360 ایوو کاملا تجربه کرد)

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

GLACIER 360 Evo از لحاظ خنک‌کنندگی باmaster liquid زیاد فرق نمی کنه ولی گرین خیلی خشگل تر و پشتیبانی گارانتی خوبی داره

دوست غمگینمون هم، خوب حرفی زد. 360 با سه تا فن 120 و اون ابعاد، با 140 کولر مستر با دوتا فن 140 برابرن  

wprime.png.04004db18ad74e4513628f41a35cb6de.png

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، unhappy گفته است :

درسته هم عجیب! ادم میمونه کدوم رو انتخاب کنه 360گرین یا 140 کولرمستر! مسئله این است.. راستش مled مهم نیس مهم کارایی و عمر و گارانتی

کیس هم قطعی نشده ولی احتمال زیاد green x3+ viper بگیرم

ویرایش شده توسط Mowsen
لینک به دیدگاه

به این بررسی ی سر بزن : 

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/cooler/15162-cooler-master-masterliquid-ml120l-rgb-ml240l-rgb-review

همه چی تموم و خوشگل و با صرفه (فقط باید صبر کنی تا بیاد تو بازار)

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

محسن جان، نسل قدیم واتر کولرهای گرین رو کلاً فراموش کن (نویز و نشتی، کیفیت پایین که همه مشکلاتش رفع شد، تبدیل شد به نسل جدید یعنی ایوو) 

واتر کولرهای نسل جدید گرین هم تو راهه (واترکولرهای گرین گلیشر RGB ، پس اگر میخوای گرین بخری، صبر کن) 

محسن در کیس وایپر X3، واتر کولر 360 رو باید در جلو نصب کنی، همین خودش باعث میشه چند درجه افزایش دما داشته باشی (مشکلی که ایمان خالقی عزیز، در کیس Z4 با واتر کولر گرین 360 ایوو کاملا تجربه کرد)

مرسی از راهنمایی و نکاتت اگه اینطوره صبر کنیم پس

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Mowsen گفته است :

مرسی از راهنمایی و نکاتت اگه اینطوره صبر کنیم پس

چاکرتیم آقا محسن

1.JPG

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

به این بررسی ی سر بزن : 

http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/cooler/15162-cooler-master-masterliquid-ml120l-rgb-ml240l-rgb-review

به این واتر کولر هم هر چی دقت میکنی میبینی همون سری lite کولر مستره، فقط rgb روش گذاشتن . 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Mowsen گفته است :

درسته هم عجیب! ادم میمونه کدوم رو انتخاب کنه 360گرین یا 140 کولرمستر! مسئله این است.. راستش مled مهم نیس مهم کارایی و عمر و گارانتی

با دلید پردازنده (هزینه 180) و این واتر کولر، 140 کولر مستر، چه شود، این دیگه خود کاراییه . 

لینک به دیدگاه

اصلا جای سوال نداره. کیفیت ساخت برند معظم Cooler Master با گرین قابل مقایسه نیست. من MASTER LIQUID PRO 140  را به Green GLACIER 360  Evo ترجیح میدم. Cooler Master برندی هست که بیش از 2 دهه حساب خودش را پس داده و به کیفیت ساخت بالا مشهوره. 

ویرایش شده توسط mrp7
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mrp7 گفته است :

اصلا جای سوال نداره. کیفیت ساخت برند معظم Cooler Master با گرین قابل مقایسه نیست. من MASTER LIQUID PRO 140  را به Green GLACIER 360  Evo ترجیح میدم. Cooler Master برندی هست که بیش از 2 دهه حساب خودش را پس داده و به کیفیت ساخت بالا مشهوره. 

مرسی هاچ زنبورعسل :D
نظرت درباره ایرکولر چیه ؟ مثل نوکتوا یا همین گرندماچو

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Mowsen گفته است :

مرسی هاچ زنبورعسل :D
نظرت درباره ایرکولر چیه ؟ مثل نوکتوا یا همین گرندماچو

اگه ایر کولر میخوای که Le Grand Macho RT هست خیلی هم عالی و خوش قیمته از همه ی این AIO هایی که توی لیست زدی هم بهتر خنک میکنه. ریسک هایی که با واتر کولر هم هست را نداره.  برای 7700K خودم بستم این کولر را روی 5.1GHz دمای فول لود از 68C رد نمیشه. البته پردازنده من Delid شده با خمیر Condoctonaut  اما اگه بررسی های این کولر را نگاه کنی خیلی عملکرد خوبی داره.

عملکردش از Noctua NH-D15 بهتره. میتونی با یکم جستجو ببینی که با چه AIO های غولی هم رده است.

https://www.techpowerup.com/reviews/Thermalright/Le_Grand_Macho/6.html

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

برای این CPU چون دمای بسیار سنگینی اعمال میکنه فقط COOLER MASTER 

چیز جالبی که برای برند گیرین وجود داره اینه که به زیبایی بیشتر از وظیفه اصلی دستگاه(خنک کنندگی CPU) بها داده شده برای همین گول خوشگلیشو نخور و برای سلامت CPU ارزش قاعل شو و 

MASTER LIQUID PRO 140  بخر که هم خیالت راحت باشه هم CPU عمر کنه

کولر های گرین بدرد CPU های خنک میخورن و نمیتونن ازپس دمای پردازشهای سنگین CPU های end fs بربیان 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mowsen گفته است :

کدام یک بهتره هم از نظر خنکی و راندمان هم کیفیت و عمر؟ اگه گزینه بهتری هم سراغ دارید چه Liquid  چه Air ممنون میشم بگید (البته تو همین محدوده قیمتی نهایت 400تومان)

MASTER LIQUID PRO 140 -- 375.000T

Green GLACIER 360  Evo -- 365.000T

Green GLACIER 360-A -- 300.000T

Green GLACIER GLC240 Evo -- 275.000T

Green GLACIER 240-A -- 231.000T

Thermalright LE GRAND MACHO RT -- 230.000T

سلام

Thermalright LE GRAND MACHO RT

با قیمت کمتر کارایی مشابهی رو داره و امتحانشو پس داده.تنها عیبش وزن زیادشه.

در 4 ساعت قبل، Mowsen گفته است :

کیس رو  استرایکر نو بگیرید یا ز7  ،  ز8 کارکرده.وایپر با اون قیمتش به صرفه نیست.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

اگه ایر کولر میخوای که Le Grand Macho RT هست خیلی هم عالی و خوش قیمته از همه ی این AIO هایی که توی لیست زدی هم بهتر خنک میکنه. ریسک هایی که با واتر کولر هم هست را نداره.  برای 7700K خودم بستم این کولر را روی 5.1GHz دمای فول لود از 68C رد نمیشه. البته پردازنده من Delid شده با خمیر Condoctonaut  اما اگه بررسی های این کولر را نگاه کنی خیلی عملکرد خوبی داره.

عملکردش از Noctua NH-D15 بهتره. میتونی با یکم جستجو ببینی که با چه AIO های غولی هم رده است.

https://www.techpowerup.com/reviews/Thermalright/Le_Grand_Macho/6.html

بله از اولم نظر خودم رو ایرکولر بود هم بخاطر نویز کمتر هم عمربالا و نداشتن نگرانی های واترکولر... تنها گزینه خوب هم همینه یکی دیگه هم نوکتوا ک گرون تره
واقعا غولیه این :4_joy: خیییییلی بزرگه شما داریش ؟ قید پی سی مادینگ و کیس پنجره دارو رم led دار رو باید زد :8_laughing: 
سنگینیش هم یه طرف! کیس رو باید خوابیده بذاری لنگر نندازه یا ازین مدل خوابیده ها بگیری که فک کنم فقط لیان لی داره ؟ یا باید خودت بسازی

در 1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

برای این CPU چون دمای بسیار سنگینی اعمال میکنه فقط COOLER MASTER 

چیز جالبی که برای برند گیرین وجود داره اینه که به زیبایی بیشتر از وظیفه اصلی دستگاه(خنک کنندگی CPU) بها داده شده برای همین گول خوشگلیشو نخور و برای سلامت CPU ارزش قاعل شو و 

MASTER LIQUID PRO 140  بخر که هم خیالت راحت باشه هم CPU عمر کنه

کولر های گرین بدرد CPU های خنک میخورن و نمیتونن ازپس دمای پردازشهای سنگین CPU های end fs بربیان 

بله اینم حرفیه اینکه دما و دور موتور هم روی پمپ نمایش داده میشه کار جالبیه درکل کارایی مهمتره 360 گرین برابر با 140 کولرمستر :)) ولی برا من کولرمستر زیباتره تا گرین :8_laughing:

در 38 دقیقه قبل، ***sniper*** گفته است :

سلام

Thermalright LE GRAND MACHO RT

با قیمت کمتر کارایی مشابهی رو داره و امتحانشو پس داده.تنها عیبش وزن زیادشه.

کیس رو  استرایکر نو بگیرید یا ز7  ،  ز8 کارکرده.وایپر با اون قیمتش به صرفه نیست.

استرایکر رو یکی از دوستان باتجربه گروه گفتن نقص طراحی داره و فلان وبهمان 
وایپر رو هم یکی داره 200 میگه همینو منظورم بود اگه گرند ماچو بگیرم کیس رو باز باید بینم چی مناسبشه هزینه زیاد نمیتونم بکنم ز7 و 8 خیلی گرونن وگرنه ز8 ک عالیه

ویرایش شده توسط Mowsen
لینک به دیدگاه

یکم بودجه رو ازایش بدی به فکر کورسیر باشی دست دومش با حدود 400تومن گیر میاد همین فروم یکی از دوستان h100i رو دارن حدود 400تومن با گارانتی میدن.عملکردش عالیه.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، محمد برخوردار گفته است :

به این بررسی ی سر بزن : 

من در عجبم چطور کسی از خودش نمیپرسه نمایش دور پمپ و دمای کولانت چه ارزش/کاربردی داره؟

GREEN-EVO-GLACIER-GLC240-CPU-COOLER2_1499772482_450px_.png.f23c2f42bc998aba969cc1ed0b06cb45.png

آخه دمای مایع کولانت یا سرعت چرخش پمپ چه استفاده/کاربرد/خاصیتی داره؟ کسی تو یه برند واتر دیگه سراغ داره چنین چیزی گذاشته باشند؟

مثلا شما سرعت چرخش پمپ رو میبنی یا دمای کولانت چه فکری با خودت میکنی؟ مثلا میگی وای چه عالی دمای کولانت 40 درجه است؟ اگه 50 بود چی؟ یا دور پمپ چه خاصیتی داره؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، unhappy گفته است :

خیر دوست من

واترای گرین بعد 5 6 ماه استفاده به شدت دچار افت کارایی میشن. نویز فنای نوع اسلیو دیگه بماند. این مشکل رو شخصا بالای 5 مورد  تجربه کردم و کسی هم منکرشه یه واتر با کارکرد بالای گرین بگیره بعد با یه نو مقایسه کنه. شخصا این کارو کردم  حدود 15 درجه افت کارایی داشت. 

بعد اینکه مقایسه کیفیت گرین با کولرمستر شوخیش هم قشنگ نیست. 

همین که واتر 140 یه برند دیگه اندازه واتر 360 گرین کارایی میده اونم با کیفیت و دوام بسیار بالاتر و نویز کمتر و نصب آسون تر، جای تعقل داره....
حقّا که در این  نشانه هایی است برای گروهی که می اندیشند....

ویرایش شده توسط ناجی جادوگران
لینک به دیدگاه

اینا اصلا لازم نیست داداش. کیس من معمولیه گرین Z2+ خیلی هم سنگین نیست این کولر. اگر خوب براکتش را نصب کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد. فقط تنها مشکلش اینه که نمیتونی کیس را تبدیل به درخت کریسمس کنی که من خودم اصلا دوست ندارم.

در 6 ساعت قبل، Mowsen گفته است :

بله از اولم نظر خودم رو ایرکولر بود هم بخاطر نویز کمتر هم عمربالا و نداشتن نگرانی های واترکولر... تنها گزینه خوب هم همینه یکی دیگه هم نوکتوا ک گرون تره
واقعا غولیه این :4_joy: خیییییلی بزرگه شما داریش ؟ قید پی سی مادینگ و کیس پنجره دارو رم led دار رو باید زد :8_laughing: 
سنگینیش هم یه طرف! کیس رو باید خوابیده بذاری لنگر نندازه یا ازین مدل خوابیده ها بگیری که فک کنم فقط لیان لی داره ؟ یا

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ناجی جادوگران گفته است :

خیر دوست من

واترای گرین بعد 5 6 ماه استفاده به شدت دچار افت کارایی میشن. نویز فنای نوع اسلیو دیگه بماند. این مشکل رو شخصا بالای 5 مورد  تجربه کردم و کسی هم منکرشه یه واتر با کارکرد بالای گرین بگیره بعد با یه نو مقایسه کنه. شخصا این کارو کردم  حدود 15 درجه افت کارایی داشت. 

بعد اینکه مقایسه کیفیت گرین با کولرمستر شوخیش هم قشنگ نیست. 

همین که واتر 140 یه برند دیگه اندازه واتر 360 گرین کارایی میده اونم با کیفیت و دوام بسیار بالاتر و نویز کمتر و نصب آسون تر، جای تعقل داره....
حقّا که در این  نشانه هایی است برای گروهی که می اندیشند....

آقایون گرین، که خیلی از واتر کولرهاشون تعریف میکنن، و میگن واتر کولرهای برگشتی برای هر مشکلی، خیلی کم بوده 

در 17 ساعت قبل، Mowsen گفته است :

استرایکر رو یکی از دوستان باتجربه گروه گفتن نقص طراحی داره و فلان وبهمان 
وایپر رو هم یکی داره 200 میگه همینو منظورم بود اگه گرند ماچو بگیرم کیس رو باز باید بینم چی مناسبشه هزینه زیاد نمیتونم بکنم ز7 و 8 خیلی گرونن وگرنه ز8 ک عالیه

محسن جان، کیس استرایکر از نظر ابعاد نسبت به Z4 کوچکتر شده، و از نظر کولینگ و اسمبل حرفه ای و نصب کولرهای بزرگ، کاملاً رد میشه . 

ایر کولر هیچ دردسری نداره، فقط براکتش باید درست نصب بشه، ولی مسئله ای هست که میگن، با ایر کولر جریان هوای داخل کیس گرم تر میشه، به اضافه گرمای یک کارت گرافیک گیمینگ، دیگه تقریباً روی تموم قطعات تاثیر میذاره . 

واتر کولر شیک و قشنگه (البته خرید یک برند خوش نام و با گارانتی معتبر) ، کولر مستر بگیر و خیال خودت رو از هر نظر راحت کن. (این مدل انتخابی شما، 140 پرو، دوتا فن 140 AIR PRESSURE روش نصبه، یکی در جلو و یکی در عقب، و از نظر کولینگ و هوادهی و شتاب دادن به هوای عبوری از رادیاتور کاملاً اصولی و درست طراحی شده و یکی از دلایل اصلی که با 360 یک برند دیگه تقریباً برابری داره، همینه

ویرایش شده توسط محمد برخوردار
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ناجی جادوگران گفته است :

من در عجبم چطور کسی از خودش نمیپرسه نمایش دور پمپ و دمای کولانت چه ارزش/کاربردی داره؟

آخه دمای مایع کولانت یا سرعت چرخش پمپ چه استفاده/کاربرد/خاصیتی داره؟ کسی تو یه برند واتر دیگه سراغ داره چنین چیزی گذاشته باشند؟

مثلا شما سرعت چرخش پمپ رو میبنی یا دمای کولانت چه فکری با خودت میکنی؟ مثلا میگی وای چه عالی دمای کولانت 40 درجه است؟ اگه 50 بود چی؟ یا دور پمپ چه خاصیتی داره؟

والا همه در عجبن، این دوتا پارامتر (خصوصاً دمای مایع خنک کاری) به چه دردی میخوره، اگه کسی میدونه انصافاً بگه . 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

والا همه در عجبن، این دوتا پارامتر (خصوصاً دمای مایع خنک کاری) به چه دردی میخوره، اگه کسی میدونه انصافاً بگه . 

:4_joy:یه عزیزی میگفت اینو گذاشتن اگه پمپ از کار افتاد کاربر فورا متوجه بشه و cpu اور هیت نشه/مشکل پیدا نکنه/ هی ریبوت نشه. همین که خراب شد سریع برداره ببره گارانتی یه دونه نوشو بگیره(از بس مطمئن هستن)

کافیه پاشی بری بخش گارانتی یه نیم ساعت بشینی به مراجعا توجه کنی. اونجاست که  متوجه میشی چی راسته و چی دروغ.....

خنده دار اینکه  واتر 120 گرین از 120 مستر لیکوید لایت کولرمستر گرون تره! کارایی و کیفیت و نویز و دوامش دیگه بماند...

ویرایش شده توسط ناجی جادوگران
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، ناجی جادوگران گفته است :

:4_joy:یه عزیزی میگفت اینو گذاشتن اگه پمپ از کار افتاد کاربر فورا متوجه بشه و cpu اور هیت نشه/مشکل پیدا نکنه/ هی ریبوت نشه. همین که خراب شد سریع برداره ببره گارانتی یه دونه نوشو بگیره(از بس مطمئن هستن)

دلیل عقلانی و منطقی هستش، به قول شما از بس مطمئن هستن دمشون گرم .

لینک به دیدگاه

والا من که بودجم به ۱۲۰ اوو گرین فقط میرسید چون کولر مستر مدب سیدون ناموجود شده بود وقتی میخواستم بخرم و اختلاف قیمتش با ارزونترین مدل کولر مستر غیر قابل چشمپوشی بود برام ، بنظرتون عمر مفید مدل ۱۲۰ اوو گرین برای حداقل یکسال میتونه کارایی مناسب داشته باشه ؟ 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...