رفتن به مطلب

سوختن پاور کورسیر!!!

AlirezaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

تا الان شده دو روز دو شب که حالم خیلی بده! پاورم سوخت! پاور کورسیر مدل hx750 دارم که سوخت یا حداقل دیگه کار نمیکنه! چرا؟ نمیدونم! 

تنها کاری که من کردم این بود که پاور رو باز کردم و میخاستم سیستم دوستم رو باهاش درست کنم، چون مشکلی که داشت به نظر میومد که ایراد از پاورش باشه، واسه همین من پاور خودمو از سیستم جدا کردم که برم روی سیستم دوستم تست کنم که خب این کار بیهوده ای بود چون اصلا بدون استفاده از پاورم تونستنم سیستمشو درست کنم پس استفاده ای از پاورم نشد! ولی بعد که پاور رو گذاشتم تووی سیستم خودم و همه چی رو وصل کردم (این کارو چندین بار انجام دادم و کاملا مسلط هستم روی اسمبل کردن سیستم، حالا به دلایل تمیز کردن سیستم و ...! خاستم اینو بگم که فک نکنید جایی از کانکتورها یا توی وصل کردنها اشتباه کرده باشم یا ناشی گری کرده باشم!)

بعد که تمام کارهای اسمبل تموم شد دکمه پاور روی صفر بود یعنی قطع بود و کابل برق رو وصل کردم به پریز و دکمه پاور رو زدم یعنی از صفر کردم یک ولی دکمه روشن شدن سیستم رو نزدم! اما بعد از اینکه دکمه پاور رو وصل کردم یهو برق خونه پرید و متوجه شدیم که کنتور پریده!!!! بعد که کنتور رو وصل کردیم رفتم که سیستم رو روشن کنم که دیگه روشن نشد که نشد!!!! :(( خیلی خیلی حالم گرفته شد خیلی ناراحت شدم، چون این سیستم رو با کلی کار کردن خریده بودم همین تابستون 93 خریدم و هفت میلیون هزینه کردم، انگار تمام دنیا برام سیاه شد!! هر کاری کردم که سیستم روشن بشه نشد، کابل برق پاور رو چک کردم و حتی عوضش کردم نشد، از یه پریز دیگه برق گرفتم بازم نشد، اون سیمهایی که از پنل جلو کیس به سمت پاور میاد رو چک کردم اونا هم مشکلی نداشتن(گفتم شاید مشکل سر دکمه روشن شدن کیس باشه!)، احتمال دادم که یه بلایی حتما سر پاور اومده! راهی هم نداشتم جز اینکه پاورجدید بیارم و سیستم رو با اون پاور تست کنم ببینم مشکل از پاور خودمه یا از سیستم یا چیز دیگه ای هست! پاور هم جوور کردم زدم به سیستم و خوشبختانه سیستم بالا اومد و از اونجایی که پاور تست پاور قدرتمندی نبود مجبور شدم کارت گرافیک و کارت صدا رو از مادربورد جدا کنم و با استفاده از پورت تصویری خود مادربورد استفاده کنم(سی پی یو 4690 هست) و خدا رو شکر خودسیستم مشکلی نداشت و بالا اومد و فهمیدم که مشکل از خود پاور هست! 

سوالم اینکه : چرا باید  اینجوری بشه؟؟؟ من کار اشتباهی نکردم! من مثل همیشه سیستم رو جدا کردم قطعاتشو و دوباره سرهم کردم و زدم به برق و به محض زدن دکمه پاور، برق خونه قطع میشه و دیگه پاور کار نمیکه!!! 

آخه ناراحتیم از اینه که پاورم یه پاور خیلی قوی و خوبه  و از سری با کیفیت HX هم هست!

1.آیا مشکلی در برق خانه بوده؟(یه محافظ هم سر راه سیستم هست از همین محافظهای عادی که همه دارن از اینا که تا برق یکم کم و زیاد بشه برق رو قطع میکنه!)

2.آیا همیشه این بلاهای برقی باید سرما پایین شهریها بیاد؟؟ (آخه یه بارم تووی اولین سیستمی که داشتم یه همچین اتفاقی برام افتاده بود، یعنی برق باعث شده بود که هاردم بسوزه و پاور نیم سوز بشه!)

3. آیا مشکلی از خود پاور بوده؟ (آخه سرچ که کردم مثه اینکه کم نیستن کسایی که مشکل با پاور کورسیر داشتن مثل همین دوستمون که اینجا هم تاپیک زده بودن ( http://bit.ly/2DR86UT  ) 

4. آیا حکمتی در این کار بوده که من به کمک دوستم برم و پاورمو باز کنم ببرم و به کارمون هم نیاد و بیام خونه و این اتفاق بیوفته که باعث بشه خسارت بالاتری و بیشتری به قطعات دیگه نیاد؟! آیا چیز دیگه ای هست که من نفهمیدم؟!

پیشاپیش تشکر میکنم از همه دوستان عزیزم که وقت میزارن و  میخونن و ابراز همدردی میکنن و نظراتشون میگن! :14_relaxed: 

لینک به دیدگاه

با سلام و عرض تسلیت

همین تابستون 93 یعنی 3 سال و نیم پیش ؟ نظر بنده رو بخواین عمر مفید اون پاور همین مقدار بوده و شما دنبال دلیل برای این اتفاق نباشید ، البته اگر نکاتی مثل نظافت منظم پاور و جلوگیری از حضور گرد و غبار و  استفاده از پریز اختصاصی و ... رعایت بشه احتمالا عمر بیشتری خواهد داشت .

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

با سلام و عرض تسلیت

همین تابستون 93 یعنی 3 سال و نیم پیش ؟ نظر بنده رو بخواین عمر مفید اون پاور همین مقدار بوده و شما دنبال دلیل برای این اتفاق نباشید ، البته اگر نکاتی مثل نظافت منظم پاور و جلوگیری از حضور گرد و غبار و  استفاده از پریز اختصاصی و ... رعایت بشه احتمالا عمر بیشتری خواهد داشت .

یعنی عمر مفید یه پاور اونم این سری پاورا اینقدر کمه؟!!! از بابت نظافت و گرد و خاک اینا خیالتون راحت باشه که به بهترین شکل ممکن رعایت شده بود! منظورتون از پریز اختصاصی چی هست؟!

لینک به دیدگاه

اینها پروتکشن دارن بااولین اتصالی سیستم رو خاموش میکنن و تا رفع نشه روشن نمیشه شاید اتصالی بوجود آمده

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Mahdian57 گفته است :

اینها پروتکشن دارن بااولین اتصالی سیستم رو خاموش میکنن و تا رفع نشه روشن نمیشه شاید اتصالی بوجود آمده

یعنی چی دوست عزیز؟ متوجه منظورتون نمیشم، میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم. :14_relaxed:

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، AlirezaD گفته است :

یعنی چی دوست عزیز؟ متوجه منظورتون نمیشم، میشه بیشتر توضیح بدین ممنون میشم. :14_relaxed:

ممکن هست پاور سالم باشه و یه نقصی توی سیستم باشه که پاور برق رسانی نمیکنه ( شاید اتصال کوتاه یا هر چیز دیگه ای ) 

با یه پاور تستر امتحان کنید سلامت پاور رو بهتون میگه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، AlirezaD گفته است :

یک چیزی تو مایه های فیوز منظورشونه ، در نهایت تا پاور باز نشه چیزی معلوم نمیشه ، به یک تعمیرکار با تجربه و مطمئین بسپارید .

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

ممکن هست پاور سالم باشه و یه نقصی توی سیستم باشه که پاور برق رسانی نمیکنه ( شاید اتصال کوتاه یا هر چیز دیگه ای ) 

با یه پاور تستر امتحان کنید سلامت پاور رو بهتون میگه

خودمم همینم فکر رو میکنم که احتمال اینکه سالم باشه زیاده، اخه دلیلی نداره بخاد سوخته باشه به همین راحتی! منظورتون از اتصال کوتاه چیه؟ موقع اسمبل کردن سیستم همه چی درست بود! پاور تستر هم که خودم ندارم! چطوری میتونم تهیه کنم؟ باید حتما بدم تعمیرکار؟! اخه نمیخام بدم دست تعمیر کار، خودم میتونم با پاور تستر کار کنم و تست بگیرم یا باید حتما یه آدم خبره باشه؟! 

لینک به دیدگاه

در ضمن اینی که  توو سایت خود کورسیر زده تا چه حد درسته؟ یعنی واقعا کارآمده یا نیاز به یه دستگاه مثل ترانس یا همچین چیزی هست که جریان برق خانگی رو استیبل و ثابت نگه داره و از نوسانات جلوگیری کنه؟؟؟  این محافظ عادیا که کار خاصی نمیکنن فقط بلافاصله قطع میکنن اینم خوبه باز ولی شاید بعضی موقع ها درستم کار نکنند! از بابت برق رسانی به سیستم خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم! ممنون میشم در این موردم راهنماییم کنید.

اینو نوشته: 

"Over Current/Voltage/Power Protection, Under Voltage Protection and Short Circuit Protection provide complete component safety".

لینک به دیدگاه

سلام. اون 24 پین رو از بالا سومی و از پایین چهارمی رو به یه وصل کن یا برعکس. باید روشن شه. البته قبلش اتصالات رو از کیس در بیار

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

سلام. اون 24 پین رو از بالا سومی و از پایین چهارمی رو به یه وصل کن یا برعکس. باید روشن شه. البته قبلش اتصالات رو از کیس در بیار

متوجه نمیشم دوست عزیز! کابل 24 پین مادربورد که یه قسمت داره که قابل تفکیک هست یه 20 پین یه 4 پین که 4 پین بالای 20 پینه میشینه یعنی میگی اینا رو جابه جا کنم؟!

لینک به دیدگاه

باز کن بده بیرون برای تست کنن 

تو بعضی مدلها این تستر تو جعبه پاور هست که صرفا یه اتصال کوتاه میده که پاور راه بیفته

کاری هم نداره

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، AlirezaD گفته است :

متوجه نمیشم دوست عزیز! کابل 24 پین مادربورد که یه قسمت داره که قابل تفکیک هست یه 20 پین یه 4 پین که 4 پین بالای 20 پینه میشینه یعنی میگی اینا رو جابه جا کنم؟!

همون 24 پین atx که در اصل 20+4 هست.

اون سمتی که یه تیکه هست رو میگم.

اینجوری بگیر دستت که 12 تا بالا و 12 تا پایین 

. از12 تای  بالا سومی و از 12 تای پایین چهارمی یا از بالا چهارمی از پایین سومی. وصل کن ببین پاور روشن میشه؟ فقط اتصالات پاور به قطعاتو قطع کن. راستی گارانتیش تموم شده؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

همون 24 پین atx که در اصل 20+4 هست.

اون سمتی که یه تیکه هست رو میگم.

اینجوری بگیر دستت که 12 تا بالا و 12 تا پایین 

. از12 تای  بالا سومی و از 12 تای پایین چهارمی یا از بالا چهارمی از پایین سومی. وصل کن ببین پاور روشن میشه؟ فقط اتصالات پاور به قطعاتو قطع کن. راستی گارانتیش تموم شده؟

در موردش سرچ کردم و متوجه شدم که باید چیکار کنم اون کانکتور سبز رنگ که ماله روشن شدن سیستم هست و قبلیش که مشکی هست رو بهم وصل کردم و دکمه پاور رو زدم ولی روشن نمیشه پاور! پاور سوخته!! 

این کارو کردم که توو عکس نشون دادم.

24 pin.jpg

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، AlirezaD گفته است :

در موردش سرچ کردم و متوجه شدم که باید چیکار کنم اون کانکتور سبز رنگ که ماله روشن شدن سیستم هست و قبلیش که مشکی هست رو بهم وصل کردم و دکمه پاور رو زدم ولی روشن نمیشه پاور! پاور سوخته!! 

این کارو کردم که توو عکس نشون دادم.

24 pin.jpg

15 رو به 4 وصل کن یا 3 رو به 16 ببین چی میشه.

دکمه مشت پاور رو 1 قرار بده بعد وصل کن نه این که وصل کنی بعدش بزاری روی 1. به سیستم هم وصل نباشه.

اگه نشد زنگ بزن گارانتی بگو با هزینه خودت درست کنن البته اگه تموم شده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AlirezaD گفته است :

از روی کانکتور 24 پین پاور رنگ سبز و مشکی رو بهم وصل کنید.پاور اینجوری روشن میشه

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

از روی کانکتور 24 پین پاور رنگ سبز و مشکی رو بهم وصل کنید.پاور اینجوری روشن میشه

در 45 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

15 رو به 4 وصل کن یا 3 رو به 16 ببین چی میشه.

دکمه مشت پاور رو 1 قرار بده بعد وصل کن نه این که وصل کنی بعدش بزاری روی 1. به سیستم هم وصل نباشه.

اگه نشد زنگ بزن گارانتی بگو با هزینه خودت درست کنن البته اگه تموم شده

اینا رو هم به هم وصل کردم و همونطور که گفتی عمل کردم و چندبارم امتحان کردم بازم نشد! یعنی سوخته دیگه آره؟!

لینک به دیدگاه

فکر نکنم مشکل خاصی برای پاور به وجود اومده باشه.احتمالا فیوز سوخته باشه

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

فکر نکنم مشکل خاصی برای پاور به وجود اومده باشه.احتمالا فیوز سوخته باشه

منظورتون چیه از فیوز؟! یعنی همون قسمت که دکمه صفر و یک هست یعنی فقط همین قسمت قطع و وصل کن خراب شده؟!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز گارانتی این سری از کورسر 10ساله هست ببرید گارانتی

ابدا خودتون بازش نکنید و ببرید گارانتی یا براس تست بدید یه کامپیوتری چند دقیقه ای تستش میکنه

کیفیت این سری بسیار بالا هست اگه مشکلی هم باشه جزیی هست و کلا نسوخته و احتمالا راحت تعمیر میشع

لینک به دیدگاه

مشخص نیست پاور خراب شده باشه اما اگر هم شده باشه بر اثر یک اتفاق بوده نه اینکه خود به خود خراب بشه.

پس مشکل از خود پاور نیست.

لینک به دیدگاه

اقا الان کامل خوندم دیدم انجام شده شرمنده :D

ویرایش شده توسط chaning
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AlirezaD گفته است :

منظورتون چیه از فیوز؟! یعنی همون قسمت که دکمه صفر و یک هست یعنی فقط همین قسمت قطع و وصل کن خراب شده؟!

داخل پاور هست.یه فیوز معمولیه که بیشتر اوقات اون میسوزه

لینک به دیدگاه

اگه گارانتی داره اصلا دست به پاور نزنید.ببرید گارانتی خودشون مشکلش رو حل میکنن

لینک به دیدگاه

این سری از پاورها تکنولوژی محافظتی  خوبی دارند خود پاور نسوخته فقط ببرید گارانتی تا درستش کنن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...