رفتن به مطلب

سوختن پاور کورسیر!!!

AlirezaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 14 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

این سری از پاورها تکنولوژی محافظتی  خوبی دارند خود پاور نسوخته فقط ببرید گارانتی تا درستش کنن

متاسفانه بعد از چک کردن خود پاور و جعبه و متعلقاتش نه برچسب گارانتی تخت جمشید پیدا کردم نه کارت گارانتی! :(

در ضمن، دوستان کار درستی هست که یه پاور تعمیری رو بزارم توو سیستم؟ بهتر نیست یه نو بگیرم، میدونم که این سری پاورا خیلی کیفیت خوبی دارن ولی خب تعمیر شدنشون منو یکم نگران میکنه که بخام دوباره بزارمش توو سیستم و همش ترس توو وجودم میندازه که نکنه بزنه یه قطعه ای بسوزونه! اخه معلومم نیست موقع تعمیرش درست کارشون رو انجام بدن یا در کل من یکم بد دلم نسبت به این موضوع تعمیر! نمیدونم شایدم دارم بیخودی گیر الکی میدم، نمیدونم دیگه به خدا! اگه بخوام یه نو بگیرم چی بگیرم دوستان از چه برندی ؟؟ همون 700 یا 750 وات باشه، نهایتا بتونم 500 تا 550 هزینه کنم. مممنون میشم بازم راهنماییم کنید. تشکر

لینک به دیدگاه

زنگ بزنید گارانتی تخت جمشید ببینید شاید از روی سریال گارانتی شده

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

زنگ بزنید گارانتی تخت جمشید ببینید شاید از روی سریال گارانتی شده

خیلی از دوستان تو همین لیون از این گارانتی تخت جمشید ناراضی بودن، مخصوصا از هاردهای اس اس دی شون. پیشنهاد میکنم با اونها که حرف میزنید بااراده و محکم سر حرفتون باشید و زود کم نیارید.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، AlirezaD گفته است :

متاسفانه بعد از چک کردن خود پاور و جعبه و متعلقاتش نه برچسب گارانتی تخت جمشید پیدا کردم نه کارت گارانتی! :(

در ضمن، دوستان کار درستی هست که یه پاور تعمیری رو بزارم توو سیستم؟ بهتر نیست یه نو بگیرم، میدونم که این سری پاورا خیلی کیفیت خوبی دارن ولی خب تعمیر شدنشون منو یکم نگران میکنه که بخام دوباره بزارمش توو سیستم و همش ترس توو وجودم میندازه که نکنه بزنه یه قطعه ای بسوزونه! اخه معلومم نیست موقع تعمیرش درست کارشون رو انجام بدن یا در کل من یکم بد دلم نسبت به این موضوع تعمیر! نمیدونم شایدم دارم بیخودی گیر الکی میدم، نمیدونم دیگه به خدا! اگه بخوام یه نو بگیرم چی بگیرم دوستان از چه برندی ؟؟ همون 700 یا 750 وات باشه، نهایتا بتونم 500 تا 550 هزینه کنم. مممنون میشم بازم راهنماییم کنید. تشکر

این نوع پاور تکنولوژی محافظت از خود داره و در بدترین شرایط فیوزش تعویض میشه. فقط در صورتی میشه نگران بود که پاور در اثر استفاده بلند مدت توان خروجی اش کم شده باشه که این مسئله هم با پاور تستر مشخص میشه. با این حال اگر نگرانید میتونید پس از تعویض فیوز،  پاور رو بفروشید و با پولش یدونه نو بخرید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

این نوع پاور تکنولوژی محافظت از خود داره و در بدترین شرایط فیوزش تعویض میشه. فقط در صورتی میشه نگران بود که پاور در اثر استفاده بلند مدت توان خروجی اش کم شده باشه که این مسئله هم با پاور تستر مشخص میشه. با این حال اگر نگرانید میتونید پس از تعویض فیوز،  پاور رو بفروشید و با پولش یدونه نو بخرید

در مورد فیوزش چیزی هست که راحت پیدا میشه؟ بعد این نوع فیوز مگه نباید از کیفیت خوبی برخوردار باشه؟ اخه فیوز خودش حتما جنس خوبی باید داشته باشه و مثلش شاید نباشه توو بازار!!

در مورد اینکه گفتی استفاده بلند مدت، من این سیستم رو تابستون 93 خریدم وتا الان شده سه سال نیم کار کرده یعنی عمرش همین قدره؟! و  همین چند روز پیشم به مدت دو سه شبانه روز سیستم یه سره روشن بوده برا دانلود! یعنی میتونه از این باشه؟؟

یه بارم یه اتفاقی افتاد براش که خب به ظاهر جدی نبود و خب اتفاق خاصیم آخه نیوفتاد یعنی نه پاور قطع شد نه سیستم خاموش شد و نه چیزی! اتفاقی که افتاد این بود که : کامپیوتر مثل همیشه روشن بود و منم پای سیستم بودم که یهو یه صدای ویز ویز مانندی  از پاور شنیدم و این صدا  ادامه دار و یه تیکه بود و بعد که یه سر رفتم توو خونه و برقهای اتاقهای دیگه رو چک کردم متوجه شدم که محافظهای یخچال و ال ای دی خونه پریده و لامپهای خونه هم کم نور شده بودند و نور لامپ انگار ثابت و مثل همیشه نبود! ولی محافظ سر راه سیستم من قرمز نشده بود یعنی برق رو قطع نکرده بود و همینطور از پاور صدا میومد یه چند ثانیه ای تا نهایتا یکی الی 5 دقیقه فک کنم اینطوری بود بعد که برقا درست شد اینم صداش درست شد و مثل قبل شد و بعد از این ماجرا متوجه شدم که یه چیزی تووی پاور انگار آب شده بود چون از پشتکیس کاملا معلوم بود که یه چیزی مانند عدسی یا خازن مانندی آب شده بود یعنی اون پلاستیک رنگی هست روی خازن یا عدسی که رنگ آبی داره ، اون آب شده بود ولی سیستم بدون هیچ مشکلی مثل همیشه کار میکرد تا این مشکلی که برام پیش اومد ودیگه پاور روشن نشد! میگم شاید و احتمال زیاد مال اون اتفاق هم میتونه باشه یعنی اون اتفاق میتونه باعث به وجود اومدن یه خرابی جزیی توی پاور شده باشه و بعد حالا تبدیل به این مشکل شد!

ویرایش شده توسط AlirezaD
لینک به دیدگاه

دوست عزیز تا جایی که نوشتهای شما را خواندم و دنبال کردم باید بگم یکی یا شاید هم هر دو خازنهای اصلی پاور شما سوخته و اگر بخواهی درستش کنی خازن خوب سخت گیر میاد

پاور شما باعث شده فیوز برق خانه شما قطع بشه که اگر پاور باعث پریدن فییوز شده پس خازنها مشکل دارن

لینک به دیدگاه

با سلام

علیرضا جان قبل از هرکاری اول ببرش گارانتی تخت جمشید و از طریق گارانتی پیگیر باش

اگه گارانتی زیر بار نرفت به یک جای مطمئن بده برای تعمیر

پاورت کلید تبدیل ولتاژ داره احتمالا . به اون که دست نزدی ؟

ببین چه بویی میده پاور

چک کن ببین وقتی به برق هست و سیم مشکی و سبز رو به هم اتصال میدی صدای صوت یا نویز یا بویی از پاور حتی خفیف هم در میاد یا نه

نتیجه تست ها رو همینجا برام بنویس

لینک به دیدگاه

دوستان باید بدونید که متاسفانه گارانتی ها آماده و حاضرن برای زیر بار نرفتن . پس تا جای ممکنه نباید بهانه بهشون بدید! اول ببرش گارانتی بدون هیچ دستکاری یا تست اگر قبول نکردن برو دنبال تست . خازن های اصلی همچین صدایی نمیدن و احتمالا این خازن های عدسی آبی که سر سوکت برق اصلی قرار دارن مشکل پیدا کردن . فیوز هم چیز عجیبی نیست و باید خودشو فدا کنه که قطعاتتون نسوزن . ایشالا که مشکل جدی نیست و رفع میشه . در ضمن با آقای شعبانی که تجربیات خوبی در تعمیر پاور دارن و کلا تو کار پاور هستن پ.خ کنید مشکلتون را به ایشون که بیشتر میتونن کمکتون کنن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان

همه نظرات روخوندم اما همه حدس وگمان هست

دوستان عزیز خرابی در الکترونیک عادی وطبیعی هست  حتی برترین وبهترین پاوردنیار وهمداشته باشی میتونه بعد از حتی یک ثانیه کارکردن از کار بیوفته الکترونیک مجموعه ائی از قطعات هستند که در کنار هم یک پاور یا ...... بوجود میاورند  پس خراب شدنیک قطعه از هزاران قطعه میتونه پاور رواز کار بندازه   این تا اینجا...((بارها اتفاق افتاده پاور رو آکبند از برترین برندها باز کردیم بعد از اتصال منفجر شده))

اما گارانتی تخت جمشید : پاوراگه لیبل و برگ گارانتی نداره بهتره بیخیال بشی  چون به هیچ نتیجه ائی نمیرسی

پاورشما در بخش ورودی  دچار مشکل شده که به احتمال زیاد سوئچ های ورودی خراب شده البته مجموه ائی از قطعات در کنار هم هست که میتونه این مشکل رو بوجود بیاره

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 1396/10/06, 23:34:17، MAHDI_VAMPIRE گفته است :

با سلام

علیرضا جان قبل از هرکاری اول ببرش گارانتی تخت جمشید و از طریق گارانتی پیگیر باش

اگه گارانتی زیر بار نرفت به یک جای مطمئن بده برای تعمیر

پاورت کلید تبدیل ولتاژ داره احتمالا . به اون که دست نزدی ؟

ببین چه بویی میده پاور

چک کن ببین وقتی به برق هست و سیم مشکی و سبز رو به هم اتصال میدی صدای صوت یا نویز یا بویی از پاور حتی خفیف هم در میاد یا نه

نتیجه تست ها رو همینجا برام بنویس

سلام مهدی جان ممنونم بابت وقت گذاشتن و راهنمایی کردنت مثل بقیه :12_slight_smile: و ببخشید اینقدر دیر جواب دادم، نشد بیام، بعد از مشورت با بچه های لیون و گشتن تووی فروشگاه های اینترنتی چیزی که باید باشه نبود و اگرم بود خیلی خیلی قیمتش فضایی بود و رفتم همینجا شیراز گشتم ببینم اینجا چیزی گیرم میاد یا نه، که تونستم یه پاور کولر مستر v650s با قیمت 525 تومن و گارانتی 5 ساله آواژنگ از شهر کامپیوتر فافا پیدا کنم، البته قبل از خریدش خیلی تحقیق کردم توو نت و توو یوتیوب و خیلی جاها که این پاور رو بررسی کرده بودن همه گفته بودن که پاور خیلی خوبیه و با کیفیت هست.

- همون طور که دوست عزیز آقای شعبانی گفتن چون پاور برچسب گارانتی یا برگه گارانتی نداشت، گارانتی قبولش نکرد.

- کلید تبدیل ولتاژ نمیدونم چی هست و نمیدونم این پاور داره یا نه! من به چیزی دست نزدم اصلا!

- هیچ بویی نمیده!

- وقتی مشکی و سبز وصل میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و هیچ صدایی هم نمیاد و هیچ بویی هم نمیاد!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...