رفتن به مطلب

دلیل کمبود قطعات مخصوصا گرافیک در بازار چیه؟

Recommended Posts

در هم اکنون، ali.king گفته است :

عصر هم سرکرده هاشونو گرفتن و کاری باهاشون میکنن نمادین!!!!

تا جایی که من می‌دونم مردم اجازه نمیدادن

لینک به دیدگاه

• ارسال 162
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه
در 25 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

درود.

نه کیف پول که مجازی هست داخل کشور هم تا دلتون بخاد صرافی به نرخ روز براتون به تومن تبدیل میکنه. یعنی از بیت کوین مستقیم به تومن یا هر ارز دیگه یی!

هزینه ی برق هم با وجود کارت های انویدیا نسبت به کسانی که سال های پیش ماین میکردن ان قدر کم شده که باورش سخته! مثلا میگم یک کارت 1060 میتونه با 75 وات!!!!!!!! (دستکاری و آندر کلاک) ماهی 240 هزار تومن درامد داشته باشه! !

برق در ایران ارزون هست!

سلام سعید جان

تا جایی که من میدونم قیمت برق در ایران نسبت به جاهای دیگه خیلی ارزونتر هست... حتی اگه نسبت درآمد اروپایی ها به پول برقشون رو هم در برابر نسبت درآمد به پول برق داخل بسنجیم بازم برق توی ایران ارزونتره...خیلی ها هم برای واحد های صنعتیشون برق به قیمت خاص دارن! یک اتاق کنار کارگاهشون رو هم کردن اتاق ماینینگ :D

البته قرار بود اب و برق مجانی باشه یه زمانیxD

در 9 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

همین امشب 1070 g1 خریدم به 2 تومن آکبند!!!درصورتی ک هنوز پخ یه دوست رو دارم ک چند ماه پیش 1080gaming x رو میگفت 1.800 و من از خدا بی خبر نخریدم:D

به لطف بچه های ماینر گرافیکا غیب شدن البته سیاست این amd هم خیلی تاثیر گذار بود تو ماینینگ

البته ناگفته نمانه پاور با وات بالا هم ناموجوده:D

کابل ریزر هم همینطور:D

سلام علی جان

اتفاقا همین خرداد ماه گذشته ، یک راس 1080G1 gaming  که اکبند خریده بودم 2400 رو فروختم 1800:D و یک هفته بعد با اون 1800 نمیشد 1070 خرید! الانم که باید کلی گذاشت روش و 1070 خرید:D البته بگذریم که من دیگه بلکل کارت گرافیک نمیخرم :D

پ.ن

سه خط نوشتم 9 تا اشتباه املایی داشت! مرگ بر ایفون :D

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

عصر هم سرکرده هاشونو گرفتن و کاری باهاشون میکنن نمادین!!!!

مخلصتم شاه علی، ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

میبرنشون جایی که عرب نی میزنه . 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، m_555 گفته است :

یکی از دلایل گرونی گرافیک اینکه نمایندگان دیدن که تعداد ماینر ها رو به افزایش هست کارت ها را به صورت محدود روانه بازار می کنن تا قیمت را افزایش دهند بیشترین افزایش قیمت برای کارت های ۱۰۷۰ و ۵۸۰ بوده . بطوری که قیمت ۱۰۷۰ در بعضی از مدل ها از کارت های ۱۰۸۰ بیشتر هست. تو این مملکت یه چیز ثابت شده که هر جنسی که گرون شده دیگه ارزون نشده. پس منتظر ارزون شدن نباشید عزیزان. و کلا ماینرها  بازار کامپیوتر را چه در ایران چه بصورت جهانی خراب کردن.

دقیقا همینه. اصلا سابقه نداشته ارزون بشه چیزی مگر قدیمی بشه.

همین الان در یکی از کانال های تلگرامی که لیون هم تبلیغش رو میکنه HD 7850 چندین سال پیش و قدیمی رو 440 قیمت گزاشتن! xD مسخرست.

لینک به دیدگاه

کلا بازار طوری شده که اگه پول بزاری بری مستقیم از آمریکا قطعاتت رو بخری بیای ارزونتر در میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، Chabouk گفته است :

کلا بازار طوری شده که اگه پول بزاری بری مستقیم از آمریکا قطعاتت رو بخری بیای ارزونتر در میاد ?

بله صد در صد

مثلا من الان میخوام oculus rift cv1 بخرم ، تا همین دو هفته پیش تخفیف خورده بود و شده بود 370 دلار(الان فکر کنم برگشت روی 449)! همزمان همین مدل بدون هیچ چیز اضافه ای توی ایران 4200 بود :| 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام سعید جان

تا جایی که من میدونم قیمت برق در ایران نسبت به جاهای دیگه خیلی ارزونتر هست... حتی اگه نسبت درآمد اروپایی ها به پول برقشون رو هم در برابر نسبت درآمد به پول برق داخل بسنجیم بازم برق توی ایران ارزونتره...خیلی ها هم برای واحد های صنعتیشون برق به قیمت خاص دارن! یک اتاق کنار کارگاهشون رو هم کردن اتاق ماینینگ :D

البته قرار بود اب و برق مجانی باشه یه زمانیxD

درود بر فرجام عزیز.

آره دیگه منم همینو گفتم.

نقل قول

البته قرار بود اب و برق مجانی باشه یه زمانی

xDxD

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام علی جان

اتفاقا همین خرداد ماه گدشته ، یک راس 1080G1 gaming  که اکبند خریده بودم 2400 رو فروختم 1800:D و یک هفته بعد با اون 1850 نمیشد 1070 خرید! الانم که باید کلی گذاشت روش و 1070 خرید:D البته بگذریم که من دیگه بلکل کارت گرافیک نمیخرم :D

سلام آقا فرجام گل

اره یادمه فک کنم یه عکسم گرفته بودی وقتی ک خریدی .ک تو عکس یه هاپو هم نمایان بود :D

کلا گرافیک خریدن تو بازار الان اشتباهه مگه مث من بی گرافیک باشی9_9

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

مخلصتم شاه علی، ههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

میبرنشون جایی که عرب نی میزنه . 

فداتم محمد جان

کلا فک نکنم تظاهرات دردی رو دوا کنه جز بدتر کردن قضیه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali.king گفته است :

فداتم محمد جان

فقط یک چیزایی گفتن که آخرش تلگرامو فیلتر میکنن.xD

لینک به دیدگاه

اینجوری که حساب میکنم میبینم برم با سگا گیم بزنم خیلی بیشتر به نفعمه?

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

فقط یک چیزایی گفتن که آخرش تلگرامو فیلتر میکنن.xD

حتما ?

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

فداتم محمد جان

فکر کنم ایندفعه همه با هم شروع کنن ، ملت فقط به یه جرقه نیاز داشتن که اونم امروز زده شد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Chabouk گفته است :

فکر کنم ایندفعه همه با هم شروع کنن ، ملت فقط به یه جرقه نیاز داشتن که اونم امروز زده شد

چابوک عزیز، قربون قد و بالات، جای این حرفها اینجا نیست، تاپیک رو میان میبندن، بیخیال شو  (این جریان مشهد که تو نطفه خفه شد، دیگه جرقه و آتش بازی و اینا بماند برای جاهای دیگه)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، محمد برخوردار گفته است :

چابوک عزیز، قربون قد و بالات، جای این حرفها اینجا نیست، تاپیک رو میان میبندن، بیخیال شو  (این جریان مشهد که تو نطفه خفه شد، دیگه جرقه و آتش بازی و اینا بماند برای جاهای دیگه)

در هم اکنون، MORTEZAA گفته است :

دوستان بحث رو از کارت گرافیک به کجا کشوندید!

من گفتم کسی گوش نمیده xD

لینک به دیدگاه

سلام به همگی
یه دلیل واسه گرونی و نبود قطعه توی بازار اینه که وضعیت بازار واقعاً مشخص نیست که کدوم وری میخواد بره، وارد کننده ها هم ریسک نمیکنن توی این شرایط.... قیمت ها توی بازار جهانی هم بالا  رفته، مثلا برای سی پی یو های سری 8000 اینتل، خب بخاطر عرضه کم اینتل، قیمتش توی سایت های خارجی هم بالاتر از حد اعلام شده توسط خود اینتل هست.

برای کارت گرافیک، مهمترین مشکل ماینرها هستن و مشکل دوم حافظه رم هست، ضمن اینکه از این گرونی، سازنده ها هم بدشون نمیاد...

فعلا فکر میکنم تا اواخر 2018 اوضاع گرونی به همین وضع بمونه ، تا اون موقع دو تا اتفاق می فته، یکی اینکه سازنده های حافظه رم قول دادن که تا اون موقع مشکل برطرف میشه و دوم اینکه با این خیل عظیم ماینرها، تا چند ماه دیگه، استخراج سخت تر میشه و صرفه اقتصادی اون کاهش پیدا میکنه و یه عده از این کار میزنن بیرون... اون موقع است که خیل عظیم کارت های ماین شده میاد بازار....

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک من در حال حاضر 6950 دوگیگ هست و دیگه اکثر بازی های جدید رو درست حسابی جواب نمیده سری رزیدنت اویل های جدید  Ghost Recon Middle-earth Shadow  Wolfenstein بتل فیلد و مابقی بازی ها خیلی هاشون رو هنوز نصب نکردم به انتظار خرید یه گرافیک نشستیم یه مقدار پس انداز کردیم واسه خرید گرافیک که وضع بازار کن فیکون شد گرافیک ها کم یاب و در  صورت موجودی با قیمت هایی که باور کردنی نبودن الان هم یه تاپیک زدم به امید پیدا شدن حداقل یه گرافیک قدیمی تر اون هم که وضعیت مناسبی نداره قبلا هرکی از خونه قهر میکرد میشد خواننده و مسافرکش حالا هرکی از راه رسیده یا از خونه اش قهر کرده شده ماینر و گند زده به کل بازار و وضعیت گیمرها یه عده هم که از خدا خواسته شروع کردن ماهیگیری کردن از وضعیت داغون بازار ما هم باید به پای اینها بسوزیم بقول دوستمون از این به بعد باید بشینیم قارچ خور و مورتال کمبت و شورش در شهر بازی کنیم :12_slight_smile:

ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، apple2070 گفته است :

کارت گرافیک من در حال حاضر 6950 دوگیگ هست و دیگه اکثر بازی های جدید رو درست حسابی جواب نمیده سری رزیدنت اویل های جدید  Ghost Recon Middle-earth Shadow  Wolfenstein بتل فیلد و مابقی بازی ها خیلی هاشون رو هنوز نصب نکردم به انتظار خرید یه گرافیک نشستیم یه مقدار پس انداز کردیم واسه خرید گرافیک که وضع بازار کن فیکون شد گرافیک ها کم یاب و در  صورت موجودی با قیمت هایی که باور کردنی نبودن الان هم یه تاپیک زدم به امید پیدا شدن حداقل یه گرافیک قدیمی تر اون هم که وضعیت مناسبی نداره قبلا هرکی از خونه قهر میکرد میشد خواننده و مسافرکش حالا هرکی از راه رسیده یا از خونه اش قهر کرده شده ماینر و گند زده به کل بازار و وضعیت گیمرها ما هم باید به پای اینها بسوزیم بقول دوستمون از این به بعد باید بشینیم قارچ خور و مورتال کمبت و شورش در شهر بازی کنیم

آی گُل گفتی بخدا  دقیقا مثل من منم چند تا بازی تو هاردم دارم که یه گرافیک درست درمون بخرم بازی کنم اما  بااین قیمتا ارزش خریدن نداره  امید آرزو رو این ماینرها از ما گرفتن :(

لینک به دیدگاه

چند روز پیش تو فروم همسایه گرافیک گیگابایت 750ti رو فروختم 400

کاش اینجا تاپیک زده بودم ، اگر میدونستم دوستان اینقدر لنگ گرافیکن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، apple2070 گفته است :

کارت گرافیک من در حال حاضر 6950 دوگیگ هست و دیگه اکثر بازی های جدید رو درست حسابی جواب نمیده سری رزیدنت اویل های جدید  Ghost Recon Middle-earth Shadow  Wolfenstein بتل فیلد و مابقی بازی ها خیلی هاشون رو هنوز نصب نکردم به انتظار خرید یه گرافیک نشستیم یه مقدار پس انداز کردیم واسه خرید گرافیک که وضع بازار کن فیکون شد گرافیک ها کم یاب و در  صورت موجودی با قیمت هایی که باور کردنی نبودن الان هم یه تاپیک زدم به امید پیدا شدن حداقل یه گرافیک قدیمی تر اون هم که وضعیت مناسبی نداره قبلا هرکی از خونه قهر میکرد میشد خواننده و مسافرکش حالا هرکی از راه رسیده یا از خونه اش قهر کرده شده ماینر و گند زده به کل بازار و وضعیت گیمرها یه عده هم که از خدا خواسته شروع کردن ماهیگیری کردن از وضعیت داغون بازار ما هم باید به پای اینها بسوزیم بقول دوستمون از این به بعد باید بشینیم قارچ خور و مورتال کمبت و شورش در شهر بازی کنیم :12_slight_smile:

درود

داداش اسم این بازیارو هم نگو:Sالان یدونه از مسعولان زحمتکش یا واردکننده میبینه و باعث فیلترشدن لینک بازیه مربوطه یا گرونشدن قطعه کامپیوتری میشه:D

لینک به دیدگاه

بخدا تنها دلخوشی و سرگرمی مون توی این وانفسای سختی ها و دل مردگی ها این بود چند ساعتی گیم بازی کنیم یا منتظر اومدن سری های جدید بازی ها باشیم سخت افزار و سیستم مون رو با یه قیمت مناسب بهینه تر کنیم الان نزدیکه دو ساله من دیگه نتونستم دست به سیستم بزنم حتی دیگه زورمون نمیرسه یه قطعه اشو مثل گرافیک عوض کنیم از این طرف وضعیت داغون و بی صاحب بازار از اون طرف لشگر ماینرها از این طرف وارد کننده های طماع و حریص و فرصت طلب از اون طرف دلال ها دلار هم که شده قوز بالاقوز که یه رستم میخواد اون رو فقط جمع کنه  از این طرف هم وضع خراب مالی نفسمون رو بریدن دیگه

ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Ehsaaan metro گفته است :

آی گُل گفتی بخدا  دقیقا مثل من منم چند تا بازی تو هاردم دارم که یه گرافیک درست درمون بخرم بازی کنم اما  بااین قیمتا ارزش خریدن نداره  امید آرزو رو این ماینرها از ما گرفتن :(

بعدا میپرسی چرا گرون شده؟؟؟!! میگن تخمرغ و بنزین گرون شدن نداریم بدیم به کارمندامون که برن قطعه وارد کنن:4_joy:

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، apple2070 گفته است :

بخدا تنها دلخوشی و سرگرمی مون توی این وانفسای سختی ها و دل مردگی ها این بود چند ساعتی گیم بازی کنیم یا منتظر اومدن سری های جدید بازی ها باشیم سخت افزار و سیستم مون رو با یه قیمت مناسب بهینه تر کنیم الان نزدیکه دو ساله من دیگه نتونستم دست به سیستم بزنم حتی دیگه زورمون نمیرسه یه قطعه اشو مثل گرافیک عوض کنیم از این طرف وضعیت داغون و بی صاحب بازار از اون طرف لشگر ماینرها از این طرف وارد کننده های طماع و حریص و فرصت طلب از اون طرف دلال ها از این طرف هم وضع خراب مالی نفسمون رو بریدن دیگه

اره خداوکیلی همینجوریم هست 
همه حرفات درسته صحیحه داداش

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

بعدا میپرسی چرا گرون شده؟؟؟!! میگن تخمرغ و بنزین گرون شدن نداریم بدیم به کارمندامون که برن قطعه وارد کنن:4_joy:

خخخ مملکت بی درو پیکر همینه دیگه :52_fearful:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...