رفتن به مطلب

درخواست راهنمايي براي سيستم , مانيتور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

خسته نباشيد

مي خواستم يه سوال بپرسم.

مي خواستم ببينم نظرتون درباره ي كارت گرافيك GF N210 1 GB, مادر برد GIGA P41 D3 و رم 4 گيگابايت و مانيتور "20 LG LED W2050 چيه؟براي يه سيستم خوبه يا نه؟(البته منظورم سيستم فوق حرفه اي نيست)

اين هم مشخصات كارت گرافيك:

Graphics Engine: Geforce 210

Bus Standard: PCI Express x16 2.0

Memory Type: DDR3

Memory Size(MB): 1024

Memory Interface: 64 bits

Core Clock Speed(MHz): 589

Memory Clock Speed(MHz): 1000

DVI Output: Yes

D-SUB Output: Yes

HDMI-Output: Yes

HDCP Support: Yes

HDMI Support: Yes

Dual-link DVI: Yes

Display Output (Max Resolution): 2560x1600

RAMDACs: 400

DirectX Version Support: 10.1

OpenGL Version Support: 3.1

Card Dimension(mm):

مي خواستم بدونم مانيتور LED 20 اينچمارك LG بگيرم بهتره يا LCD 22 يا 24 اينچ محصول AOCبگيرم ؟

چون تا جاييكه من فهميدم LED هاي موجود تفاوت چنداني با LCD ها ندارن.

ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 80
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

شما سیستم رو برای چه استفاده ای میخوای؟ برای مصارف اینترنت و دیدن فیلم و یا اینکه میخوای باهاش بازی هم انجام بدی ؟ تمام قطعات رو داری نو میخری یا اینکه بعضی از اونها رو داری؟ اگر داری نو خرید میکنی مقدار بودجه خودت رو مشخص کن و بگو برای چه منظوری میخوای تا دوستان راهنمایی کنن . ولی اگر این مادربورد رو داری و فقط میخوای گرافیک بخری این کارت برای دیدن فیلم خوبه . برای بازی نه . فقط در حد بازیهای کم حجم و سبک کار میکنه . اون مقدار رم برای کارهای روزمره و استفاده از ویندوز 7 کافیه . مانیتور هم چون کارت گرافیک ضعیفی داری میگیری 20 اینچ کفایت میکنه . LED های جدید از LCD بهتر هستن و تصویر شفاف تر بهت میدن و مصرف کمتری هم دارن . اگر از بین این برند ها میخوای بگیری من اول سامسونگ و بعد ال جی پیشنهاد میدم . AOC رده بعدی . البته من خودم ایسوس رو ترجیح میدم . ولی گرونتره .

لینک به دیدگاه

با تشكر از حامد عزيز.

من سيستم رو براي بازي هايي كه الان هست مي خوام (البته مي دونم تعدادي رو كه كم هم نيستن اجرا نمي كنه).

بله مي خوام تمام قطعه ها رو نو بگيرم به جز مودم و اسپيكر !!!

در مورد مانيتور هم مي خواستم بدونم اگه مثلا يه 20 اينچ معمولي بگيرم بهتر نيست و پولي رو كه مي خواسنتم بدم به مانيتور صرف كار ديگه اي كنم؟

من يه جا اين مطلب رو خوندم:

آيا با تغيير پردازنده سيستم به يکي از مدل‌هاي Core 2 Q8200 يا Core 2 E8400، کارآيي سيستم تفاوت زيادي خواهد کرد؟

قصد خريد سيستمي با مشخصات زير را دارم:

CPU:Intel- Core 2 Duo E7500

MB:Asus-P5Q SE

VGA:Radeon HD 4850

نظرتان راجع به اين قطعات چيست؟ آيا با تغيير پردازنده سيستم به يکي از مدلهاي Core 2 Q8200 يا Core 2 E8400، کارآيي سيستم تفاوت زيادي خواهد کرد؟ من اين سيستم را براي کار با نرمافزارهاي مهندسي و همچنين اجراي بازيها جمع ميکنم.

شما با بودجه‌اي که براي خريد اين قطعات در نظر گرفته‌ايد، مي‌توانيد يک سيستم سريع‌تر به‌خصوص در اجراي بازي‌ها بر مبناي پلتفرم AMD داشته باشيد. البته در اين صورت تنها مادربورد و پردازنده سيستم تغيير خواهد کرد. به عنوان مثال، با حدود 240 هزار توماني که براي خريد مادربورد و پردازنده فوق مد نظر داريد مي‌توانيد قطعات زير را بر مبناي پلتفرم AM3 داشته باشيد.

CPU:AMD- Phenom II X4 945

MB: MSI- 770T-C45

در واقع ما به جاي P5Q SE يک مادربورد ارزان قيمت‌تر در حدود 85 هزار تومان و با تراشه AMD 770 معرفي کرديم. در عوض يک پردازنده چهار هسته‌اي گران قيمت‌تر (حدود 160 هزار تومان) از خانواده فنوم 2 انتخاب کرديم. ترکيب اين پردازنده و مادربورد براي شما بسيار سريع‌تر از دو هسته‌اي E7500 و مادربوردP5Q SE خواهد بود.

اما در مورد تعويض پردازنده E7500 با يکي از مدل‌هاي Q8200 و E8400 نيز بايد گفت که E8400 تغيير کارآيي محسوسي نصيب شما نخواهد کرد. چرا که فرکانس عملياتي 3 گيگاهرتزي آن تنها 70 مگاهرتز از فرکانس عملياتي E7500 بيشتر بوده، ضمن اين‌که 3 مگابايت کش L2 بيشتر داشته و فرکانس مسير آن نيز 1333 مگاهرتز است. اين امتيازها به خصوص کش L2 بيشتر تنها در برخي نرم‌افزارهاي خاص به چشم مي‌آيند. اما Q8200 وضعيت متفاوتي دارد چرا که با وجود فرکانس عملياتي بسيار پايين‌تر 33/2 گيگاهرتز، از چهار هسته عملياتي بهره مي‌برد.

براي کاربردهاي Multi Tasking، قطعا Q8200 بهتر ظاهر مي‌شود، ولي براي کاربردهايي نظير اجراي بازي‌ها که فرکانس عملياتي بالا نيز در آن‌ها مهم است، دو هسته‌اي E7500 بازده نسبتا بالاتري خواهد داشت.

يک مانيتور تا سقف 180 هزار تومان و ساير قطعات را نيز تا 250 هزار تومان معرفي کنيد.

دوستان نظرشون راجع به متن بالا چيه و اگه سيستم بر ميناي AMD بگيرم بعدا تو چيزي متظرر نميشم؟؟ و اين كه اين سيستم قيمتش حدودا چند در مياد؟

اگه دوستان يه سيستم تا اين قيمت معرفي كنن ممنون ميشم.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

شما 250 هزار تومان رو برای مادربورد ، CPU و گرافیک گذاشتی یا برای تمام قطعات ؟ اگر برای اون 3 قطعه گذاشتی میشه یه کاری کرد . ولی اگر برای تمام قطعات اون اندازه میخوای هزینه کنی باید دنبال سیستم دست دوم بگردی . اون سه قطعه ای که شما نام بردی اگر نو گیر بیاری مجموعشون از 300 تومان بالاتر میره . ضمن اینکه قطعات قدیمی و از رده خارج محسوب میشن . کلا سوکت 775 دیگه توجیحی برای خرید تداره . چون با همون مقدار هزینه میشه سیستمی بر پایه سوکت 1155 بست . ارزونترین سیستم 1155 از اون سیستمی که شما گفتید بهتر عمل میکنه .شما برای خرید کامپیوتر ( قطعات کیس ) به قطعات زیر نیاز داری :

مادر بورد

سی پی یو

کارت گرافیک

رم

هارد

کیس

پاور

درایو نوری

حالا شما کدوم رو داری؟ اونهایی که داری مدلشون رو بنویس و تمام بودجه ای که برای خرید داری هم بگو . چون باید قطعاتی که میگیری با قطعاتی که داری همخونی داشته باشن . وگرنه ممکنه مشکل ایجاد بشه .

در مورد مانیتور هم SAMSUNG LED EX2065X هست با قیمت 190000 ، LED SAMSUNG EX1965X با قیمت 176000 ، LCD LG W2061TQ با قیمت 186000 ، LED LG E2040S با قیمت 193000 ، LED AOC E940SWA با قیمت 190000 . مدلهای دیگه هم هست که میتونی با فروشگاه تماس بگیری و از آقای حسینی سوال کنی .

لینک به دیدگاه

يادم رفت بگم بودجم هم 900 تومن هست و من همون طور كه گفتم به جز مودم داخل كيس و اسپيكر مي خوام بقيه رو عوض كنم و متن بالا هم در اين ادرس بود:

http://www.asreerteb...ly/338/Page/23/

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

من یک سیستم بهت پیشنهاد میدم که با مانیتور میشه 900 . یک سیستم هم بدون مانیتور 900 .

با مانیتور :

MB: ASUS H61M LE /USB3 = 132

Cpu: Intel Core i3 2100 1155 = 150

VGA: EVGA GeForce GTS 450 1GB = 160

RAM: Patriot 2*2GB DDR3 1333 = 41

H.D.D : Seagate 500GB = 49

ODD: DVD RW Samsung 22x SATA = 25

Case: Green MAGNUM 2 = 51.5

Power: Green GP530A-EU = 73.5

K.B: A4TECH KB 5A = 11.5

MOUSE: A4TECH X5-70MD = 10.5

Monitor: SAMSUNG LED EX2065X = 190

جمع : 894000 تومان

بدون مانیتور :

MB: ASUS P8H67 = 157

Cpu: Intel Core i5 2400 1155 = 229

VGA: Gainward GTX 550 Ti = 205

H.D.D : Seagate 1TB = 66.5

ODD: Plextor 890 Lightscribe = 42

جمع کل : 887500 تومان

این قیمتها حدودیه و ممکنه کمی بالاتر یا پایینتر باشه . برای اطلاع دقیق از قیمت با آقای حسینی تماس بگیر.

لینک به دیدگاه

اون مقدار رم برای کارهای روزمره و استفاده از ویندوز 7 کافیه

حامد جان منظورت از اين حرف چي بود ؟

اخه خود شما هم دو تا 2 گيگ پيشنهاد دادي. يعني دو تا 2 گيگ از يه 4 گيگ DDR3 dual channel بهتره؟

لینک به دیدگاه

یک 4 گیگ دوال چنل نمیشه . باید 2 ماژول رم داشته باشی تا دوال چنل بشه . برای همین من 2 تا 2 گیگ گفتم .منظورم از اینکه کافیه این بود که اگر کمتر بذاری برای استفاده از ویندوز 7 ممکنه به مشکل بر بخوری و سیستم بعضی مواقع کند بشه . بیشتر از 4 گیگ هم برای اونهایی که نرم افزارهای سنگین استفاده میکنن کاربرد داره .برای شما 4 گیگ کافیه . اگر به صورت 2 تا 2 گیگ باشه سرعتش از 1 عدد 4 گیگ بیشتر میشه .

لینک به دیدگاه

اولا ممنون از حامد جان كه اينقدر سريع جواب مي دي.

دوما مي خواستم بدونم كيسي كه به من معرفي كردي كه دليل خاصي نداره نه؟چون من كيس Green Magnum+ رو ديدم اين از اون به نظر من يكم قشنگتره.حداقل تو تصاوير.

يه سوال ديگه داشتم خيلي ممنو ميشم نظر بدي:

29scan0001.jpg 13scan0002.jpg

به نظرت قيمت اين گرون نيست؟ا(لبته اين قيمت واسه سمنان هست)

لینک به دیدگاه

کیس Magnum2 از نظر ظاهر هیچ فرقی با magnum+ نداره . فقط به جای لامپ led آبی led قرمز داره .ولی از نظر ساختار داخلی و تهویه خیلی از اون بهتره . مهمترین نکاتش هم یکی اینه که جای پاور کف کیس در نظر گرفته شده و دیگه اینکه امکان کشیدن کابلها از پشت سینی کیس به وجود اومده . میتونی تو سایت گرین تفاوت هاشون رو ببینی . این لینک هر دو :

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=magnum_plus

http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=magnum2

در مورد اون قیمتها نمیشه گفت خیلی گرونه . اینو در نظر داشته باش قطعاتی که من قیمت دادم به شما بدون هزینه اسمبل و گارانتی بودن . فقط قیمت قطعه با گارانتی شرکتی که هر کدوم از اونها داشتن . این لیست قیمت با توجه به اینکه تو شهرستانه خیلی گرون نیست .شاید این قطعات رو جداگانه و از تهران خرید کنی 100 تا 150 تومان کمتر در بیاد . مشکل قیمتش نیست . مشکل قطعاتیه که لیست شده . به نظر من این قطعات از رده خارج هستن . نه اینکه کار نکنن و مشکل ایجاد کنن . ولی با توجه به اینکه الان 2 نسل بعد از اونها تو بازار هست قدیمی و بدون توجیه هستن . پولی که شما بابت اون CPU و مادر بورد و گرافیک داری میدی بابت قطعاتیه که 2 تا 3 سال پیش وارد بازار شدن . در حالی که با همون مبلغ میتونی قطعات جدید تر و با کارایی بهتر بخری .

لینک به دیدگاه

کیس Magnum2 از نظر ظاهر هیچ فرقی با magnum+ نداره . فقط به جای لامپ led آبی led قرمز داره .ولی از نظر ساختار داخلی و تهویه خیلی از اون بهتره . مهمترین نکاتش هم یکی اینه که جای پاور کف کیس در نظر گرفته شده و دیگه اینکه امکان کشیدن کابلها از پشت سینی کیس به وجود اومده . میتونی تو سایت گرین تفاوت هاشون رو ببینی . این لینک هر دو :

http://www.green-cas...del=magnum_plus

http://www.green-cas...p?model=magnum2

در مورد اون قیمتها نمیشه گفت خیلی گرونه . اینو در نظر داشته باش قطعاتی که من قیمت دادم به شما بدون هزینه اسمبل و گارانتی بودن . فقط قیمت قطعه با گارانتی شرکتی که هر کدوم از اونها داشتن . این لیست قیمت با توجه به اینکه تو شهرستانه خیلی گرون نیست .شاید این قطعات رو جداگانه و از تهران خرید کنی 100 تا 150 تومان کمتر در بیاد . مشکل قیمتش نیست . مشکل قطعاتیه که لیست شده . به نظر من این قطعات از رده خارج هستن . نه اینکه کار نکنن و مشکل ایجاد کنن . ولی با توجه به اینکه الان 2 نسل بعد از اونها تو بازار هست قدیمی و بدون توجیه هستن . پولی که شما بابت اون CPU و مادر بورد و گرافیک داری میدی بابت قطعاتیه که 2 تا 3 سال پیش وارد بازار شدن . در حالی که با همون مبلغ میتونی قطعات جدید تر و با کارایی بهتر بخری .

باز هم ممنون.

يه سوال ديگه(منم كه ول كن نيستم biggrin.gif) نظرت راجع به AMD چي هست؟حالا من اگه اين موردهايي كه به من معرفي كردي رو خريدم براي بازي و نرم افزار هاي گرافيكي مناسب هستند يا نه؟؟

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

تو این رنج قیمت سری سندی بریج که من پیشنهاد دادم از خیلی از مدلهای AMD قویتره . فعلا AMD تو رده ارزون قیمت میتونه کاار کنه . تا بعد ببینیم چی رو میکنه .

لینک به دیدگاه

يعني چي حامد جان شورشو در اوردي ها اخه ادم اينقدر سريع جواب ميده.biggrin.gif

لینک به دیدگاه

در مورد اینکه اون قطعاتی که من بهت معرفی کردم برای گرافیک و بازی خوب هستن یا نه . باید بگم مطمئن هستم به هیچ مشکلی بر نمیخوری . با هیچ کدوم از اونها . هم اولی خوبه و هم دومی . سیستم خود من رو که تو امضام هست ببینی از اون مدلی که بهت معرفی کردم ضعیفتره . ولی من هیچ مشکلی باهاش ندارم .

لینک به دیدگاه

حامد جان تو قسمت VGA مي خوام بدونم كارت گرافيك EVGA GeForce GTS 4501GB فقط DDR5 يا DDR3؟و اين كه همين مدل هست ديگه نه؟banner.jpg

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جامد جان تو قسمت VGA مي خوام بدونم كارت گرافيك EVGA GeForce GTS 4501GB فقط DDR5 يا DDR3؟و اين كه همين مدل هست ديگه نه؟

DDR5 به مراتب سریعتر از DDR3 عمل میکنه!و برای مانیتور هایی که از Full HD ساپورت نمیکنن عالی هست!برند خوب هم همین EVGA عالیه!wink.gif

لینک به دیدگاه

EVGA GeForce GTS 450 1GB فقط GDDR5 داره . اما مدلهای اورکلاک شده هم داره . این مدلی که من گفتم مدل FBP یا پایه هست که خودم هم دارم و ازش راضی هستم . اون مشخصاتی که شما دادی مشخصات کلی هست و تمام مدلهای 450 این شرکت همون مشخصات رو دارن . ولی عکسی که داره مربوط به همین مدله که گفتم .

لینک به دیدگاه

با اين كارت اگه بخوام بگيرم AOC 2236VWA يا AOC 2436SWA كه مشكلي ندارم نه؟

لینک به دیدگاه

مانیتور های بالای 20 اینچ فول اچ دی هستن و رزلوشن اونها 1920 هست . اما تا 20 اینچ رزلوشن 1600 دارن . این کارت تو رزلوشن 1600 با بهترین جزئیات بازی رو اجرا میکنه . ولی تو فول اچ دی باید یا رزلوشن رو بیاری پایین که تو مانیتور های ال سی دی و ال ای دی جالب نمیشه ویا جزئیات تصویر بازی رو بیاری پایین . البته نه تو همه بازیها . من توصیه میکنم 20 اینچ بگیری با این کارت . ولی اگر بیشتر فیلم نگاه میکنی و کمتر اهل بازی هستی مشکلی با 22 به بالا نخواهی داشت . فقط تا جایی که سعی داری AOC رو بذار آخرین انتخاب .البته بد نیست . ولی بهتر از اون هم میتونی بگیری .

لینک به دیدگاه

با اين كارت اگه بخوام بگيرم AOC 2236VWA يا AOC 2436SWA كه مشكلي ندارم نه؟

اگه میخواید بازی کنید پیشنهاد میکنم کارت gtx 560 gainward بگیرید که نسبت به قیمتش کاراییش خیلی خوبه قیمتشم حدود 240 هست. gts 450 جوابگوی بازیهای با گرافیک بالا نیست اونم full hd

لینک به دیدگاه

دقیقا چقدر برای گرافیک بودجه دارید دوست عزیز ؟؟

والا سالار جان من گفتم كلا 900 تومان براي كامپيوتر بودجه دارم. بودجه اي رو به قطعه اي خاص اختصاص ندادم به غير از كيس كه احتمالا همون مگنوم 2 بگيرم و قيمتش مشخصه.

لینک به دیدگاه

Mb ASUS H61M LE /USB3 130

Cpu Intel Core i3 2100 1155 140

Vga GeForce GTX 560 Gainward 1GB 240

Ram Patriot 2*2GB 1333 40

H.D.D : Seagate 500GB 49

ODO DVD RW Samsung 22x SATA 23

Case Magnum 2 50

Power butterfly 450 W 55

Monitor SAMSUNG LED EX2065X 185

جمع 912

قیمتا حدودین. با این سیستم همه ی بازیهارو میتونید با کیفیت خوب بازی کنید. میتونید کارت گرافیک 6870 هم بگیرید که 255-265 تومنه

ویرایش شده توسط majid777
لینک به دیدگاه

والا سالار جان من گفتم كلا 900 تومان براي كامپيوتر بودجه دارم. بودجه اي رو به قطعه اي خاص اختصاص ندادم به غير از كيس كه احتمالا همون مگنوم 2 بگيرم و قيمتش مشخصه.

برای سیستم 900 تومانی همراه با مانیتور همون سیستمی که حامد جان در صفحه اول معرفی کردن عالیه :

من یک سیستم بهت پیشنهاد میدم که با مانیتور میشه 900 . یک سیستم هم بدون مانیتور 900 .

با مانیتور :

MB: ASUS H61M LE /USB3 = 132

Cpu: Intel Core i3 2100 1155 = 150

VGA: EVGA GeForce GTS 450 1GB = 160

H.D.D : Seagate 500GB = 49

ODD: DVD RW Samsung 22x SATA = 25

Monitor: SAMSUNG LED EX2065X = 190

جمع : 894000 تومان

بدون مانیتور :

MB: ASUS P8H67 = 157

Cpu: Intel Core i5 2400 1155 = 229

VGA: Gainward GTX 550 Ti = 205

H.D.D : Seagate 1TB = 66.5

ODD: Plextor 890 Lightscribe = 42

جمع کل : 887500 تومان

این قیمتها حدودیه و ممکنه کمی بالاتر یا پایینتر باشه . برای اطلاع دقیق از قیمت با آقای حسینی تماس بگیر.

سیستم مورد نظر مجید جان هم خوبه ولی همیشه سعی کنید در انتخاباتون خیلی از مادربرد نزنید ,مخصوصا مادربردی انتخاب نکنید که فقط 2 تا اسلات رم داشته که بعدا دستتون رو میبنده. یک سری چیزها مثل داشتن 4 اسلات رم و تعداد پورتهای USB زیاد حیاتی هست و نیاز به ارتقا زودتر از مود رو از بین میبره. برای کسی که دنبال بازی هم هست مادربرد هرگز نباید فاکتور محدود کننده باشه و روش سرمایه گذاری کنید. مادربرد پیشنهادی حامد جان بهترین چیپ H67 هست !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

با نظر سالار عزیز کاملا موافقم . اگر میتونی بیشتر هزینه کنی و برای سیستم پیشنهادی اول ، مادربورد سیستم پیشنهادی دوم رو بذاری خیلی بهتر میشه . اختلافشون 25000 تومانه ولی ممکنه در آینده باعث بشه تا در صورت نیاز به رم بیشتر یا موارد دیگه مجبور به تعویض مادربورد نباشی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...