رفتن به مطلب

قحطی قطعات کامپیتور؟!

Recommended Posts

سلام.

چند روز هست که میخوام یک سیستم جمع آوری کنم!

ولی متاسفانه همونطور که همتون حتما میدونید نه قطعه ای تو بازار پیدا میشه نه قیمت قطعات رو میشه هضم کرد!!

به عنوان مثال تو لیون من نمیتونم هیچ پاوری که ارزش خرید داشته باشه پیدا کنم!! همش شده تسکو و تسکو! بقیه هم که هیچی!

کارت گرافیک هم که... 

رم؟! 16 گیگ 900 هزار تومن!

به نظرتون آثار زلزله هست؟

وضعیتی بس عجیب داریم...

لینک به دیدگاه

• ارسال 93
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 14 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

سلام.

ولی متاسفانه همونطور که همتون حتما میدونید نه قطعه ای تو بازار پیدا میشه نه قیمت قطعات رو میشه هضم کرد!!

به عنوان مثال تو لیون من نمیتونم هیچ پاوری که ارزش خرید داشته باشه پیدا کنم!! همش شده تسکو و تسکو! بقیه هم که هیچی!

کارت گرافیک هم که... 

وضعیتی بس عجیب داریم...

ماجرا فراتر از "کمبود موجودی" است.
شرکت ها برنامه هایی برای سودآوری بیشتر اتخاذ کرده اند- یعنی صرفا  کمبود موجودی ناشی از افزایش تقاضا نیست.

آخر سال میلادی و شرایط دیگه دست در دست هم داده اند تا سودآوری بیشتر بشه. الان انبارهاشون پر نباشه خالی هم نیست. دست کم یک شرکت بزرگ رو اطلاع دارم که چنین است تو بازار گیر نمیاد اما انبار پره.

وضعیت بازار جوری شده که شرایط این چنینی حتی اگر کوتاه هم باشه، سود آوری اش از فروش پیوسته بیشتره.  یعنی شرایط این چنینی رو به فروش پیوسته ترجیح میدن.

ویرایش شده توسط ناجی جادوگران
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

سلام.

کارت گرافیک هم که... 

وضعیتی بس عجیب داریم...

سلام دوست عزیز و گرامی

والا من هم فکر کنم دلیل اصلیش محتاط بودن فروشنگان قطعات هستش (اگه نخواهیم اسمش رو خدانکرده احتکار بزاریم)

همش میگن : کمبود گرافیک تقصیره ماینرهاست، کمبود رم به خاطر کاهش تولید هست

خوب ؛ بقیه قطعات چطور ؟!

نتیجه گیری بنده اینکه فروشنگان حساب و کتاب خودشون رو دارند و شاید فکر میکنند قیمت قطعات بالا میره یا ارزش ریال در مقابل دلار پایین میاد ... و به هر دلیلی در فروش قطعات محتاط عمل میکنند

اینشالا مشکلتون سریعتر حل بشه برادر

این هم از برکات بابانوئل !! حاجی فیروز کجایی پس

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ناجی جادوگران گفته است :

ماجرا فراتر از "کمبود موجودی" است.
شرکت ها برنامه هایی برای سودآوری بیشتر اتخاذ کرده اند- یعنی صرفا  کمبود موجودی ناشی از افزایش تقاضا نیست.

آخر سال میلادی و شرایط دیگه دست در دست هم داده اند تا سودآوری بیشتر بشه. الان انبارهاشون پر نباشه خالی هم نیست. دست کم یک شرکت بزرگ رو اطلاع دارم که چنین است تو بازار گیر نمیاد اما انبار پره.

وضعیت بازار جوری شده که شرایط این چنینی حتی اگر کوتاه هم باشه، سود آوری اش از فروش پیوسته بیشتره.  یعنی شرایط این چنینی رو به فروش پیوسته ترجیح میدن.

دقیقا. ربطی به ماین نداره زیاد. جم کردن کم کم بفروشن با سودبالا. واقعا حلاله بخورید نوش جوووون!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

تورم تک رقمیه و مردمم به خاطر اقتصاد تظاهرات نمیکنن 

پس مشکل کجاس؟?

لینک به دیدگاه

تا وقتی ملت تا یه چی گرون میشه حمله میکنن اوضاع همینه اگه ضروری نیس نباید خرید اخه قیمت رم 16 رو نگا!!

من خودم شدیدا رم 16 لازم دارم تو همه بازی ها رم کم میارم و لگ میزنه!تو مانیتورینگ نگا میکنم گرافیک 75%پردازنده نهایت 60% ولی رم 8 گیگ فولللله ولی تا قیمت رم درست نشه عمرا بخرم

جنس رو باید به قیمت خرید صبر کنین چند وقت دیگه قیمت درست میشه مخصوصا رم ک سامسونگ شرکت جدیدش هم راه افتاده و تا چند وقت دیگه رم هم به تولید انبوه میرسه

لینک به دیدگاه

حالا دوستان ماینر که هیچ حالا با هر قیمتی دوست دارند بخرند به هر حال خودشون هم یکی از عوامل تشدید کننده هستند

دوستان گیمر هم حالا یک مدت ultra گیم نزنند برای آپگرید صبر کنند اتفاق خاصی نمیفته

دوستانی هم که تازه میخواستند جمع کنند برای گیم یا صبر کنند یا سوئیچ کنند برای PS

الان قیمت ها غیر واقعی هست هر سال هم همین موسم در بازار سخت افزار هست

حالا امسال بیت کوین مزید بر غلت شد که این مشکل هم با تدبیر وزارت نیرو رفع خواهد شد :1_grinning:

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

تورم تک رقمیه و مردمم به خاطر اقتصاد....

پس مشکل کجاس؟?

رکود 

ویرایش شده توسط ناجی جادوگران
لینک به دیدگاه

کسی میدونه پاور Cooler master V650 Full Modular کی دوباره موجود میشه؟ من 2 هفته پیش میخواستم بخرم، قیمتش اون موقع 500 بود، اشتباه کردم آخر هفته نخریدم گفتم شنبه بخرم. شنبه شد رفتم دیدم از همه ی سایت ها نا موجود شده فقط Semi Modular اش موجوده اونم فروشگاه ها محبت کردن از 460 تومن قیمتشو بردن حدود 550. نفهمیدم توی اون آخر هفته یهو چی شد قیمت پاور زیاد شد هیچ پاوری هم موجود نیست دیگه... من نفهیدم توی یه آخر هفته همه ی پاور ها کجا رفت ..

الان هیچی پاور نیست :| 

لینک به دیدگاه

الان اصلا زمان مناسبی برای خرید نیست.همه چی  بیخود گرون شده. نمیدونیم از مسئولین بنالیم از فروشنده ببنالیم از واردکننده بنالیم از دولت بنالیم. خون مردم رو کردن تو شیشه

در این دنیا چیزی وجود داره به اسم "کارما" آقاییونی که به مردم ظلم میکنین متمعن باشید یه روز ظلم دامن شما رو هم میگیره

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mrp7 گفته است :

کسی میدونه پاور Cooler master V650 Full Modular کی دوباره موجود میشه؟ من 2 هفته پیش میخواستم بخرم، قیمتش اون موقع 500 بود، اشتباه کردم آخر هفته نخریدم گفتم شنبه بخرم. شنبه شد رفتم دیدم از همه ی سایت ها نا موجود شده فقط Semi Modular اش موجوده اونم فروشگاه ها محبت کردن از 460 تومن قیمتشو بردن حدود 550. نفهمیدم توی اون آخر هفته یهو چی شد قیمت پاور زیاد شد هیچ پاوری هم موجود نیست دیگه... من نفهیدم توی یه آخر هفته همه ی پاور ها کجا رفت ..

الان هیچی پاور نیست :| 

دادا ماینر!

واسه اون همه گرافیک پاور با وات بالا نیازه.850 وات به بالا موجودیش تموم شده چسبیدن به همین 650 اینا.شما هم اگه عجله نداری یکم صبر کن بار جدید احتمالا به همین زودیا بیاد

لینک به دیدگاه

جالب تر از همه اینه که پاور برای ریگ ماینینگ موجوده :12_slight_smile:

5a489aabe30ec_Capture.thumb.JPG.763fb356b66578b6bd1530574e5face9.JPG

به نظرم وقتشه مسئولان لیون کامپیوتر اسم مجموعه رو از لیون کامپیتور به لیون ماینینگ تغییر بدن O.o

لینک به دیدگاه

واقعا لیون گندش رو دراورده

به جای اینکه سعی کنه کارت گرافیک و پاور رو به جای فروش عمده خورده فروشی کنه که مطمئن بشه دست مصرف کننده میرسه نه ماینتر تازه داره مثل چی برای ماینر ها سنگ تموم میزاره

گند زدن به بازار این ماینرا

به هر قیمتی میخرن و واردکننده هم انبار کرده که به قیمت بالاتر بفروشه به ماینر جماعت

ویرایش شده توسط 303
لینک به دیدگاه

اصلا گیمر براشون مهم نیست مهم سود حاصل فروش قطعات ماینینگ هست اون وقت میگن کارت گرافیک وارد نمیشه .عزیز من وارد میشه یک کلام بگو به گیمر کارت نمیدیم این کارت ها انحصاری ماینرهاست (gamer kill)

ویرایش شده توسط unhappy
لینک به دیدگاه

لیون فقط به فکر اینه که از چه راهی بیشتر سود می کنه. برای چی بیاد به گیمر ها و افراد عادی بفروشه وقتی سود فروشش به ماینر ها بیشتره؟ 

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

لیون هم یک فروشگاه است مثل بقیه فروشگاه ها. و مثل بقیه فروشگاه ها هم چیزی که براش در اولویت است سود بیشتره. من نمیدونم دوستان توقع دارند لیون بیاد از سود بیشتر چشم پوشی کنه و به فکر من و شما باشه؟

قطعا با شرایط موجود بازار و تب ماینینگ لیون هم تمرکزش رو گذاشته روی این مقوله. توقع بیجا نداشته باشید دوستان عزیزم. لیون هم مانند تمام فروشگاه های دیگه چیزی که در اولویتش هست سود بیشتره.

البته اعتقاد دارم این تغییر رویه لیون باعث شده که نه فروشگاه و نه فرومش دیگه شرایط گذاشته رو نداشته باشه. در حالی که اعتباری که لیون به دست آورده به خاطر همین فروم و کاربرانش بوده.که از نظر بنده  روز به روز در حال کم شدن است.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است :

لیون فقط به فکر اینه که از چه راهی بیشتر سود می کنه. برای چی بیاد به گیمر ها و افراد عادی بفروشه وقتی سود فروشش به ماینر ها بیشتره؟ 

لیون فروشندس کارش اشتباه نیست که میخواد قطعاتش رو بفروشه حالا سود زیاد یا کم  

لیون یک اشتباه دیگه ای رو داره انجام میده که باعث شده ماینینگ رشد کنه ولی اینو در نظر نگرفته کسی که میتونه این ریگ هارو بخره وضعیت مالیش خوبه با اینکار بهترم میشه (اگر اشتباه نکنه ) 

خوب این اتفاق چند ساله افتاده و میتونید ببینید چی شده 

لیون قبلا قیمتای بازار رو درست میکرد (حداقل من اینطور فکر میکنم) ولی الان داره خرابش میکنه بقیه هم ازش سود میبرن 

لیون هم احتمالا دلیل خودش رو داره برای این کارا امیدوارم درست باشه

البته چیزهای دیگه هست داره تاثیر میزاره روی بازار که قحطی اومده و از نظر شخصی خودم لیون باعث درصد خیلی کمی از اونه شایدم چون از لیون خوشم میاد این نظر رو دارم 

:|

لینک به دیدگاه

الان حقشونه بگیم مرگ بر ماینر(شوخی xd)

حالا مگه چقدر ماینر تو ایران داریم !؟!؟!

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در در 1396/10/09, 13:42:49، Miad007 گفته است :

تورم تک رقمیه و مردمم به خاطر اقتصاد تظاهرات نمیکنن 

پس مشکل کجاس؟?

مشکل اصلی خود ما هستیم

تا وقتی یاد نگیریم جنس گرون نخریم روند گرونی همچنان ادامه پیدا میکنه

نه کمپین لازمه نه چیز دیگه

بی ادبی میشه ولی مردم باید به اون سطح از شعور برسن که بدون اینکه کسی چیزی بهشون بگه جنس گرون نخرن

اگه از همون اول همه همین رویه رو پیش میگرفتن الان کار به خیابون ها نمیکشید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nezami گفته است :

جالب تر از همه اینه که پاور برای ریگ ماینینگ موجوده :12_slight_smile:

به نظرم وقتشه مسئولان لیون کامپیوتر اسم مجموعه رو از لیون کامپیتور به لیون ماینینگ تغییر بدن O.o

جالبتر اینکه تو سایتشون اینقدر ما گیمر هارا فراموش کردن که نوشتن گیمیر !!!!!! آخه یعنی چی ؟؟ الیون کلا گند شده ! آدم به عقلش هم نمیرسه که مدیرش هنوز همون آقای حسینی هستش ! که اینقدر تو بحث های دوستان قدیما کمک میکرد ولی الان سالی یه بار هم که میاد میاد از ماینر ها دفاع میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/09, 12:43:53، Vikings گفته است :

ماینینگ خیر ندیده

درود

این مشکل فراتر از ماینینگ هست یک در مورد قیمت رم ها چه طور ؟ یه ریگ ماینینگ نهایتا یه رم استفاده می کنند

وارد کنند های سود جو به خاطر برخی احتمالات عمدا قطعات کمتری عرضه می کنند

تا بتونند 580 رو 2800 بفروشن

لینک به دیدگاه

در در 1396/10/09, 03:09:38، mrp7 گفته است :

فقط Semi Modular اش موجوده اونم فروشگاه ها محبت کردن از 460 تومن قیمتشو بردن حدود 550.

من این پاورو پارسال با دلار 3600 خریداری کردم 340 |:

یادش بخیر روزای خوبی بودن |:

لینک به دیدگاه

جالب اینجاس داخل قسمت کیس های اسمبل شده گیمینگ نوشته ما هوای گیمر هارو داریم :8_laughing:

لینک به دیدگاه

لیون اگه به جای اینکه گرافیک ها رو ده تا ده تا به یک نفر بفروشه به ده نفر یک دونه بفروشه توی سودش فرقی میکنه؟

سودش یکی هست ولی به جای اینکه زحمت بکشه به هر نفر یکی بده ترجیح میده ده تا رو به یکی بده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...