رفتن به مطلب

کمک کنین خواهشا مبدل hdmi به vga

Mohsenbike
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

گرافیک من خروجی vga نداره و مجبور شدم مبدل بگیرم

مشکل اینه

وقتی سیستم رو روشن میکنم خیلی عادی استفاده میکنم بدون مشکل وقتی خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم تصویر تا لود ویندوز میاد و وقتی میخواد وارد صفحه اصلی بشه تصویر کلا قطع میشه و صفحه سیاه میاد درصورتی که سیستم کار میکنه

یعنی وقتی الت اف 4 رو میزنم و اینتر میکنم خیلی عادی سیستم خاموش میشه

وقتی دوباره روشن میکنم سیستم رو همه چی عادی هست و راحت کار میکنم با سیستمم

یعنی هر یک بار یا دوبار که سیستم عادی روشن میشه و کار میکنه، یکبار تصویر بعد از لود ویندوز قطع میشه.

به خاطر همین موضوع فکر کردم شاید مبدل خراب باشه رفتم یکی دیگه با یه برند دیگه خریدم و همین مشکل رو داشتم

پس یعنی مشکلم از چی میدونه باشه؟؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

امروز میرم کابل hdmi بگیرم با تلویزیون خونه چک کنم شاید مشکل از کارت باشه.

با کابل hdmi امروز تست کردم روی تلویزیون خونه ،خداروشکر مشکل از کارت گرافیک نیست.

میمونه دوتا گذینه البته اگه سخت افزاری باشه یا کابل vga با مبدل جور در نمیاد یا مانیتورم

رزولیشن مانیتورم 1360*768

لینک به دیدگاه

1. ویندوز دوباره نصب کن

2. درایور کارت گرافیک رو آپدیت کن

3. مطمئن شو، کارت گرافیک درست جا خورده باشه 

4. با یک مانیتور دیگه تست کن 

5. رفرش ریت، مانیتور رو از داخل خود ویندوز تغییر بده 

(ولی کلاً این تبدیل ها باعث کاهش کیفیت تصویر میشن)

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

سلام

گرافیک من خروجی vga نداره و مجبور شدم مبدل بگیرم

مشکل اینه

وقتی سیستم رو روشن میکنم خیلی عادی استفاده میکنم بدون مشکل وقتی خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم تصویر تا لود ویندوز میاد و وقتی میخواد وارد صفحه اصلی بشه تصویر کلا قطع میشه و صفحه سیاه میاد درصورتی که سیستم کار میکنه

یعنی وقتی الت اف 4 رو میزنم و اینتر میکنم خیلی عادی سیستم خاموش میشه

وقتی دوباره روشن میکنم سیستم رو همه چی عادی هست و راحت کار میکنم با سیستمم

یعنی هر یک بار یا دوبار که سیستم عادی روشن میشه و کار میکنه، یکبار تصویر بعد از لود ویندوز قطع میشه.

به خاطر همین موضوع فکر کردم شاید مبدل خراب باشه رفتم یکی دیگه با یه برند دیگه خریدم و همین مشکل رو داشتم

پس یعنی مشکلم از چی میدونه باشه؟؟

پیشنهاد میکنم مانیتور تهیه کنید چون اصلا تبدیل تصویر خوب و با کیفیتی نمیده (استوک با پورت dvi تهیه کنید)

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hmasroor گفته است :

سلام

جناب اگه مانیتور شما صرفاً پورت VGA داره پیشنهاد میکنم از تبدیل DVI به VGA استفاده کنید نه HDMI به VGA.

پورت DVI هم خوشبختانه اکثر کارت های بالارده و گرون قیمت حداقل یه دونه دارن.

تبدیلش هم خیلی ساده و ارزونه فقط یه سرش VGA (آبی رنگ) میخوره یه سرش DVI (سفید رنگ) همین.

این عکس از هر دو سرش: بهترین و راحت ترین راه برای کسایی که مانیتور با پورت VGA دارن  همینه.

DVI_to_VGA.jpg

مبدل های دیگه مشکل دارند فقط از این مبدل استفاده کنید

لینک به دیدگاه

1. ویندوز دوباره نصب کن
2. درایور کارت گرافیک رو آپدیت کن
3. مطمئن شو، کارت گرافیک درست جا خورده باشه 
4. با یک مانیتور دیگه تست کن 
5. رفرش ریت، مانیتور رو از داخل خود ویندوز تغییر بده 
(ولی کلاً این تبدیل ها باعث کاهش کیفیت تصویر میشن)

ممنون از راهنماییتون
فقط گذینه ی یک رو انجام ندادم تا حالا

لینک به دیدگاه

مبدل شما معمولی هست یا اکتیو
هم خوب و گرون قیمت خریدم این مشکل رو داشت و هم معمولی و ارزون قیمت این مشکل رو داشت
نمیدونم اکتیو چیه!

لینک به دیدگاه

سلام
جناب اگه مانیتور شما صرفاً پورت VGA داره پیشنهاد میکنم از تبدیل DVI به VGA استفاده کنید نه HDMI به VGA.
پورت DVI هم خوشبختانه اکثر کارت های بالارده و گرون قیمت حداقل یه دونه دارن.
تبدیلش هم خیلی ساده و ارزونه فقط یه سرش VGA (آبی رنگ) میخوره یه سرش DVI (سفید رنگ) همین.
این عکس از هر دو سرش: بهترین و راحت ترین راه برای کسایی که مانیتور با پورت VGA دارن  همینه.
DVI_to_VGA.jpg
این مبدل ها رو هم دو برند مختلف خریدم اصلا مانیتور نمیشناسه و انگار که به جایی وصل نیست
یکم تحقیق کردم متوجه شدم این مبدل ها معمولا چهار پین داراش کار میکنن
من قبلا روی r9 380x از این مبدل استفاده کردم و جواب گرفتم ولی از مدل چهار پین داراش بود که جواب داد این معمولی ها بیشتر دوستان میگن که جواب نمیده و کار نمیکنه.

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم مانیتور تهیه کنید چون اصلا تبدیل تصویر خوب و با کیفیتی نمیده (استوک با پورت dvi تهیه کنید)
به فکر یه مانیتور خوب هستم ولی این روزا مانیتور خوب گیر نمیاد ممکنه مجبور بشم اکبند بگیرم.

لینک به دیدگاه

مبدل های دیگه مشکل دارند فقط از این مبدل استفاده کنید
روی کارت من این مبدل جواب نداد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

هم خوب و گرون قیمت خریدم این مشکل رو داشت و هم معمولی و ارزون قیمت این مشکل رو داشت
نمیدونم اکتیو چیه!

مبدل های اکتیو مبدل هایی هستن که با micro usb  توان پردازندشون شون تامین میشه

غیر اکتیو از همون hdmi برق خودشون رو تامین میکنن ( اکثرا هم مشکل دار هستند )

یه دونه اکتیو دارم خاک میخوره . خواستید پیام بدید

لینک به دیدگاه

مبدل های اکتیو مبدل هایی هستن که با micro usb  توان پردازندشون شون تامین میشه
غیر اکتیو از همون hdmi برق خودشون رو تامین میکنن ( اکثرا هم مشکل دار هستند )
یه دونه اکتیو دارم خاک میخوره . خواستید پیام بدید
اها متوجه شدم گرونه که خریده بودم اکتیو بود برند یوگرین و یو اس بی سی هم بهش وصل کرده بودم که همین مشکل رو داشت.

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک و مانیتورتون چی هست؟

1050ti

مانیتور lg 1360*768

مانیتورم lcd هست

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

1050ti

مانیتور lg 1360*768

مانیتورم lcd هست

گرافیک و مانیتورتون مشکل ندارن و مشکل نرم افزاری هم نیست

فقط اینکه مبدل های موجود در بازار کیفیت لازم رو ندارن و این مشکل ایجاد میشه

خودم بالای 10 تا مبدل خریده بودم (انواع مختلف )همشون انواع و اقسام مشکل رو ایجاد کرده بودن برام و آخر سر همشون رو پس دادم  و کابل دی وی آی خریدم(مانیتورهام 20 سامسونگ هست و دو تا ورودی تصویر داره)

لینک به دیدگاه

شما قبلا مانیتور ایسوس با کیفیت داشتید چیکارش کردید؟

لینک به دیدگاه

گرافیک تو شیار مادربورد لق شده عزیز.درش بیار دوباره جا بزن.حتما کیس ضربه خورده که گرافیک تو شیار شل شده.

لینک به دیدگاه

شما قبلا مانیتور ایسوس با کیفیت داشتید چیکارش کردید؟
عع
یادتونه شما؟
Vx238
داشتم
توی یه زمانی واسم یه مشکل پیش اومد اونو فروختم.

لینک به دیدگاه

گرافیک تو شیار مادربورد لق شده عزیز.درش بیار دوباره جا بزن.حتما کیس ضربه خورده که گرافیک تو شیار شل شده.
با این که میدونستم این احتمال وجود نداره ولی چک کردم همه چی درست بود.

لینک به دیدگاه

دوستان با کابل hdmi به تلویزیون خونه وصل کردم و تست کردم بدون هیچ مشکلی اوکی شد،
حرف دوستمون درسته احتمالا اکثر مبدل ها یه ضعفی دارن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

دوستان با کابل hdmi به تلویزیون خونه وصل کردم و تست کردم بدون هیچ مشکلی اوکی شد،
حرف دوستمون درسته احتمالا اکثر مبدل ها یه ضعفی دارن.

اگر بودجتون کم هست مانیتور خودتون رو بفروشید و یه مانیتور full hd ارزون قیمت با کیفیت مناسب تهیه کنید که ورودی اچ دی ام آی داشته باشه

لینک به دیدگاه

تا دلت بخواد از این مشکل ها با مبدل vga و کارتای پاسکال داشتم. برای من تنها درمانش که بعضی وقتا جواب داده درآوردن تبدیل و وصل کردنش بعد از بوت شدن ویندوز بوده که البته آیکون های دسکتاپ به هم میریزن.

البته استفاده من هم طوری بود که کلا نیازی به تصویر نداشتم!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محسن جان سلام.

شنیدی میگن نخوردیم نون گندم، ولی دیدیم دست مردم؟ یه عده جاهای دیگه نوشته بودن که روی کارت پاسکال تصویر آنالوگ گرفتن، ولی وقتی در عمل مردم میخوان اینکارو بکنن نمیشه و خب مثل شما تاپیک میزنن.

سه تا عکس برات پایین گذاشتم. تو کارت های پاسکال همه DVI ها DVI-D هستن ولی مثلا رو سری 700 من DVI-I هستن. من هفت سال پیش به این کشف (چقدر هم بزرگ!) رسیدم. وقتی خواستم روی مانیتور P23500 که هم DVI داشت هم D-Sub یا همون VGA معروف خودمون؛ تبدیل dvi-vga بزنم و دیدم که تبدیل اصلا جا نمیره. چون روی مانیتور DVI-D بود و شرکت ساسونگ دیونه نبود که پورت DVI رو هم با قبلیت آنلوگ در کنار D-Subـی که موجود بود به کار ببره. چهار سال پیش هم وقتی به خاطر نداشتن لپتاپ، کیس دانلودم رو بردم دانشگاه که هم روی مانیتور (CRT) هم روی پروژکتو کنفرانس بدم متوجه شدم بردی که خودش خروجی D-Sub آنالوگ داره، مطمئنن درگاه DVI کناریش از نوع DVI-D هست و نه DVI-I . جالبه بدونید که چون تو تلاش اولم روی مانیتور، بحث ورودی تصویر بود (نه خروجی) من چهارتا پین سمت چپ رو کامل خم کردم و مسطح شد ولی اون خط افقی سمت چپ (که با چهارتا پین محاصره شده) تو DVI-I که معمولا تبدیل های بازار هست، پهن تر و بزرگ تر از خط DVI-I هست و به همین خاطر اصلا داخل پورت مانیتور جا نمی رفت.

پیشنهاد میکنم دنبال آپشن های مثل لینک زیر باشی یا از HDMI و DP سیگنال تبدیل آنالوگ بگیری و بیخیال DVI شی.

http://digik.ir/تبدیل-DVI-D-به-VGA-اکتیو

6K4tr.png

DVI_to_VGA.jpg

outputs.jpg

لینک به دیدگاه

سلام و درود داداش. احتمالامشکلت از مبدله . قبلا گرافیکا همه یه مبدل dvi - vga میزاشتن تو جعبه برای استفاده و بنده هم کارت 980 ام داشت ازین مبدلا. ولی سریای جدید دیگه نمیزارن. بگردید یه مبدل مناسب پیدا کنید البته dvi-i بود قبلا که به dvi-d تغییر کردن ولی فکر میکنم بتونید با تبدیل مناسب تر درستش کنید.

ASUS-ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING.thumb.jpg.a5e97907136381bc5e7f55018ed83612.jpg   EVGA-GTX.thumb.jpg.702dac86424d0bfccf09b9120dd83bcc.jpg

لینک به دیدگاه

چرا انقدر روزه شک دار میگیری 

مبدل hdmi به vgaبگیر  30تومن . همیشه کاربرد داره اینجور مواقع .

دوما احتمالا میگید یک خط درمیون تصویر دارید

ویندوزتون رو با مانیتور قبلی زدید 

درایو مانیتورو حذف کنید دوباره درایور پک بزنید ویندوز تعویض کنید که بهتر جواب میده بعد درایور پک بزنید 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...