رفتن به مطلب

کمک کنین خواهشا مبدل hdmi به vga

Mohsenbike
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

محسن جان سلام.
شنیدی میگن نخوردیم نون گندم، ولی دیدیم دست مردم؟ یه عده جاهای دیگه نوشته بودن که روی کارت پاسکال تصویر آنالوگ گرفتن، ولی وقتی در عمل مردم میخوان اینکارو بکنن نمیشه و خب مثل شما تاپیک میزنن.
سه تا عکس برات پایین گذاشتم. تو کارت های پاسکال همه DVI ها DVI-D هستن ولی مثلا رو سری 700 من DVI-I هستن. من هفت سال پیش به این کشف (چقدر هم بزرگ!) رسیدم. وقتی خواستم روی مانیتور P23500 که هم DVI داشت هم D-Sub یا همون VGA معروف خودمون؛ تبدیل dvi-vga بزنم و دیدم که تبدیل اصلا جا نمیره. چون روی مانیتور DVI-D بود و شرکت ساسونگ دیونه نبود که پورت DVI رو هم با قبلیت آنلوگ در کنار D-Subـی که موجود بود به کار ببره. چهار سال پیش هم وقتی به خاطر نداشتن لپتاپ، کیس دانلودم رو بردم دانشگاه که هم روی مانیتور (CRT) هم روی پروژکتو کنفرانس بدم متوجه شدم بردی که خودش خروجی D-Sub آنالوگ داره، مطمئنن درگاه DVI کناریش از نوع DVI-D هست و نه DVI-I . جالبه بدونید که چون تو تلاش اولم روی مانیتور، بحث ورودی تصویر بود (نه خروجی) من چهارتا پین سمت چپ رو کامل خم کردم و مسطح شد ولی اون خط افقی سمت چپ (که با چهارتا پین محاصره شده) تو DVI-I که معمولا تبدیل های بازار هست، پهن تر و بزرگ تر از خط DVI-I هست و به همین خاطر اصلا داخل پورت مانیتور جا نمی رفت.
پیشنهاد میکنم دنبال آپشن های مثل لینک زیر باشی یا از HDMI و DP سیگنال تبدیل آنالوگ بگیری و بیخیال DVI شی.
http://digik.ir/تبدیل-DVI-D-به-VGA-اکتیو
6K4tr.png.ded57223250f1a4f1855afd99ea5ead8.png
DVI_to_VGA.thumb.jpg.298cfff37c5c4c03ab6d5b861c5742e2.jpg
outputs.thumb.jpg.2c9883e8d0834a3cbb46ec20b68c2922.jpg
ممنون از وقتی که گذاشتی به این نتیجه رسیدم که بیشتر از این خرج نکنم البته لیست خرجامو نگاه کنین

دوعدد تبدیل معمولی dvi to vga
15000 تومن

یه تبدیل hdmi to vga ugreen
85000 تومن کع البته پس دادم

یه تبدیل معمولی hdmi to vga
25000تومن

حدود 20000 هزار تومن کرایه حمل و نقل
و کلی وقت گذاشتن و کلافه شدن

این همه هزینه و وقت برای یه تصویر گرفتن پیش پا افتاده از سیستم
اخه چرااااا!

تصمیم گرفتم بیشتر از این خودمو و لیونی ها رو دردسر نندازم
و یک مانیتور بخرم
کاربریم مولتی مدیا هست و بعضی مواقع بازی های متنوع و جدید

بین این مانیتور ها شک دارم
لطفا راهنمایی کنین.
Asus vp228he
Asus vx 229h
Lg 22mp58vq

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

چرا انقدر روزه شک دار میگیری 
مبدل hdmi به vgaبگیر  30تومن . همیشه کاربرد داره اینجور مواقع .
دوما احتمالا میگید یک خط درمیون تصویر دارید
ویندوزتون رو با مانیتور قبلی زدید 
درایو مانیتورو حذف کنید دوباره درایور پک بزنید ویندوز تعویض کنید که بهتر جواب میده بعد درایور پک بزنید 
دو نوع مختلف هم خریدم

لینک به دیدگاه

سلام و درود داداش. احتمالامشکلت از مبدله . قبلا گرافیکا همه یه مبدل dvi - vga میزاشتن تو جعبه برای استفاده و بنده هم کارت 980 ام داشت ازین مبدلا. ولی سریای جدید دیگه نمیزارن. بگردید یه مبدل مناسب پیدا کنید البته dvi-i بود قبلا که به dvi-d تغییر کردن ولی فکر میکنم بتونید با تبدیل مناسب تر درستش کنید.
ASUS-ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING.thumb.jpg.a5e97907136381bc5e7f55018ed83612.jpg   EVGA-GTX.thumb.jpg.702dac86424d0bfccf09b9120dd83bcc.jpg
من هم قبلا از dvi استفاده میکردم وقتی r9 380x داشتم،و جواب میگرفتم. ولی اونا از مدل چهار پین داراش بود که توی عکسای بالا معلومه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

بهتره اگه نزدیکاتون  مغازه هست ببرید اونجا تست کنید بعد استفاده کنید اگه جواب داد.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mohsenbike گفته است :

با این که میدونستم این احتمال وجود نداره ولی چک کردم همه چی درست بود.

مال من که اینطوریه.اخه یک مدت حین بازی شطرنج میباختم به میز ضربه میزدم یک سری خرش تا مشت زدم تصویر کلا پرید و صفحه سیاه شد.از اون زمان گهگاه مثل شما که روشن میکنی تصویر نداره اینم اینطوری میشه.کیس رو تمیزش کردم گرافیک هم دست زدم از اون زمان فقط یکی دوبار دوباره اونطوری شد .نمیدونم شاید حتی گرافیک نیم سوز شده باشه.

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

من تازه تبدیل vga به HDMI خریدم شب قبل کار کرد الان دیگه کار نمیکنه از دیشب تو برق بود و سیم هاش وصل بوده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...