رفتن به مطلب

بهترین بچ نامبرهای سندی بریج

Recommended Posts

سلام دوستان.

با توجه به نیاز اورکلاکر ها به فرکانس بالا برای پردازنده های سندی بریج گفتم که این تاپیک رو ایجاد کنم.

شما پردازنده هایی که دارید و تست کردید بیشترین فرکانس, یا پایین ترین ولتاژ رو با فرکانس بالاتر , رو اینجا قرار بدید.

این تاپیک بیشتر برای پردازنده های موجود در بازار ایران درست شده.

به عنوان مثال این بچ خودم هست که از فروشگاه لیون خریدم.

2500k l046b079

S/N:0199

که تا فرکانس 5.4GHZ استیبل هست روی ایر.

ولید :

http://www.hwbot.org/submission/2197364_pumaoc_cpu_z_core_i5_2500k_5402_mhz

638313.jpg

2500K

Batch#: 3105c327

5.1Ghz

not max

S/N:****

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

عالی سعید جان . مثل تاپیکی هستش که توی فروم Hwbot هستش .

البته فکر کنم توی ایران بهترین بچ ها تا حداکثر 5660 می زنند .

لینک به دیدگاه

آره آقا پوریا. بچ من تو تاپیک HWBOT هست و گفتن تا 5.5 هم می ره اما تفاوتش در S/N هاشون هست.

بچ 5.66 رو قرار می دید ؟ :-?

لینک به دیدگاه

تشخیص بچ نامبر و S/N از روی cpu .

CPU-info.png

دوستان بچ های L11XBXX پارت جدید هت که انگار اینتل داده بیرون. چیز های جالبی هم توش در اومده! ثلا 5.85 هم زدن. البته نمی دونم تو ایران اومده یا نه؟ تو U.S که توضیع شده مدل های خوبش هم هست!!!!!!!!! اگر خواستید بخرید از این سری بگیرید.

مثلا L116B960

سری قدیمی تر L04XBXX خوب کم توش پیدا می شه! :-?

لینک به دیدگاه

درود

سعید جان شما که زحمت این تاپیک خوب را کشیدید. بی زحمت یک مقدار توضیحات هم در مورد دلیل تفاوت کیفیت در بچ ها بفرمایید تا اطلاعات دوستان کم تجربه(مثل خودم) تکمیل بشه.:-? [-O<

لینک به دیدگاه

سلام .باید بگم تاپیک علمی نیست و فقط جنبه ی کمک و اطلاع رسانی در نظر گرفته شده. تو یه تاپیک دیگه ان شا الله. البته بگم من هم اطلاعات کاملی ندارم. [-O<

باید دنبالشو بگیرم . برای خودم روشن شد خوشحال می شم توضیح بدم.

اما این چیزی که من می دونم خود اینتل هم نمی دونه کدوم خوبه کدوم بد. اما می تونه یک سری رو بهتر تولید کنه. :-?

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

سعید جان توی سندی ها هم بچنامبر مهم هست هم سریال نامبر . یعنی بایستی هر دو مثل اونی باشه که رکورد زده ولی نظر شخصی خود من اینه که توی سری های سندی اصلاً هیچ ربطی به بچنامبر نداره .

مثلاً ما برای دوتا از مدیران همین فروم 2 تا 2600K گرفتیم یکیش تا 5660 مگاهرتز رفت یکیش 5200 مگاهرتز به زور استیبل می شد .

لینک به دیدگاه

آره S/N هم مهم هستو اما گفتم این پارت اوضاش بهتره و بیشترشون 5.4 ! 5.45 ! 5.8 بوده.

اگر به لیست پردازنده هایی که هایکوکی یا نیک تست زدن ( یعنی سه پارت رو گرفتن تست زدن) می بینی که با توجه به S/N که مرتب شده یه حالتی داره. نمی دونم چه طور بگم به یه حالتی کم و زیاد می شن!!! مثلا سریال های ابتدایی (0XXX ) اصلا جالب نیست. بعد یه جهشی داره...و ...

یکم توجه کنیم روی سریال ها می شه خوب پیدا کرد.

اما یه مشکل که من در جریانش نیستم اینه که. مثلا توی یه بچ مشخص می شه 2 تا CPU یه S/N یکی داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

آره S/N هم مهم هستو اما گفتم این پارت اوضاش بهتره و بیشترشون 5.4 ! 5.45 ! 5.8 بوده.

اگر به لیست پردازنده هایی که هایکوکی یا نیک تست زدن ( یعنی سه پارت رو گرفتن تست زدن) می بینی که با توجه به S/N که مرتب شده یه حالتی داره. نمی دونم چه طور بگم به یه حالتی کم و زیاد می شن!!! مثلا سریال های ابتدایی (0XXX ) اصلا جالب نیست. بعد یه جهشی داره...و ...

یکم توجه کنیم روی سریال ها می شه خوب پیدا کرد.

اما یه مشکل که من در جریانش نیستم اینه که. مثلا توی یه بچ مشخص می شه 2 تا CPU یه S/N یکی داشته باشه؟

بله سعید جان می شه که از یک بچ و یک سریال نامبر چندین CPU باشه . ما همین مشکل رو داشتیم . دقیقاً یک بچ و یک سریال نامبر ولی دو پردازنده . یکی تا 5660 رفت یکی تا 5200 .

راجب سریال صفر هم اشتباه می کنی . من 1 ساعت به این سریال ها چشم دوختم و یک چیزی دستگیرم شد .

اصلاً به بچنامبر توجه کنید ، فرض کنید سریال نامبر از حروف ABCD تشکیل شده . سریال نامبری که AB اون 07 باشه (یعنی دو رقم اول از چپ) حتماً بالای 5500 می زنه . می تونید توی تاپیک HWBOT هم چک کنید . مثل : 07xx

سریال های که اولش 07 هست همشون بالای 5500 زدند .

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

خودتون خسته نکنید

سندی بریج=لپ لپ

تا تستش نکنی نمیتونی بگی چند میزنه :-?

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

من این بحث رو تو فوروم خودمون هم کردم. خودم موافق این حرف هام که باید تست کنی و گفتم که اینتل کلا ارزون نکرد سری EE ش رو. ظاهرا این کار رو کرده! در حقیقت cpu های خوبشو هند پیک می کنه بعد می زاره تو بازار به قیمت هایی که دلش می خواد که همون 1000 دلار به بالا.

به هر حال آدم بیشتر امید وار هست به بچ هایی یکسان که فرکانس بیشتر می رن :-?

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

لپ کلام رو صابر جان گفتن....

اینتل برداشت OC کردن سندی بریج رو بسیار راحت کرد ولی از طرف دیگر پیدا کردن بچ خوب رو رندوم کرد و فاکتور ثابتی براش قرار نداد. یک جوری باید کفه های ترازو مساوی باشن ^^ !! الان سندی رو بدی دست یک تازه کاری که دو بار کار کرده باشه میتونه ظرف 2 دقیقه ماگس فرکانس رو در بیاره !! حالا پیدا کردن بچ شده گذشتن از 7 خان .

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اما این چیزی که من می دونم خود اینتل هم نمی دونه کدوم خوبه کدوم بد. اما می تونه یک سری رو بهتر تولید کنه. :-?

با درود:

دوست عزیز ، با این جملۀ شما که می فرمایید ( خود اینتل هم نمی دونه کدوم خوبه ، کدوم بد ) کاملا مخالفم.

مطمئن باشید که اینتل دقیقا می داند کدام خوبه و کدام بد.

البته منظور از بد این است که کدام کمتر اور می شود.

چند سال پیش مقاله ای می خواندم در مورد تولید پردازنده و خلاصه کلام این بود که زمانی که مواد به صورت ( کالباس ) در می آید ، پردازنده هایی که در بخش وسط ویفر قرار دارند ، بسیار عالی و پردازنده هایی که در اطراف ویفر قرار دارند ، تا حدودی نامرقوب هستند و پچ نامبرها و سریال نامبرها را بر این اساس شماره گذاری می کنند و هیچ چیزی به شانس و اقبال واگذار نمی شود و همه چیز دقیق و با فرمول و اصول جلو می رود.

مراحل ساخت CPU Intel به روایت تصویر و به صورت خلاصه:

57170839592494023428.jpg

88909418014219444460.jpg

47137966774753178649.jpg

46981694321296785243.jpg

86160845972797470438.jpg

57361679137453337375.jpg

42904795903815381324.jpg

46560951661029308687.jpg

برای مشاهدۀ مراحل ساخت CPU Intel به طور کامل می توانید از لینک زیر و پستهای 51 - 52 - 53 استفاده نمایید.

ساخت پردازنده به روایت تصویر

با تشکر...

CPU => Intel Corei7 980X

MB => GIGABYTE X58A-UD7 Rev: 1.0

RAM => CORSAIR Dominator GT + FAN 6GB (3 X 2GB) 2000 MHz CL 8-8-8-24

VGA => 2x GIGABYTE GTX 460OC 1GB SLI Rev: 1.0

SSD => OCZ Vertex 3 120GB SATA III 6GB/s

SSD => A-DATA S596 128GB - Buffer 128MB ( Internal-External )( SATA 2 & USB 2 )

ODD => SONY BLU-RAY COMBO BC-5100S

CASE => GREEN Infinity

Power=> GREEN 885 Watt

FAN => 1x ENERMAX EVEREST

Monitor => LG L1980Q Ultra Slim * Pivot

لینک به دیدگاه

2500K Batch#: 3105c327

5.1Ghz on Stock fan

امروز خریداری شده تا فردا ببینم میشه کاریش کرد بالاتر بره

البته دما 75 بودا! :-?

لینک به دیدگاه

اردلان همین الان بگم 5.7 بود 600 مال من :-?

سالار جان فکر کنم شما صحیح می گید. [-O<

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

خودتون خسته نکنید

سندی بریج=لپ لپ

تا تستش نکنی نمیتونی بگی چند میزنه :-?

با استاد موافقم .

من این بحث رو تو فوروم خودمون هم کردم.

سعید جان اینجا رو هم فروم خودت بدون .

ببینید ، با آگاهی Intel از پردازنده خوب موافقم ولی با نگه داشتن و فروختن مثلاً 1000 دلاری اونها کاملاً مخالفم . گیریم 100 CPU برتر رو دست چین کنه ، به نظرتون Intel اینقدر چیپه و لنگ 600 دلار بیشتر روی هر cpu هست که بیاد چنین کاری بکنه .

نه . میاد چی کار می کنه . می دونه کدومها خوبه ، کدوم ها بد ولی میاد قاطی و رندوم می ده توی بازار که منی که لنگ cpu هستم برم 4 تا 6 تا از 2600 بخرم که خودش فروشش بره بالا .

لینک به دیدگاه

پوریا جان من این طرف سیاست اینل رو دیگه ندیده بودم! شما بهتر می دونید تو بازار هستید.

میاد چی کار می کنه . می دونه کدومها خوبه ، کدوم ها بد ولی میاد قاطی و رندوم می ده توی بازار که منی که لنگ cpu هستم برم 4 تا 6 تا از 2600 بخرم که خودش فروشش بره بالا .

آره این فرضیه خیلی بهتر هست. :-?

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...